Někteří hosté se u Craiga objevují častěji než jiní. Jedním takovým hostem je i líbezná Kristen Bell, kterou můžete znát ze seriálu Veronica Mars nebo třeba filmu Kopačky. U Craiga se objevila už více než 23krát!
The Late Late Show má oproti konkurenčním talk show znatelně nižší rozpočet, ale i tak se občas podaří zorganizovat speciální epizody, které se odehrávají v jiných zemích. V roce 2011 například Craig, Geoff a Kristen Bell navštívili Paříž a natočili tam nekonvenční epizody pořadu. V květnu 2012 pak byl odvysílán podobný speciál, který Craig natočil v březnu v jeho rodném Skotsku.
Craig není na všechno sám. Kapelu si sice “nemůže dovolit”, ale v průběhu celé show má k dispozici svého parťáka Geoffa Petersona, homosexuálního robotického kostlivce, kterého stvořil Grant Imahara z pořadu Bořiči mýtů. Původně Geoff nebyl moc výmluvný, jelikož byl ovládán někým ze štábu, kdo občas pustil některou z předem nahraných replik, když se to zrovna hodilo. To sice bylo vtipné, ale zároveň značně omezující. Zhruba od podzimu 2011 však Geoffa ovládá a v reálném čase namlouvá Josh Robert Thompson – komik, herec a imitátor. Právě on původně namlouval zmiňované přednahrané repliky. Nyní se může s Craigem pošťuchovat v reálném čase a vzniklé situace jsou o několik řádů vtipnější.
The Late Late Show není téměř vůbec předpřipravovaná, nedělají se žádné generálky (nanejvýš u složitějších skečů s tancem či zpěvem, ale těch je poslední dobou stejně velice málo). Craig má k dispozici akorát jakousi osnovu pro úvodní monolog s několika tématy, o kterých může mluvit, ale nemusí, a pár souvisejících připravených vtipů, ale jinak je monolog z větší části improvizovaný. Zbytek show je pak improvizovaný úplně. S hosty se nedělají předinterview, ani se Craig neřídí žádnými připravenými otázkami. Stříhá se taky minimálně, nanejvýše se občas vystřihnou úseky, které jsou až moc politicky nekorektní, či se sem tam vypustí nějaký kousek, když Craig přetáhne a show by byla jinak moc dlouhá.
Secretariat i Geoff jsou velcí fanoušci literatury. Zatímco Secretariat má u své stáje vystavenou figurku Belly ze Stmívání, kterou do pořadu přinesla sama Kristen Stewart, Geoffovi se na stolku střídají různé publikace. V poslední době například četl životopis Arnolda Schwarzeneggera, Jane Fondy a Larryho Kinga, dále takzvané "porno pro mámy" 50 odstínů šedi nebo třeba knihu o uzeném masu v Texasu.
Craigovi i jeho hostům občas ujede pusa a vypadne z nich nějaká sprosťárna. Naštěstí není jen nudně vypípána a vypixelována, jak to je obvyklé. Místo pixelů se tak objevují před ústy autora sprostého slovíčka vlajky států či organizací a pípnutí je nahrazeno slovíčkem nebo frází, která nutně nemusí být jazykem dané země. Samotné fráze si namluvil sám Craig. A co tak obvykle místo sprostých slov můžeme slyšet?
Rakouská vlajka: Strudel (štrůdl), Wienerschnitzel (vídeňský řízek) Australská vlajka: Dingo ate my baby (Dingo mi sežral dítě), Crikey dingo (sakra, dingo) Francouzská vlajka: Ooh la la!, Croissant, Sacrebleu (šmarja panno!) Duhová vlajka (vlajka gayů): Uh oh! Německá vlajka: Ausfahrt (výjezd), Auf Wiefersehen (na shledanou), Achtung (pozor!) Italská vlajka: Tutsi frutsi, Wassacominago (narážka na skupinu komiků s názvem Bratři Marxové) Skotská vlajka: Haggis (tradiční skotský pokrm), Dumbledore (Brumbál), Bollocks (kecy), Whiskey, Shut Yer Face (zavři zobák) Španělská vlajka: Ay, caramba Švédská vlajka: Girlwiththedragontattoo (doslova Dívkastetovánímdraka, odkaz na švédský film, který se v češtině jmenuje Muži, kteří nenávidí ženy), Smögåsbord (druh jídla)