Lucik21
Jméno | Lucka | |
Věk | 31 let (Lev) | |
Bydliště | Brno | |
— | ||
— | ||
http://www.facebook.com/SweetheartL | ||
Poznámka | — |
Humoresky
Asi jeden z mých nejoblíbenějších českých seriálů. Člověk se na něj rád podívá i po několikáté, když ho opakují. Hezké příběhy (policejní i osobní linky postav), skvělí herci, pěkné lokace, krásné kostýmy (za mě dámské šaty z té doby jsou top), pěkná hudba. Tohle je prostě poklad mezi českými detektivními seriály, který neomrzí. Plusové body čistě z osobního pohledu ještě za lokace v Brně a okolí a obsazení množství brněnských herců, které dodnes můžu vidět v mém bydlišti v divadlech. A za květinářství Ludmily, které se natáčelo hned ve vedlejší ulici. Ještě si jako malá pamatuju, jak tu u nás natáčeli. :)
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Bodyguard
Milé překvapení na Netflixu. Kvalitní seriál s tak akorátním počtem dílů v sérii. Není to nic zbytečně rozvleklého, já jsem byla po dvou dílech tak nadšená, že jsem nakonec dala celou sérii na jeden zátah a pak se na ní podívala ještě jednou s rodiči. :D Po prvním díle jsem měla pocit, že už v životě nepojedu v Anglii vlakem. V Londýně jsem nějakou dobu žila a vyvolalo to ve mě vzpomínky na období roku 2017, když jsem tam byla a zrovna v té době Londýn čelil 3 teroristickým útokům relativně těsně po sobě. Možná i proto jsem se na seriál dívala s takovou chutí, protože příběh byl takový současný a reálný, postavy mi přišly uvěřitelné a poznávala jsem lokace z Londýna. Jediné, co mi přišlo přitažené za vlasy bylo, jak nikoho nenapadlo spojení hlavního hrdiny s podezřelým dřív a také mě trošku vyděsilo, když seriál začal řešit romantickou linku s hlavní protagonistkou, nicméně to naštěstí pominulo a seriál se dál věnoval bodyguardovi. Všechny díly byly napínavé jak kšandy a závěr příběhu, vlastně celý poslední díl, byl perfektně napsaný. Doporučuji, určitě stojí za vidění.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
The Mentalist
Mentalistu jsem objevila, když běžel na Nově jako nový seriál. Kopodivu mě ani dabing neodradil a seriál si mě hned v první sérii zaháčkoval. No, seriál, přesněji Patrick Jane a později potřeba dozvědět se víc a víc o Red Johnovi. Seriál jsem později začala sledovat v originále, ale to je jen takový detail pro mě jako někoho, kdo má raději originální znění, i dabovaná verze je dobrá, jen je škoda, že v důsledku dabingových tahanic byl ve vyšších sériích dabing hlavních postav přeobsazen. Ale zpět k seriálu.
Není to jen jedna z mnoha kriminálek, případy se tu neřeší v laboratoři a na pitevně, spíš takovým deduktivním způsobem a Janeovými zvláštními metodami. Pokud se seriál nevěnuje Red Johnovi, i tak jsou případy zajímavé, i když někdy může být trochu zavádějící, že název epizody má v sobě "Red", ale Red John se tam vůbec neřeší. Nicméně je to od tvůrců pěkný detail a odkaz na hlavního padoucha aspoň v názvech dílů.
Všechny řady jsou myslím úplně stejně kvalitní, seriál má až do konce co vyprávět. Všechny dějové linky jsou postupně důstojně zakončené, seriál končí v nejlepším a přesně podle mého gusta. Víc takových seriálů. :)
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
GoT
Jeden z nejlepších fantasy příběhů, který znám, zpracovaný do kvalitního seriálu, kde nikdo nemá nic jisté. Jedním z důvodů, proč je GoT tak úspěšná, je množství postav, u kterých je těžké říct, jestli jsou úplně kladné nebo záporné, vyvíjí se různým směrem a i ze záporáka se časem může stát miláček diváků a naopak. A i miláček může nečekaně umřít. To se ve většině seriálů nestává. Ta nejistota a momenty překvapení jsou cool. Navíc má GoT skvělé herecké obsazení, krásné kostýmy, natáčecí lokace, nádhernou hudbu a pokud vám někdo řekne, že je to jenom samé zabíjení a sex, nevěřte mu, má to i dobrý příběh! (Až na konec osmé série.)
0 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
The Doctor
Seriálu Doctor Who jsem se dlouho vyhýbala, ani ne tak úmyslně, ale pořád byly na programu jiné seriály a na tento sci-fi kousek nebyl čas. A to jsem několikrát byla na WhoConu v Brně, protože moji kamarádi jsou Whoviani, ale chodila jsem tam kvůli jiným seriálům. Byla jsem i v Cardiffu v Doctor Who muzeu, nicméně jsem navštívila jen volně přístupné části, protože v té době mě seriál nezajímal. Jistě nemusím říkat, jak mě to teď mrzí vzhledem k tomu, že expozice je už několik let zavřená a muzeum už neexistuje.
V létě 2020 jsem se konečně k seriálu dostala. Původně jsem chtěla začít sledovat jen série s Davidem, ale nakonec jsem si řekla, že sledovat seriál z prostředka nemá cenu. Původní díly jsem nesledovala, nicméně jsem si o nich aspoň něco přečetla a našla pár ukázek na YT. A pak jsem začala seriál sledovat hezky popořadě, od dílu "Rose".
Devítka
Christophera Ecclestona jsem znala jen z pár filmů. Neměla jsem ho ale z ničeho zafixovaného, přistupovala jsem k němu prostě s čistým štítem. V roli Doctora se mi líbil, s Rose jim to klapalo. Zejména na první sérii bylo vidět, že už je z dnešního pohledu trošku starší, "rok výroby" 2005 byl znát, ale to není nic proti ničemu, jen jsem si to pak uvědomila při novějších sériích, že ty počátky byly takové neohrabané. Ale po pár dílech jsem začínala mít problém se od seriálu odtrhnout. Prostě mě to bavilo. Škoda, že Christopher nevydržel déle a že se od seriálu tak nějak celkově distancoval a později se objevil jen ve vzpomínkách a na obrázcích.
Desítka
To, že doktor umí regenerovat, je geniální myšlenka. Seriál tím má zajištěné potenciální velké množství sérií. 😊 I když byla Devítka jen jednu sérii, mrzelo mě, že ji někdo vystřídá, nicméně jelikož to byl David, tak krize byla zažehnána. Znala jsem ho z různých seriálů a filmů, viděla jsem ho pár let zpět v Londýně v divadle a pak u stage door, to prostě nejde tohohle borce nemít rád. Skvělý herec a příjemný člověk. V roli Doctora se zabydlel velmi rychle a jeho styl pojetí postavy se mi moc líbil. Takový střelený, vtipný, dobře se na něj koukalo, ale když to situace vyžadovala, uměl být vážný. S Rose byli hezká dvojka, nicméně jsem nikdy moc nepobrala na můj vkus přehnané protěžování Rose a její návraty a porovnávání jiných společnic s ní. Ale musím uznat, že její návrat na konci 4. série byl nádherný, to shledání jsem obrečela a celkové uzavření její linky je fajn, skončila s tím, s kým celou dobu chtěla být. Skoro. 😊 Další společnice Martha mi nevadila, s Doktorem jim to klapalo, ale za mě ještě lepší tým s Doctorem tvořila Donna. Není mezi společnicemi moc oblíbená, ale mě vyhovovalo, že není do doktora zamilovaná, působili jako skvělí kamarádi, co spolu cestují. A jejich scény jsem měla moc ráda, po herecké stránce si to oba představitelé myslím hodně užívali. Když nakonec Doctorovi společníka dělal její dědeček a vůbec celé poslední dva díly s Davidem… bylo to krásné zakončení jedné éry.
Jedenáctka
Přeměna z Davida na Matta byla skvělá. V jedné chvíli oplakávám „I don´t want to go!“ a v další se křením „I am a girl!“ :D V prvním díle s Mattem byl Doctor takové roztomilé třeštidlo. Pár dílů jsem si na něj zvykala, ale s kým jsem měla větší problém, byla Amy. Na tu jsem si zvykala hodně, hodně dlouho. S Rorym jsou super pár, herečku mám ráda z jiných věcí, ale postava Amy mi zas tak k srdci nepřirostla. Doctor pro mě měl větší chemii až s další společnicí, Clarou. Éra Matta měla dobré díly, líbilo se mi občasné zapojování River. Akorát jsem měla trošku pocit, že Doctor je na ni moc mladý, ale ke konci jsem jim tu osudovost i věřila. 😊 I když jsem Matta předtím v žádném seriálu neviděla, „znala“ jsem ho jen z jednoho představení v Anglii, postavu Doctora zvládl důstojně. Zpočátku mi chyběl David (a taky hudební témata spojená s érou Desítky), Matt ho velmi dobře nahradil a ukázal, že i mladý herec může být kvalitní Doctor.
Dvanáctka
Peter byl po třech sympaťácích docela šok. Nicméně zcela chápu, že tvůrci chtěli pro seriál „nový vítr“ a povahu Doctora i věk představitele razantně změnili. Na Petera jsem si zvykala téměř celou osmou sérii. Pak ho myslím i tvůrci začali více polidšťovat, už mi nepřišel tak nabručený a strohý, nebo jsem si možná jen zvykla a rozhodně jsem začala ujíždět na jeho mluvě. Ach, jak já mám ráda Skoty (David ♥, i když ten se skotským přízvukem nemluvil). Líbil se mi vztah s Clarou, takový tatínkovský. Její odchod mě mrzel, zvlášť proto, že její nástupkyně Bill mě moc neuchvátila. Ale Nardole je super. Příběhy Dvanáctky se mi nelíbily tolik jako u předchůdců, ale seriál si stále drží dobrou kvalitu. Při dílu s River jsem konečně měla pocit, že je s tím Doctorem, ke kterému patří. 😊 I když mi desátá série přišla o něco slabší, našly se tam dobré díly, líbil se mi vztah Doctora a Missy i celý závěr Peterovy éry. Odkaz na prvního Doctora, potíž s regenerací… dobré to bylo.
No a pak přišla regenerace č. 13…
Třináctka
… a já měla pocit, že se dívám na úplně jiný seriál. Pod vedením showrunnera Chibnalla to dostalo úplně jiný směr. Nemůžu mu upřít kredit za skvělý seriál Broadchurch, díly v Torchwoodu, ale kdyby šlo jen o to, že Doctor je žena, hm, no, OK. Ale vlastně ani to není OK, to je jako snahy mít Bonda ženu. Protože asi všichni cítíme, že to je v duchu dnešní doby a snaha zavděčit se světovým trendům, není to logický přirozený vývoj postavy. Emancipace a kvóty všeho druhu jednou budou smrt kvalitní seriálové a filmové tvorby. Kdybych se přes to přenesla, že Doctor změnil pohlaví (zajímavé, že u Missy mi to nevadilo) a kdyby měla lepší scénáře, budiž. Bohužel, Jodie nemá kvalitní scénáře. Má jen hromadu společníků a šílený přízvuk. Preferuju originální znění, ale znění Doctorky a její bandy… no jako chtělo to pár dílů aklimatizace. Konkrétně asi tak tři. Pak mě to přestalo bavit. Jedenáctou sérii jsem zatím nedokoukala, o dvanácté vím, že tam bude další žena v modré budce a zvláštní linka s původem Time Lordů (ach ty spoilery) … no nevím, jestli se někdy odhodlám. Asi budu čekat, až přijde Čtrnáctka a celou linku Třináctky bude vydávat za sen. Nebo se aspoň vrátí víc „ke kořenům“ a seriál změní showrunnera. Pretty please.
Závěrem
Vývoj seriálu z posledních let sráží celkový dojem, ale není nic jednoduššího než si pouštět ty série, které se vám líbí. Každý má své preference, někomu se nové díly určitě líbí, třeba novým divákům, kteří nesrovnávají s předchozími Doctory.
Doctor Who je i tak sci-fi britská klasika, kde si každý najde to svoje – cestování do historie a potkávání světových osobností, cestování do budoucnosti a potkávání různých mimozemšťanů na jiných planetách. Díky obměně obsazení je každý Doctor a společník jiný, což je nepochybně zajímavý aspekt seriálu. Má to krásnou hudbu, zajímavé zápletky a cool hlášky. A když seriál zvládl zaháčkovat i mě, člověka, který sci-fi jinak nevyhledává… to už je co říct. 😊
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Flash Forward
Tento seriál jsem měla moc ráda, nejen kvůli tomu, že v něm hráli mí oblíbení herci - Joseph Fiennes, Jack Davenport a Dominic Monaghan. Byl to docela originální nápad, celosvětový výpadek vědomí ve stejný den, během kterého lidé uvidí svoji budoucnost, konkrétně 29.duben 2010. Někoho jeho záblesk motivoval, protože viděl něco pěkného, někoho deprimoval, jelikož se viděl v ne uplně příjemném okamžiku a někdo neměl záblesk žádný, což mohlo znamenat jediné - 29.dubna už bude po smrti (předpokládejme, že kdyby spal, viděl by během blackoutu sny...). Zaujalo mne sledování různých dějových linií, a jak do sebe nakonec všechno krásně zapadlo. Seriál podle mě měl na to stát se velkou peckou, škoda jen, že měl tak malou sledovanost. Poslední díl, kdy vše končí velice otevřeně, mě navnadil na další sérii, byla jsem napnutá jak kšandy, jak to bude dál ... a pak jsem zjistila, že další série není, což mě opravdu nepotěšilo. Jediné pozitivum je, že seriál skončil "se ctí" a v nejlepším, a nestihl se zamotat, třeba jako Lost.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
House
Mám ráda obecně seriály z lékařského prostředí, ale Dr.House mám nejraději, protože se od takových seriálů liší: hlavní hrdina není typickým prototypem hodného doktora snažícího se jen a jen o pacientovo blaho, právě naopak, pacienti jsou mu (na první pohled) celkem ukradení, nezáleží mu na tom, co si o něm ostatní lidé myslí, ale na druhou stranu je to nejlepší diagnostik a zachraňuje lidské životy. I když je to sarkastický bručoun, svoji práci dělá skvěle. Dr.House by nemohl fungovat bez svého týmu spolupracovníků, kteří sice nemají takové nadání jako on, ale jsou perfektní stimulací pro jeho mozkové buňky a on má alespoň koho sekýrovat a do koho rýpat. Seriál je pěkně oživen tím, jak se tým postupně obměnil, i když členové bývalého týmu zůstávají v seriálu stále, jen na jiných odděleních nemocnice.
Seriál by nemohl fungovat bez skvělého hereckého obsazení. Asi každému je jasné, že stojí na výkonu Hugha Laurieho, ale ostatní herci jsou také skvělí a dobře mu sekundují.
Co se řad týče, 1. a 2.byly podle mě nejlepší, skvělý začátek nového seriálu, představení postav a bylo to originální.
Ve 3. sérii mě iritoval ten policista, ale bylo to zase něco nového a seriál jeho přítomnost oživila a odvedla pozornost od řešení lékařských záhad.
Výběr nového týmu ve 4.řadě byl docela nečekaný, ale nové postavy seriál pěkně oživily. Konec 4.série byl velice dramatický, ale patří mezi moje oblíbené díly ze seriálu.
5.řada se mi tolik nelíbila, House už nezvládal situaci s vicodinem, každopádně poslední díl byl velice zajímavý a myslím, že rozhodnutí jít do léčebny bylo jediné možné řešení. Bylo to zase něco nového.
V 6.řadě House změní pozici, stejně jako Foreman, který aspoň zjistí, jaké to je velet. House nebere prášky, což je chválihodné a jako vždy překvapivý konec řady mě velice potěšil,konečně Huddy. :)
Nevěřila jsem, že vztah Huddy vydrží skoro celou 7.řadu, s tátou jsme uzavírali sázky, kdy se to pokazí. Ale jako vývoj postav se to dalo čekat.
8.řadu jsem neviděla, vím, že je poslední, ale nebudu si o ní nic zjišťovat, dokud nebude nadabovaná. Dr. House je jediný seriál, který mám raději s českým dabingem, než v originálním znění.
Je až k neuvěření, kolik nemocí a potíží pacientů si tvůrci dokáží pořád vymýšlet. Je pravda, že skoro při každém řešení případu padne návrh lupusu, sarkoidózy nebo subdurálního hematomu a případy začínají být lehce stereotypní, ale při takovém množství dílů, jako má Dr. House, je nemožné se neopakovat.
Je docela škoda, že seriál bude končit, budou mi chybět neobvyklé zdravotní problémy, Houseovi hlášky a vůbec všichni ze seriálu, ale už mi připadá, že seriál nemá kam gradovat, nejde o nové případy, ty by se vymyslely, ale o osobní životy postav, náměty na ně už jsou, podle mě, vyčerpané a i herecký ansámbl už musí mít touhy posunout se někam dál. :)
25 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Super
České seriály moc nemusím, ale tenhle se myslím povedl. Mám ráda tanec a tento seriál je jím přímo nadupaný. Dobře se na něj kouká, taneční kreace jsou efektní a ještě se u něj zasměju. Líbí se mi herecké obsazení, jak známých herců, tak nových a neokoukaných tváří. Nakonec zmíním hudební podklad - ke každému tanečnímu stylu se hodí jiná hudba, takže se člověk nenudí a i hudební předěly jsou povedené. Jsem zvědavá, jak se bude vyvíjet dál.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
I believe in Sherlock Holmes
S postavou Sherlocka Holmese jsem se poprvé setkala v knize Pes Baskervillský a to díky spolužačce, která mi knihu doporučila. Postupem času jsem se stala na knihách A.C.Doyla (i jeho pokračovatelů) závislá a nejen na knihách. Cokoliv co souvisí s touto postavou mne fascinuje a zajímám se o to. Film Sherlock Holmes s RDJr ve světě odstartoval novou vlnu zájmu o Sherlocka Holmese a bylo to poprvé, kdy se tento legendární knižní hrdina objevil v modernějším ( a akčnějším) zpracování. Někteří zarytí příznivci knih nebyli s touto adaptací příliš spokojení, že prý je moc moderní, akční, potrhlá atd. Ano, měli pravdu, ale filmový Sherlock je jen odrazem toho co si dnešní divák žádá a pokud má být film úspěšný (a výdělečný), nemůže pojednávat o uhlazeném detektivovi s ustupujícími vlasy a s dýmkou v ústech, který s pomocí staršího kultivovaného doktora řeší případy z lenošky u krbu - takto bývá Sherlcok Holmes často zobrazován na obrázcích, ale v knihách A.C.Doyla takový není! A takový není ani ve filmech G.Ritchieho, i když tam už jsou některé scény trošku přitažené za vlasy, ale to už si nechám pro jiné stránky, i bez toho už jsem popsala hromadu řádků a k seriálu Sherlock jsem se ještě vůbec nedostala.
Tak to teď napravím. Když jsem poprvé na ČT1 viděla upoutávku na seriál Sherlock, moc mě nezaujala, což teď přisuzuji dabingu, který se mi opravdu nelíbil (pardon Vojto Dyku). Asi mi ani hned nedošlo, že se jedná o adaptaci mého oblíbeného knižního hrdiny, protože mě nenapadlo, že by děj knih někdo mohl posunout do současného Londýna. Nicméně nakonec jsem se na Studii v Šarlatové podívala a dobře jsem udělala! První díl mě naprosto nadchnul, líbilo se mi, jak Sherlocka převedli do současného prostředí, ať jde o vlastnosti hlavních hrdinů, zápletku, interiéry, zálibu v SMSkování... Zaujala mne i hudba, myslím že seriál skvěle doplňuje, potom také dedukční pochody Sherlocka zobrazované pomocí SMS zpráv a popisků, ale nejvíc mě ohromil výběr herců. Benedict Cumberbatch se sice může někomu zdát v porovnání se svou knižní předlohou moc mladý, ale uvědomme si, že SH se narodil 6. ledna 1854 a Poslední případ, kdy se setkal s prof.Moriartym u Reichenbach.vodopádů, se odehrává v roce 1893, takže mu bylo 39 let, Benedictovi je 35, takže v tomhle já problém nevidím, i když Sherlocka většinou ztvárňují starší herci. Já myslím, že se na Holmese velice hodí, jak postavou, tak chováním - tedy tím, jak Sherlocka ztvárňuje, co do té postavy dává. Martin Freeman jakožto doktor Watson je též vynikající, ten jeho styl oblékání který kontrastuje s elegantním oblekem a kabátem Sherlocka, časté střídání partnerek - třeba si časem najde svoji Mary, ale nejhezčí je jeho vztah k SH, je vidět, že je jeho opravdový přítel, což dokázal na konci Studie v Růžové. Líbí se mi i obsazení dalších herců do rolí paní Hudsonové, inspektora Lestrada a samozřejmě Jima Moriartyho.
Jak už jsem řekla, jediné, co mi vadilo, byl český dabing, takže další epizody jsem shlédla v originálním znění a to můj zájem o seriál ještě posílilo. Benedict má úžasný hluboký hlas, a Martin zase takový roztomilý (už se nemůžu dočkat Hobita :) ).
Druhá série byla snad ještě lepší než ta první, i když velice kvalitní jsou obě, takže mi nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat na sérii třetí a třeba i na nějaké další. Do té doby si budu namáhat mozkové závity, jak že to ten Sherlock udělal(jakože teorií mám více) a všude, kde mě budou ochotni poslouchat budu rozhlašovat, že Richard Brook was a fake and I believe in Sherlock!
Dodatek z roku 2020: Třetí série začala velmi povedeně, druhý díl mě tolik neoslovil, ale to je mým problémem s Mary, prostě mi není sympatická. Třetí díl byl opět povedený, scény v paláci mysli byly skvělé a konec dílu také.
Čtvrtá série mě tolik nenadchla. Respektive vánoční epizoda z viktoriánské Anglie byla boží, kdyby se seriál odehrával v období, ve kterém Sherlocka Doyle napsal, taky by to nebylo špatné, ale modernizovaná verze je prostě víc cool. Když se seriál vrátil k moderní době, díly mě už nebavily tolik jako v předchozích řadách. Ale pořád to byl Sherlock a jako fanda jsem prostě musela shlédnout vše.
Za mě se jedná o velmi povedenou adaptaci Doylovy tvorby. Originální, perfektně herecky obsazenou, se zajímavou kamerou, skvělými hláškami a krásnou hudbou. I fanoušci klasického Sherlocka Holmese by mohli být mile překvapeni. ;)
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Lost
U tohoto seriálu přemýšlím, co napsat... Byl to první seriál z "nové vlny" (pro mě cca 2003 a dál) z Ameriky, který jsem začala pravidelně sledovat. Tím se rozjela moje závislost na dalších seriálech, díky Lostům jsem vlastně začala sledovat další a další záhadné a detektivní seriály. Proto budu mít vždycky k tomuto seriálu takový nostalgický vztah. S Losty to prostě všechno začalo.
První série se mi moc líbila, byla velmi originální, tajuplná; druhá byla obdobně kvalitní; třetí už začínala být mírně ujetá, přišlo mi, že trochu zaostávala za předchozími, ale pořád zajímavá; čtvrtá... měla jsem z ní smíšené pocity - rozhodně je zajímavá, na povrch vycházejí další nové poznatky, ale některé věci už mi tam přijdou postavené na hlavu; pátá pokrčovala v podobném duchu, ne všechno se mi líbilo, ale prostě jsem měla potřebu sledovat dál a dál, protože zápletka stále ne a ne se chýlit ke konci a já potřebuju uzavřít příběh :D. No a konečně šestá, která to vše zakončuje překvapivým způsobem, nicméně takovým, který by mě opravdu ani ve snu nenapadl, tím mě seriál překvapil a posunul se v mých očích zase o laťku výš.
Edit 2020: Možná by nebylo špatné pustit si seriál celý znovu, s odstupem, a sledovat ho dospělýma očima. Přecejen, když jsem ho začala sledovat, bylo mi asi 12 let, pohled o patnáct let později by mohl být zajímavý. :)
55 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 11 lidí