Unbreakable. They're alive, damn it! It's a miracle!
Kimmy Schmidt mi vlastně nabídla přesně to, co jsem čekal. Za seriálem stojí Tina Fey, takže jsem očekával humor podobný tomu, který jsem si oblíbil v 30 Rock. Ano, pokud 30 Rock není váš šálek, tak silně pochybuju, že se u Kimmy Schmidt budete bavit. Čekal jsem, že uvidím staré známé tváře v nových, šílených rolích. Čekal jsem, že se u toho nebudu smát od začátku do konce, ale že se pobavím a odreaguju. A všechno to jsem dostal.
V hlavní roli Kimmy se představuje Ellie Kemper (The Office), která se na tu roli stoprocentně hodí. Další postavou je šílená Jacqueline v podání Jane Krakowski (30 Rock), které byla role také psána přímo na míru a nad nimi se tyčí "až přehnaně gay" Titus Adromedon, který je kapitolou sama pro sebe. Skvěle má UKS vychytané i camea pro své hosty ať už jsou to ve větších rolích Jon Hamm nebo samotná Tina Fey či v epizodních třeba Dean Norris, Kiernan Shipka nebo Nick Kroll. Plusové body přidávám za tu divnou a neskutečně chytlavou znělku a celé je to rozhodně takové svěží, barevné a přehnané.
Takže závěrem, u první série jsem se pobavil a příjemně odpočinul. A i když to nebyla nejlepší komedie, co jsem kdy viděl, tak se těším až se podívám na další pokračování. Netflix totiž zatím chvályhodně pokračuje ve svých tradicích a svým seriálem mě ještě nikdy nezklamal.
I letos pokračuje seriál v ujeté a výstřední jízdě, kterou před rokem započal. jenže baví o něco míň. Větší prostor si tam pro sebe vypsala Tina Fey. Já vím, že ji tenhle typ postav baví hrát, ale mě je nebaví sledovat. mnohem zajímavější je jako Liz Lemon. Vůbec, ale vůbec si nedovedu představit, že by tohle běželo na NBC. Seriál je to prostě natolik jiný, že ve sledování pokračovat budu, ale doufám, že ho ještě trochu obrousí. Třeba tím, že se k sobě postavy budou chovat o něco málo líp. Opět dobrá hostování, třeba Josh Charles, Joshua Jackson, Anna Camp nebo Lisa Kudrow.
Jak jsem si přál, tak třetí série se uklidnila. Tedy relativně, pořád je to ujetá zábava, která to vždy byla, jen o něco klidnější. Letos bylo i míň hvězdných hostů (nových), ale třeba Ray Liotta svou epizodkou pobavil. Kimmy mě pořád baví a doufám, že to ještě nějakou chvilku bude pokračovat.
Čtvrtá řada se ukázala být tou poslední a je třeba přiznat, že už tak nějak bylo na čase. Roztomilost Kimmy už se ohrála, i když jí to pořád vydrželo o něco víc než Titusovi. O tom, že šlo o populární seriál svědčí i to, že i v této řadě se objevilo několik slavných hostů jako Zachary Quinto. Nebylo to zlý, ale znovu to asi vidět nepotřebuji.
Na Unbreakable Kimmy Schmidt jsem se těšila dlouhou dobu – už od oznámení na NBC, pak přesunu na Netflix a posteru, na kterém má Ellie Kemper takový úsměv, že byste jí mohli spočítat všechny zuby:-)
Už od první chvíle je jasné, že za projektem stojí tvůrci seriálu 30 Rock. Je tu naprosto stejný druh humoru – hodně svérázný, občas za hranou a hlavně v sobě skrývá víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Vystavět komedii na dívce, kterou unesl fanatický reverend a 15 let ji věznil v podzemním krytu, je dost odvážné. Protože kdo by se smál někomu, komu se stalo něco tak strašného? Seriál tak má dost vážný podtón, a přesto si dokáže zachovat lehkost a naději.
Obsazení Ellie Kemper bylo trefou do černého. Jak už ukázala v The Office, podobné typy hrdinek jí sedí. Roztomile naivní plné optimismu, ale ne tak, aby to diváka otravovalo. Popravdě si nedovedu v roli Kimmy představit nikoho jiného.
Kimmy je mimoň, o tom není žádná pochyb. Používá slova, kterými už nikdo nemluví, její popkulturní narážky jsou úplně mimo, neorientuje se v základních situacích, jejími morálními zásadami se už nikdo neřídí. Všechno tohle Kimmy vyčleňuje ze společnosti, ale ona se nevzdává. Snaží se zapadnout, snaží se být normální. A všemu čelí s nezdolným optimismem.
Vedlejší postavy jsou možná ještě ujetější než Kimmy: její spolubydlící – zpěvák Titus Andromedon, její domácí Lillian nebo její zaměstnavatelka Jacqueline Voorhees.
Celý seriál je totálně praštěný – od úvodních až po závěrečné titulky. Přiznávám tedy, že jsem úvodní titulky po druhém dílu začala přeskakovat, protože jsou tak pitomě chytlavé, že je doteď nemůžu dostat z hlavy:-)
Od seriálu jsem dostala přesně to, co jsem očekávala – komedii, která člověku zpříjemní den. Pokud máte rádi humor Tiny Fey a 30 Rock, tak zkuste dát Kimmy šanci. Za pokus Unbreakable Kimmy Schmidt určitě stojí.
Humor je tu na tenké hraně mezi trhlostí a trapností. Bohužel u mě spadá spíš k té trapnosti... Navíc je mi nesympatická postava Tituse, podle mého nemusí být v každém druhém seriálu gay a už tuplem ne takhle přehnaně afektovaný. Někomu se může seriál líbit hodně, ale pro mě tento typ humoru asi není. Hodnoceno po 5. díle. PS. Znělka je nezapomenutelná ;)
Opravdu dlouho, možná snad nikdy, se mi nestalo, že bych nedokoukala ani pilot. Jednou se to asi muselo stát. A stalo se to právě u Kimmy Schmidt. Musím říct, že většinou se mi líbí takový typ humoru, který všichni kolem mě prostě nesnesou. Klidně trapný humor, miluju trapný humor. Ale ne u Kimmy Schmidt. Celých patnáct minut, co jsem se vydržela koukat, jsem se snažila přijít na to, jestli se mám smát - protože co to sakra sleduju?! - nebo brečet - protože co to sakra sleduju?! - tak jsem to raději utnula.
Postavy všechny do jedné mi přišly nesympatické.
Kimmy mi prostě nesedla. Přesto ale věřím, že si seriál dokáže najít svoje fanoušky:)