Už po třinácté vás obrazová montáž, hlas Luďka Munzara a stejnojmenná písnička Bedřich Ludvíka, uvede do pořadu Rozhlédni se, člověče. Tentokráte navštívíte místa, na nichž už stojí několikátá rozhledna a rozhledny, jež v sobě sdružují několik funkcí. Někdy měl štáb ČT štěstí a narazil na unikátní okamžiky. To, když třeba přijel na nepřístupnou vyměřovací věž na Melechově a ona byla otevřená a ještě v ní seděl radioamatér navazující dálková spojení. Jindy měl štáb smůlu. To, když si muž z obecního úřadu v Trutnově vzal špatné klíče a kamera se tak nemohla podívat do unikátní Gablentzovy rozhledny-památníku. Celkově se však dá říct, že natáčení provázelo mimořádné štěstí. Z pětadvaceti natáčecích dnů pršelo jenom tři dny. Během 8000 najetých kilometrů se nikomu nic nestalo. Mimo Praděd se podařilo natočit všechny české, moravské a slezské rozhledny z vrtulníku. Zkrátka zdá se, že nebesa chtěla, aby pořad Rozhlédni se, člověče byl natočen!
- Unikátní rozhledna Gablenzova památníku bývá přístupná v létě, zejména pak ve výroční den konání bitvy u Trutnova, která se odehrála 27. 6. 1866.
- Rozhledna na Chlumu, poblíž bojiště u Hradce Králové, už neexistuje. V roce 1999 byla stržena. Na jejím místě nyní stojí moderní telekomunikační a vyhlídková věž.
- Věž observatoře na Milešovce je od roku 1998 opět přístupná veřejnosti. Nabízí se z ní jeden z nejkrásnějších pohledů na České středohoří.
- Vyhlídková věž kostela na Křížovém vrchu, která byla v době natáčení prakticky v ruinách, byla zachráněna a v roce 2004 opět zpřístupněna pro veřejnost.
- Z devíti zděných měřických věží se zatím podařilo zpřístupnit alespoň jednu - na Studeném vrchu v Brdech. Od roku 2005 bývá každé léto otevřena.