Tak tohle byla jedna z nejhorších novinek. Nevím, jestli to bylo opravdu tak špatné, nebo jsem se jen kompletně minula se svým žánrem. Na druhou stranu jiné kriminálky docela můžu, takže chyba bude asi jinde. Pořád mi ale nejde do hlavy, proč něco takového vybrala do svého programu právě CBS.
Po první epizodě jsem si říkala, že to nebude tak hrozné, jak mi kahlan tvrdila. Ale postupem času, když epizodu po epizodě přicházelo stále to samé nemastné neslané nic, jsem se začala nutit do toho, abych vůbec pokračovala dál.
Seriál si hraje s flashforwardy. Základní děj se odehrává v přítomnosti, ovšem každá epizoda je uvedena a ukončena nějakým proslovem hlavního hrdiny, o sedm let staršího, když už má významnou politickou funkci. Vidíme, že ani ne v pětatřiceti zešedivěl, kulhá a všichni jeho kolegové a blízcí jsou asi mrtví.
Seriál je epizodní, každý díl řeší jiný kriminální případ, který se na konci epizody uzavře. Případy i jejich vyšetřování nestojí za nic. Seriál vás nedokáže vtáhnout do děje. Vůbec vás nezajímá, kdo jsou tyto postavy, ani co se s nimi stane. Vrahem je většinou osoba, kterou podezřívají od začátku, jen potřebují najít důkaz a dočkat se přiznání. Žádné zvraty ani překvapení.
Herci jsou snad ještě větším zklamáním. Chi McBride byl skvělý v Human Target i v Pushing Daisies, ovšem tato role mu vůbec nesedla, i když se snažil být největším klaďasem. Ovšem mnohem, mnohem horší byl hlavní hrdina (Theo James). Ten kluk je tak nesympatický, až to bolí. Nevím, jestli byl horší v přítomnosti, nebo o sedm let později. A hlavně nechápu, jak se mohl vypracovat na tak významnou funkci s tím, jak se choval a jednal. V polovině případů se řídil svými city, oběti mu připomínaly jeho rodinu a choval se jako synek/bratr, hledající pomstu. Jak je možné, že si toho nikdo z jeho vedení nevšiml, je mi záhadou.
Samozřejmě v sérii si každá z hlavních postav našla svůj díl, kdy se jich zavražděná oběť nějakým způsobem týká; samozřejmě, že se pak každý chová jako největší vykonavatel pomsty a ostatní ho klidně nechají tento případ vést. Prostě klasická praxe, však jde jen o oddělení vražd, pohodička. Lékaři taky běžně operují své blízké, že...
Trošku mě překvapil poslední díl. Nečekala jsem to, ale nebyl úplně nejhorší. Obsahoval flashbacky ke starému případu, který detektivové řešili 11. září. Jelikož se děj seriálu odehrává v New Yorku, tak je jasné, že brzy jejich vyšetřování ovlivnily teroristické útoky. Vidět opět tu scénu, kterou si pamatuju naprosto živě z doby, kdy mi bylo jedenáct let, bylo zvláštní, i když jsem věděla, že ji uměle vytvořili. Prostě mě tato epizoda dokázala upoutat, proto zvedám hodnocení z původně plánovaných deseti procent na dvacet.
I přes závěrečný díl je ale Golden Boy rozhodně největší adept na loňské zrušení, alespoň co se dramat týče.
Konečně jsem se dokopal k tomu, abych dokoukal tenhle seriál. Mám k němu tak trochu zvláštní vztah, protože právě tady jsem se snažil dělat svoje první titulky, ale nevydržel jsem až do konce. Proč, to je na jiné povídaní.
Tak a zpátky ke kvalitě, tady je jasno už po první epizodě, že se bude jednat o další z řady policejních dramat, které nepřijdou s ničím extra zajímavým či novým a to je škoda. Fakt je, že hlavním tahounem příběhu rozhodně není hlavní hrdina, ten bohužel působí až přehnaně ambiciózně a nesympaticky, díky tomu je hlavním charakterem jeho mentor v podání Chi McBridea. I proto je dobře, že finále je vlastně jeho. Nepřekvapilo mě, že se seriál nedožil další série, protože v podstatě opravdu nenabídnul žádný velký důvod proč by měl pokračovat.