Seraphine313

off
JménoRoman Lelek
Věk
BydlištěPraha
Twitter
Instagram
Facebookhttps://www.facebook.com/roman.lelek.3
Poznámka
Názory uživatele Seraphine313
plakát
Dva a půl chlapa
29. února 2012
další názory k seriálu

Pět polovin chlapa

Tady je to asi jako s TBBT - napoprvé to je nudné. Napodruhé to je milé. Napotřetí se usmějeme. Napočtvrté si slibujeme, že se koukneme i popáté.

Když jsem poprvé přišel k tomuto seriálu, viděl jsem jednu z těch lepších epizod, která mě nevarovala před nástrahami ostatních - jedna z nevýhod tohoto seriálu je, že je až moc osobní - některé hlášky, zápletky i scény bych úplně vypustil.

Na druhou stranu, toto vyvažuje Charlieho nenucený sarkasmus, který si okáže poradit v každé situaci. A protože mu Alan a Jake dokonale sekundují (zvláště Jake v prvních sezónách - jak vyrostl už to nebylo ono, a dostal se spíš do pozice tlustého paka). Do seriálu vstupuje přiměřenou měrou i jejich matka, Jakeova babička, která ale, nechť je to Američanům spíš ke zlosti, že se snaží nacpat úchylnost do každého seriálu, ale někde je to už vážně nepatřičné. Viz babička a její chutě. Ale obyčejná, hodná babička by nebyla pro seriál ono, co, USmani?

Nedá mi to, abych se nevyjádřil k tomu, co se stalo s hlavní postavou.. nejdřív k jejímu vývoji. Celý seriál jsem čekal, že Rose bude tou Charlieho vyvolenou, vše k tomu směřovalo, ale výsledek? Nula nula nic. Pardon, vlastně jsme slyšeli, že byli spolu v Paříži - a to přitom Rose vůbec nebyla ošklivá holka!
Druhá věc je potom odsunutí Charlieho Sheena ze seriálu (za což si může víceméně sám, ne snad kvůli alkoholu a drogám, ale kvůli nehorázným finančním požadavkům), díky kterému pro mne osobně seriál skončil. Viděl jsem první epizodu deváté řady, ale po zjištění, že Kutcher má pouze nahradit Sheena na pozici milovníka a že má dělat úplně to samé, jako Sheen (bez ohledu na to, že je to jiná postava, jde v podstatě jen o výměnu herce), jsem naznal, že nemá cenu se na seriál dále dívat.

Celkem se ale jedná o jeden z mých oblíbenějších seriálů.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
80 %
plakát
Star Wars: Klonové války
29. února 2012
další názory k seriálu

SW: TCW

I když je EU můj život, i když hladově hltám jakoukoliv novinku z tohoto vesmíru, i když... je zde až moc i když. Vezměme to pěkně popořadě.

Po šesti filmech, jednom animovaném seriálu, dvou filmech o Ewocích, stovkách knih, komiksů, PC her a dalších nám impérium George Lucase nabídlo CGI sreiál z období Klonových válek. Dle mého názoru, jedná se o období které by mělo být prozkoumáno (z hlediska historie Expandovaného univerza), ale ne až takovým způsobem. Ona totiž Epizoda I vzbudila zájem o Starou Republiku, Epizody II a III zase o Klonové války - jenže já mám pocit, že je tu až překlonováno. Z mé strany bych obrátil pozornost spíše ke starým sithským mistrům mezi Darth Banem a Darth Tenebrousem - toto je zajímavé období! Ne však sto epizod tří-čtyřletého období, které sice je důležitá, ale ne až tak moc. Doufám, že další seriál, Underworld, bude z tohoto pohledu přímočařejší.

S počtem epizod totiž narůstá počet událostí (občas vyloženě nedůležitých) a také narůstá počet postav. Proč? Je snad problém zakonzervovat těch cca 25 postav a pracovat s nimi? Chápu, že Expanded Universe musí být opravdu Expanded, ale ruku na srdce - nám jde přece o hlavní postavy, a o to, co se jim stalo. V tomto ohledu, čím méně, tím lépe. Kdo četl Zrádce od Matthewa Stovera, ví své. Mimořádná kniha ze světa SW.

Akvizice Ahsoky, byť se zdá jakkoli navíc, byla z pohledu Lucase logická, a v podstatě i potřebná. Je to další chybějící střípek do Epizody III, k reakci Anakina na zprávu, že bude v radě Jedi, ale nebude mistr. Tím mu totiž úplně popřeli výcvik Ahsoky, a to by se, mě nevyjímaje, dotklo opravdu hodně. V souvislosti s tímto jsem velice zvědavý na Ahsočin osud - bude zabita? Grievousem, Dookuem, Skywalkerem? Finále páté řady to asi rozsekne.

Pojďme se ale věnovat seriálu samotnému. Forma s CGI postavami je velice svébytná (Ahsočiny nohy jsou vskutku... párátkovité), občas zabolí (zvlášť v případě Padmé, která vypadá úplně jinak než Natalia Portman; v případě Anakina ale slouží jako předěl mezi krátkými vlasy v EII a dlouhými v EIII), ale občas je to k užitku - zvláště tehdy, když je potřeba zobrazit celou planetu, souboje - potom animace do sebe zapadá, a nemusí se zbytečně přeplácet - ve filmu by realistické zobrazení stálo mnohem víc - a řekněme si, při sledovanosti cca 2,5 mil. celosvětově by se nevyplatilo seriál přeplácet. Fanouškovská základna seriálu totiž pochází z řad příznivců SW, kteří jsou sice věrní, ale společnost se na ně dívá trochu jinak - a navíc, není jich moc.

Ze seriálu bylo prozatím odvysíláno 85 epizod. V průběhu vysílání se sice vyprofilovalo směřování i forma seriálu, ale postupem času jde kvalita epizod dolů. Divák čeká "větší" a "bombastičtější" souboje, ale seriál se toto snaží splnit tak možná v prvních několika dílech. A navíc, když si projedu první tři sezóny, je mi jasné, že čtvrtá za nimi dost pokulhává, i když to tak ze začátku nevypadalo (bitva pod hladinou Mon Calamari byl skvělý nápad, i když mírně nedotažený v detailech a v gradaci). Přesto ale takových bitev bylo v předchozích třech řadách o hodně víc. Nutno ale podotknout, že to, jaká bude čtvrtá řada, když pomineme díly na Mortisu, ukázala už druhá polovina řady třetí.

Doufám jen, že pátá řada se dostane k důstojnému finále, které by se dalo položit vedle šesti základních epizod. Bojím se ale, že bude dosahovat kvalit maximálně dílů prvních dvou řad. Zajímavý bude asi rovněž počit Star Wars: Underworld, odehrávající se mezi EIII a EIV, u něhož ale spousta fanoušků spíš očekává pohled ze "spodiny" společnosti - pašeráků a nájemných vrahů. Ale nechme se překvapit. U Star Wars: The Clone Wars jako kovaný fanoušek nevynechám ani jednu epizodu, pro běžného diváka ale tento seriál nemusí působit až tak, jak je zvyklý z hlavních epizod.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Návštěvníci
29. února 2012
další názory k seriálu

Visitors

Český téměř retro seriál, který vybočuje z řady už jen svým zpracováním - kopíruje totiž technosocialistickou společnost, ovšem s dobovým designem, který řekněme si upřímně, nabízel vizi toho, jak by vypadala budoucnost s dobovými stroji. Ona totiž každá představa budoucnosti v sobě zahrnuje prvky současnosti - ve větší nebo menší míře - a to se potom podepisuje na výzoru. Tvůrci se většinou snaží předehnat ve futuričnosti, ale zapomínají, že pracují se současným designem, současnými přístroji. Na tomto seriálu to lze skvěle ukázat. Na druhou stranu, to, jak je nám budoucnost ukazována, svědčí o skvělé propracovanosti českých myšlenek, s minimálními náklady, a vytváří retroatmosféru jako hrom.

Nebudu se zde věnovat ani postavám, ani hereckým výkonům. Snad jen poznámka, že sestava ve složení starší doktor - sexy žena - pomocníci - hláškař funguje právě tady, aniž by to bylo kdovíjak na začátku plánováno, kopíruje osvědčenou sestavu z amerických sci-fi seriálu pozdějších let. Tento seriál ale zaujme jednak tématem, jednak formou, jednak scénářem. Forma už byla rozebrána v minulém odstavci, tak pojďme na scénář. Z něj totiž není důležité ani tak jednotlivé události, jako spíše myšlenka, která na svou dobu byla vskutku revoluční, i když několik filmů o návratu lidí z budoucnosti už bylo známých.

Vážně, položme si otázku, co kdyby se někdo vrátil z budoucnosti... jak by se choval, aby nevzbudil podezření? Proč by se vracel a co by zde chtěl?

Řekněme na rovinu, seriál zaujal nejen děti, ale i dospělé. A úspěchu požívá dodnes.

Nutno ještě zmínit nesmrtelnou znělku od Karla Svobody. Tak, zmíněno.

Konec.

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
100 %
plakát
Přátelé
29. února 2012
další názory k seriálu

Nic moc...

Jdu se hlavou na špalek. Ve Friends jsem nikdy nenašel zálibu, a proto čekám, že budu ukamenován (bombové dopisy nevyjímaje).

Celý tento seriál mi přišel.. až moc nudný. Ve třetí sérii mi přišlo, že jsem v šesté (možná je to prostě jen nezaujatý pohled, vezměme si, že HIMYM, v podstatě stejný koncept, je na tom podobně - každá epizoda by se dala zařadit kamkoliv jinam). Všechny problémy sice byly problémy, ale podle jednání postav bylo vše řešitelné, vše bylo skoro trapně jednoduché.

Humor je naopak tak jemný, až se mě skoro nedotýkal. Hlášky sice byly trefné, ale prvoplánové - a často se stávalo, že hláška byla čistě jen to, proč se daná situace stala. Mohu opravdu říct, že po stránce komické tento seriál pokulhával nejvíc - až skoro nudil. A já bohužel neprožívám to "odvázání" postav na obrazovce, takže většina situací mi přišla téměř až trapná.

Když jde o postavy, nejsem si jistý, jestli bylo od počátku záměrem tvůrců je spárovat, ale celou dobu mi tam chyběl nějaký stálý partner Phoebe (nehledě na to, že s Joeym by se dala dohromady pouze za velmi alkoholického stavu - sice v jedné epizodě tam náznak byl, ale vzápětí se od toho upustilo). Každopádně, každá postava je milá, příjemná, usměvavá (v tomhle má například HIMYM výhodu, ne všechny postavy jsou tam úplně vyprofilované a jednoznačné). Postavy své role až tak neprožívaly a jen se vezly na scénáři. Což nebyla ani tak vina jejich, jako vina scénáře, který se z Přátel snažil udělat obyčejný sitcom.

Z herců mi byl asi nejsympatičtější David Schwimmer (pro puberťáky - vážně netuším, co na Jennifer Anniston vidíte - podle mě je to podprůměrně hezká, vyhublá holka). Každopádně Schvwimmerovo ťunťovství a nerozhodnost byla tou světlejší vtipnou chvilkou.

A teď začněte házet ;)

po X letech jsem si dal nové opáčko Přátel a za cca měsíc sfouknul všech deset řad. Zrovna mi tu jede poslední díl a já se rozhodl lehce upgradovat svůj názor.

I když ten se výrazně nezměnil. Přátelé jsou pro mě pořád nepříliš zajímavý, i když konzistentně příjemný seriál, který za svou popularitu vděčí něčemu, co já asi nikdy nepochopím.

On je to totiž po mnoha stránkách poměrně průměrný sitcom. Co je ale výhodou, jsou dvě věci. Jednak stabilní úroveň kvality, která v průběhu let neklesá. I když se za epizodu objeví jen asi 3 vtipy, kterým se opravdu zasmějete, vždycky tu jsou. Je jen minimum epizod, které jsou vyloženě nepříjemné. Druhou věcí je skvělé obsazení a postavy, které snad až na Phoebe nemají chybu.

Věci, které jsem na seriálu opravdu neocenil (krom Phoebe), je poměrně násilné řešení vztahů hlavních postav. I když se zdá, že se k sobě dvě postavy hodí, nakonec spolu neskončí a vše směřuje tam, kde to čekáte od samého začátku.

Druhá věc je, že po vzoru Přátel funguje spousta dalších sitcomů dneška. On ten model samotný dost funguje, ale jeho opakování je... nemístné. Často bývá HIMYM přirovnáván ke kopírce Přátel, ale já měl celou dobu pocit, že sleduju spíš lehčí verzi TBBT.

Na závěr asi připojím jeden poznatek, co jsem za roky sledování seriálů nabyl... čím je seriál průměrnější, tím je populárnější, protože dokáže oslovit víc lidí. Opravdu skvělý seriál uchvátí malou skupinu lidí, protože se ostatním netrefí do vkusu. I to je případ Přátel, kteří oslovili širokou masu lidí, kteří u nich vydrželi dlouhých deset let.

68 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
16 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 19 lidí
60 %
plakát
Dobrodružství kriminalistiky
28. února 2012
další názory k seriálu

fenomén

Série kriminálních případů, které utvářely dějiny oboru, na který se dnes mnoho lidí dívá přezíravě, ale nemůže mu upřít jistou poetiku.

Vždyť to právě Antonín Moskalyk se svým dílem dokázal.

Fenomenální hudba, která se vrývá do zvukovodů a zní tam dlouhé chvíle poté jen podkresluje jedinečnost tohoto projektu.

Historie kriminalistiky, jejich různých věd a odvětví ožívá - a to doslova - je to koncert pod taktovkou mistra Moskalyka, a stává se nesmrtelnou melodií české seriálové tvorby.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
Rodinná pouta
28. února 2012
další názory k seriálu

RP

Česká telenovela, která se skutečně zavděčila tomuto názvu - natahovaná, nudná a absolutně nezajímavá. Bohužel jeden z českých seriálů, které jen vyplňují vysílací čas a utrácejí vybrané koncesionářské poplatky.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
0 %
plakát
Četnické humoresky
28. února 2012
další názory k seriálu

;)

Za poslední dobu jeden z nejlepších českých seriálů poslední doby. Bohužel, celýs eriál je trochu provázený samými neštěsími - jak smrtí Moskalyka a několika herců, tak zbořením brněnských kasáren, kde se seriál natáčel.

Celý seriál je vystavěn na předválečném období první republiky, do jejíhož kontextu jsem osobně ještě žádný seriál zasazený neviděl. Každý případ vypadá tak trochu jako z americké kriminálky, ale zasazený do našeho prostředí. Metody řešení sice nejsou kriminálkovské, jsou spíš colombovské či jessicofletcherovské.

Co seriálu celkem uškodilo, byla výměna režiséra. Na hlavní křeslo usedla Moskalykova dcera, a v seriálu najednou ubylo napětí, přibylo postelových scén a oplzlých vtipů, případy se přenesly spíše do banální roviny a humoreskovost se vytratila. Antonín Moskalyk sakra dobře věděl, co točí, a jaké to chce mít.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
Maxipes Fík
28. února 2012
další názory k seriálu

Fík

Skvělý večerníček, geniální zajíc s myslivcem. Z Fíkových snů jsem ale měl párkrát noční můry :)

Prvních pár dílů je naprosto skvělých, když ale Fík odjede, večerníček ztrácí na dechu.

Možná až moc ukázaná lidská marnost a tragika smrti a nemohoucnosti.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
100 %
plakát
Putování za švestkovou vůní
28. února 2012
další názory k seriálu

PZŠV

Na to, že jde o adaptaci Aškenazyho jsem čekal více.

V podstatě unylý, nudný, přemedovaný večerníček, který jsem viděl jednou, a když šel podruhé, vypínal jsem ho.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
30 %
plakát
Fresh Prince
28. února 2012
další názory k seriálu

Fresh Will Smith

One man show Willa Smithe, který na sebe strhává veškerou pozornost. Díkybohu ale ne všechnu, protože z pozadí vystupují i další postavy (možná je to tím, že v pozdějších epizodách se Smith v epizodách neobjevuje tak často).

Jde o oddechový, poměrně vtipný seriál, kdy Will Smith na začátku své kariéry je opravdu "fresh", a ne tak vyčpělý, jako v Mužích v černém.

Je to jeden ze seriálů, řadících se k The Nanny. Pro mne jde o zajímavý pokus.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %