Pajky
Jméno | Pavel Lepič | |
Věk | 36 let (Vodnář) | |
Bydliště | UK | |
— | ||
— | ||
— | ||
Poznámka | — |
Když nejde jen o sport...
Když jsem zjistil, že Netflix připravuje sportovní seriál, tak jsem věděl, že se na něj dřív nebo později podívám. Tak nějak jsem čekal, že to bude další z řady sportovních počinů, který správně nadávkuje všechna ta klišé a bude dobře bavit, i když nepřinese nic objevného. Ale pletl jsem se, začal jsem kvůli sportu, ale zůstal kvůli tomu okolo.
Krasobruslení není zrovna můj sport, ale myslím, že ho zvládli ukázat skvěle a zajímavě. Slabší to bylo s lyžováním, ale o to tam vlastně nešlo a spíš se o něm jen mluvilo. Sportovní linka byla vlastně vcelku předvídatelná, ale ani to nevadí, protože je to vynahrazeno dostatečně zajímavým příběhem postav. Postavy jako Kat a Carol jsem ještě asi jinde neviděl.
Já toho moc o bipolární poruše nevím, takže nedokážu říct, jak moc dobře je to tady zobrazeno. Ale díky tomu mi to rozhodně dalo víc než jsem čekal. Problémy s duševním zdravím jsou určitě něco, co si zaslouží větší pozornost. A jako bonus mě bavilo se sledovat Kayu Scodelario, která si po Effy ze Skins připisuje další zajímavou postavu.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Anděl, démon a konec světa
K předloze jsem se nikdy nedostal, i když Gaimanova tvorba mě vcelku baví, takže jsem uvítal seriálové zpracování. Začnu obsazením, které je skvělé. Milovaný Doctor David Tennant ve spolupráci se stejně skvělým Michaelem Sheenem jsou ve svých rolích naprosto skvělí a hlavně se perfektně doplňují. Navíc vedlejší role pro známé tváře jako Hamm, Offerman nebo Whitehall také potěší. Hudba je také trefně vybraná, ale ono se těžko dá něco zkazit s Queen. A velký palec nahoru jde i za intro, které připomíná hravé klipy od Of Monsters and Men.
Příběh o apokalypse byl možná ze začátku trochu rozvláčný, ale postupně vtáhl a hrozně bavil díky chemii hlavní dvojice. I když finále jako takové nebylo tak epické, jak by si jeden představoval. Britský humor z toho šplouchá po vlnách a pokud vás baví, tak si to užijete. Moje dva nejoblíbenější okamžiky - první je dokonalý průřez dějinami ve třetí epizodě a druhý je při neotřesitelné víře v milované auto. Bonus navíc je, že jde o minisérii, která se nebude zbytečně natahovat.
O to víc mě překvapilo, že přišla další řada. Ta sice nezklame, ale vysloveně nenadchne. Co bylo dobře, to zůstává. Chemie Tennanta a Sheena nejde nahradit a seriál stojí a padá na jejich interakcích, v okamžiku, kdy ani jeden z nich není na scéně (což je málokdy) tomu něco chybí. Vedlejší postavy jsou tentokrát slabší, ale hudba je opět skvělá a hlavní slovo si pro sebe ukradne Buddy Holly s Everyday, což je trefa do černého. Druhou sérii jsem prostě nečekal a i když pobavila, tak je o stupínek níž než ta předchozí, snad to závěrečná třetí řada dobře zakončí.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Zaklínač
Předně musím říct, že nejsem nečetl knihy a ani nehrál hry ze světa Zaklínače, ale i tak jsem se na něj těšil. Vím, že v mém okolí ho dost lidí mělo rádo a vždy na něj jen pělo chválu.
Ze začátku to byl možná trochu chaos, protože se odehrávalo několik dějových linek v různých časech a bez vysvětlení, takže to došlo až při sledování dalších dílů. Víc mě určitě bavily epizody, kdy byl Geralt (a jeho výpravy) hlavní postavou a ne pouze někým, kdo se zrovna nachází ve stejném světe. I proto mě třeba závěrečná bitva tolik nenadchla.
S Cavillem a jeho obsazením nemám vůbec problém a jako Witcher mi seděl úplně v pohodě. To mi přijde mnohem nešťastnější rozhodnutí obarvit slovanské příběhy na černo a snažit se mě přesvědčit, že Danek byl zamýšlenej jako stokilovej černoch. Ale chápu, že je třeba zavděčit se dnešní, politicky korektní době.
Kromě toho jsem vlastně spokojenej a docela se těším na další řady. Obzvlášť, když jsem slyšel, že předloha je ještě zajímavější. Navíc první série se ukázala jako slušný hit, takže věřím, že na tu další Netflix přisype ještě nějaké mince navíc.
2. série
Naprosto chápu frustraci fanoušků knih či her, protože jsem si to sám už tolikrát prožil při sledování něčeho, co jsem nejprve četl nebo hrál. Myslím, že tohle je snad poprvé, kdy těžím z neznalosti předlohy, protože pokud nemáte s čím srovnávat, tak vám to tak špatný nepřijde. S ohledem na to mi přijde, že druhá série funguje jako docela slušná fantasy a dobře utíká, navíc je i o něco přehlednější než prolínání časových rovin v řadě první. Možná mohlo být víc akce a víc monster, na druhou stranu třeba výcvik Ciri nebo celkově zpracování Kaer Morhen se mi líbilo. Jen ta Yennefer mi přišla trochu moc do počtu v téhle řadě, i když závěr samozřejmě slibuje zlepšení do budoucna.
Myslím, že u příští série se ukáže, jestli fanoušci dokážou tuhle verzi přijmout nebo ne, pokud totiž výrazně neodpadnou, tak bude Netflix pokračovat v tom, co zatím předkládá a nebude mít důvod žádný důvod se držet blíž předloze.
3.série
Poslední série, kde máme Henryho Cavilla jako ústřední postavu Witchera a myslím, že výměna hlavní postavy nebude tak jednoduchá, jak si tvůrci myslí. Navíc tvrdit, že tenhle příběh je o Ciri a že ona je hlavní postavou mi přijde pouze jako snaha odvrátit pozornost od odchodu Cavilla.
Ale zpátky k třetí řadě, která podle mého názoru docela slušně fungovala. Hlavně se mi líbilo, že měla směřování a vyprávění se zbytečně netříštilo na mnoho vedlejších linek. Nebyl jsem nadšen z toho, že jí Netflix rozdělil na dvě části. Na druhou stranu mi přišlo, že to fungovalo, protože to nabídlo "finále" a poté i trochu pokračování a nevytvořilo to laciný cliffhanger. Tak uvidíme, co bude dál a jak se Witcher popere se změnou tváře, protože Cavill bude chybět.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Trabant v cílové rovince
Žlutý cirkus na cílové rovince. Trabanti mě baví a na jejich poslední dobrodružství jsem se těšil a pak jsem nedočkavě očekával každou další epizodu. Bavil jsem se dobře, ale v porovnání s Afrikou a Jižní Amerikou jsem se nebavil tolik. Trochu mě mrzí, že se vytrácela ta část cestopisu a představování věcí nových a zajímavých pro diváky a místo toho jsme neustále poslouchali o frustraci z toho, že se Indové chtějí fotit. Já bych radši víc zakázaných čtvrtí z Číny nebo podivných rituálů se zavíráním hranice nebo krásných výhledů v Himálajích. I přesto to byla super jízda a konec byl dojemný snad víc než jsem čekal.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Jaké to je, žárlit sám na sebe?
O seriálu jsem v podstatě nic nevěděl až do této doby, kdy mi ho začal podsouvat Netflix. A nakonec proč mu vlastně nedat šanci, když tam hraje sympaťák jako Paul Rudd a má to neotřelý námět.
Původní nápad má rozhodně něco do sebe, a i když se pak vydává jiným směrem, než bych čekal, tak stojí za pozornost. Navíc klade otázky, které mě nenapadlo pokládat. Zvláštní, jak člověk dokáže žárlit sám na sebe. Vcelku mě to pobavilo, jen ten úplný závěr s oznámením trochu zklamal, protože necítím potřebu k další sérii. Body dolů za pobočku FBI, ta byla úplně mimo.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Zázraky se nedějí
Bylo jen otázkou času, kdy přijde seriál s nebeským motivem, který se bude snažit vytěžit něco z úspěchu Good Place. A i když má seriál nakonec úplně jinou zápletku, tak mi právě Good Place svým prostředím hodně připomněl.
Zaujalo mě na něm obsazení. Daniel Radcliffe sice bude navždy Harry Potter, ale nikdo mu nemůže upírat to, že dokáže hrát. Zatím ve všem, v čem jsem ho viděl po Harry Potterovi, se mi zamlouval. Ať už to byla Women in Black, What If nebo tentokrát Miracle Workers. Navíc je doplněn Stevem Buscemim, který si užívá Boha.
Celé to příjemně utíkalo, nebe bylo znázorněno zajímavě a bavilo mě spousta vtípku v pozadí jako plakáty v kanceláři a tak. I zápletka byla dobrá a na sázku s Bohem jsem byl zvědavý, jen je podle mě škoda, že si vybrali zrovna romantiku. Určitě by se našlo i něco zajímavějšího. Nicméně za podívání to podle mě stojí, rychle to uteče, ale Good Place se to vyrovnat nedokáže.
Ukázalo se, že pokračování bude, ale bude antalogické. Takže se druhá série odehrává ve středověku a ta třetí pak na divokém západě. Závěrečná čtvrtá se pak odehrává v postapo světě a bere si hodně z Šíleného Maxe a Terminátora. A nejde se zbavit pocitu, že se po první série kompletně vyměnil tvůrčí tým, protože to prostě působí úplně jinak. Sám nevím, jak to hodnotit, protože jsem z toho rozpolcený. Některé vtípky mi přijdou povedené, ale pak hned přijde nechutný či sprostý humor a ten to úplně zazdí.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Nukleární katastrofa v Černobylu
O katastrofě v Černobylu slyšel dříve či později nejspíš každý z nás a HBO se z toho nyní podařilo vytřískat pořádně nabušenou minisérii. Ale je třeba si uvědomit, že to nutně není rekonstrukce událostí, i když se jim tvůrci snaží přiblížit, jak je to jenom možné.
Stejně tak je třeba přiznat, že hype a chvála, které seriál obklopují jsou více než zasloužené. Určitě to stojí za podívání. Ale rozhodně to není nic příjemného na sledování (v tom dobrém slova smyslu), ale alespoň to člověka donutí se zamyslet. Zobrazení režimu v Sovětském svazu a vlastně celé události se mi zamlouvalo. Jednu výtku bych ale přeci jen měl. Chápu, že se tvůrci rozhodli pro angličtinu místo ruštiny, ale nechápu proč tam potom hlášení rozhlasu jsou v ruštině. Drama už nebylo třeba přidávat, toho bylo dost i bez ruštiny.
Jak jsem již říkal, HBO se zadařilo a seriál dostává svému hypu. Chvála je zasloužená, bylo to silné pokoukání a zajímavý zážitek, který doporučuji vyzkoušet.
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
David Attenborough vypráví o naší planetě
Hodnotit přírodopisné dokumenty je strašně těžké, protože záběry, které nabízí jsou nepopiratelně krásné. Navíc David Attenborough je bez pochyb legendou a jeho hlas se dobře poslouchá. Na druhou stranu je ještě těžší překonávat to, co už jedno bylo ukázáno a tak je třeba přidat nějakou další hodnotu.
Our Planet se tváří, že se zaměří hlavně na klimatické změny a chce diváka donutit o tom, proč se to děje, přemýšlet. To však podle mě šlo udělat i jinak než přidáním odkazu na webovou stránku v závěru epizody. Čekal jsem víc fakt a něco, čím se dokument odliší od svých předchůdců. Takhle je pro mě jen dalším z řady těch skvěle nasnímaných kousků. Paradoxně nejzajímavější je pak bonusová epizoda, která ukazuje, kde se co a jak točilo. Ta opravdu stála za to.
Přijde mi, že druhá série má úplně jiný formát než byl u první řady a nijak nenavazoval. Vlastně by se to ani nemuselo nazývat druhou sérií, ale mohlo by to stát samostatně s názvem Our Planet: On the Move. Ve 4 epizodách se koukneme na migrační zvyky zvířat a to v průběhu celého roku a samozřejmě si ukážeme, jaké nástrahy na ně čekají a to nejen ty přírodní, ale i ty, které vytvořil člověk. Opět jsou tam skvělé záběry, takže takovéhle dokumenty vážně nejde hodnotit špatně a stojí za sledování.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Tak nějak jiný komiks
Seriál jsem zaregistroval už pár měsíců před premiérou, protože mu dělal Netflix docela slušnou propagaci. O komiksu, na kterém je děj založen, jsem ale nikdy předtím neslyšel. Podle prvních trailerů to nevypadalo úplně špatně.
Zamlouvalo se mi obsazení. Známé tváře jako Ellen Page nebo Robert Sheehan doplňují tváře úplně neznámé a klape jim to. Líbilo se mi i to, že má jít o další z řady komiksů, které necílí na teen obecenstvo a mě osobně se tahle dysfunkční rodinka trefila do noty. Postavy jsou zajímavé a ani flashbacky nejsou nijak rušivé. Navíc to má jeden z nejlepších soundtracků za poslední dobu. Třeba pilot přinesl úžasnou scénu, kdy všichni tančí při písničce I think we're alone now.
Jen mi přišlo, že tomu po dobrém pilotu selhalo tempo a do posledních dílů jsem se přemáhal. I když poslední díly zase byly mnohem zajímavější. Pokud ale máte zájem o jiný seriál s nestandardními postavami, tak Umbrella Academy je trefou do černého. Já si jen myslím, že to mohlo dopadnout ještě mnohem lépe.
Nestává se to často, ale musím říct, že druhá řada byla o dost lepší než ta první. První mi přišla jako lehký nadprůměr, ale u druhé jsem se bavil o poznání víc a vážně se nemůžu dočkat toho, kam to bude pokračovat. Příběh byl zajímavý, cestování časem se povedlo a i zasazení do doby se podařilo. Neměl jsem moc tušení, kam se to bude vyvíjet, ale všechno fungovalo tak, jak mělo a jak jsem si představoval. Navíc je třeba znovu pochválit za soundtrack, který perfektně šlape v každém díle.
Ve třetí řadě přišel menší propad. Po překvapivé první řadě a špičkové druhé, se tak trochu přešlapuje na místě. Pořád je to slušná zábava, ale už to tolik netáhne, chtělo by to nějaký nový nápad než je konec světa. Taneční vystoupení skupiny opět na výbornou. Závěr navíc nabídl tolik otázek, že příští řada by mohla s novými nápady přijít, změnit zápletku a vykoupnout to zpátky k předchozí kvalitě.
Člověk byl rád, když zjistil, že bude mít seriál šanci se uzavřít poslední řadou. Jenže očekávání byla moc velká a nepodařilo se jim dostát. Docela se mi líbila dvojice Gene a Jean (díky obsazení, protože Nick Offerman nikdy nebude špatně), ale přijde mi, že hlavní postavy jsou nevyužité a kromě Pětky jsou vlastně jen do počtu a své schopnosti moc nepoužívají. Uzavření nic moc a vzpomínat se bude hlavně na ty skvělé první dvě řady.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Umírající panenka
Russian Doll je další z řady seriálů, které na nás v poslední době chrlí neúnavný kolos jménem Netflix. Některé mají větší reklamu a některé menší a tenhle podle mě mohl dostat i silnější podporu, protože patří k těm zajímavějším.
Trailer k Russian Doll mě zaujal několika věcmi. V prvé řadě má seriál nabízet zápletku podobnou situaci ve filmu „Groundhog Day“ nebo o dost novější (a přesnější) „Happy Death Day“. V druhé řadě má známou tvář v podobě Natashy Lyonne, která po Prcičkách udělala díru do světa jako Nicky z OITNB. A ve řadě třetí má mezi tvůrci jméno také Amy Poehler. Shrnuto a podtrženo to vychází jako seriál, který by mě měl bavit.
Samotný úvod mi dal trošku zabrat. Hlavní problém jsem měl, že v Nadii jsem prostě viděl Nicky. Ale postupem času jsem nějak otupěl a přijal to. Zápletka s opakováním narozeninového dne mě zaujala a těšil jsem se na to, kolik různých variací nabídne. Vážně zajímavý je vývoj seriálu během pouhých 8 epizod. To, co začíná jako opilecká epizoda ze života nezajímavých postav se postupně rozvíjí v drama, kde atmosféra houstne a k závěru to má vážně grády. Druhá řada není třeba, závěr se podařil.
Po dokoukání druhé řady se budu opakovat - tohle vážně pokračování nepotřebovalo. Jako jednohubka s časovou smyčkou to fungovalo, ale druhá řada už tomu nedokázala přinést nic zajímavého. Cestování časem mám rád, ale tenhle nápad s vlakem 6622 mi moc neseděl a nedával smysl. Je vidět, že Natasha Lyonne si roli Nadii užívá, ale to bohužel nestačí. Alan už byl jako postava v podstatě zbytečný a Annie Murphy sice potěšila, ale nezachránila to. Bohužel je to o dost slabší než první řada a to je škoda, protože to tím zkazilo dojem.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé