Seriál je natočený dobře a opravdu je založen na skutečných událostech. Je také fakt, že Union Carbide při výstavbě ušetřil na materiálu asi 8 mil. tehdejších dolarů.
Seriál však vydává vedení továrny jen za bezskrupulózní chamtivce, ovšem ona ta tragédie byla, jak už to tak bývá, souhrou mnoha okolností. Např. nefungovala fléra, továrna byla v pravidelné odstávce, byla vysoká vnější teplota atd. Samozřejmě to nikoho nezbavuje plné odpovědnosti za nerespektování BOZP.
Co bylo v seriálu vyloženě špatně je popisovaný chemismus té otravy, a sice, že se hydrolýzou MIC (methylisokyanátu) uvolňuje kyanovodík. To je nesmysl, hydrolýzou vznikají deriváty močoviny (až polymery), reakce je však silně exotermní a vznikající teplo v zásobní nádrži odpařilo MIC do vzduchu.
Na MIC není dodnes znám protijed, thiosíran nefunguje. V reálu tam opravdu byla postava německého toxikologa, který přišel s thiosíranem a indická administrativa ho vykázala, ovšem thiosíran by nikomu nepomohl. Už zůstává otázkou jestli Indie věděla o nefunkčnosti nebo jestli to byl pouze politický postoj.¨
Každopádně katastrofa si vyžádala 8000 obětí hned, 8000 do roku a asi půl milionu zraněných