Tým CSI vyšetřuje smrt 4 lidí, které zabil požár v klubu, kde probíhal hudební koncert. Dva z mrtvých byli členy kapely.
Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů
Požár úmyslně založený v nočním hudebním klubu Lockjaw Club při živém koncertu hardcorové kapely White Rising si vyžádal čtyři lidské oběti a jeden muž s těžkými popáleninami bojuje o život v nemocnici. Jedno ohořelé tělo patří muži latinskoamerického původu, kterého zavraždili ještě před vypuknutím požáru. Tým kriminalistů CSI zkoumá ohořelá těla a skládá stopy, indicie a dohady do mozaiky, která bude pravdivým obrazem skutečnosti a jednoznačně odpoví na otázku, co bylo hlavním motivem založení požáru a kdo je pachatel.
Tajemství se poodhalí, až když se kriminalisté začnou zajímat o rasistický charakter hardcorové hudební skupiny White Rising, která v ten večer hrála živě na pódiu. Ale ani to ještě nebude stačit k úplné rekonstrukci tragické události. Jedno ohořelé tělo kriminalisté identifikují podle tetování, patří Renemu Nylenovi, baskytaristovi kapely White Rising. Další spálená oběť patří návštěvníkovi z publika, je to Latinoameričan Timo Padia. Doktor Robbins tvrdí, že Padia byl mrtvý ještě před požárem a uškrtili ho řetězem v zadní místnosti před tím, než ho dovlekli na taneční parket pod pódiem. Spouštěčem požáru byla svíčka připevněná na kartonu napuštěném benzínem. Nikdo z návštěvníků klubu nemohl před požárem utéci zadním vchodem, protože těsně před jeho dveřmi zaparkoval červený Pontiac patřící Jeremy Douglassovi. Ten tvrdí, že auto si od něj půjčil Caleb Voight. Je podezření, že mu měl posloužit na rychlý únik po vraždě Padia. Caleb přiznává, že Tima napadl, ale požár nezaložil. Žhářem byl údajně někdo v tričku s nakreslenou lidskou lebkou. Takové tričko má i popálená oběť v nemocnici.
Kriminalistka Morgan Brodyová ho podle otisků prstů identifikuje jako Iana Baxtona. Následně kriminalisté přijdou na to, že skutečný motiv založení požáru není rasistický charakter hudební skupiny, která v ten večer vystupovala. Stopy vedou k majiteli klubu. Stu Kirchoff nemohl klub prodat na realitním trhu, a tak se rozhodl, že aspoň oškube pojišťovnu. Klub zapálil schválně za plného provozu, při naplněném hudebním koncertu, aby událost nevypadala tak podezřele, jako kdyby shořel prázdný a zavřený klub. Spoléhal se na to, že lidé před plameny stihnou utéct.