Epizoda 1×18 – Prázdniny na Acopolcu (Aopuruko no kyujitsu (Holiday at Aopulco/Beauty and the Beach))
98 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.
Ash a jeho parta se dostávají na pláž Porta Vista. Při plavbě na lodi kvůli Rakeťákům poškodí molo patřící starému pánovi, který je zaměstná ve své restauraci, aby si odpracovali svůj dluh a mohli zaplatit škodu.
Rakeťáci potřebují sehnat peníze na opravu své ponorky a proto začínají pracovat v luxusnější restauraci. Mezi Rakeťáky a našimi hrdiny tedy začíná konkurenční boj.
Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů
Naši hrdinové pomohou účastí v soutěži Kráska pláže a Soutěž pokémonních kostýmů splatit dluh starého pána a na konci epizody odcházejí vstříc dalším pokémonním dobrodružstvím.
Díl 35 "The Legend of Dratini" byl zrušen kvůli tomu, že v Safari na Ashe namířil jeden člověk zbraní a později po rakeťácích vystřelil. Byl odvysílán pouze v Japonsku.
Díl 252 "The Ice Cave" byl zrušen proto, že Pokémon Jynx měl černou barvu pleti a to vzbouřilo některé lidi právě s černou barvou pleti. Tato epizoda byla odvysílaná pouze v Japonsku.