Damn! Upřímně ani nevím co psát, protože tady platí, kdo neviděl, nepochopí. Pokud bych ale měla popsat Hannibala jediným slovem, bylo by to: Geniální. Geniální: herci, scénář, vizuální styl, hudba - jedním slovem vše. Nechápu, že Hannibal nesbíral ceny jako houby po dešti.
Především Mads (Hannibal) a Hugh (Will) jsou naprosto dokonalí, a s nimi i celá weird romance jejich postav. Teď obecně, líbilo se mi, jak každá série se nesla v jiném duchu (a ve třetí půl na půl), postupné proměny všech postav a chemie mezi nimi, dále vizuální styl je úžasný (na to se musíte dívat i když někdy nechcete).
Tenhle seriál je všechno, jen ne konvenční. Nechápu jak mohl být odvysílán na NBC (údiv v dobrém slova smyslu...i když?) Rozhodně je to něco, co musíte vidět. Hannibal (samotný seriál i postava) má v sobě určitou atmosféru, kouzlo, prostě něco, co vám nedá spát. Pokud mu propadnete, (a to mu propadnete, protože on ví, jak na vás) budete si přát, aby jste se objevili na jeho talíři. ;-) -> 100%
Soukromá poznámka: Musím se přiznat, že Hannibal mě donutil zvažovat vegetariánství ale taky ve mě vzbudil velké zaujetí pro psychologii/psychiatrii a další podobné obory zabývající se lidskou myslí.
Rada na závěr: Pokud by to na vás bylo moc drastické, (i když to ani není drastické tím, co ukazuje jako spíše otázkami nad morálkou, co vyvolává) berte to jako pořad o vaření, aspoň tak to vnímá moje kamarádka.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Tři slova, která by vystihovala celý tenhle seriál jsou naprosto jasná: Sex, drogy a rock n roll. Divoké sedmdesátky, ve kterých je nejdůležitější se bavit a hlavně poslouchat dobrou muziku.
Když slyšíte: Scorsese, Jagger a HBO, očekáváte pořádnou nálož a ona to svým způsobem pořádná nálož byla, především finanční. Ty peníze jsou vidět a takříkajíc jsou vidět v každé sekundě seriálu, takže si přibližně dokážete představit, co to muselo stát.
Možná právě pro tu finanční náročnost to HBO raději zařízlo, i když se nejprve prodlužovalo, přesto, že si tvůrci připravovali půdu se všemi zápletkami, podzápletkami a já nevím s čím, vším ještě.
Postava Bobbyho Canavale - Richie Finestra vás na jednu stranu nehorázně štve a na druhou je tahounem seriálu. Ostatní herci nejsou vyloženě špatní, jen prostě jejich postavy nejsou dostatečně zajímavé (snad všichni kromě Lestera) nebo to neuhrají (viz. James Jagger) i když role mladého a "neklidného" hudebníka mu sedí.
Co je ale na Vinylu opravdu skvělé, je hudba. (Tak ještě aby ne, když je děj z hudebního průmyslu) Ráda bych měla soudtrack, protože některé songy se mi hodně líbily a dokážu si představit, že je poslouchám i mimo seriál.
Ačkoliv druhá série nebude, necítím žádnou hořkost. Vinyl je krásnou jednohubkou, a pokud jste fanoušci tvůrců, herců, HBO nebo muziky, tak je Vinyl pro vás ani ne tak povinnost jako spíš potěšení. -> 80%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Peggy snad netřeba představovat, kdo by neznal MARVEL a neujížděl na jejich blockbusterech? Přestože Captain America je pravděpodobně můj nejméně oblíbený Avenger, Peggy Carterová je naopak hrdinka dle mého gusta.
Ačkoliv její mužští kolegové ji nechtějí, ba až odmítají brát vážně, Peggy je emancipovanou ženou ve své době a nemá problém nakopat nějaký ten zadek, ať mužský nebo ženský. (Přece jenom buďme genderově vyrovnaní)
Postava Peggy jako emancipované/feministické hrdinky je jedna z nejlepších věcí na tomhle seriálu, hlavně když uvážíme v jakém období se děj odehrává. Což mě přivádí k další věci, a to vykreslení doby. Já osobně miluji doby minulé, a tady 40. léta vyloženě těší.
První řada mě vyloženě bavila a já si užívala všechny špionážní akce i romantickou zápletku. Na druhou stranu, druhá řada pro mě byla velkým zklamáním a vůbec nedosahuje kvalit řady první. Změna z New Yorku do Los Angeles mi nevadila ale celková zápletka mi přišla úplně mimo.
Pokud by se třetí řada nesla v duchu řady druhé, jsem ráda za zrušení, pokud by se ale uskutečnil návrat ke "kořenům" tak je zrušení škoda. Každopádně i tak díky za skvělou ženskou hrdinku. -> 70%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Ještě tady nebyl takový hrdina jako Galavant -> A to teda rozhodně nebyl! Po zhlédnutí traileru, jsem se na tenhle zpívající počin vyloženě těšila. Přiznám se, že s lehkým závanem guilty pleasure. Jinak Galavant je oddychovka jako vyšitá. Pozor! Ministerstvo seriálů varuje: Může způsobit permanentně dobrou náladu a nutkavou potřebu zpívat.
První série mě naprosto dostala a já měla chuť zpívat společně s jejími hrdiny. Než se druhá série pořádně rozjela, tak pro mě byla mírným zklamáním ale ke konci se zase vrátili do starých, dobrých, rozjetých kolejí.
A co že je na Galavantovi tak úžasného? Práce se všemi pohádkovými a muzikálovými (či jinými žánrovými) klišé. Všechny ty kulturní nebo popkulturní odkazy, hvězdní hosté nebo prostě fakt, že něco takovéto tady ještě nebylo a hádám, že delší dobu zase nebude.
Pokud to zkouknete, tak nejhorší co se vám může stát je, že si budete zpívat Gaaa-la-vaant, a to chcete!
♫ Way back in days of olde. There was a legend told. About a hero known as Galavant. ♫ -> 80%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Přiznám se rovnou, že se Stephenem Kingem nejsem moc obeznámena, ani knižně ani filmově, a proto jsem moc nevěděla co od minisérie čekat.
Hned ze začátku jsem přistoupila na to, že je možné cestovat časem, že cestování má nějaké pravidla, a tak ale víc jsem se v tom nevrtala. Mám ráda retro, takže návrat do 60. let byl na jednu stranu fajn, ale na druhou "budoucnost" je lepší. Šedesátky jsou pro vás fajn pokud jste bílý, heterosexuální muž ze střední třídy, ale to se dostávám někam kam vůbec nechci, asi tím chci říct, že jsem ocenila vykreslení doby.
Velkým tahounem minisérie a taky jedním z důvodu, proč jsem na to začala koukat je James Franco, kterého znám především z jeho komediálních filmů, a proto bylo více než potěšující vidět ho v jiné herecké poloze. Ostatní herci ale rozhodně nezaostávají a jejich výkony, taky stojí za to.
Co mě osobně dostalo nejvíc, je úvodní titulková sekvence/intro. Konec jsem si představovala jinak ale i tak jsem spokojená a řadím ke svým oblíbeným minisériím. -> 90%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Tak na tuhle minisérií jsem se těšila hned co jsem se dozvěděla o obsazení. Tom Hiddleston a Hugh Laurie dohromady? I'm in!
Minisérie je rozhodně něco, ale pro mě příběh není natolik zajímavý abych skákala metr dvacet, osobně viním předlohu (Ano, četla jsem ji. Ano, můžu jí pomlouvat). Aktualizace do dnešní doby jen pomohla, vše co udělali jinak, udělali k dobru minisérie.
Tohle říkám prvně (možná i naposledy) ale adaptace - seriál je lepší než originál - kniha.
Spojení BBC a AMC proběhlo na výbornou, rozhodně by měli spolupracovat/koprodukovat častěji. Ty peníze co do toho dali jdou rozhodně vidět. Režie skvělá, kamera, herci - filmařská práce odvedená na výbornou. Ale chybí tomu něco, co by tuto minisérii zařadilo mezi klasiky, aspoň pro mě.
Rozhodně jsem s výsledkem spokojená, jak jsem již zmiňovala, pro mě lepší než kniha (a to je co říct). Myslím si, že to nešlo udělat lépe než jak to udělali, když uvážím z čeho vycházeli, možná ale mohli investovat ty peníze do lepšího námětu. To jen zamyšlení na konec.
The Night Manager = 80%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Mám ráda knižní adaptace, jakékoliv jejich obnovy nebo jejich nezávislé nově vymyšlené pokračování, bohužel málokdy se dostatečně povedou. A bohužel Jekyll & Hyde je stejný případ.
Proč bohužel? Na tenhle seriál jsem se moc těšila, bohužel jsem zůstala zklamána. Na monstra žijící všude kolem nás už jsem si zvykla ale toto mi přišlo už přes čáru. Anglie 30. let je krásná, stejně jako všechny kostýmy a herci v nich navlečení ale příběh nějak pokulhává za vizuální stránkou. (i když vizuální stránka monster taky není nic moc, prostě televize - nejsou rozpočty)
Obrovským tahounem seriálu je Tom Bateman, který bravurně zvládá jak Jekylla, tak i Hyda, a ta proměna tam herecky jde vidět a poznat.
Na jednu stranu je skvělé, že to má jen deset dílu ale na stranu druhou s tím tvůrci nepočítali a tím pádem jsme zůstali "viset nad útesem".
Není to vyloženě špatné, dá se na to koukat ale bohužel žádná sláva a do dějin a divákovi mysli, se to rozhodně nezapíše. Pokud chcete vidět monstra hledejte jinde, Jekylla & Hyda v knize, no a pokud chcete vidět Toma v hlavní roli, tak bych to i doporučila. -> 60%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Dříve než se na mě snese vlna kritiky za titulek, dovolte mi se obhájit.
Pokud Britové něco umí, tak jsou to adaptace literárních děl, především v podobě minisérie. Již jsme se mnohokrát mohli přesvědčit, že "svoji" literaturu zadaptovat umí, jenže v tomto případě se jedná o literaturu ruskou a v tom je ten háček.
Na můj vkus mi tato minisérie přišla moc "britská" (a to já jsem prosím britofil), a proto by to klasicky byl kompliment nejvyššího kalibru ale v tomto případě je to hlavní problém. Kdyby postavy neměly ruská jména a děj nebyl zasažen do Ruska, případně kdybyste to nevěděli, tak si tipnete, že se vše odehrává v Anglii. A to je právě na škodu, minisérii chybí potřebná Ruská Duše, aby jste si ji správně vychutnali.
Výprava je skvělá, všechny ty kostýmy, lokace, záběry, sympatičtí herci, na všechno se prostě krásně kouká a po filmové stránce nemám jedinou výtku ale tempo vyprávění je hrozně pomalé až vyloženě nudné. Epizoda se vyloženě táhne a až ke konci chytne potřebný drive, takže konečně přichází ten pocit, kdy nemůžete uvěřit, že sledujete něco tak úžasného a přejete si ať díl nikdy neskončí nebo ať máte okamžitě pokračování, jenže je konec a u začátku dalšího dílu vás zase opustí váš entuziasmus, protože se vše opakuje.
Opravdu jsem se na tuto minisérii velice těšila, a proto to zklamání, ale pořád to je nadprůměrný počin, jen nedosahuje klasických standardů britské minisérie, a proto "pouhých" 70%
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
Agatha Christie je jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelů(ek) a co se týče detektivky tak úplně nejoblíbenější, vždyť je to také Královna Detektivek. U nás doma jí familiérně říkáme Agathka, takže nyní máte představu jaký vztah mám k předloze a autorce.
Deset malých černoušků (v originále Ten Little Niggers) dnes teda již vydáváno pod titulem And Then There Were None, protože očividně v Británii ani v BBC nejsou rasisti (viz. soldiers boys), je moje Agathina nejoblíbenější detektiva, především protože jsem neměla vůbec ponětí kdo je vrah. Každopádně zpět k minisérií.
Tohle tedy musím říct a omlouvám se za ten výraz ale: BBC si to prostě dává! Casting skvělý, opravdu se povedl na jedničku. Ještě před premiérou jsem si znova osvěžovala předlohu (vraha si ale pamatuju už po prvním přečtení, to se nedá zapomenout, rozhodně ne v tomto případě) a jak jsem si četla vykreslení postav, věděla jsem, že vybrali dobře. Musím pochválit hudbu, skvěle podtrhovala brilantně vystavovanou atmosféru.
Jediná výtka (i když to ani není výtka jako spíše povzdech, jak jsem prostě měla tu předlohu v hlavě) je, že změnili některé věci, občas detaily občas něco většího. Rozhodně nejsem tak naivní, abych věřila, že se dá něco zpracovat na sto procent a do poslední tečky i s čárkami uprostřed. Seriálové nebo filmové zpracování prostě nikdy není originál, aspoň je to svým způsobem vyjímečné.
A tahle minisérie rozhodně vyjímečná je (i když v kruzích BBC možná ani ne, protože v BBC vědí co dělají). Rozhodně musíte vidět a musíte přečíst, bohužel nevím, v kterém pořadí je to lepší ale přišlo mi, že v minisérií jsou lepší nápovědy na vypátrání vraha. Každopádně já si to užila a musím říct, že rozhodně neudělali Agathce ostudu, právě naopak. ;-)
#AndThenThereWhereNone -> 100%
PS: Málem bych zapomněla, palec nahoru za to jak elegantně vymysleli celkové rozřešení případu. (Kdo četl ví ;-)
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 20 lidí
Už po zhlédnutí traileru jsem se na tenhle seriál těšila, přesněji jsem k tomu měla dva důvody - Důvod číslo jedna: Ed Westwick (Gossip Girl) v roli vraha a důvod číslo dva: Adam Rothenberg (Ripper Street) v roli detektiva. Když se ale konečně Wicked City odvysílal nějak došlo k přeobsazení detektiva, který mě rozhodně nezaujal. (Takže o důvod méně proč na to koukat)
Upřímně zas tak špatné to nebylo, líbilo se mi retro -> zasazení příběhu do 80. let, především hudba byla příjemná. Zajímavý byl i náš pohled sledování příběhu, kdy sledujeme jak detektivní práci tak i samotného vraha. Myslím si, že seriál ztroskotal na "vláčivém" vyprávění a pravděpodobně nedostatku překvapujících momentů, kdy by seriál stejně nemohl běžet navždy, protože dříve či později by muselo dojít k rozuzlení.
Těžce se hodnotí "pouhé" 3 díly, protože se to mohlo vyvíjet dobře nebo jít totálně do kopru. = 60%
Soukromá poznámka: Wicked City mě navnadilo k přečtení knihy - Fantom opery, což se muzikálu (mám na mysli film z roku 2004) rozhodně nepodařilo. ;-)
UPDATE: Jde to do kopru, jen jsem potřebovala na to zjištění 4 díly, ještě že to zrušili hned ze začátku. Hodnocení rozhodně dolů -> 40%
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé