Seraphine313

off
JménoRoman Lelek
Věk
BydlištěPraha
Twitter
Instagram
Facebookhttps://www.facebook.com/roman.lelek.3
Poznámka
Názory uživatele Seraphine313
plakát
Pekelná kuchyně
21. února 2012
další názory k seriálu

GR a jeho parta

Více než osm řad tohoto seriálu svědčí, že jde o velmi úspěšnou show. Osobně neznám člověka, který by měl koule na to se tam přihlásit, a nechat na sebe několik týdnů jen řvát.. GR by se snad dal připodobnit jen k plukovníkovi, který vede vojáky.

Oproti tomu se dá ale říct, že lidé, co tam nastoupí, a řekněme si to upřímně, nejsou žádní amatéři, kteří nikdy neměli vařečku v ruce. Jasně, po několika kolech vypadnou ti, co to šli jen zkusit, ale potom tam zůstanou opravdu schopní kuchaři.

Ale co je hlavně na této soutěži zajímavé je to, jak pod dirigentským vedením si ucvrkne i ten nejnamachrovanější kuchař, a dělá občas téměř školácké chyby. V tom je tato show zajímavá, donutí zajít lidi až na samotné dno, a vyčerpá všechny jejich síly.

Vítězství je potom opravdu zasloužené a cena více než důstojná.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
100 %
plakát
Hry bez hranic
21. února 2012
další názory k seriálu

Tak trochu jiná reality show....

Toto mě provázelo celým dětstvím. Jedinečná znělka, která ohlašovala tak trochu netradiční zábavu byla, je a bude nezapomenutelná.

Přestože jde o produkt devadesátých let, ani po letech to tak nevypadá. Producenti to totiž vzali za úplně jiný konec, a to vše ke spokojenosti a zábavě diváků.

Koncept hostitelských měst ála olympijské hry byl nápadem, které hrám mimo té sportovní zábavy vnesl i něco poučného - rozhodně jsem se díky Hrám podíval do více měst Evropy než díky školnímu zeměpisu.

Navíc, zapojení moderátorů bylo geniální myšlenkou, a někteří z nich se stali doslova legendami.

Náš tým hlavně ze začátku soupeře válcoval, osobně si myslím, že to bylo pozůstatkem pravidelných cvičení SSM a podobných akcí, kterých tu bylo před revolucí dostatek a fyzická vyspělost národa tehdy byla vyšší než dnes. Po čase ale český tým začal ztrácet, hlavně v obnovených sériích (zatraceně, ani nevím, jak se lidé do týmů vybírali - ostatní země to braly jako prestižní záležitost, snad až na nás)

Hry bez hranic se staly formátem, z kterého čerpala spousta dalších soutěží - Wipeout, Souboj měst, a další.

Závěrem snad řeknu jen to, že u každého dílu jsem se bavil, nevadila mi primitivní grafika, hlavní pro mne byla nápaditost soutěží. A ta byla velká. Bohužel to je věc, která dnešním soutěžím hodně chybí.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
80 %
plakát
F. L. Věk
20. února 2012
další názory k seriálu

F. L. Věk

Jedna z nejlepších adaptací českého kinematografie, filmografie a vůbec jakékoliv -grafie, které se nějak týkají celuloidových okének.

Ať už se jedná o kvalitní herecé výkony, které nebyly podřízené dobové propagandě, ať už jde o geniální hudbu Jiřího Srnky, ať už jde o historickou a knižní přesnost, vše je do puntíku splněno.

Tento seriál nemusí na první pohled vypadat akčně, ani záživně, ale kdo má rád historii, ten se podobně, jako u Zlé krve nebo Sňatků z rozumu budou bavit. Ovšem F. L. věk je z těchto adaptací nejkvalitnější.

Není to o zábavě. Je to spíše o odpočinku. O národním cítění a o tom, "být Čechem". Znát historii. Vědět o lidech a o době, která utvářela naši moderní společnost a to, čím jsme.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
Zaklínač
20. února 2012
další názory k seriálu

Zaklínač

Knihy jsem přečetl. Dvakrát. Mimo Pána Prstenů je to snad jediné opravdové fantasy.

Jak ale dopadl seriál? Řekněme.. jak byste dokázali zfilmovat dílo, které je mimochodem veledílo, které přeskakuje od jedné události k druhé?

Je veliká škoda, že ze všech sedmi knih o Zaklínači byly zfilmovány jen jedna a půl - docela by mne zajímalo, jak by to vypadalo kompletní. Séga o Zaklínači je totiž jen počátek - seznámení se zaklínačským světem - je to prequel k sáze o Ciri.

Jenže jak to tak vypadá, režisér se v knihách ztratil. Nakonec z toho vzniklo něco, co jsou víceméně příběhy (což samozřejmě je kniha taky sama o sobě, ale má aspoň nějakou linku). Seriál ne. Pouze dva nebo tři díly by se daly zařadit do té kategorie "nevatových".

Co seriálu určitě škodí, je malý rozpočet. I když se jedná o původní polské dílo, a Poláci jsou na svou národní kulturu patřičně hrdí (viz např. kolikrát byl zfilmován Sienkiewicz, Mickiewicz aj.), ale bohužel, zde je nedostatek peněz znát. Natáčeno bylo v původních polských lokacích, kdo byl v Polsku, určitě pozná Wawel a i další.

Seriál končí po třinácti epizodách, tak trochu utnutě, protože osudy zaklínače v knize pokračují dál. Doufal jsem, že seriál bude pokračovat další řadou nebo bude ukončen filmem, ale nestalo se.

Co na seriálu oceňuji, to je výkon hlavního představitele Michala Źebrowského. A dále příjemná hudba, která diváka přenáší spíše do světa RPG her.

Co se mi na seriálu nelíbilo, ale zjistil jsem to až po čase, byla postava Marigolda. V seriálu byl zahrán skvěle, ale v knize vystupuje úplně jinak, dokonce i jinak vypadá.

Samotná kniha nabízí mnoho motivů, mnoho tváří "zaklínačského" světa, bohužel, ne všechny byly využity.

Celkově seriál ale není špatný, a po odsledování posledního dílu vám bude zaklínač chybět. Bohužel ale seriál nechytne natolik, abyste si jej pustili naplno znova. Napodruhé už budete přeskakovat.

Subjektivně hodnotím 80 %. Kdybych tak nehodnotil, byl bych asi o 10 % níže.

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
80 %
plakát
Putování s dinosaury
20. února 2012
další názory k seriálu

Putování

Mám dojem, že to byl vůbec první dokument BBC z jejich prehistorické produkce, který byl u nás uveden (a nutno říct že až s příliš velkou slávou a reklamou).

Kdysi jsem to sledoval jako dítě, a vím, že jsem byl jako přikovaný k obrazovce.

Nutno říct, že každý díl z tohoto cyklu má něco do sebe, a pokud si chcete vychutnat opravdu celý dokument, doporučuji se podívat i na film o seriálu.

Každý díl je dojemný, zvláště pro nás malé děti to byla bomba, i když je také pravda, že další dokumenty jako Putování s pravěkými zvířaty a Putování s pravěkými lidmi tak kvalitní nejsou.

Toto byl první dokument, u kterého jsem měl pocit, že s těmi dinosaury jsem, u kterého jsem se cítil, jako bych se díval na sci-fi film, a i díky tomu jsem si odnesl jedinečný zážitek, který trvá dodnes.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
100 %
plakát
Jak se staví sen
20. února 2012
další názory k seriálu

Sen

Narozdíl od konkurenčního Bydlení je hra, je tato reality show akčnější, rychlejší, a světe div se - designérsky vyspělejší. Vše se musí stihnout přes víkend a pokud možno, co nejlépe. Chybí mi sice zde "názor odborníka", se kterým si pohrávají právě u konkurence, ale myslím, že se jim zatím daří být velice úspěšní. Stránka proměny je .. no řekněme velmi dobrá. Designéři odvádějí opravdu dobrou práci, a právě narozdíl od ČT ty proměny nejsou vesměs totožné. A i když se hraje o čas, dokážou udělat tak radikální proměnu, že se až divíte, že byla vůbec možná. Ale jakmile ji vidíte, místnost byste zpět nevrátili. Na druhou stranu mi zde chybí závěrečné vyúčtování jako u ČT.

Co se mi na show nelíbí, je až občas velmi vlezlý moderátor, jehož vtípkům se občas směji, ale někdy je až tak nechápu.. asi jiný kraj jiný mrav. A co mi začalo vadit u posledních řad byl počáteční výběr rodiny, kdy přímo v pořadu vybírají z přihlášených rodin. Jistě, je to způsob, jak lidem splnit jejich sen (být v televizi), ale na druhou stranu to působí neseriózně a estrádně.

Ke cti jim ale slouží to, že konečné veselí a často i přehrávané dojetí nepouštějí moc dlouho.

Za úžasné proměny bytů dávám 90 %, protože "stavební" reality show jsou jedny z mála, které můžu.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
90 %
plakát
Babicovy dobroty
19. února 2012
další názory k seriálu

Jak se k tomuto pořadu vyjádřit..

.. aniž bych byl sprostý? Nijak, to snad nejde. Babicovi nejde upřít jeden nepopiratelný fakt - společně s Pohlreichem rozvířil společenskou diskusi o kvalitě jídel u nás.

Nebudu zde polemizovat o tom, nakolik jsou jeho jídla poživatelná a nezvratitelná. O tom bylo napsáno už tolik, že to ani nelze citovat.

Upřímně - a zatím mne nekamenujte - jediný rozdíl mezi Babicou a Jamiem Oliverem (srovnání na úrovni Marxe a Préverta) je takový, že Oliver dělá svá jídla s nadšením a nevypadá jako by právě prošel ochutnávkou moravských vín a na pár hodin se tam zapomněl. On i totiž slavný Jamie Oliver dělá jídla způsobem "co mi přijde pod ruku" - a byl za to kolikrát pranýřován - na druhou stranu, má aspoň trochu rozumu a neplácá do sebe ty věci tak, aby jste si pro zklidnění žaludku nemuseli pustit Fear Factor.

Já osobně za tento pořad dávám nulu.

Protože:
a) Babica se neumí chovat. Nemluví vyloženě sprostě, ale kdo viděl přepis jeho dialogů, pochopí
b) neomalenost. Ať už si pozve do studia kohokoli, stejně ho nakonec uzemní a vše se udělá podle něj, i když se tomu kuchařinka, co vaří v kuchyni čtyřicet let, náležitě diví.
c) neznalost. Babicovo nadšené "polidšťování" cizích výrazů a absolutní neznalost základních kuchařských aspektů, jako například odkud pochází která ingredience, je nekonečná. A omlouvat to tím, že kuchař, co umí dobře vařit, to nemusí znát, nebudu. Tohle se znát prostě musí.
d) kuchařské umění? Sem dávám otazník protože začínat téměř každé jídlo kořením, přidávat kapii "na barvu", přidat eidam na zelí zalité smetanou, atd. atd. atd. (mohl bych pokračovat vážně dlouho), to se nedělá ani na studentských kolejích. Abych mu ale něco neupíral, nepokazil všechna jídla, některá se podle mne dala i jíst a mohla být dobrá. Škoda, že takových jídel tam není až tak moc.
e) reklama. Nesnesu v jakémkoliv pořadu reklamu. I kdybych si toho člověka vážil, tímto okamžikem vypínám televizi.
f) neustálé omlouvání se a zlevňování jídel. Tohle je vážně terno. Proč tam dávat smetanu, když tam můžeme dát levnější pomazánkové máslo? A proč tam dávat pomazánkové máslo, když tam můžeme dát levnější tavený sýr? A proč tam dávat tavený sýr, když z mlíka a eidamu můžeme vytvořit něco podobného a vyjde nás to ještě levněji? A proč jsme pak strávili odpoledne na záchodě, kde jsme ušetřené peníze nacpali do toaleťáku, kterým jsme utírali to, co nám Jirka doporučil navařit? Babica v praxi. Jirko, tímto ti vzkazuji, nevím jestli jsi tu knihu někdy viděl, ale jmenuje se Receptury teplých pokrmů. Vezmi si ji někdy do ruky a prostuduj. Jsou to recepty, které jsou tu už nějakých pár desítek let, nějak se jmenují, nějak chutnají a nějak se nazývají. Pamatuj si, že když tam vrazíš něco jiného, buď z toho bude blivajz, nebo se to bude jmenovat jinak. Vyber si.

78 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 18 lidí
0 %
plakát
Mladí v partě
19. února 2012
další názory k seriálu

Mladí v partě

Takové dost.. originální, neotřelé... až dekadické pokoukání na něco, co je ironií studentského života, co je jeho výliskem a celosvětově přijímaným fenoménem - kdybychom měli stlačit vše, co si lidé myslí o studentech do dvanácti epizod, vznikli by The Young Ones. Neskutečně úchylné, barevné, chvílemi mládenecky nechutné, ale vtipné až za roh. Sice se to tváří jako estráda (což byl koneckonců i účel, díky tomu získali dvojnásobné prostředky na realizaci), ale v celkovém kontextu to nijak nevadí.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
Byl jednou jeden... život
19. února 2012
další názory k seriálu

Povinnost pro všechny školáky

Už na základní škole nám paní učitelka kázala, aťse na tento seriál podíváme. A měla pravdu. Tento seriál, byť dokumentární a výukový, staví na velmi reálných základech, ať už poměrových (velikosti buněk, čidel, atd.) tak interakčních (ty skutečné procesy).

K tomuto seriálu později přibyl i Objevitel, Vynálezce, Člověk, Vesmír a Planeta, až na ty poslední dva se jednalo o stejně kvalitní výrobky.

I přes to, že v každém díle se řeší něco jiného, jiná část lidského těla, celým seriálem nás provází postava Maestra, který ví všechno a vše ochotně vysvětluje.

V prvních dílech je sice ještě vidět mírný amatérismus plynoucí z nepřipravenosti formy seriálu, ale v dalších dílech se celý seriál vyprofiluje a jede podle jednoho zažitého mustru.

Celý seriál potom objede všechny tělní soustavy i orgány, a skvěle vyplní oněch šestadvacet dílů. Nic není navíc, ani nic nechybí.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
100 %
plakát
Star Trek: Voyager
19. února 2012
další názory k seriálu

skvělé pokračování

Star Trek Voyager pojednává o něčem úplně jiném než předcházející Nová generace (pomineme-li DS9, který se odehrává na stanici) a je taky jiný než následující Enterprise. Na druhou stranu se ale snaží startrekovskému univerzu hodně přiblížit.

Je to seriál, který je svou kvalitou někde jinde než Generace. Loď už nevypadá jako nepovedený deseticentimetrový plastový kit (i když do dokonalosti má v jistých chvílích taky daleko) a můstek, triky i vůbec cestování vesmírem už má jakous takous úroveň.

Přesto přese všechno, co dělá Star Trek Star Trekem, jde tento Star Trek ještě dál. Nezatěžuje se lodními vychtávkami ála "nové, inovované postupy, které ještě nikdo nikdy nevyzkoušel a které by mohly fungovat jen teoreticky a jasně že fungovat budou, protože jsme na Enterprise, kde je vše možné a vše se povede napoprvé". Ne. To zde není. Loď je loď a divák od začátku ví, čeho je schopná.

Je ale skvělé, že startrekovské universum je tak krásně propojené, a že máme možnost poznat osudy i jiné lodi než je právě Enterprise. Co mi třeba ale ještě chybí mezi tímto "kánonem" je osud ztracené lodi Farragut. Rozhodně by mě zajímalo, jak by to vypadalo.

Ale zpět k Voyageru. Posádka je složená z různých ras, jak už jsme u Star Treku zvyklí. Kapitánku Janewayovou netřeba představovat, objevila se už v několika filmech i epizodách, kde byl hlavní postavou Picard. Zbytek posádky jako obvykle tvoří Vulkánec (který kupodivu v Nové generaci chyběl), pak Klingonka (což je další zajímavý exkurz do klingonské anatomie, vzhledem k tomu, že Klingonky v Nové generaci vypadaly stejně jako muži), pak jsou zde lidé a nakonec Neelix (to je jméno, ne rasa, jen se mi to teď nechce hledat). Po cestě se k nim připojí ještě Sedmá z Devíti, Borg, v podstatě zpět asimilovaný lidmi (a upřímně - masturbační sen mnoha startrekovských nerdů po celém světě).

Tento Star Trek byl tím pravým směrem, který jsem od této ságy čekal. Epizody jsou chytlavé, zajímavé, i když je pravda, že občas to spíše vypadá jako běžná mise, a ne jako návrat domů.

Seriál byste si neměli nechat ujít. Je to skvělý základ pro závislost na jednom sci-fi fenoménu, který (doufám) jen tak nezestárne.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %