S pomocí nejmodernější počítačové grafiky se ocitnete v kokpitu stíhaček Tomahawk P-40, které s hrozivou tlamou žraloka na přídi odrážely japonské útoky v Číně. O pilotech tajemného, dobře vycvičeného letectva na moderních strojích čínské noviny psaly, že bojují jako létající tygři.
Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů
Ještě před vstupem Spojených států do druhé světové války se drtivé převaze Japonského císařského letectva postavila skupina odvážných amerických pilotů známá jako Létající tygři.
Tito sebevědomí profesionálové křižovali nebe na Dálném východě a pomáhali zastavit postup Japonců v Číně. Jejich sláva se rychle šířila a historky o jejich troufalých kouscích připomínaly dobrodružnou literaturu.
Poprvé vzlétli proti nepříteli 20. prosince 1941. Deset japonských dvoumotorových bombardérů Ki-21 (Sally) tehdy letělo k jihočínskému městu Kunming. Cíl už byl nablízku, když piloty japonských bombardérů ohromil pohled na čtyři drobné stíhačky, řítící se přímo na ně. Přibližující se P-40 Tomahawky zahájily palbu. Přepadené bombardéry rychle odhodily svůj náklad pum a na plný plyn otočily směrem k domovu. Objevilo se ale dalších deset stíhačů s podivnou malbou na trupu! Taková letadla Japonci ještě nikdy neviděli. Byla rychlá a skvěle pilotovaná. Na křídlech nesla výsostné znaky Čínského letectva, ale na přídi byla malba otevřené žraločí tlamy. Toho dne tajemná letka hned čtyři japonské stroje sestřelila. Japonci vůbec netušili, kde se vzalo ve zdecimované Číně toto nové vojenské letectvo. Vděční Číňané to ale dobře věděli. A když o skvělém vítězství referovaly čínské noviny, daly těmto odvážným pilotům jméno. Čínské noviny přišly s označením, že bojovali jako tygři, létající tygři. Piloty byli Američané, dobrovolníci, sloužící za dobrou mzdu u Čínského letectva.
Tento dokument vypráví jejich bojové příběhy z nasazení na počátku válku pod hlavičkou Čínské armády i z pozdější doby, kdy se stali zpátky příslušníky amerického letectva.