Ten řev byl šílený. Seriál celkově nebyl úplně špatný, ale to, jak se tam pořád jen křičelo, mi ho dokonale pohřbilo. Možná u dvacetiminutovky by se to dalo přežít, ale u klasicky dlouhé epizody z toho začne rychle bolet hlava. Člověk by řekl, že se chtějí v pilotu jen předvádět a časem se to uklidní, ale bohužel, celých pět epizod vydrželo neustálé přeřvávání, které už jste se postupně naučili nevnímat. Jinak by z toho jeden zešílel.
Ale jak říkám, ne vše je na Mind Games špatné. Celkově ten nápad o ovládání myslí mi přijde hodně zajímavý. Sice první díl byl na můj vkus až moc přehnaný, z obsahového hlediska jsem však byla hodně zvědavá na to, co tvůrci vymyslí dál. Myslela jsem si, že pilot bude takové oťukávátko a že nakonec se z toho můžou vyklubat docela zajímavé případy, stejně jako v Lie to Me. Bohužel se tak nestalo. Díl od dílu byl seriál nudnější a nezáživnější. U pilotu jste alespoň dávali pozor, ovšem jak to šlo dál, pozornost se vytrácela a já jsem se přistihla, že dělám všechno možné, jen abych se Mind Games nemusela věnovat na sto procent. Přišlo mi to totiž jako docela ztráta času.
Co mi hodně vadilo, to byly postavy. Slater je úžasný, ale to je asi tak všechno. Navíc i on po pilotu spadl do škatulky šílených charakterů, které jste rozhodně v lásce neměli, i když by to tak po správnosti asi být mělo. Všechny ostatní bych s klidem vyhodila hned na začátku. Naprosto nejhorší je jeho brácha. Chápu, že spousta lidí má různé nemoci, za své chování mnohdy nemůžou, ale ani to mi nedovolilo mu tu jeho neustálou nervozitu, těkavost a prostě celkově chování, mluvení a vzhled odpustit. Nikdo další ani nestojí za zmínku, všichni splynuli v jednu mlhavou šedou čáru, kterou si den po zhlédnutí už vůbec nevybavuju.
Nedivím se, že diváci Mind Games odepsali hned. Spíš se divím, že ABC vydržela celých pět epizod. Tento seriál si je podle mého názoru nezasloužil. Pokud se rozhodujete, zda koukat, tak bych radila vybrat spíše něco jiného.
Podle názorů ostatních jdu proti proudu, protože se mi seriál líbil. Jistě, má to svá "hluchá" (a hlučná) místa, v některých situacích jsem si říkala, že to v reálném světě prostě nemůže dopadnout dobře, a při určitých scénách mi bylo trapně za herce, ale celkově jsem si seriál oblíbila. A ani to nebudu řadit mezi "guilty pleasure", neboť se za to nestydím! ;)
Mind Games je takovou kombinací Anatomie lži a Breaking In (Christian Slater dokáže očividně hrát pouze určitý typ osob), avšak na to, jaký potenciál toto téma má, ho tvůrci nedokázali ani z poloviny využít. Takže jsem ráda, že má seriál pouze 13 epizod. Pokud se tedy rozhodnete seriálu dát šanci, tak doporučuju podívat se na všechny natočené díly, neboť tvůrci v těch neodvysílaných epizodách vyřešili všechny hlavní otazníky a problémy, které nad hlavními postavami visely, a závěrečné finále je skutečně dojemné :D Tudíž, pokud se vám podobně laděné seriály líbí, dejte šanci i Mind Games, přece jen to má pouze 13 epizod ;)
Steve Zahn v seriálové roli zapáleného "psychologa" (šílence), který dokáže ovlivnit lidská rozhodnutí okolními vlivy. Také zajímavý námět (taková kombinace Anatomie lži a filmu Počátek), ale už v pilotu mi právě Steve Zahn pil krev. A Christian Slater jen sekunduje. 40% [seriál ZRUŠEN]