Pajky

off
JménoPavel Lepič
Věk36 let (Vodnář)
BydlištěUK
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
Sexuální výchova
2. února 2019
další názory k seriálu

Sexuální výchova po anglicku

Netflix si pro nás připravil sexuální výchovu a já jsem si myslel, že půjde jen o další tuctovou teen zábavičku na jedno použití. Ale světe div se a první epizoda se tvářila úplně jinak a vlastně celkově hlavní zápletka byla taková vcelku neotřelá a to přes to, že postavy se dají úplně s klidným svědomím zařadit do klasických kolonek ze střední školy. I když se originalita nevytratí úplně, tak k závěru to začíná víc klouzat směrem k tomu klasickému teen-dramatu, což je podle mě škoda. Jedinou útěchou tak může být jen to, že nedali dohromady Otise a Maeve. Celkově to byla docela dobrá zábava se zajímavými postavami a skvělým hudebním podkresem.

Zvláštní je, jak druhá série úplně zlikvidovala myšlenku sex poradny a nahradila ji vznikem mnohem větší vztahovky, k čemuž to mířilo už závěrem první řady. Otis trpí syndromem hlavního hrdiny, který vlastně nikoho nebaví, protože ti okolo jsou pestřejší a zajímavější. Některé postavy se dobře rozvíjejí a získávají zajímavější linku, tam patří například Eric a jeho dilema nový přítel vs. stará láska, Maeve a její problémy s návratem matky, ale překvapivě i vývoj Adama nebo Aimee. Pořád mě to nějakou shodou okolností a příjemné atmosféry baví a vyvolává to dobrý pocit ze sledování, takže se vlastně rád podívám na to, co bude dál. I když je mi jasné, že to bude o tom, aby si Otis našel cestu k Maeve.

Třetí řada se snaží transformovat "školu sexu", ale to samozřejmě nebude jen tak. Jak jsem očekával, tak hlavní zápletka u Otise a Maeve se potvrdila, ale překvapilo mě, že spousta času se věnovalo vedlejším postavám. Třeba Ruby se stala vážně zajímavou postavu, jen aby byla v druhé polovině úplně ignorovaná. Pořád se na to dobře kouká, stále to dokáže vydolovat emoce, na druhou stranu to taky nabídlo jednu z nejvíc "cringe" scén za dlouhou dobu (autobus ve Francii). Jsem zvědav, kam se bude seriál posouvat dál s ohledem na to, jak série skončila.

Čtvrtá a závěrečná série přišla se změnou prostředí, která vyřadila ze hry několik postav a přinesla další nové, na které si člověk musel zvykat a které ne každéu sedí. Bylo víceméně jasné, že vztah Otise a Maeve má být endgame a je jen otázkou, jak to mezi nimi dopadne. Abych pravdu řekl, tak jsem to dokoukal spíš ze setrvačnosti než že bych se nadšeně těšil na zakončení.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Sabrinina děsivá dobrodružství
25. ledna 2019
další názory k seriálu

Temnější Sabrina

Původní Sabrinu jsem nikdy pravidelně nesledoval, i když jsem samozřejmě viděl několik náhodných epizod. Jediné, co si z nich však pamatuju, je to, že tam byl mluvící kocour a že to byla taková světlá a pozitivní zábava. Ale už podle traileru mi bylo jasné, že tentokrát to bude něco jiného.

A ve stejném duchu to pokračuje hned od úvodních titulků, které jen utvrzují v tom, že to bude temnější a komiksovější než předtím. Obsazení mi docela sedlo, Kiernan Shipka vyrostla z malé Sally Draper do pěkné polo-čarodějnice a potěšilo i pár povědomých tváří jako Michelle Gomez nebo Lucy Davis.

První série tak trochu testuje, kam chce seriál vlastně patřit. A rozhoduje se mezi temným čarodějnickým světem, kde se nebojí zobrazit různé nechutnosti (líbil se mi snový netvor) a hloupým středoškolským životem, kde dělají postavy stupidní rozhodnutí (nebavilo mě oživování). A pokud chcete, aby vás to bavilo, tak musíte přijmout obojí, protože právě Sabrina je přebornicí v těch podivných rozhodnutích.

Pro mě je Sabrina jako výplň času, když zrovna na Netflixu nenajdu něco zajímavějšího. Ale pokud bude stejná jako v první řadě, tak určitě nikdy nebudu nedočkavě očekávat kdy vyjdou další epizody. Já jsem osobně doufal, že to nebude tolik teenagerovské...

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
70 %

Trocha posedlosti není na škodu...

Musím uznat, že jsem to nečekal, ale stalker Joe a jeho vyprávění příběhu o osudové ženě, si získalo mou pozornost. Právě jeho komentář mi přišel jako ona nejzajímavější součást i díky němu vás to do děje překvapivě dobře vtáhne.

Pozornost, kterou to vyvolalo, si to ale zaslouží, protože je to slušně zpracovaný nápad. A rozhodně není těžké si užívat postavu Joea, hlavně protože mu to ostatní postavy dělají hrozně jednoduchý. Hlavní hrdinka Beck je sice pěkná holka, ale její naivita či hloupost mě několikrát vážně zklamala. Ještě horší je to pak s postavami, kterými se obklopuje v čele s nejlepší kamarádkou. Ani Joe však není bez chyby, vadilo mi, že mu až podezřele všechno vychází a prochází.

Jak začátek skvěle bavil, tak konec mě trochu zklamal. Zakončení jsem sice čekal a jsem rád, že přišlo, ale poslední scéna je vysloveně špatně. Podle mě měl být You jeden z těch dobrých seriálů, co má jednu podařenou a uzavřenou řadu. Pokud pokračování, tak v podobě antalogie.

2.série
Upřímně jsem si nedovedl představit smysluplné pokračování, ale tvůrcům se podařilo vytvořit přechod v příběhu, který smysl přeci jen dával. Z Joea se stává Will a utíká před svým osudem do nového města, kde pozná novou lásku, ale minulost se ho samozřejmě snaží dohnat.

Dobře je, že druhá série se nesnaží jen opakovat to, co fungovalo předtím a místo toho přichází s pár novými věcmi. Několik překvapivých zvratů (odhalení v závěru) a ten skvělý komentář hlavního hrdiny, který v sobě prostě má něco, co vás ke sledování přitáhne. Navíc postava Love mě bavila víc než Beck.

Závěr opět otevřel dveře pro další sérii, ale bojím se, že pokud to nebylo překombinované doteď, tak během ní už to bude. Ale třeba se pletu, druhou sérii jsem tady nechtěl a když jsem ji dostal, tak si myslím, že je ještě o něco lepší než ta první a já byl pozitivně překvapen.

3.série
Třetí řada je hodně jiná a vlastně ještě šílenější než předtím. Joe a Love se přestěhují do relativně klidného předměstí, aby společně vychovávali syna. Jenže idylka nevydrží ani pár minut a jako obvykle se začnou věci hroutit. I když je pravda, že tentokrát je to zásluhou impulzivní Love, po které musí Joe zahlazovat problémy.

To byla sice zajímavá změna tempa, ale musím přiznat, že tahle řada už mě nezaujala jako ty předchozí. Závěr samozřejmě připravil pokračování a odstranil několik překážek, které by ho dělaly příliš komplikované. I přesto se obávám, jestli to může ještě nabídnout něco zajímavého a nového, nebo jestli už se bude pouze točit v kruhu.

Nový start v Londýně mě bavil a hlavně první polovina měla zajímavý spád, "Eat the Rich Killer" měl něco do sebe, ale rozuzlení se mi netrefilo do noty. Takže jsem trochu zklamaný z té druhé poloviny a z toho, jak se to všechno nakonec vyvrbilo. Každopádně jsem zvědav na to, jak se to v páté řadě úplně ukončí a co se vlastně bude dít, když Joe nebo zase Joe.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Mizerná výchova
17. prosince 2018
další názory k seriálu

Život na střední

Stejně jako další seriál (Fresh Meat) Jacka Whitehalla se i Bad Education zaobírá příběhem ze školy, akorát tentokrát jde o střední a hlavní hrdina není studentem, ale učitel. Tedy "učitelem" ve velkých uvozovkách.

I tentokrát se balancuje na hranici mezi vtipem a trapností, což mají angličani tak moc rádi. A většinou se onu hranici daří nepřekročit, alespoň v úvodu série. Od druhé řady to jde trochu z kopce, hlavně protože Pickwellová je nahrazena Alfieho otcem, což je hrozná postava. A nepomáhá ani nereálný vývoj vztahu mezi Afliem a Rosie. Za to plejáda vedlejších postav je dotažená k dokonalosti (nejlepší byla Chantelle) a ve vzájemné interakci funguje naprosto skvěle. Plusem je i to, že to je pěkně zakončeno.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
60 %
plakát
Fresh Meat
4. prosince 2018
další názory k seriálu

Život na vysoké

Fresh Meat je seriál, který mi doporučil Netflix na základě toho, že jsem viděl několik stand-up vystoupení Jacka Whitehalla.

Seriál sleduje partu mlaďasů, co právě nastoupili na univerzitu v Manchesteru a budou bydlet společně na bytě, aniž by se předtím znali. A i když začíná s tím, že všechny postavy mají svojí škatulku, tak se z ní postupně snaží vyvlíknout, protože se přeci jen vyvíjejí. Takže je dost možné, že postavy, které se na začátku jevily jako fajn vás začnou štvát a naopak některé se dají pak lépe přijmout. Postavy rozhodně nejsou dokonalé a mají spoustu chyb, ale mě osobně nejvíc bavil "posh" JP a samotář Howard, naproti tomu Josie mě hrozně vytáčela.

Jinak to ukazuje vysokoškolský život tak, jak ho spíš známe my z Čech než ten z Ameriky. A je to dost postavené na trapném humoru, který v Británii mají tolik rádi a sám bych ho před lety nemohl vystát, ale stejně jako postavy tady i já se trochu vyvinul a nakonec mě docela bavil.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
Na mušce
26. listopadu 2018
další názory k seriálu

I had to kill you...

Nic moc jsem nečekal, ale příjemně mě to překvapilo. Je to takový zvláštní mix žánrů, který jsem vůbec nepředpokládal, že k sobě bude pasovat. Kde jinde spojíte špionážní drama s černým humorem?

Hlavním lákadlem by měla být Cristina z Chirurgů, ale co si budeme povídat, první ligu tady hraje Jodie Comer. Její psychopatická Villanelle je dokonalá a nejde si tu postavu neužívat. Dej sice nijak zázračně pohromadě nedrží a díry v logice najdete snadno, ale právě její výkon na to snadno dá zapomenout. Stejně tak jako vy musíte zapomenout na to, že by to snad mělo mít něco společného s realitou. Líbila se mi hudba, střídání jazyků a celkově to bláznivé provedení. Mrzí mě, že závěr nebyl uzavřený a místo toho přišel s otevřením na další řadu. Tohle by skvěle sloužilo jako taková šílená jednohubka.

Vlastně jsem ani druhou řadu nechtěl, protože jsem si úplně neuměl představit, jak to bude pokračovat. Takže jsem to dlouho odkládal, ale přeci jen jsem se nechal přesvědčit, abych to nevzdal. A i když je to pořád slušná zábava, tak to kouzlo neočekávaného je pryč a víceméně se jen opakuje stejná šablona. A bohužel ani Villanelle není tak zábavná, jako byla předtím. I přesto se to pořád dá sledovat, jen se docela obávám toho, jak to bude pokračovat dál, protože třetí řada je oznámená.

Některé seriály je třeba ukončit, když z nich vyprchá to původní kouzlo a přesně tak to vidím i u Killing Eve. A to říkám i přesto, že jsem každé pondělí nedočkavě čekal další epizodu a chutí jsem to sledoval. Ale kouzlo první řady je pryč a už se nevrátí, protože seriál už je o něčem jiném. Škoda, že to neuzavřeli tady. Závěr poslední epizody se k tomu vysloveně nabízel. Není moc kam pokračovat, budeme se už je točit v kruhu...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Jak vyrobit vraha
22. listopadu 2018
další názory k seriálu

Making a Defense

Netflix na mě tak dlouho házel druhou sérii, kvůli její nedávné premiéře, až jsem se rozhodl, že se na tu první přeci jen podívám a odškrtnu si tak ze seznamu jeden z těch seriálů, o kterých v posledních letech mluví snad úplně každý. Making a Murderer mě ale hlavně utvrdil v jednom, true story documentary prostě není něco, co by mě extrémně bavilo a po shlédnutí první řady musím říct, že mě ten hype kolem až zaráží. Tím tomu neupírám, že jde o těžko uvěřitelný příběh, který by si nikdo z nás nechtěl projít. Vzhledem k tomu, že první série se staví na stranu obžalovaného, tak je jasné, že na jeho konci budete mít nutně pochybnosti. Já netvrdím, že to tu vraždu nespáchal a ani to, že za ní je policie, ale podle mě se tady nejedná o případ, kde jste přesvědčeni "beyond reasonable doubt". Aniž bych chtěl, tak mě teď vlastně zajímá, jestli má druhá řada ještě co nabídnout.

Druhá řada se snaží pokračovat v obhajobě Stevena Averyho, rozebírá spoustu dalších důkazů a snaží se nabídnout několik jiných teorií ohledně toho, jak se to všechno stalo. Nerad to přiznávám, ale nakonec mě to zajímalo víc než bych chtěl, i když ten hype je mi pořád záhadou. Jsem si jistý jedním, v tomhle případu se hodně věcí stalo za podivných okolností, ale zklamalo mě, že to nepřichází s žádným uzavřením či alespoň vysvětlením. Druhé řadě by určitě nevadilo zkrácení třeba tím, že by se vypustil život rodiny. Mimochodem všiml si někdo, kolik "českých" jmen je v případu zapojeno. Kocourek, Dvorak, Janda...

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %
plakát
The Cry
15. listopadu 2018
další názory k seriálu

Existuje něco horšího než ztratit dítě?

V BBC moc dobře ví, co dělají. Vezmou zajímavý námět a s ním spojí alespoň jednoho známého herce, aby vytvořili zajímavou minisérii. Knihu Helen Fitzgerald sice neznám, ale na další roli Jenny Coleman jsem byl zvědav.

U prvního dílu jsem si říkal, že to není až takový zázrak, ale závěr překvapil a jsem rád, že jsem vydržel. Pokud neznáte předlohu, tak vás čeká několik překvapivých zvratů a kvalitní čtyři hodiny dramatu, které vás donutí zamyslet se nad tím, jak hrozné musí být přijít o vlastní dítě.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Bodyguard
9. listopadu 2018
další názory k seriálu

PPO David Budd v centru dění

Milé překvapení, které si pro nás BBC připravila a až teď, když jsem to sám viděl, tak chápu, že to dost lidí nadchlo a vyvolalo to takovou odezvu. Rozhodně si to totiž zaslouží pozornost. Už dlouho jsem neprožíval napětí u seriálu jako tady a to nejen jednou, ale dokonce dvakrát. Když se na scéně objevila bomba v první a poslední epizodě.

Skvělá atmosféra, perfektně budované napětí, výborné obsazení, překvapivé zvraty, nečitelné charaktery a uvěřitelné chování postav. To všechno podle mě seriál obsahuje a to rozhodně není málo. Na druhou stranu tam spoustě věcí nevěřím. Je tam podezřele moc náhod a podle mě někteří dělají neuvěřitelné chyby (nespojení snipera, neustále zapojování Budda). Po skvělém úvodu mě zklamalo, že se seriál hodně zaměřil na romantiku. Věřil bych totiž motivaci bodyguarda i bez toho. Naštěstí se to nestalo hlavní náplní, jak jsem tvůrce chvilku podezříval. Celkově to tak ve mně zanechalo pozitivní pocity a s čistým svědomím to mohu doporučit.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Dům na kopci
2. listopadu 2018
další názory k seriálu

Jak se vyrovnat se strašidelným domem?

The Haunting of Hill House je seriál, který jsem nevěděl, že chci, ale jsem rád, že jsem ho dostal. Dobré horory jsou nedostatkové zboží a dobré seriálové horory jsou ještě mnohem vzácnější. A hlavně proto Hill House tolik vyčnívá.

Knihu neznám a původní film jsem neviděl, takže jsem nevěděl, co čekat. Ale nadšené ohlasy mě donutily, abych se do toho těsně před Halloweenem pustil a rozhodně nelituji. Ba naopak a to i přes to, že duchové nejsou mými hororovými oblíbenci.

Seriál má vlastně všechno, co od takového hororu očekáváte. Má velkou záhadu, která se pomalu rozplétá. Má zajímavé postavy, ve kterých si najdete tu svojí. Má mrazivou atmosféru, která vás udrží ve střehu a nutí dívat dál. Má nezapomenutelné scény a to hlavně ty strašidelné (Bent-neck lady, auto). Má povedené zakončení a uspokojivé vysvětlení. Je to působivě napsané, skvěle zahrané a výborně natočené. A jako bonus to má duchy a to nejen ty, kteří hlavní hrdiny straší, ale hlavně ty, kteří jen stojí opodál a dělají to ještě mnohem strašidelnější. V okamžiku, kdy se to uvědomíte, tak víte, že tohle bylo natočené tak, aby jste se podívali znovu...

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
90 %