V Plzni mají swing a jazz zvláštní úlohu už od osvobození americkou armádou, ale nyní učarovaly generaci, která válku nikdy nezažila.
Jindřich Jindřich přišel ve dvaceti letech do Plzně původně studovat ekonomii. I když byl původně jen amatérský hudebník, během krátké doby tam zformoval dvě hudební tělesa. Pilsner Jazz Band a The Dixie Hot Licks tvoří výhradně mladí hudebníci. Ani jeden z orchestrů není profesionální, všichni členové mají svá vlastní zaměstnání.
Zdroj: ČT
Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů
Melodická a rytmická hudba přitáhla množství posluchačů, ale i tanečníků, kteří koncerty obou orchestrů pravidelně navštěvují a velmi aktivně je vyhledávají. Mnozí z nich si pořídili i dobové oblečení. Především však jde o neformální setkávání lidí všech věkových skupin s velkým sociálním potenciálem. V Plzni má totiž swing a jazz zvláštní úlohu, především ve spojení s koncem války a osvobozením americkou armádou, která ho s sebou do ulic západočeského města opět přivezla. Pro dříve narozené je dodnes symbolem svobody. Dokument je dokladem toho, že činnost talentovaného a nadšeného jednotlivce může ovlivnit okolí a spontánně akcelerovat vznik nových aktivit s pozitivními dlouhodobými účinky. Zároveň na společném projektu zkušeného hudebníka a jeho mladých kolegů představí swingovou i dixielandovou hudbu jako jeden z fungujících mostů napříč generacemi.