plakát seriálu

Tokyo Vice

(Tokyo Vice)

Názory uživatelů

Brutálně otevřený konec

Oceňuju snahu tvůrců o vytvoření ryzí japonské atmosféry, což se jim hádám celkem povedlo, ale jinak mi přišel seriál strašně zdlouhavý, nezáživný a naprosto otevřeným koncem to podle mě totálně zabili a já vypínala televizi s pocitem, že jsem právě naprosto zbytečně promarnila osm hodin svého života :-(
Jako ze začátku to bylo celkem dobré, Jakeovi se podaří dostat místo jako první zahraniční novinář v japonském deníku, chvíli zápolí s předsudky, byrokracií a japonským systémem, kdy články prochází jistou cenzurou, ale pak to celé prostě tak nějak vyšumí do ztracena, žádný z „případů“ se nijak nevyřeší (ani praktiky s úvěry, ani probublávající spory v jakuze) a já měla dojem, že jde vlastně jen o nezáživné vyprávění Amíka, co si užívá v Tokyu sex, drogy a alkohol, ale jeho historky nikam nevedou a nemají žádnou pointu (byť možná vychází z jakéhosi životopisu).

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Novinářská krimi podle skutečnosti

Jméno Michael Mann u tohoto seriálu? Tak to je třeba zbystřit. Dnes už legendární režisér a producent toho moc netočí, tak co nám připravil tentokrát? Že by jeho nový počin odkazoval na filmové Miami Vice, které mně osobně uhranulo a už jsem jej viděl několikrát? Děj staví na skutečném životě novináře Adelsteina, který se jako mladík rozhodnul přestěhovat z amerického Missouri do Tokya a dělat novinařinu, konkrétně kriminální rubriku. Proč do Japonska se nedozvíme, možná v dalších dílech, ale žije tam již 3 roky a naučil se výborně řeč. Sledujeme jeho první krůčky po přijetí do největších novin Japonska včetně několika faux pas, související s japonskou mentalitou, jako oslovování nadřízeného. I další jeho působení je mírně naivní, kdy ho detektiv „opije rohlíkem“ a on uvěří jeho banálnímu vysvětlení, proč někdo krade kalhotky. A tak pomalým tempem, ale precizně zrežírovanými scénami, se seznamujeme s postavami a fungováním japonské společnosti, především Yakuzy, detektivů a novinářů. Už jenom pozice novináře je jiná, než jak ji obecně známe, kdy si dává na ruku identifikaci a bez jakýchkoliv omezení vtrhne na místo činu. Tvůrci důsledně odkrývají pozadí činnosti Yakuzy a v druhé polovině se jí začnou věnovat více, tak se začíná vytvářet kriminální zápletka s nebezpečnými důsledky. Tu ale trochu narušuje děj s dívkami z baru, jenž dělají společnice a jejich šéfová se začne pohybovat na tenkém ledě. Lze očekávat, že to tvůrci sladí v další sérii (pokud bude). Pomalu, ale jistě je Jack zatahován do temného kriminálního prostředí, kdy mu už ani novinářský statut nepomůže. Po psychologické stránce. s vykreslením jednotlivých postav a jejich úloze v ději, jde o precizní zážitek, jenže mu chybí větší přitažlivost, kdy opakovaně odřezané prsty a cynický boss nemají v poslední epizodě už takový dopad, jako v té druhé. Ještě tu není plně cítit ta tenze mezi dobrem a zlem. Tu teprve přináší finální epizoda, ale dle mého názoru to mělo přijít trochu dříve.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí