Tak to opravdu nebylo dobré. Docela jsem to i předpokládala, jelikož mám oči a občas na ten internet i kouknu, ale pořád jsem tak trošku doufala, že se celý svět sekl.
O co tu jde... Work It nám představuje zcela nový a fiktivní svět, kde jsou muži vykresleni jako největší chudáčci, po kterých ani pes neštěkne, a ženy jako potvory, kterým všichni nadržují. Dva hlavní hrdinové se tedy rozhodnou nasadit paruky a vycpat podprsenky a ihned dostanou práci jako obchodní businessmeni, tedy businessženy. Samozřejmě je jasné, že ač mají převlek horší než Hannah Montana, nikomu vůbec nedojde, že se pod tragickými kostýmky a na první pohled umělými parukami skrývají chlapi.
Herecké výkony zabolely. Kromě Amauryho Nolasca nikoho z herců neznám, a ani poznat netoužím. Ben Koldyke byl naprosto nepřesvědčivý nejen v roli ženy, ale i jako alpha male rodiny Standishů. Nejvíc tragické mi ovšem přišlo vystoupení Johna Caparula. Je dost možné, že to bylo způsobeno příšerným scénářem a velmi nevkusnou vykresleností postavy, ale troufám si říct, že podle toho, co jsem za těch pár minut jeho screen timeu stačila vidět, bych vinu docela i sváděla na nedostatek hereckého talentu. Jediným, kdo neurazil, i když ani nenadchnul, byl výše zmíněný Nolasco. Jeho Sucre v Prison Breaku byl výborný a i ve Work It herec ukázal, že si vybral správné povolání. Jeho Angel byl díky jeho přednesu nejpovedenější postavou, díky které občas směskou pohybů, mimiky, tónu hlasu a ne úplně tragické hlášky vznikla scéna, při které jste se nesnažili myslí zrychlovat vteřinovou ručičku.
Ovšem to byly spíše výjimky. Je jasné, že během dvou dvacetiminutových dílů si nejde udělat úplně jasný obrázek o míře kvality. Ovšem na první pohled to vypadá, že scénář napsal někdo bez špetky vkusu a selského rozumu. Většina dialogů byla prkenná a nucená, nemělo to spád, nadlehčenosti, ironii a ani vtip. Tyto aspekty bohužel považuji za nutné k tomu, abych mohla považovat nějaký sitcom za vydařený. Ale jak říkám, třeba by Work It v dalších dílech překvapilo, člověk nikdy neví.
Celkově ovšem Work It nemůžu ohodnotit jako úplný odpad. I když většinu času sitcom vtipný nebyl, pár gagů se jim povedlo. Už jsem viděla několik seriálů, u kterých jsem se zasmála mnohem méně, nebo dokonce vůbec. Kvůli tomuto faktu (a ať za to seriál děkuje nadprůměrnému Nolascovi) si Work It vysloužil nakonec 30%. A dle mého názoru může být rád, že alespoň někdo v něm nevidí nejhorší seriál všech dob.
Sice chápu, pro které důvody to nejspíše nepokračovalo, ono přeci jen chlap v ženském kostýmu byl zábavný a stylový, když hrál Robin Williams tátu v sukni, ale i tak se mi z to nějakých důvodů líbilo, ačkoliv seriál je jeden z těch, který ukazuje, jak něco to může být špatné, má své jisté kouzlo.
V první řadě, Ben Koldyke, který má skoro metr devadesát, váží kolik 80 kil, k tomu dá docela dost výrazné, typicky mužské rysy, ramena do V, ruce jako já nohu, ten nejspíše nebyl ideální volbou pro roli někoho, kdo předstírá, že je ženou. Postavy okolo něj jsem bud úmyslně blbé, nebo jim to přišlo normální. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že je to tak nastavené schválně. Pokud by vypadali asi jako Eddie Redmayne, když hrál Dánskou dívku, asi by to nevyznělo zas tolik zábavné, protože by to prostě nevypadalo jako chlap v ženských šatech, co předstírá ženu. V tomhle jsem tedy trošku roztržená mezi dvěma názory a dopusud jsem se nerozhodla ani pro jeden z nich.
Naprosti tomu postava Angel/a byl přesvědčivý i jako muž, i jako muž přestárající ženu, u něj se nějak dosáhli toho, co celou dobu zamýšleli u obou dvou.
Sitcom nemá nějaký výrazný typ humoru, který by mě praštil do obličeje, nicméně tu bylo hodně povedených, bláznivých situací a povedlo se i pár hlášek. Ten seriál jako takový nebyl vůbec špatný, prostě byl odlehčenější, krátky, svižný, ale v mnoha ohledech prostě absolutní nesmysl a plno nelogických aspektů. Přesto jsem si našla něco, co mě nějak u sledování drželo. Hrozně mě bavily interakce postav, jak se chlapi převlíkali za ženské, šli řešit typické ženské věci, snažili se zapadnout do toho kolektivu a kočírovat tento dvojživot.
Nevadí mi, že byl ukončen, ale i tak jsem ho svým způsobem měla ráda.