Warren Brown se usídlil v dalším skvělém britském seriálu. Hlavní pointa se skrývá ve jménu seriálu - dostat zločince z ulic "by any means necessary". Tato jednotka tak hraničí s ilegalitou, sice dostávají padouchy z ulic, ale spíše než policisty připomínají bandu podvodníků, padouchy porazí jednoduše - prostě je přečůrají. Žádná pravidla, žádná omezení, tak jsou to vůbec ještě policajti? Nebo se ta linie tak ztratila, že jsou z nich taky zločinci? Jak postava Warrena Browna říká, je to tak trochu šedá zóna.
Mimo tento již vyzkoušený námět tu je samozřejmě jako vždy skvělý Warren Brown, i ostatní herci jsou uvěřitelní. Mírná humorná složka se stará o odlehčení, takže tento seriál nepůsobí tak vážně jako typické dramatické BBC seriály. Rozhodně má v sobě obrovský potenciál a seriál tohoto typu by si rozhodně zasloužil více dílů.
Warren Brown a Gina McKee jsou těmi, kteří mě nalákali na další britskou minisérii. Po pátém díle si myslím, že se už nic převratného nestane a já budu rozhodně doporučovat By Any Means jako relaxační podívanou, kde je velkým plusem rychlý spád, dobré a vtipné zápletky a zpracováním mně to připomíná Podfukáře. Kdo má rád Warrena, tak si přijde na své i když celá ta jejich parta je fajn.
By any means, je ďalším zaujímavým počinom z britskej tvorby. Niektorým môže dokonca svojím námetom pripomínať Hustle či Leverge.
Áno máme tu tých dobrých a tých zlých, ktorých treba dosť z ulíc za akúkoľvek cenu. A to je práca našej skupiny. Čo nemôže urobiť polícia, urobia oni. Aj keď sa budu potom pohybovať na tenkej hranici s ilegalitou.
Jednotlivé príbehy sú vymyslené celkom zaujímavo, aj napriek tomu, že podfuky sa môžu zdať občas predvídateľné a ja som vedela čo sa stane. Často krát to čo sa pokazilo sa aj pokaziť malo. No aj tak boli premyslené zaujímavým spôsobom a líšili sa od seba. Seriálu nechýba aj nejaká tá humorná vložka a nepôsobí teda tak, akoby hral po celý čas na príliš vážnu nôtu.
Bolo príjemne zase vidieť Warrena Browna po jeho postave v Lutherovi.Sympaťák už na prvý pohľad. Rovnako aj zvyšné postavy si ľahko získajú sympatie človeka. Čo je plusom postavy sa občas pobijú a schytajú teda nejakú tu ranu. Nie sú tými nedotknuteľnými, stále upravenými a dokonalými postavami bez akéhokoľvek škrabanca.
BAM ma určite potenciál, ktorý snáď rozvinie v druhej sérií (snáď sa jej dočká). Kto má rád britskú tvorbu, Warrena Browna a seriály typu Hustle či Leverge, tak BAM je pre neho ako stvorené.
Warren Brown a Gina McKee v jednom seriálu, to jsem si nemohla nechat ujít. Kromě herců mě nalákal i fakt, že By Any Means je od BBC a od té očekávám určitou kvalitu.
By Any Means do značné míry připomíná Leverage nebo Hustle. Je tu zachováno takové to tradiční schéma "good guys vs. bad guys". Hlavní hrdinové se tak snaží přechytračit zločince, které mají za úkol dostat z ulice "by any means necessary". Celou dobu operují v šedé zóně, což Jack opakuje v každém dílu, nejsou to policisté, jejich metody se často neliší od metod zločinců. To je asi tak všechno, co mají tyhle tři seriály společného.
Hlavní postava Jack Quinn nemá takový styl a lehkost jako Mickey Bricks, spíš je to takový ten pouliční rváč, který ale oplývá určitou dávkou šarmu, a prostě mu nejde odolat. Jess je tak trochu magor, TomTom přesně zapadá do představy počítačového génia a Charlie působí jako takový morální kompas skupiny, když zpochybňuje některé metody, které k dosažení svého cíle používají.
Líbilo se mi, že hlavní hrdinové nejsou nedotknutelní. Takže je často vidíme s roztrženým rtem nebo monoklem. Taky se mi líbí, že v seriálu neazpomínají na humor.
Za celých šest dílů jsem si ani jednou neřekla: "Páni, jak to asi udělali." Ne, všechny podfuky dokážete odhadnout předem. Jediný twist, který jsem nečekala, byl ve finále, a uznávám, že byl dobrý.
Dost taky záleží na zločincích, které mají odklidit, a jejich obětech. V Leverage to bylo jasné, tam na začátku každého dílu představili oběť, za kterou tým bojoval, a divák tam měl důvod hrdinům fandit a doufat, že se jim to podaří. Tady to tak úplně není. Jasně, vidíme, že tým pracuje, aby zloducha dostal, ale co když se jim to nepodaří? Tak budou mít akorát trochu pošramocené sebevědomí, ale nic extra se neděje a jde se dál. Chybí mi tu nějaká angažovanost, důvod, proč dělají to, co dělají.
Myslím, že jsem od televize, která na obrazovky přenesla Luthera nebo Sherlocka, očekávala víc. A i když jsem se u By Any Means bavila, tak jsem se nebavila tolik, že bych nedočkavě vyhlížela další sérii.