avatar uživatele

wired_space

off
Jménowired # space
Věk
Bydlištěpraha
Twitter@wired_space
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele wired_space
plakát
Policejní odznak
6. listopadu 2012
další názory k seriálu

Shieldcut

Shield vypráví po svém příběh založený na tzv Rampart skandálu, kdy byly ke konci 90. let odhaleny tuny závažné trestné činnosti policejní jednotky CRASH oddělení Rampart v LAPD. V seriálu jde o fiktivní okrsek Farmington, kde působí zásahová jednotka pod vedením Vica Mackeyho. Jen pro představu ulice v Shieldu mají daleko k hollywoodským bulvárům, zato mnohem blíže ke gangsterskému sousedství v jehož "těle" koluje notná dávka nejrůznějších drog, kradeného zboží a všeho co má vůbec nějakou cenu.
Seriál staví zezačátku na dobře napsaných charakterech mnohem víc, než na nějakém jasně vedeném napínavém příběhu tbc. Hlavní linie se nabaluje jakoby mimochodem, jak se kamera točí kolem zásahovky. Velký kus úspěchu Shieldu nese na ramenou herecké obsazení. Charisma Michaela Chiklise (Vic Mackey), energie která čiší z jeho pohybu a výrazů, elegance, s níž se prožene záběrem a pořeší veškerý shitstorm, který někdo kolem něj nabalil. Z Benito Martineze jako Davida Acavedy zase na první pohled čtete podezíravost a vysoké ambice, přesto se z jeho charismatické postavy na začátku série můžete dostat na naprosto jiný level u konce. Charaktery tu opravdu prochází vývojem. Spolu s CCH Pounder, která za svojí roli Claudette Wyms získala kvanta nominací, je to špička ledovce výborného obsazení.
Co dělá ale Shield na první pohled jiným zbožím mezi docela početnou rodinou kriminálních seriálů, to není jenom téma a přístup. Není to jen pohled na zločin nebo komplexnost práce policie a její zázemí. Velkou roli hraje forma. Shawn Ryan se rozhodl uchopit Shield řekněme ve stylu paradokumentu, čemuž se přizpůsobilo používání ruční kamery Ronna Schmidta, který měl už před Shieldem bohaté zkušenosti s filmem, zásadně se také využívá exteriérů. Nejsou to ty klasické záběry na mrakodrapy centra LA nebo honosné vily v kopcích Beverly.. Výpravnost slouží k podpoření autenticity než filmovosti, Shield je jinak věrný klasickému televiznímu rámování obrazu včetně klasických zatmívaček. Často jsou užívané detaily obličejů, polocelky. Ze stejného důvodu - dojmu větší realističnosti - je minimálně využitá hudba.
Shield tady není od toho, aby budoval hrdiny z policistů, to spíš ukazuje, že policista je jenom člověk se všemi chybami. Zároveň odkazuje na reálný skandál a odhad jeho pozadí s tou omáčkou kolem válek gangů a složité demografické situace uvnitř LA. Zajímavé je ale až relativizování morálky společnosti vůbec, smyslu pro spravedlnost a odpovědnost, které na takovém území chodí po tenké čáře.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Dragon Age: Redemption
31. října 2012
další názory k seriálu

Felicia Day's..

Webseriál rekapituluje "Mark of the Assassin" DLC vydané k "Dragon Age 2". Samozřejmě "Dragon Age" má jako každé jiné dobré fantasy rpg propracovaný fiktivní svět, a tudíž kdo hru vůbec nehrál, tak se bude rychle topit už jen v motivacích postav a obsáhlé mytologii.
Plastové kostýmy, průměrné herectví a nemastný neslaný příběh má spousta regulerních tv seriálů, těžko to začít vyčítat zrovna show vycházející zadarmo na webu.
Celý projekt se zapojením několika lidí z Hollywoodu dala dohromady Felicia Day. Je to fanfikce primárně ukuchtěná pro okruh jejích fanoušků a tady platí víc než jinde to, na co naráží Wil Wheaton v jejich společné webshow "TableTop", že tak půlka "Redemption" je vlastně o postavě Felicii Day "Tallis", hlavně o tom jak vypadá, bohužel tentokrát víc než co jiného.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
V utajení
30. října 2012
další názory k seriálu

L.A. Controversial

Po "24" další seriálový thriller manévrující v terénu amerického domácího terorismu. Tentokrát je to o poznání méně akční, více krimi a více drama. Alespoň co se týká formy, nedočkáte se nějaké moderní narativní stylizace, zato se tvůrci soustředili na čisté (až trochu sterilní) vyprávění a psychologickou analýzu postav.

To je ve finále největší předností "Sleeper Cell", skvěle zahrané charaktery, odvážně napsaný scénář, který se nebojí úhlu pohledu teroristů, detailních otázek motivace a víry. Seriál drží civilní styl, intenzivní atmosféru a solidní filmovou výpravu hodnou americké televizní Showcase. Určitě je pravdou, že divácký zážitek je temnější, než co by člověk běžně čekal, ale to jde ruku v ruce s tématem.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %