richardK

off
JménoRichard
Věk
BydlištěHavířov 1
Twitter
Instagram
Facebook@rkprodukce
Poznámka
Názory uživatele richardK
plakát
Pět dní v nemocnici Memorial
22. srpna 2022
další názory k seriálu

Seriálové řádění hurikánu

Pět dní v nemocnici Memorial při a po řádění hurikánu Katrina. Pilotní díl diváka „seznamuje s příchodem“ hurikánu Katrina a v rámci nemocnice se odkrývají první závažné nedostatky, na které, už bylo upozorňováno, ale nikdo je nechtěl řešit. Přístup šéfky krizového štábu je jako vždy, však už jsme pár hurikánů zažili a přežili, tak tento zvládneme taky. Jenže Katrina je daleko větší mrcha, než ty předchozí. Ledacos jde vidět i na dobových záběrech, které se prolínají s momentkami s pacienty a lékaři. Jejich tváří je i výborná Vera Farmiga v roli Anny Pou, která má ten správný výraz ve tváři. O tom, že celý seriál bude ždímat emoce, o tom není pochyb, už jen ta představa, když vidíte, jak se na město a nemocnici řítí „masakr plný vody“. To pravé drama ale nespočívá v ničivé zkáze hurikánu, nýbrž v rozhodování a chování lidí/lékařů při této apokalypse.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Schodiště
18. srpna 2022
další názory k seriálu

Byl Michael Petersen neprávem obviněný?

Nervní seriál podle skutečné události, kdy se kolem pádu manželky ze schodů, která zemře, vyrojí několik pochybností a je obviněn manžel, velmi známý spisovatel Michael Petersen, který po celý život svou vinu popírá. Děj je vlastně sondou do duší a hlav zúčastněných, jak rodiny, tak advokáta a posléze francouzského reportážního týmu. Sledovat konfrontaci obviněného se soudní a policejní mašinérií, kdy v hlavní roli prokazuje svou hereckou kvalitu Colin Firth, je jeden velký zážitek. Chvíli mu věříte a chvíli ne. Někdy se chová jak správný otec a pak jak parchant. Podobně je to s dopady na celou rodinu, obzvláště, když vyjde najevo znepokojivá událost z minulosti obviněného. Když se pak děj přesune na soudní kolbiště a posléze jsou odkryté až machinační praktiky, tak náhle tu není strana, ke které by se dalo přiklonit. Finále je pak zcela zvláštní, neobvyklé, s praxí, kterou jsem ještě v žádném filmu, či seriálu ze soudní síně nezažil. A i když bych občas přeci jen trochu více stříhal, tak díky té nejednoznačnosti to u mně seriál vyhrává na plné čáře. Mimochodem, největší procento vážných či smrtelných nehod v rodinném domě připadá na schodiště.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
plakát
Velké vítězství
17. srpna 2022
další názory k seriálu

Seriál o ženách v baseballu

Když jsem uviděl trailer, tak šel seriál mezi oblíbené do watchlistu. A po zhlédnutí všech epizod mohu konstatovat jakž tak spokojenost, jenže!. A League of Their Own se odkazuje na stejnojmenný film z r. 1992, na který jsem se před seriálem podíval. Respektive odkazují se první tři díly a pak se seriál vydává svou cestou, částečně nadále v duchu filmu, který je více humorný, než dramatický. Je i zajímavé sledovat rozdíly v přístupu k látce s odstupem téměř 30 let. Kladně hodnotím zachování ikonických scén, ale děj jim nedává tolik prostoru (scéna s šaty, nebo soupiskou aj.) a soustředí se více na postavy a jejich povahy. V podstatě hned v pilotu je tempo dynamické a veselá nálada z něj číší na všechny strany. Jenže pak dojde ke zlomu a od 4. epizody jsem se začal dívat na jiný seriál- lesbický, zatímco film byl spíše o ženské emancipaci. Navíc se přidává další dějová linka a ta vypráví jiný příběh, byť s baseballem související, ale také lesbický, uf. Přitom tu není nic špatně, ale je toho hodně a to trochu nudí. Vzpruhu pak vždy přinesou scény z hřiště, které vrací seriál tam, kam má. Tvůrcům se naštěstí daří udržet kompaktnost ve stylu vyprávění s vazbou na dobové reálie a hodně jim vypomáhají herečky, byť nějaká jako Geena Davis (film) jim tady chybí. Suma sumárum, méně je někdy více a ikonické scény z filmu si zasloužily větší pozornost. Ani rozdvojený děj do dvou příběhů není to pravé ořechové, ale každý sám o sobě je fajn. Tudíž dívat se na to dá, obzvlášť když je nebe zamračené a občas i zaprší.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Opuštěný
11. srpna 2022
další názory k seriálu

Gay verze Sexu ve městě

Opuštěný je příjemná podívaná o rozpadu dlouhotrvajícího vztahu mezi mužem a mužem. A to je tak asi jediný rozdíl oproti klasicky pojatým story s mužem a ženou. Protože láska nezná hranic a je jí jedno, kdo se s kým má rád. Je vcelku zábavné vidět, že trpící gay po rozchodu si myslí, že je na tom hůře, než žena ve stejné situaci (a věku). Ovšem v ostatním jde seriál vcelku prošlapanou cestou a hraje spíše na jistotu. Tou je i herecký projev Neil Patricka Harrise jako Michaela, který přesně plní zadání režie a zbytečně nepřehrává, jelikož sám je v osobním životě gay. Lokace New Yorku pak vždy oku lahodí a jelikož je Michael realitní makléř , tak si lze užít i krásné bytové interiéry. Je jen škoda, že seriál není o něco odvážnější, občasné dramatičtější chování postav by mohlo děj okořenit a herecký ansámbl kolem hlavní postavy mohl být o něco lepší. Hodilo by se i větší zapojení přátel, které by přineslo více košatější příběh, jenž se hodně točí kole Michaela. Suma sumárum jde o pohodu na odpolední podívanou s dávkou prvoplánového humoru, ale další Sex ve městě, ke kterému seriál sklouzává, se nekoná.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
60 %
plakát
Holky od novin
9. srpna 2022
další názory k seriálu

Comics pro holky

Seriál vychází ze stejnojmenného komiksu od Briana K. Vaughana (mimo jiné autor komiksu podle kterého se točil seriál Y: Poslední z mužů), tolik oficiální info. Y:Poslední z mužů jsem cca v polovině vzdal. Budou na tom Paper Girls lépe? No o něco ano, ale taky žádná hitparáda. Cestování v čase z 90. let minulého století do r.2019 se 4 roznašečkami novin je zaměřený na náctileté diváky resp. divačky. Vše se tím pádem odehrává v duchu jejich mentality a nad přistáním v budoucnosti se tu příliš nementoruje. I setkání se svým starším já se odehrává až ledabyle. Zjevení se válčících skupin Cestovatelů časem a vtažení dívek do víru událostí probíhá sice s vyjukanými obličeji hlavních postav, ale krví se šetří a násilí je omezeno. Co vcelku baví, jsou střety minulosti s budoucností, ať už na úrovni technické (internet, mobily jako počítač), či osobní (údiv nad životem starších Já, setkání s bratrem). Naopak zakomponování dějové linky s Cestovateli je spíše povrchní, jako zařazení kvalitních fláků 90.let např. Blue Monday od New Order. Nemá to tu celistvost, jako třeba Stranger Things. Vizuálně nejde o kdoví co, efekty se šetří, herecky jde o průměr. Zápletka je fajn, ale že by dokázala nějak více upoutat?. Krvelačně se tvářící šéfka novější frakce Cestovatelů je toho důkazem, nejdříve vraždí a tváří se jak krvelačná šelma a pak se z ní stane "máma". Navíc je tu i pár nedokonalostí, které výsledný dojem sráží dolů, ale cílová skupina může být spokojena.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Sandman
8. srpna 2022
další názory k seriálu

Mystický comics, který se dočkal povedené adaptace

Comics Sandman Neila Gaimana je považovám za jeden z nejhůře uchopitelných pro převedení do filmové/seriálové podoby, podobně jako díla Terry Pratchetta. Netflix výzvu přijal a natočil jednu z nejdražších adaptací comicsu vůbec a na výsledku to je znát. Nakonec se na něm podílel i sám autor. Vykreslení světa „věčných“, který je nad bohy, je metafora na lidské lidský život, který provází touha, smutek, osud, smrt apod. a těm vévodí králové. Nejmocnějším je Sen, ovládající lidské bytosti od momentu, kdy usnou. A jelikož i závist je věčná (což známe z povedené české pohádky), tak někteří jeho „příbuzní“ se ho snaží sesadit. Nakonec se jim to s pomocí lsti a lidského čaroděje povede a Morpheus je na delší dobu uvězněn. Jenže to má své neblahé následky, které musí lord Sen po svém osvobození řešit, např. někteří lidé se už neprobudí. Seriál je v podstatě rozdělený do kapitol, které pojí několik příběhů. Ten úvodní (prvních 5 epizod) o polapení Sna je nejvíce temný, řešící tu nejvíce konfliktní část lidského bytí a zabývající se i otázkou, zda je absolutní pravda tím, co lidstvo spasí. To vše v mýtickém balení. Vládci snů jsou totiž ukradeny mocné artefakty, pytlík s pískem, maska a rubín, které mohou leccos změnit. Bez nich je slabý, neschopen obnovit svou říši, tak je chce získat zpět. Při cestě za jejich hledáním se nejvíce ukazují nosné myšlenky comicsu, které v dialozích jsou rozebírány a jejich hodnota mnohdy stojí nad akcí. Epizoda, kdy se rubín dostane do rukou psychicky narušeného člověka (skvělý David Thewlis, kterého jsem si oblíbil už od filmu Dračí srdce) a v podstatě v rámci komorní scény v malé restauraci se rozhoduje o osudu lidstva, je sice zbytečně loudavá, ale velmi trefná. K tomu mrazivý dialog v autě, z kterého naskakuje husina. Další příběh filosoficky rozebírá, jak opustit tento svět. opět paráda, která mi hodně připomněla Seznamte se, Joe Black. Zároveň ukazuje, že osamocenost a věčný život není nic moc a zrodí se nepravděpodobné přátelství. Jde o díl, které tentokrát pohladí na duši, emoce nechybí. Poslední epizody přináší opět spletitější a vražednější děj, kde se bojuje o záchranu bortících se světů, kdy se ten snový prolíná s tím, kdy nespíte. Je to příběh o víru snění, který dokáže sny zhmotnit. Nosnou linkou je rozbitá rodina, kdy dojde k odloučení dětí a starší sestra při dosažení plnoletosti se vydá bratra najít a říct mu smutnou zprávu. I v této story se autor comicsu zamýšlí nad způsobem, jak dochází k traumatickým událostem a co se v nich děje za hrůzy. Je lepší pokračovat ve snění a zůstat v minulosti, nebo jít dál? Lord Morpheus je před podobným rozhodnutím taky a intriky jeho „příbuzných“ mu v tom moc nepomáhají. Boj o moc je také věčný. Prostě po zhlédnutí pilotu jsem již oči z obrazovky nespustil. Pár věcí mi sice mírně nesedlo a nad slečnou Constantinovou jsem trochu kroutil hlavou (bohužel práva na postavu vlastní konkurence), některé epizody jsou trochu loudavé, ale na to, o jak těžkou látku k adaptaci jde, jsem mimořádně spokojený. I s hereckým obsazením, kde i ve vedlejších rolích hrají velmi kvalitní herci, kterým vévodí „lord“ Tom Sturridge, a s vizuálem, který má odpovídající kvalitu. Tady jde palec nahoru, částečně i za odvahu, něco takového natočit

47 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
35 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 17 lidí
80 %
plakát
Volavka
6. srpna 2022
další názory k seriálu

Krimi story podle skutečnosti z poza vězeňských mříží

Je tohle možné? Jsou tu prázdniny a streamovací služby nám nabízí jednu lahůdku za druhou jako Dark Winds, The Old Man a teď Apple+ uvádí Black Bird a po 2 epizodách jsem z toho "paf" a těším se na každý díl. Hutná dramatická atmosféra, která kloubí linku s vyšetřováním pohřešovaných dívek (jedna se najde zavražděná) a nasazením „volavky“ na podezřelého muže, který by za nimi mohl být, je patrná od úvodních minut. Režie předvádí to nejlepší, co lze, scény s dívkami, které najdou zavražděné a přitom vlastní provedení činu neuvidíme, jsou parádní. Mnohdy totiž stačí naznačit a nechat diváka si domyslet, co se stalo. Samotné vyšetřování a posléze sezení s podezřelým, který je evidentně prosťáček, je střiženo podle nejlepších šablon krimi žánru. Správný punc tomu dodává i herecký ansámbl, jemuž vévodí trojice Greg Kinnear, Taron Egerton a dnes už nežijící Ray Liotta. A hlavně zdatně jim sekunduje Paul Walter Hauser v roli trochu omezeného Larryho (exceloval už ve filmu s podobnou postavou Richard Jewell). Krimi linka, spojená s ním má v těchto epizodách více prostoru, ale později dojde k propojení s nastrčeným kriminálníkem Jamesem Keenem, který dostane příležitost se vyvlíknout z 10 letého trestu. Toho do role volavky přemluvila detektivka Lauren v podání Sepideh Moafi, která klade až nezvykle silný důraz na toto pofiderní řešení, James Keen je totiž civil a nemá pro něco takového kvalifikaci. Děj se pak více soustředí na dění ve vězení, což je taky psycho a navíc jde i o krk. V podstatě až do závěrečných minut jde o napínavou podívanou, kde není nic jistého pro nikoho. Seriál je natočený podle knihy, kterou napsal sám James Keen a tvůrcům se podařilo přenést ji na obrazovky v dokonalé podobě. Skvělá je i hudba, Crash Test Dummies je pak jasnou volbou v rámci seriálového soundtracku. Tady prostě všechno ladí.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
In the Dark
4. srpna 2022
další názory k seriálu

Trochu jiná krimi story se slepou dívkou

Seriál s příběhem o slepé ženy, která vyšetřuje smrt svého mladého kamaráda, je postavený na silné postavě Murphy, která pod tíhou svého omezení má vlastní "vidění" světa. Sex je sex a může ho dělat téměř s kýmkoliv, střeží si svůj osobní prostor, do kterého nechce nikoho pustit (nechce se vázat), prostě svérázné chování. Vytvořit si k ní kamarádský vztah trvalo pro její spolubydlící několik let. Děj maximálně využívá těchto odlišností,mnohdy s humorným nadhledem, čímž se stává pohled na komplikovaný život Murphy plusem seriálu. O něco horší je to s kriminální linkou, která sice přináší svižnější děj, trochu více dramatu, ale také občasný výpadek logiky, zkratkovitostí a horšími postavami, především policistů. Zápletka tím pádem slouží pro vytváření vztahových propletenců, sama o sobě moc neobstojí. Jde vidět, že tvůrci démonům hlavní postavy rozumí velmi dobře a zdařile je zakomponovaly do jednotlivých scén, kde se řeší sám život, jak osobní, tak i pracovní. I tady je to sice občas povrchní, ale v rámci mezí. První série tak patří mezi mírně nadprůměrnou podívanou, především díky hlavní postavě a jejímu vztahu s okolím.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Na povrchu
4. srpna 2022
další názory k seriálu

Thriller o ztrátě paměti nepřináší moc velké vzrušení

Surface je psycho thriller, který hraje s již obehranými notami. Naštěstí to umí podat, mírně záhadná atmosféra by tu byla. Po pokusu o sebevraždu vyplouvají na povrch skutečnosti, které pohled na to, co se stalo, mění. Herečka Gugu Mbatha-Raw jako Sophie tady odvádí kvalitní výkon, její postava, která je psychicky rozrušená, trpí ztrátou paměti a snaží se s následky vyrovnat, je hodnověrná. V průběhu terapie se v mozku začínají objevovat střípky z minulosti, ale i současnost je nějaká divná, k tomu se objeví policista, který tvrdí, že nešlo o sebevraždu. Nervy začínají být na pochodu nejen u Sophie i její nejlepší přítelkyně se rozhodne odhalit jednu nepříjemnost, k tomu se manželovi v práci nedaří, vyšetřuje se zpronevěra. Jenže v provázanosti všeho, co se děje, seriál trochu selhává. I postava policisty je špatně na příběh naroubovaná, místy jde vidět, že se režie hodně snaží zachraňovat bolístky scénáře. Velký lapsus pak přijde s poslední epizodou. Pokud si chcete odpočinout od akčněji laděných seriálů, ale bez velkých očekávání, pak jde o dobrý seriál, ale náročnému divákovi jednoznačně doporučuji parádní Black Bird.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
Prolhané krásky: Prvotní hřích
4. srpna 2022
další názory k seriálu

Průměrná reinkarnace původního seriálu

Dramaturgie HBO Max se rozhodla opět zabrnkat na strunu kdysi úspěšného mysteriózního seriálu s příměsí dramatu ze střední školy. Výchozí situace je daná, v předchozí sérii se vraždilo a tady taky, jen teď jsou původní aktéři rodiči a otěže přebírají jejich děti. A hned první epizoda je vcelku jízda. Tady se to mele tak rychle, že jsem za chvíli tápal, která dívka kam patří, proč se objevuje zničehonic tajemná postava, co za nástrahy to holky na sebe vymýšlí a jak důležitá je scéna s policajtem, který si užívá orál ve služebním autě atd.. Střih sem, střih tam, pomalu jak v hudebním klipu, jen až úplně na konci je scéna cca 3 minuty dlouhá. Tím pádem není ani čas na nějaké budování napětí a lekačky jsou v podstatě nefunkční. Nejvíce tak funguje napjatá atmosféra ve škole, kde si holky vyhlásí válku a to je ten největší důvod seriál dál sledovat. Vymýšlení různých "lumpáren", vrhající podezření tu na jednu, či druhou dívku je trumfem seriálu (žiletka v tenisce je fakt hnusná) A k tomu pár hezkých dívčích tvářiček, za kterými se maskuje vražedná touha, včetně trocha nadsázky a odkazů na hororový žánr.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
50 %