I přes pomalejší rozjezd v rámci prvních 2 epizod, kdy se trochu více představují hlavní postavy, nám Steven Knight servíruje chlapácký seriál, ve kterém tahá jedno eso za druhým. A není to jen o akci, lahůdková je scéna, kdy se velitel SAS setká s Winstonem Churchillem "Proč tak divně chodíte vojáku? Protože mám vřed u prdele". Knight v rámci příběhu umně servíruje řadu poloh, které vtahují do děje a přitom nehrají na jednu strunu více, než na druhou. Tady žádný patetismus či gloriola hrdinství příliš nevystrkuje růžky, ta je přirozeně daná a jediná touha je to nepříteli nandat. Občasné půtky, nezdary a smrt je součástí koloběhu života a na slzy moc prostor není i proto je nutné skákat z 10m věže dolů. O tom, že tu máme dalšího adepta na seriál roku není pochyb a snad se těch 6 epizod ještě rozšíří.
Úplně jiné a přitom tak stejné, a to je vlastně dobře. Steven Knight je tvůrce, který nám nadělil Peaky Blinders a tak očekávání od nového seriálu, který se zakládá na skutečných událostech, rozhodně nebyla malá. To znamená, že nebylo jednoduché je naplnit a přitom se o Rogue Heroes mluví jako o jednom z největší letošních seriálových hitů.
Zajímavé postavy, perfektní reálie a skvěle obsazené hlavní role. Vůdce smečky Connor Swindells (Sex Education) nemá chybu a postavu Jacka O'Connella (Skins) si nejde neužívat. Strašně mě baví fakt, že se opět podařilo spojit rockovou hudbu s historickou dobou. Přesně tohle fungovalo v prvních řadách Peaky Blinders a funguje to i tady, protože co jiného by mělo hrát když jedete pouští vyhodit do vzduchu neměcká letadla, než AC/DC? Hrdinství z toho přímo kape, ale není to takové to okázálé. Je to napínavé a až do konce nevíte, co se vlastně bude dít, protože smrt je nedílnou součástí této cesty. Tohle byla jizda a nemůžu se dočkat pokračování.