Je Bridgerton inspirován skutečnými událostmi?
Jakmile něco vypadá trochu reálně, dokonce historicky, tak hned naskočí lidem v hlavách oblíbená otázka. U seriálu Bridgerton (Bridgertonovi) tomu není jinak. Takže je Bridgerton natočen podle skutečný událostí? Bohužel vás musíme zklamat. Odpověď je ne. Jeho historie se nezačala psát v roce 1800, ale jen krátce po roce 2000. Seriál je totiž založen na knihách od Julie Quinn. Asi vás moc nepřekvapí, že tahle historická série (skládá se z osmi knih) je mimo obrazovky stejně populární jako na nich. Knihy se drží schéma co jedno dítě, to jedna kniha (Anthony, Benedict, Colin, Daphne, Eloise, Francesca, Gregory a Hyacinth).
A Bridgetonovic rodina, ta existovala?
Odpověď bohužel opět zní ne. Všechny postavy jsou fiktivní a sourozenci pojmenovaní podle abecedy nemají v minulosti své předlohy. Stejně tak si autorka vymyslela i většinu lordů a Lady Whistledownovou.
Takže seriál není historicky přesný?
Tady už je odpověď spíše kladná. Příběh se odehrává v regentském Londýně a spousta tradic a stylů oblékání odpovídá tomuto časovému období. Trh s mladými dámami na vdávání opravdu nějak podobně fungoval, stejně jako byly v té době v módě svírající korzety. Tvůrci si přizvali k seriálu Hannah Greigovou, která je historička a poradkyně pro etiketu. Díky tomu fiktivní Bridgertonovský svět odpovídá danému historickému období velice přesně. Ženy v té době měly jen málo šancí na vlastní rozvoj a očekávalo se od nich jen to, že se vdají a budou rodit děti.
Byla královna opravdu černá?
O tom se vědci přou, ale většina dalších historických okolností souhlasí. Královna Charlotte opravdu byla na trůně s Jiřím III. a ten měl opravdu duševní nemoc, která mu znemožňovala vládnout. Královna pocházela z Margarity de Castro y Sousa, což je černá větev portugalského královského rodu. Historici si všímají na portrétech i jistých afrických rysů, a to přesto, že od malířů té doby se očekávalo, že všechny nežádoucí rysy ze svých obrazů vynechají. Každopádně na portrétech je bílá.
Další postavou, jejíž celkem věrnou předlohu najdeme v historii, je černý boxer Will Mondrich, který je inspirovaný Billem Richmondem. Ten byl původně otrokem, ale během života se vypracoval na profesionálního boxera.
A co ten historický bulvár Lady Whistledownové?
Tak ten je inspirován opravdovými tištěnými listy plných drbů. Noviny se v té době předháněly se svými sloupky řešícími módu a rozkrývajícími cizoložství a další skandály ve vyšší společnosti. Něco podobného tedy bylo nedílnou součástí kultury Londýna na počátku 19. století.