Criminal minds: Suspect Behavior je pokus o spin-off, který zřejmě moc nevyšel. Seriál nepřináší nic nového, je to obyčejná kriminálka, kde navíc už v polovině každého dílu víme, kdo je zločinec. Záměrně nechci srovnávat s původními Criminal minds, protože tohle by podle mě vůbec neobstálo.
Výběr herců je hodně špatný. Ačkoliv je Forest Whitaker oscarový herec, tady se pořád tváří stejně útrpně. A ostatní herci tomu taky moc nepřidávají. Vyloženě mi vadí ta blonďatá holka, která má v každém díle ty nejupnutější džíny, co asi v kostymérně našli:-) Žádnému z nich jejich roli nevěřím, navíc mezi nimi nefunguje ani chemie. Whitaker pořád pobíhá a profiluje jak pominutý a ostatní jsou tam, alespoň v počátečních dílech, asi jenom na ozdobu.
Samotné příběhy nejsou úplně špatné, ale nelíbí se mi způsob, jakým agenti profilují podezřelého. Sice na začátku každého dílu říkají, že Red-cells je speciální tým a používá netradiční metody, ale co je na těchto agentech tak speciálního a který tým FBI má základnu v tělocvičně?
V seriálu mi také chybí nějaká hlavní dějová linka, která by dokázala lépe udržet divákovu pozornost a propojit jednotlivé epizody. Criminal minds: Suspect Behavior je v tomto ohledu podobné CSI – v každém díle je nějaký případ, který se za čtyřicet pět minut vyřeší. Seriál byl po pouhých 13 epizodách ukončen a podle mě se není čemu divit.
Seriál Criminal Minds se mi moc líbí a mám ho hodně ráda. Tak jsem si říkala, že Criminal Minds: Suspect Behavior se mi budou líbit taky. Jenže, ... jsou tu jen nové tváře, nové případy, ale jinak:
- Šéfa týmu hravě přehrávají jeho kolegové. Sam Cooper na mě rozhodně nepůsobí dojmem špičkového agenta.
- Mít kancelář uprostřed barabizny a navíc napůl v tělocvičně, kam může každý, je také hodně podivné.
- Je to přeci červená buňka FBI, což je údajně ten nejlepší tým a on se skládá z motorkáře, bývalého vězně, dvou žen nejasné minulosti a postavení v týmu a špičkového snipera, který je najednou odborník na chování lidí?
- Seriál se ani nesnaží věnovat rovnoměrně hlavním postavám. Nejvíce víme asi o agentu Rawsonovi a možná i Simmsovi a to je tak vše.
- Případy se hodně nápadně podobají 13 případům z původních Criminal Minds. Celkově to je naprosté vykrádání původních Criminal Minds!
A mohla bych takto pokračovat dál, ale nebudu.
Za sebe říkám, že jsem se ráda podívala na všech 13 dílů, ale jednou a víckrát už nikdy.
Postavy agentů Rawsona a Simmse se mi moc líbily, a kdyby se nějak připojily k původním Criminal Minds, budu jen ráda.
Seriál Criminal Minds: Suspect Behavior asi ví, proč byl po 13 epizodách ukončen.
I když musím dodat, že byl (dle mého názoru)ukončen zrovna v tu chvíli, kdy se tu začalo rýsovat konečně něco zajímavého.
A ještě ke všemu je obzvlášť trestuhodné, že je seriál ukončen dílem "To be continue ...". To je opravdu postavené na hlavu.
Co k tomu dodat? ... Postavu Sama Coopera seriál vylíčil tak dokonale, že ho v posledním díle scénáristé postavili do takové role, že nevěděli, jak z toho vybruslit.
Čistě za sympatie k obou již výše zmíněným agentům a asi trojici opravdu hodně zajímavých dílů dávám 50%.
Criminal Minds (Myšlenky zločince) se mi opravdu moc líbily, tak jsem si řekla, podívám se i na spin-off. Ale ouha, velké zklamání. Nebylo to ono jako ten původní seriál. Ale když přivřu oči, že to už nebylo ono, koukat se dalo. Jen mě mrzí, že není dokončen. Nebo aspoň ta první řada. Chápu to, že nemělo tolik úspěch, ale ukončit to tak, že je to na pokračování se mi moc nelíbí. Nebo spíše nemám to tak ráda. Proto u mě tak nízké hodnocení. Každá postava měla co do sebe a hodně se mi líbilo, že jsme tu měli i Penelopu. A kdo to viděl s dabingem, tak se tam objevovali i dabéři z hlavní dějové linky Myšlenek. Škoda, ale koukat na toto pořád dokola nebudu.
Opět spin-off, který je jen lacině okopírován. Stejně jako u eriálu NCIS L.A. mi toto přijde jako totální zpatlanina. Původní Criminal Minds jsou naprosto úžasné. Ale Chování podezřelých.. to už jim nebaštím..