Považován za otce sci-fi. Popisoval myšlenky a vynálezy, které byly zrealizovány až hluboko po jeho smrti, a to vše na základech myšlenek jeho současníků. Již během studia práv působil v divadle, kde psal krátké příběhy. Postavil se vůli otce a stal se spisovatelem. Za zisky z románu 20000 mil pod mořem si kupuje jachtu, která mu slouží jako útočiště před problémovým pubertálním synem.
V 58 letech je přepaden a postřelen svým závistivým synovcem, který pravděpodobně trpěl i schizofrenií. Zasáhl ho do nohy a ošetřující lékař způsobil, že se z něj stal mrzák. Což vede k temnějším vizím, pesimismu, nejen v jeho díle. Po roce 1889 pod vlivem svého pesimismu začíná ničit nevydané rukopisy a poznámky, až na rukopis románu Paříž ve dvacátem století.
Umírá na následky cukrovkového záchvatu.
Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů
V epizodě nás autoři provedou stěžejními díly autora, kterými předpověděl dobu budoucí:
Cesta na Měsíc (1865): realitou se stala o 100 let později, odhadl i trvání cesty na Měsíc, trefil i místo startu, způsob letu i existenci stavu beztíže.
20000 mil pod mořem (1869): Nautilus - první výskyt podmořského stroje - ponorky, přístroje na dýchání pod vodou, využití elektrické energie, tasery.
Tajuplný ostrov (1875): existence "čisté" energie - vodíková energie.
Robur dobyvatel (1886): let stroje těžšího než vzduch, poháněný vrtulemi.
Ocelové město (1879): po porážce Německem ve válce z roku 1870, kdy byla okupována Paříž, někdy uváděna jako předtucha první světové války, předpovídá zbraně hromadného ničení, včetně bojových plynů a raket.
Paříž ve dvacátém století (vyšla až 1994): vydavatel odmítl vydat, román objeven potomky Verna až roku 1989. Předpovídá auta na benzínový pohon, fax, skleněné mrakodrapy.