Pajky

off
JménoPavel Lepič
Věk36 let (Vodnář)
BydlištěUK
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
Maniak
10. října 2018
další názory k seriálu

Maniakálně jiný

Už pár týdnů před premiérou, jsem se na seriál těšil a doufal, že mě Netflix nezklame. Hlavním lákadlem pro mě byla Emma Stone, i když Jonah Hill mi taky není úplně protivný. Navíc to bude tak trochu i sci-fi, takže u mě se spousta boxíků odškrtla ještě předtím, než jsem viděl jedinou minutu. A trailer určitě neodradil.

Jak už je u projektů na Netflixu zvykem, tak ani Maniac neprozradí v prvním dílu skoro nic a k jejímu plnému užití je třeba celá série. Nehledě na to, že Maniac mění své vyznění (či žánr) nejen každý dílem, ale mnohdy každou scénou. Seriál je totiž úplně jiný než je zvykem a nabízí spoustu zmatení, chaosu a snahy o nápravu, což ho dělá svým způsobem jedinečným. Ač někdy bizarním.

Osobně se mi zamlouvala výprava seriálu, která je laděná do takové pochmurné retro budoucnosti. Líbí se mi použití takových věcí, jako jsou ty staré počítače atd. Maniac určitě nesedne každému, ale mě bavil a jsem rád, že jsem se na něj podíval.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Kancl
29. září 2018
další názory k seriálu

Ten slavný kancl

Trvalo mi to poměrně dlouho, ale nakonec jsem ke sledování britského originálu přeci jen odhodlal. Předně musím říct, že americká verze patří k mým velmi oblíbeným a rád se k nim vracím, takže se ani nebudu snažit vyhnout srovnávání. I to možná mohlo originálu v mých očích uškodit.

Seriál má stejné zápletky a běží po stejných kolejích. Britská verze a její humor jen o něco víc staví na trapnosti než na vtipnosti, ale to není tak velký problém. Horší je, že tam, kde americká verze má Michaela Scotta, který je takový dětinský trouba, kterému pořád ještě můžete fandit, tak britská verze má Davida Brenta. Prvotřídního idiota, který nemá jedinou dobrou vlastnost, což z něj dělá postavu, kterou si nedokážu oblíbit. Tam, kde má americká Office jednu z nejlepších seriálových romancí všech dob mezi Pam a Jimem, tak tady nabízí jen slabý odvar v podání Dawn a Tima. A i poskok Gareth podle mě nesahá Dwightovi ani po kotníky. A to všechno je strašně divný, protože ty lepší postavy z těch originálních těží hrozně moc, jen jsou oproti těmhle dotažený k dokonalosti.

Jednu věc však The Office nemůžu upřít, díky tomu vznikla americká verze a za to budu vždycky vděčný, i proto na hodnocení trochu přidám. Takříkajíc za nápad.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
70 %
plakát
Rozčarování
26. září 2018
další názory k seriálu

Simpsonovi, Futurama a nyní Disenchantment

Je to vcelku jednoduché, jestli se vám líbí humor, který nabízejí Simpsonovi či Futurama, tak i při Disenchantment budete spokojeni. Já do této skupiny spadám a proto jsem se dobře bavil. Po přítomnosti a budoucnosti se nyní vydáváme do minulosti a poznáváme hlavní trojici - opilou princeznu, jejího vlastního démona a naivního elfa. Úvodních deset epizod bavilo, přineslo povedené vtípky a zajímavé nápady.

Další řady přinášejí ucelenější příběh na pokračování, což funguje slušně. Škoda je jen těch velkých cliffhangerů na konci řad, kdy už nemůžete pokračovat ve sledování. Jinak je to vcelku vtipné, má to příjemnou animaci a když se do toho člověk dostane, tak ho to pak i dobře zabaví.

Postupem času příběh slábne a tak není divu, že byl ukončen. Možná mohl být i o něco dřív, ale zase měli tvůrci možnost připravit si uzavřený konec a toho si cením.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Genialita zla: Skutečný příběh nejďábelštější bankovní loupeže v Americe
18. září 2018
další názory k seriálu

True crime document

Nechal jsem se zlákat dvěma věcma. Úspěchem, který Netflix zaznamenal například s Making a Murderer a nadšením jednom z mých přátel, podle kterého to stojí za pozornost.

Pro mě to je první setkání se serializovanou verzí vyšetřování skutečných zločinů a pokud bych měl soudit pouze podle tohohle díla, tak bych na žánr asi zanevřel. Ale budu věřit tomu, že to není špička žánru.

Okolnosti loupeže a začátek vyšetřování rozhodně bizarní bylo. Jen jsem pořád čekal, že přijde nějaký zvrat a velké rozuzlení, který vše odhalí a uvede na pravou míru. Pozadí případu je sice slušně zpracované a postupně odhaluje vše, co o něm policie ví, jenže ona toho bohužel neví dost.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Déšť
12. září 2018
další názory k seriálu

Když v Dánsku zaprší

Dánský seriál The Rain se na můj watchlist hned po prvním traileru. A nebudu lhát, že mě na tom hlavně táhlo postapokalyptické téma a fakt, že seriál vznikal pro Netflix. To první je pro mě jedno z oblíbených témat, to druhé pak znamená, že bude postaráno o určitou kvalitu.

Hned od první minuty se mi dostávalo přesně to, co jsem očekával. Atmosféra vytvořená pilotní epizodou šlape skvěle, fajn je i to, že postavy se chovají zhruba tak, jak bych očekával. I když se jim postupem času stane to, co to tomuhle žánru škodí obvykle a chovají se hloupěji. Někdy jde jejich chování vysvětlit, ale někdy je opravdu pouze stupidní. Zamlouvala se mi Alba August, která hraje Simone, její postava mě na začátku bavila, i když i ona se postupně propadala do průměru.

První epizoda mě bavila až překvapivě hodně, závěr přinesl správný nádech tajemna a chuť pokračovat. A vlastně celkově první série fungovala slušně, i když mě sem tam nějaká zbytečnost rozčílila. Závěr jsem čekal upřímně trochu zajímavější. Druhá a ani pak třetí série už mě tolik nechytily a to hlavně kvůli tomu, že došlo na klasické překombinování. Trochu jsem to čekal a dlouho jsem odkládal, abych se na ně podíval.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Ostré předměty
4. září 2018
další názory k seriálu

Sharp Objects

Knížky Gillian Flynn mám rád a oba dvě, co se dočkaly filmové podoby, se mi líbily, takže jsem byl přirozeně zvědav na to, jak se zadaří seriálové verzi Sharp Objects. Protože pravdou je, že v knižní podobě mi přišla nejzmatenější (nutně neznamená špatná). Navíc se podařilo zlákat poměrně zajímavá jména, takže jsem si začátek léta poznačil v kalendáři a čekal na premiéru na HBO.

Hlavní hvězdou je má oblíbená zrzka Amy Adams, i když tentokrát nehraje postavu, která by vám měla být od prvního pohledu sympatická. (Ale Amy Adams je ve své roli skvělá, o tom není pochyb). Ta se vydává zpátky do rodného městečka, kterému se navždy chtěla vyhýbat, a po jejím příjezdu tak trochu pochopíte proč.

Líbí se mi zpracování a hutná atmosféra. Zapadákov, do kterého se nikdy nechcete vrátit, protože jsou tam nepříjemné vzpomínky, je podán více než dobře. Jediná věc, se kterou mám problém, bylo prolínání časových rovin, které na mě stejně jako v knize působí nepřehledně a určitě by se dalo vylepšit.

Trošku se to vleče, ale to nutně nevidím jako chybu. Jen mi to dalo vzpomenout na to, co předvedlo HBO v první řadě True Detectives. Prostě to jen pokládá solidní základy pro zbytek příběhu a představuje většinu důležitých postav, což následně dokazuje gradace v posledních epizodách. Ve finále jsem spokojen s tím, že to působí přehledněji než knížka a těšil jsem se na závěrečný zvrat.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Gavin & Stacey
4. září 2018
další názory k seriálu

What's occuring? Tidy!

Gavin a Stacey je takový zastrčený seriálový klenot. James Corden mě jako komik baví a tak nějak náhodou jsem se dostal i k tomuhle sitcomu a jsem za to rád. Je tady sice takový specifický humor, který nabízí v Anglii tolik oblíbenou trapnost a je třeba chvilku si zvykat, ale pokud se vám bude líbit, tak si Gavin & Stacey musíte zamilovat. Nabízí úžasně jiné postavy (Smithy, Nessa nebo Bryn), perfektní hlášky a rozhodně nenudí. Není třeba víc.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Hannibal
5. srpna 2018
další názory k seriálu

Design Bryana Fullera

Jestli existuje jeden seriálový tvůrce, jehož rukopis okamžitě poznáte, tak je to Bryan Fuller. A já se rozhodně řadím mezi fanoušky jeho tvorby. A i u Hannibala je to zřetelný, opět se servíruje skvěle obsazené drama s dokonalou stylizací každého detailu. Příběh je mnohem víc serializovaný než se na první pohled zdálo a znalost filmového zpracování není vůbec třeba. I když stejně jako znalost ostatních Fullerových seriálů nabízí pár odkazů navíc, třeba role Ellen Muth byla fajn. Jsem docela zvědavý na to, kam se bude seriál hlavně příběhově posouvat v druhé sérii, ale pokud mi nabídne alespoň stejnou zábavu jako tomu bylo u řady první, tak budu spokojen. Ostatně stejně jako zatím pokaždé, když jsem objevil seriál od Bryana Fullera.

A hurá na druhou sérii téhle seriálové lahůdky. Tentokrát se role tak trochu obrací a lovec se stává loveným, ať už mluvím o Willovi nebo nakonec o Hannibalovi. Navíc bylo příjemná zase někde vidět Michael Pitta, kterak si užívá hrát pořádnýho magora. A jediná postava, ke které má výtky je vlastně Jack Crawford, který se v zájmu toho, aby se scénář hýbal tam, kam je potřeba, chová někdy opravdu divně a nevysvětlitelně. Závěrečná epizoda je vážně dokonalá, plná překvapivých zvratů a podle mě by skvěle sloužila jako závěr seriálu. Nevím, co nás čeká ve třetí řadě, ale úplně si nedovedu představit, čím se tohle dá překonat. A i když říkám tohle, tak musím přiznat, že jsem na ni zvědavý.

Bohužel se budu muset přidat k zástupům těch, které třetí série zklamala. Ba co víc, vysloveně mě nebavilo na ni koukat a některé části (hlavně první polovina) byla skoro utrpením. Vše se zlepšilo příchodem Červeného draka a dojem vylepšilo hlavně závěrečné rozuzlení. Přesto se nemůžu zbavit dojmu, že to klidně mohlo skončit druhou řadou a příběhy z této série byly tak trochu navíc.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Ghosted
31. července 2018
další názory k seriálu

Bureau Undeground budiž zapomenuto

Ghosted je jeden ze seriálů na které jsem se v letošním roce těšil. A to nejen kvůli obsazení, ale hlavně protože trailer mě bavil. Hodně jsem si přál, aby se to podařilo, protože dobrých komedií je vždy nedostatek. A na začátku to vypadalo docela dobře, možná až nad očekávání. Jak už jsem zmínil, tak obsazení je perfektní. Adam Scott (Parks & Rec) a Craig Robinson (The Office) jsou skvělá dvojka a na své role se perfektně hodí.

Na začátku to bylo příjemně ujeté a hlavně vtipné. Jenže pak přišla několikaměsíční pauza a po ní se vrátil úplně jiný seriál. Nadpřirozená ujetost byla pryč, vtip se hodně naředil a tak je vlastně vysvobození, že seriál už se žádného pokračování nedočká. Škoda, protože původně se mi to líbilo a potenciál jsem v tom viděl.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Rise
23. května 2018
další názory k seriálu

Drama High

Když jsem slyšel, že se chystá nový seriál, u kterého bude působit tvůrce Jason Katims, tak jsem věděl, že to musím vyzkoušet. Friday Night Lights je podle mě nejlepší teen/sportovní seriál, co jsem kdy viděl, a Parenthood je jeden z nejlepších rodinných seriálů, takže mám jistá očekávání.

Co se týče obsazení, tak jedinou známou tváří je Ted z HIMYM, ale to je vlastně taky dobře. Protože nepotřebuji v rolích studentů vidět nějaké okoukané tváře. Katims očividně ví, co mu dřív fungovalo, a přesně to tady dostaneme taky. Místo sportu divadlo, i když sport hraje vedlejší roli. Dokonce i práce s kamerou až nápadně připomíná FNL.

Možná už jsem na seriály jako je tenhle starý, ale nemůžu si pomoci a v jistém provedení mě to prostě baví. Tahle kombinace Friday Night Lights s Glee funguje docela dobře a podle mě stojí za vyzkoušení. Sice mě to nebavilo tolik, jako jeho předchozí seriály, ale i tak mě vcelku mrzí, že nebude druhá řada.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %