Poslední názory

Antologické seriály to mají těžké a málokdy se dostanou mezi ty nejpopulárnější. Accused patří mezi ty, kterým se to výjimečně daří. Každá epizoda má potenciál zaujmout nejen psychologicky pojatým příběhem, ale i skvělým hereckým obsazením. Kladem je spojovací prvek soudního řízení, kde každý díl začíná a končí a mezi tím se dozvíme, k čemu došlo a hlavně proč. Forma vyprávění je přitom velmi konzistentní a tak tu není onen pocit roztříštěnosti, jak to obvykle bývá. Navíc z každého případu je znát opravdovost, jakoby se točilo podle scénáře z pera psychologa. Jistě, ani tady se nelze vyhnout větší či menší oblíbenosti některých epizod, ale tak to je i u klasických seriálů, nejen těch antologických.

No teda, tady by se mohli tvůrci Rodu draka chodit učit. Zcela pohlcující práce s manipulativním Oswaldem Cobblepotem a jeho hereckým představitelem Colinem Farrellem, kterému se postaví dcera zemřelého mafiánského bosse Carmina Falconeho, Sofia, je hlavním důvodem úspěchu seriálu. Ta ho podezřívá, že zavraždil jejího bratra, který měl přebrat moc po otci. Oswald se před tímto soubojem rozhodne utéct, ale jeho matka mu dodá ztracenou sebedůvěru a my vidíme (a uvidíme) jeho vzestup mezi elitu podsvětí, vyšperkovaný detaily, které dokáží vtáhnout do děje. Děje, který je a bude postavený na vychytralosti a lstivosti více, než na mrtvolách. A to tu neuvidíme ani Batmana poletovat. A vlastně to není ani nutné, jelikož Sophie Falconeová dostatečně využije svůj prostor, který dostane po opuštění Arkhamu a hodlá se vyrovnat s minulostí, což dopadne,jak jinak, krvavě. Colin Farrell, jak v bleskovkách na SZ bylo uvedeno, roli nemá, k vůli přestrojení, moc rád, ale divák bude mít rád jeho i když ho nepozná, protože i pod maskou jsou jeho emoce znát. Sledovat přitom, jak se vzpírá osudu je lahůdkovou podívanou a finálová epizoda se bude vyučovat ve školách. Snad jedinou výtku mám ve výběru jeho „pravé ruky“. Seriál je dalším důkazem kvality Matta Reevese, který se chopil reinkarnace Batmana po Nolanovi a zůstává u svého pojetí s pohledem do temných koutů lidské duše tak, jako se to vyplatilo filmovému Jokerovi.

Keď som sa dozvedel o seriálovej verzii The Day of the Jackal veľmi som sa potešil, pretože mám rád ako pôvodný film, tak aj neskoršiu prerábku. Dej je nabitý akciou, herecké obsadenie je super a celkovo sa jedné o kvalitné spracovanie. Trošku ma vyrušuje kŕčovité správanie hrdinov v súkromí. Všetko okolo agentky Biancy je ako keby skopírovné z Killing Eve. Ja sa len pýtam, načo to tam musí byť. Koho zaujíma že to majú agenti MI6 doma ťažké? Ja nechcem žiadnu rodinnú drámu, chcem sledovať akčný seriál. Rovnako je to s osobným životom Jackala, zbytočne prehnané. Až na tieto zbytočnosti a občastnú nelogickosť sa jedná celkovo o kvalitný počin. Som zvedaný či si to seriál udrží do konca.

Ako jedna z najočakávanejších noviniek zimnej sezóny 2024 vyvolávala Dune: Prophecy veľké otázniky. Hlavne keď sa novosfilmovanej Dune (1+2) tak darí a otvárajú sa dvere pre ďalšie príbehy z tohoto univerza.
Úvod príjemne prekvapil ale čoskoro sa dobré, kvalitné, prepacované scény začali miešať z tuctovým generickým prístupom k dnešnej tvorbe. Bum teen diversity, bum okukaný a zbytočný romantický podpríbeh. Ako keby sme sledovali dva zôzne seriály remizované ai. Je veľmi ťažké sa tým nenechať vyrušiť a zamerať sa na to dobré čo ostáva. Síce hlavná dejová línia, pekné kostýmy, Dune technológia a architektúra.
Uvidím, či dej prekvapí a nezmyslený generic shit pôjde do úzadia. Tak či onak, celkovo je to pomerne veľké sklamanie.

Neo-westernové drama

Máloco umí otřást rodinou tak znamenitě jako dědické řízení. Obzvlášť jde-li o majetek, na který si brousí zuby kdekdo - nejbližší, ti vzdálenější nebo třeba podsvětí. Seznamte se s rodinou Lawsonů v novém seriálu přezdívaném "australský Yellowstone".

Málokterý žánr nebo subžánr je tak často skloňovaný hned vedle jména jednoho jediného tvůrce, jako je tomu v případě páru neo-western a Taylor Sheridan.

Sheridan do první hollywoodské ligy prorazil scénářem ke snímku Sicario, brzy nato ukázal i svoje režisérské vlohy ve Wind River, filmu, který si rovněž napsal. Záhy objevil potenciál, který jeho charakteristickému typu vyprávění umožňuje formát televizních seriálů nebo minisérií - a vytvořil "yellowstoneverse", vesmír tvrdých mužů a žen, dodržujících nepsaná pravidla a etiku starých časů. A právě vlajková loď tohoto seriálového uskupení, veleúspěšný Yellowstone (jemuž dotváří historické pozadí seriály 1883 a 1923), je považován za inspiraci nového, očekávaného, a hlavně australského zápisu do netflixovské programové nabídky - seriálu Territory.

Půjčit si to dobré

Základní zápletka Yellowstone je natolik univerzální, že může fungovat kdykoliv a vlastně i kdekoliv. Velká, velmi bohatá rodina v rozkladu, jejíž členové se vzájemně přečůrávají v dramatické dynastické hře o vysoké miliony dolarů? Podobné schéma funguje na farmě, v mediálním impériu, na burze a bude fungovat i u protinožců.

Právě nejodlehlejší končiny nejodlehlejšího kontinentu poskytly půvabné kulisy nové rodinné přetahované, která má všechno, co je třeba k úspěchu: skvělé herecké obsazení a skvělý tým scenáristů a režisérů. A aby toho nebylo málo, také disponuje uhrančivým a poměrně neokoukaným prostředím jako stvořeným pro velké záběry. Filmové štáby totiž okupovaly převážně jižní Austrálii a takzvané Severní teritorium, přičemž obojí patří mezi nejosamělejší místa planety, nepočítáme-li oba póly. V malebné kráse některých záběrů pak mohou znalci rudého kontinentu odhalit také národní park Kakadu, zapsaný v seznamu UNESCO.

"Na místech, kde je povoleno veřejně nosit zbraně, má vyjednávání vždycky o něco zajímavější atmosféru."

Navštivte rezidenci Lawsonů

Svůj domov našla fiktivní rodina Lawsonů v ranči Marianne Station, natočeném na skutečném místě" Tipperary Station, ohromném statku umístěném v severních cípech australského kontinentu. Tento ranč přitom poskytl také útočiště hercům a štábu, který pro co největší věrohodnost použil i lokální stáda krav. Těch se v úchvatných záběrech sejde i na celé tisícovky.

Král pouště

Napínavá zápletka Teritoria se soustředí kolem Marianne Station, největšího (a fiktivního) statku s dobytkem v Austrálii, potažmo na světě. Ten vybudovala a doposud vlastní rodina Lawsonů. Peripetie začínají ve chvíli, kdy zemře patriarcha klanu - a přitom nebyl určen jeho nástupce. Kdo se tedy stane novým králem či královnou pouště? (Mimochodem právě "Král pouště" byl původně zvažovaný název seriálu...) V boji o vládu nad hovězím královstvím se utkají hlavní postavy - Emily, Graham, Colin, Susie a Marshall. A prosté ostré lokty budou představovat tu nejmírumilovnější metodu prostředků posvěcených účelem. Obzvlášť, když jsou ve hře také všichni okolní žraloci, kteří ucítili krev zdánlivě slábnoucího rodu Lawsonů: konkurenční baroni dobytkářské sféry, ale zároveň i těžaři, oplývající prostředky, o kterých se honákům ani nezdá. K tomu gangsteři, původní obyvatelé... Každý z nich lační po svém kousku koláče a tahle země rozhodně nebude pro všechny dostatečně velká.

Boj o půdu

Seriál vytvořený Timothym Leem a Benem Davisem se zaměřuje na stejnou zápletku jako pražský developerský trh: boj o půdu. Počátky jejího rozpracování jsou datovány do období společných kreativních procházek za časů COVIDu. Pro tuzemské diváky půjde o premiéru těchto tvůrců - filmografie obou pánů byla doposud spíše lokálního původu. Sympatická je ovšem jejich snaha obsadit epickou podívanou v první řadě australským hereckým ansámblem. Vlajkonoškou ve výčtu herců s roztomilým přízvukem bude především krásná a neuvěřitelně talentovaná Anna Torv, kterou jsme mohli vidět v seriálech jako Mindhunter: Lovci myšlenek, Hranice nemožného nebo The Last of Us. Po jejím boku pak cválají Michael Dorman (Neviditelný, For All Mankind) nebo Sam Corlett (Vikingové: Valhalla). To je obsazení, které dostalo šanci vytvořit další opulentní rodinnou ságu ve flanelových košilích.

"Neprodat. Nikdy. Nemusíte být Kevin Costner, abyste věděli, že pouto mezi rodinou a hlínou je posvátné."

Pořadný kus země

Třebaže Marianne Station nenajdete na mapě, stojí na skutečných základech. Předlohou tohoto monstrózního hospodařství se stal mimo jiné i ranč Anna Creek Station, který je v reálu větší než New Jersey. Anebo pro nás Evropany, vešlo by se do něj celé Slovinsko.

Australská krajina možná není jak ze žurnálu jako montanské pláně, ale má neoddiskutovatelně ohromující kouzlo. Kouzlo drsné, nesmlouvavé přírody, která nikdy nikomu neodpouští.

supr pořad Pepa Maršálek nejjjjjjjjjjlepši cukrár+ pekár♥♥♥♥♥♥♥♥

Překvapivě dobře natočené, líbilo se mi, že se autoři nesnažili o žádné přehnané hororové bububu, ale spíš o jakési realistické pojetí psychotroniků a jejich schopností, včetně těžkostí, se kterými se můžou v běžném životě potýkat (jakože když uprostřed lesa vycítí pohřbenou mrtvolu, jsou automaticky podezřelí coby vrah, protože jak by se jinak dozvěděli, kde kopat apod.). Uvedení seriálu s touhle tématikou víkend před Halloweenem hodnotím jako super krok. Obsazení sice dominuje klan Donutilů (otec, syn a snacha), ale vlastně to nijak zvlášť neruší. A přiznám se, že mě víc baví epizody, kde se vyšetřují okolnosti smrti než důvod „strašení“ :-) Uvidíme, jestli to po pár dalších dílech nezačne trochu nudit vzhledem k tomu, že prostor týkající se detailů a problémů z osobního života hlavního psychotronika zůstává zatím dost nevyužit a za tři epizody se tvůrci nehnuli od náznaků, přestože to rozhodně má svůj potenciál.

V posledni dobe specialy se samozvanyma osobnostma. Taktikum kvete psenka a kvuli nim tam maji problemy sehnat soutezici. dokud se to nezmeni tak vam tam lidi nebudou chodit...

Opet tu mame serial s tematikou... napr operacni stredisko, pak nemocnice, pak zachranari a policie a pak zoo predtim bazen a kuchari... v jadru je to stejne furt stejne stereotypni hadky a stereotypni zapletky... s vnucovanim rychlokvasek... diky tohle nechci

Věděli jste že jde o jednu velkou komerci? Ano některé věci tam ukážou jak je tam mají. Po natáčení jim některé věci seberou a nezůstanou tam. Domy super, ale ruku v ruce vzrostly daně za nemovitost a někteří si to nemohli dovolit a jsou na tom hůř než před natáčením. A taky účty za elekriku. A co teprve auta? Ano dostali nové auto to ovšem bylo na operaťák a nesměli hobprodat a pak vrátit. Někteří i lhali a pořad a tv se potykali se žalobama a po čase už se přestal tocit úplně. Cíl pořadu? Dojmout a reklama.

1/2727
1234567 ... 2727