Pajky

off
JménoPavel Lepič
Věk36 let (Vodnář)
BydlištěUK
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
The Defenders
2. září 2017
další názory k seriálu

Netflix a Marvel popáté

The Defenders jsou dlouhoočekavaným završením nebo spíš vyvrcholením spolupráce mezi Netflixem a Marvelem. A vzhledem k tomu, že jsem si ani jeden z předchozích čtyř kousků (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage a Iron Fist) nenechal ujít, tak bylo jisté, že i na samotné Defenders se podívám.

Vím, že bych měl být asi mnohem pozitivnější, ale po pilotu to prostě nejde. Čekal jsem, že se hrdinové vcelku brzo potkají a pustí se do společné mise. Místo toho se znovu děje něco jako představovačka postav, které už byly představované ve vlastních seriálech. Pokud by tomu tak bylo pouze u pilotu, tak to přežiju, ale vadí mi, že se potkají až na konci třetí epizody. A to je na sérii, který má jen osm epizod velké plýtvání časem. Když se ale nakonec dají dohromady, tak je to zábava.

Pro mě je ale překvapivě nejzajímavější část, kdy Iron Fist zmizí z centra dění. I když mi jeho postava obecně nevadí. Záporáci bohužel nejsou nic moc, Sigourney Weaver vlastně nemá co hrát a není divu, že ji převálcuje Elektra.

Slibovalo to mnohem více a vlastně beru Defenders jako drobné zklamání. Prostě jsem čekal, že to bude nejlepší seriál z téhle Netflix-Marvel spolupráce, ale nestalo se. I když po hodnocení pilotu jsem byl ještě pesimističtější. Netflix ale naštěstí nedovolil, aby tohle vyvrcholení bylo nejslabší částí.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Line of Duty
19. srpna 2017
další názory k seriálu

There's only one thing I'm interested in, and that is catching bent coppers!

BBC se opět vytáhlo se skvělým dramatem, které tentokrát cílí na zkorumpované policajty. A je to opravdová lahůdka, kterou nejde si neužívat. Od puštění první epizody mi trvalo přesně pět hodin, než jsem ji dokoukal, tak moc mě to k obrazovce připoutalo. Celá protikorupční jednotka je na výbornou, ale stejně tak je tomu i u jednotky, která je vyšetřovaná. A napětí to drží od začátku do úplného konce. Rozhodně doufám, že i ostatní série budou mít podobný...

Druhá série mě možná k obrazovce nepřilepila tolik, ale rozhodně to nebyla o nic slabší podívaná. Základní trojka se vrátila a tentokrát vyšetřuje Keeley Hawes, která je obviněná z toho, že úmyslně zavedla policejní konvoj k přepadení. Jenže bylo to tak? Skvělé vyšetřování, série zvratů a nedůvěra na každém rohu a hlavně těžko odhadnutelný výsledek až do poslední chvíle. Vyšetřování AC-12 mě baví a už se nemůžu dočkat, koho skřípnou příště.

Příběh třetí série není tak skvělej, jak předchozí dva. Místo toho však dohrává věci, které se rozehráli v minulých sériích. Ať už jde o Caddyho nebo Lindsay Denton. Jedné věci nemůžu uvěřit, že pořád posílají Kate do utajení, to už jim nikdo snad ani nemůže věřit. Čím déle jsou policisté AC-12 v akci, tím méně jsou sympatičtí, ale tak už to bývá. I díky okolnostem člověk musí fandit víc těm, po kterých AC-12 jde.

Čtvrtá série nás vrací zpátky ke schématu první a druhé řady. AC-12 se pouští do vyšetřování DCI Roz Huntley, kterou hraje úžasná Thandie Newton. Opět parádně zamotaná série, která nám dá i možnost vrátit se k (ne)uzavřeným věcem z let předchozích. Skvěle, teď už snad jen "God, give me strength", abych vydržel čekat na další sérii.

Pátá řada byla teda řádná napínačka až do úplného konce a rozhodně tomu pomohlo i obsazení Stephena Grahama do role Johna. Ten sehrál podstatnou roli v letošním příběhu, i když tentokrát se hlavně vyšetřovalo uvnitř AC-12 a byl jsem opravdu zvědav na závěrečné rozuzlení. To bylo zajímavé, ale rozhodně se těším na další řadu. Snad nebude tentokrát třeba čekat tak dlouho.

Čekání na šestou řadu stálo za to. AC-12 se vrací v plné parádě a tentokrát se pouštějí do vyšetřování Kelly Macdonald a pořád doufají, že konečně odhalí toho, kdo stojí v pozadí policejní korupce. Po několika sériích již standardní kvalita a člověk nedočkavě čeká na každý další díl, protože přijdou zvraty, které nečekáte. Překvapilo mě, kolik lidí bylo nespokojeno se závěrem a označují ho za zklamání. Já na tom již několik let oceňuji to, že to je skutečné, postavy nejsou jen černobílé a stejně tak jejich chování. I proto mi závěrečné vyznění přijde trefné (i když identitu H jsem nečekal) a nepřekvapilo by mě, kdyby šlo o úplný závěr. Mrzelo by mě to, ale něco mi říká, že by to bylo správné.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
Peaky Blinders - Gangy z Birminghamu
30. července 2017
další názory k seriálu

By Order of The Peaky Blinders

Peaky Blinders je další britské drama, které se mi ve watchlistu převalovalo podezřele dlouho. A hned od začátku jsem věděl, že jsem čekal zbytečně dlouho. Angličani tohle prostě umí. Dobové drama, ve kterém mohou ukázat špínu ulic (tentokrát Birminghamu) a k tomu přihodit ty perfektní přízvuky. Ta jejich angličtina mě totiž neskutečně baví. Třeba je připočítat také perfektní obsazení, kterému vévodí Cillian Murphy. Takže co se týče mě, tak anglická verze Boarwalk Empire rozhodně nezklamala na naopak nadchla. Nikdy jsem třeba nečekal, že by využití moderní hudby a dvacátých let mohlo tak skvěle fungovat, jenže když máte k dispozici Nicka Cavea nebo White Stripes, tak to asi ani jinak nejde.

Ve druhé řadě už víme, co od postav čekat. Tím to však není o nic horší, ale mnohem zajímavější. Baví mě, jak se smazává rozdíl mezi Tommy Shelbym a Inspektorem Campbellem a ještě mnohem víc mě baví expanze Shellbyovic klanu do Londýna. Tam se totiž nachází Tom Hardy, který si každou scénu krade pro sebe. A to mě nechápejte špatně, Cillian Murphy, Sam Neill nebo Helen McCory tady předvádí prvoligové výkony. Hudba je pořád perfektní, i když White Stipes nahradili třeba Arctic Monkeys.

Třetí série působí tak trochu, že tvůrci neví, kam dál hlavní postavy směřovat. Byznys s ruskou šlechtou je ještě komplikovanější než obvykle. Alespoň, že všechny složky, které fungovaly v předchozích sériích, pořád fungují. Hudba nemá chybu, Radiohead, Arctic Monkeys, Nick Cave nebo i David Bowie, pořád to hraje na jedničku. Útěk z industriálního Birminghamu na venkov ale přispěl k tomu, že třetí sérii beru za nejslabší. Avšak návrat Toma Hardyho potěšil.

Po dlouhém čekání konečně přišla čtvrtá řada a nešetřila s tempem ani na chvilku. Na konci první epizody jsem zůstal sedět s otevřenou pusou a nevěřícně kroutil hlavou. A série jako obvykle nabídla šest nabitých epizod, kde se na scénu vrací kromě Peaky Blinders také několik povědomých tváří v čele s Tomem Hardym. Navíc se připojuje několik nových hráčů jako Adrien Brody nebo Aidan Gillen a všichni si hraní v Peaky neskutečně užívají. Kdykoliv je na scéně někdo z trojice Murphy, Brody a Hardy, tak nelze než si to naplno užívat. Jen je škoda, že na další řadu si počkáme až do 2019, ale už teď se nemůžu dočkat, kdo se tam objeví příště...

Z páté série mám trochu rozpačité pocity. Až do teď jsem měl pocit, že kvalita Peaky Blinders neustále stoupala (i když třetí byla trochu slabší), ale možná už našla svůj limit. I tak mě těch šest dílů opět bavilo a těšil jsem se na ně, ale chvílemi mi přišlo, že se nic moc neděje a tvůrci se jen snaží natočit takové umělecké záběry. Sam Claflin zahrál slizkého nácka skvěle a z pozice záporáka série tak určitě nezklamal. Jsem zvědav na to, s čím se na nás tvůrci vytasí v šesté sérii a jestli budou pokračovat přesně tam, kde příběh skončil.

Ukázalo se, že šestá řada je poslední (i když by nás ještě měl čekat film). A zatím byla suverénně dejdepresivnější. Ani na chvilku tam nevysvitla trochu naděje a všechno směřovalo k pořádně temnému konci. Ten, i vzhledem k plánovanému filmu, rozhodně neměl takový dopad, jak jsem čekal. Jinak se tvůrcům podařilo dobře zpracovat osud postavy, kterou hrála Helen McCrory a podařilo se jim vrátit i několik dalších velkých postav. Člověk musí obdivovat to, jak si hrají s atmosférou, jakou mají dobovou výpravu a že se nebojí experimentovat s kamerou či hudbou. Na Peaky Blinders se bude vzpomínat určitě jen v dobrém a nic na tom nemění fakt, že tahle řada byla nejslabší, ale jsem ještě zvědav na to, jak budou celkově zakončeni.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
100 %
plakát
Ozark
30. července 2017
další názory k seriálu

Na jezeře kdesi v lesích

Ozark je nový seriál od Netflixu a už samotný trailer mě zaujal svou temnou stránkou a hlavně zajímavou rolí pro Jasona Batemana. Toho mám prostě zafixovaného pouze jako komediálního herce a navíc ho úplně nemusím. Líbil se mi pouze v jedné věci, v klipu Mumford & Sons - Hopeless Wanderer. A byl jsem vážně zvědavej, jak mu sedne role finančního poradce, kterej se dostane do pěkně nebezpečnýho průšvihu.

A série doručila přesně to, co trailer sliboval. Pořádně temnou atmosféru, která je naplněná napětím. Nejvíc mě zaujala nekompromisnost, kterou seriál používá. A tím nemyslím jednání drogového kartelu, ale třeba i způsob jakým mluví se svou ženou, když si těsně zachrání život. Jason Bateman mě příjemně překvapil a škatulku, kterou jsem pro něj měl, nechává úspěšně za sebou. Celej ten byznys s praním peněz a stahující se smyčkou je zajímavej a má něco do sebe. A i když se tam najde prostor i pro slabší zápletky (děti). I tak rozhodně chci vidět, co se bude dít dál.

Druhá série přináší to, co se dalo očekávat. Větší plány, ale zároveň větší komplikace, větší problémy a snad ještě více vyhrocené situace, to všechno za pomocí pochmurné až depresivní nálady, která se vám prostě jednoduše dostane pod kůži. Pocit beznaděje, že ať děláte cokoliv, tak to stejně nefunguje podle vašich představ, je prostě všudypřítomný a nedá se mu utéct. Tyhle pocity na vás seriál přenáší, i mě samotného to dostalo do takové pochmurné a depresivní nálady. A pokud se seriálu něco takového daří, tak to nezvratně svědčí o jeho kvalitách. Jsem zvědav, kam se bude příběh vyvíjet dál, ještě totiž zbývá vyprat milióny dolarů. Jediná linka, která mě nebavila (Ruth a její otec) se zdá být vyřešená, tak uvidíme.

I třetí řada je stejně strhující jako předchozí dvě, i když je pravda, že se tentokrát trochu odklání od praní peněz a více se soustředí na rodinné problémy a konflikty a i kartel tentokrát vypadá o něco trpělivější. Potěšil mě příchod Toma Pelphreye, který mě bavil jak v Banshee, tak i v Iron Fist a zde odehrál slušnou roli. Ozark řadím mezi ty skvělé seriály, které vás vtáhnou, ale určitě je kvůli té temné náladě nebudete chtít sledovat znovu a znovu. Na tom však nevidím nic špatného a jsem zvědav na to, jak (a jestli) se příběh dál vyvine.

Čtvrtá řada se ukázala být tou poslední a tak bylo třeba začít se zbavovat všech neuzavřených linek. A že jich bylo dost. I tak mi ale přijde, že tahle řada byla o něco slabší než ty předešlé a hlavně od samotného finále jsem čekal mnohem víc. Nekompromisní zvraty se pořád našly, ale čekal jsem o něco brutálnější a uzavřenější konec. Škoda, protože podle mě mohl Ozark odejít na vrcholu a bez ztráty kytičky, ale takhle to má přeci jen malou kaňku.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
GLOW: Nádherné ženy wrestlingu
24. července 2017
další názory k seriálu

Ženy a wrestling v hlavní roli

O tom, že Netflix chystá seriál o ženském wrestlingu, jsem poprvé slyšel už před několika měsíci, a bylo to ve spojitosti s tím, že Alison Brie tam bude hrát hlavní roli. V tu chvíli se to okamžitě dostalo na můj radar a bylo mi jedno, co z toho vyleze. Alison jsem si zamiloval v Community a těšil se, až ji znovu uvidím.

S chutí jsem se pustil do pilotu a byl jsem překvapen, jak mě bavil. Osmdesátkový pocit kape z každé vteřiny a všechno je dokonale vyladěné, od oblečení po hudbu. Wrestling sice není můj sport, ale rozhodně tomu musím nechat, že je to neotřelé téma, které má co nabídnout.

Casting se povedl na výbornou a je vidět, že tvůrci ví, co dělají (Ostatně podobně se jim zadařilo u OITNB se kterým jsou spojení). Podobně jako OITNB bych to ale neoznačoval jako komedii. Příběh a děj se postupně krystalizuje, postavy si oblíbíte a začnete jim fandit a na konci se představí povedené wrestlingové finále. Podle mě rozhodně přijde druhá řada a já se rozhodně těším až si ji pustím.

Druhou řadu jsem odkládal asi půl roku a vlastně nevím ani proč. Nejspíš jsem si nechtěl zkazit dojem z první řady, ale teď už vím, že jsem se bál zbytečně. Bavil jsem se stejně jako u první řady a to je dobré znamení. A stejně tak jsem to celé viděl během pár dní, tak pohodlně se na to koukalo. Postavy se dále rozvíjejí, příběh plynně pokračuje a pořád je to zábava, sice trochu ujetá, ale to nevadí. Se třetí řadou tak dlouho čekat nebudu.

Třetí řada se přesunula do nablýskaného Vegas a v podstatě úplně vypustila myšlenku Wrestlingu. Ano, postavy o něm mluví, ale už ho v podstatě neprovozují a není divu. Stejně jako pro postavy i pro nás by byla nuda vidět každý díl ten stejný souboj. Místo toho se tak dostává prostor některým postavám k tomu, aby se snažili o nějaký rozvoj. Musím uznat, že mě už to tolik jako předtím nebavilo. Originalita je pryč a nepřichází nic zajímavého jako náhrada. Vypadá to, že nápady dochází a udělat ze čtvrté řady tu závěrečnou tak je na místě.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
80 %
plakát
Američtí bohové
5. července 2017
další názory k seriálu

Američtí Bohové

Projekt, který jsem letos očekával pravděpodobně nejvíc a bedlivě jsem sledoval všechny novinky už od fáze oznámení, že se seriál uskuteční.

Měl jsem tu čest s knihou a když jsem poprvé slyšel, že by se na tom měl podílel Bryan Fuller, tak jsem byl nadšený. Protože on je pravděpodobně jediný tvůrce, který tuhle zvláštní záležitost měl možnost zajímavě zpracovat. A to se hned od první scény pilotní epizody potvrzuje. Fullerův rukopis je vidět v celém pilotu (a i ve zbytku série) a hned na začátek nám naservíruje scénu, kde se nešetří krví, aby to o chvíli později přerazil poměrně kontroverzní sexuální scénou.

Co se týče hlavního příběhu, tak podle mě se jedná o povedené zpracování. Možná i proto, že si na to Gaiman dohlíží. Oproti knížce je například přidaná cesta Laury, což ale vůbec nevadí, naopak to přidává nový rozměr. Každopádně obsazení hlavních postav je podle mě podařené a baví mě herce sledovat.

Celou sérií prostupuje taková zvláštní atmosféra a už se nemůžu dočkat, až uvidím víc. Někomu může vadit pomalé tempo, ale mě tady překvapivě vyhovuje a užívám si každou zvláštnost a detail, který je pro diváka připraven.

Musím přiznat, že druhá řada mě bavila výrazně míň a nemyslím si, že to bylo pouze tím, že projekt opustil Bryan Fuller. Ale jestli první řada plynula pomalu, tak druhá se v podstatě vůbec nehýbe. Knížka je totiž uzavřená a pokud to chtějí natáhnout ještě o další sérii, tak to musí nějak naředit. Bylo by docela fajn, kdyby následná třetí řada příběh uzavřela.

Vím, že jsem si přál, aby se třetí řadou seriál uzavřen. Jenže problém je, že se tím rozhodně neuzavřel příběh a to je škoda. Vzhledem k tomu, že jsem četl knihu, tak vím, jak to bude pokračovat (i končit), ale je mrzuté, že se k tomu nedokázal dobrat i samotný seriál. Příběh z Lakeside byl zajímavější než druhá řada, ale na další řadu to bohužel nestačilo a Shadow Moon svou cestu nedokončí a seriál skončí velkým cliffhangerem.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
70 %
plakát
Příběh služebnice
4. července 2017
další názory k seriálu

Příběh služebnice

Na seriálu mě původně zaujaly hlavně dvě věci. Nápad s utopistickou společností a obsazení. Potěšilo mě obsazení Elisabeth Moss i Alexis Bledel a k tomu je tam ještě pár dalších povědomých tváří.

Takže jsem si pilotní díl pustil s potěšením a byl jsem překvapen, jak moc mě to dokázalo vtáhnout a zaujmout. Tajemný příběh, který se na začátku nezabývá tím, aby úplně vysvětlil, co se se společností stalo, funguje i tak dobře. Podkreslení zlověstnou hudbou k tomu zapadá na jedničku.

Herci jsou podle předpokladů silným kladem, protože jejich výkony vás musí bavit. Nejvíc prostoru samozřejmě dostává Elisabeth Moss, u jejíž postavy mě nejvíc těší ironický komentář k realitě. Ale příjemný twist na konci pilotu předvedla i Alexis Bledel, když ukázala svou druhou tvář.

S přibývajícími epizodami napětí houstne a my pronikáme hlouběji do tajů společnosti. A příběh vás rozhodně donutí přemýšlet. Což je ale také dvousečná zbraň, protože čím víc nad tím přemýšlím, tak tím víc nedostatků ve fungování této společnosti vidím. Důležité však je, že seriál dokáže vtáhnout a zajímá vás, co se bude dít dál. Já jsem na druhou řadu neskutečně zvědav.

Druhou sérii určitě nedočkavě očekávalo mnohem víc lidí než jen já a právem, protože ta první rozhodně zasloužila pochvalu. A i tuhle řadu jsem si užil, jen mi přišlo, že tam ne všechno fungovalo tak, jak bych si představoval. Tentokrát větší prostor dostalo několik vedlejších postav a pro mě to byl jeden z problémů. Aunt Lydia mi pořád byla proti srsti (což je správně), ale rozšíření její postavy fungovalo. Horší to bylo u Sereny, která byla hrozně nekonzistentní a každou chvilku se chovala jinak, jen aby to vyhovovalo lépe scénáři a vytvářelo to větší drama a pak je tak samozřejmě ještě June, která mě vysloveně vytáčela tím, jak hloupě se chovala (poměrně často), aby to pak zakončila tím nejhorším rozhodnutím roku. To je vlastně můj největší problém, že motivace postav někdy nechápu a i když chápu, tak mi nepřijdou rozumný. No nic, ale i tak jsem zvědav na pokračování, přestože určitě nepůjde směrem, kterým bych se vydal já - kompletní rozklad Gileadu.

62 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
62 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 13 lidí
80 %
plakát
Powerless
3. července 2017
další názory k seriálu

O superhrdinech bez superhrdinů

Powerless je novinka, na kterou jsem se opravdu těšil. Hrdinové z komiksů jsou totiž už opravdu přemnožení a tak vítám něco, co si z nich bude dělat srandu.

Trailer se mi líbil a obsazení nemělo chybu. Danny Pudi, Ron Funches a Alan Tudyk jsou perfektní a dokážou být opravdu vtipní. Navíc je všechny mám rád z předchozích rolí. Když se k nim přidala ještě Vanessa Hudgens, tak bylo i na co koukat. První epizoda utekla jako voda a já jsem se u ní skvěle bavil.

Bavil jsem se tak dobře, že jsem nenacházel ani žádné chyby. Jenže tam samozřejmě byly a projevily se naplno v následujících epizodách. Původně jsem si myslel, že bude soupeřit o titul nejlepší novinky na velké pětce, ale to se nestalo. Sice jsem se bavil a byla to příjemná oddychovka, jenže to bohužel nestačilo.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
70 %
plakát
Vyšehrad
26. června 2017
další názory k seriálu

Lavi aneb jak zazdít něco zábavného

Řítil se jak lavina... A to se dá říct nejen o Lavim, ale o celém seriálu. Vyšehrad začal a okamžitě se stal hitem, jeden vtip střídal druhý a spousty lidí se skvěle bavilo. První čtyři díly opravdu patří mezi to nejvtipnější, co jsem na obrazovce laptopu letos viděl, jenže pak se podařilo všechno zazdít. Zlom přišel pátou epizodou, kdy za oběť nevtipu padnul někdo, kdo si to nezasloužil a i mnoho těch, co se původně bavilo, se k tomu postavilo zády. Druhou chybou je amatérismus od serveru, který seriál vydával. Ve chvíli, kdy máte obrovský úspěch nevědět, kdy se bude vysílat další díl a hlavně o tom nic neříct, je něco nepředstavitelného. Druhá polovina, která se odvysílala s velkým odstupem, pak působí tak, že už ji vlastně nikdo dělat nechtěl, protože si vtipnou munici vystříleli a některé díly mají úroveň Laviho tréninkové morálky. I když musím uznat, že úplně poslední díl se povedl a dal vzpomenout na ten vtipný začátek. Škoda, tady se podařilo zazdít něco opravdu zábavného...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
70 %
plakát
Útěk z vězení
5. června 2017
další názory k seriálu

Návyk ze kterého se stala nostalgie

Prison Break je jedním z prvních seriálů, které jsem začal sledovat a jako dnes si pamatuju, jak jsem se během první řady nemohl dočkat každé další epizody. Na něco takového se nezapomíná a hlavně díky první a druhé řadě bude Prison Break v mých seriálových vzpomínkách zařazen vysoko.

Vadou na kráse jsou další série, třetí a hlavně čtvrtá totiž původní kvalitě nesahají ani po kotníky a díky tomu se jméno Prison Break přeci jen pošpinilo.

Nyní po více než deseti letech se tvůrci rozhodli, že je čas na další útěk z vězení a tak nám naservírovali minisérii, která svým způsobem "ohýbá" závěr čtvrté série, aby mohl pokračovat. Upřímně řečeno shledání nebylo úplně špatné, spousta známých tváří se vrátila, ale drive původních sérií tam prostě nebyl a tak ze seriálu zůstane hlavně nostalgie...

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %