Pajky
Jméno | Pavel Lepič | |
Věk | 36 let (Vodnář) | |
Bydliště | UK | |
— | ||
— | ||
— | ||
Poznámka | — |
Spravedlnost v Chicagu
Nejnovější přírůstek do Chicago rodiny se nemohl představit ve větším stylu než při masivním crossoveru. A to samozřejmě muselo Justice nakopnout ke spoustě diváků, ale na druhou stranu hrozilo okamžité srovnávání se zaběhlými týmy.
Chicago Justice dokonale zapadá do rodiny seriálů od Dicka Wolfa a své místo si dokázal najít, ale jestli úvodní crossover něco ukázal, tak je to fakt, že v téhle rodince je Justice zatím nejslabší. Zásah Fire byl provedený bezchybně, vyšetřování PD šlapalo, ale soudnímu procesu něco chybělo.
Postupem času se zajímavost případů zvyšovala, ale pořád se Justice dalo jednoduše označit za nejméně zajímavý kousek z chicagské rodiny a tak není divu, že se nakonec prodloužení nedočkal. Soudní procesy prostě v současné době netáhnou tolik, jako tomu bylo před pár lety a tak i když tam potenciál byl, nadále budeme sledovat pouze hasiče, policajty a doktory.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Netflix a Marvel počtvrté
Konečně přišla poslední součástka velkého Marvel/Netflix projektu Defenders. A byl jsem na ní zvědav, stejně jako na všechny části předtím. Nebylo to sice očekávání tak velké, že bych nemohl dospat dne, kdy se začne vysílat, ale věděl jsem, že tohle na mém watchlistu prostě místo mít bude.
Takže jsem přišel večer z práce, naladil první díl a nechal se bavit. Když jsem ho dosledoval, tak mě zajímalo, co na to říkají ostatní a zvídavě se podíval na zahraniční recenze, které Iron Fist trhají na kusy... Až jsem se zarazil a zauvažoval, jestli jsme opravdu viděli ten samý seriál.
Komiks neznám a origin nezní nijak zajímavě - bílej boháč se na pár let ztratí a pak se vrátí do svého města, aby pomocí nově nabitých sil bojoval na straně dobra. To už jsem párkrát slyšel, ale nevadí mi to. Danny Rand je pro mě úplně neznámá postava a v pilotu mám možnost se s ním setkat úplně poprvé. A musím říct, že na mě působí vcelku dobře až na to, že je často velmi naivní.
Celkově považuji za velké plus obsazení. To je neokoukané, i když zároveň povědomé. Hlavně pro fanoušky Game of Thrones nebo Banshee. Osobně mě nejvíc bavila postava Colleen a pak Warda, u obou bych si přál větší prostor v další řadě.
Navíc to podle mě má něco, co vás k obrazovce přilepí a naláká vás na sledování celé série. A to oceňuji, protože třeba Luke Cage to neměl. Pokud vás bavil libovolný (nebo všechny tři) předchozí kousek, který díky spolupráci Marvelu a Netflixu vznikl, tak doporučuji neváhat a pustit se i do tohohle...
2.série
První série si odnesla velkou kritiku a tak se tvůrci zcela očividně snažili utlumit Dannyho a jeho naivitu. To se mi zamlouvalo, protože díky tomu dostala větší prostor Colleen, což jsem si přál. A mimochodem její linka (a hlavně bojové sekvence) jsou podle mě zajímavější než je tomu u Dannyho, alespoň v této sérii. Nejspíš neublížilo ani to, že se omezil počet epizod z 13 na 10. Navíc "nové postavy" Davos a Mary Walker jsou také příjemnou změnou oproti minulému záporákovi. Já se bavil a doufám, že podobně bude Marvel na Netflixu pokračovat.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Řada opakovaných náhod
Netflix nám opět naservíroval jeden velice očekávaný seriál. Tentokrát jde o A Series of Unfortunate Events. Knižní série mě minula a film, kde hrál hlavní roli Jim Carrey, mě nijak neoslovil, takže jsem byl zvědav, jestli Neil Patrick Harris dokáže zachránit reputaci a já budu mít další přírůstek do watchlistu.
A poměrně se zadařilo. Obsazení Neila Patricka Harrise byl skvělý krok. NPH je sympaťák a bez problémů dává zapomenout na Barneyho. Velice mě potěšil a bavil taky vypravěč v podání Patricka Warburtona. Jak už bývá zvykem, tak Netflix nešetřil a je to vidět na zpracování s povedenými kostýmy. Kladem je podobnost s Pushing Daisies a navrch se přidalo pár povedených vtípků a dětské postavy, které nejsou otravné (vyjma Klause), ale zdařilé.
Přesto se najde pár mínusů. Tím hlavním je, že se schéma rychle zají a opakuje - Olaf vystopuje děti, už je skoro má a pak se od něho zase dostanou. A když se to opakuje tak často, tak to přestane bavit a být zajímavé. Možná mám ještě jednu připomínku – čekal jsem, že mě to chytne víc. Je to sice dobrá a kvalitní podívaná, jenže mě nic nenutí se pustit do dalšího dílu…
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Tom Hardy show
V lednu se rozjel jeden z (mnou) nejočekávanějších seriálů. Nestává se totiž každou chvíli, aby se Tom Hardy objevil v seriálu a společně ho produkoval s Ridley Scottem. To jsou jména zaručující filmovou kvalitu a tu jsme dostali.
Popis nápadně připomínal Monte Christa, ale postupně se vyvinul v něco odlišného. Hlavní plus je samozřejmě Tom Hardy a jeho postava, která polehku odkrývá svou tajemnou minulost a zároveň svůj plán. Ale nebyl jediný, i zbytek obsazení je povedený, nejvíc boduje Jonathan Pryce (High Sparrow GoT) a Oona Chaplin, která mi připomíná matku z HIMYM.
Celkově to šlape, atmosféra funguje na jedničku i díky době, ve které se odehrává, a děj je opředen dostatečným množstvím tajemna. Špína a hnus Londýna je lákavé prostředí a množství zvratů, které si James Keziah Delaney připravil, si zaslouží pozornost.
Rozhodně se těším další pokračování a už se těším, až si druhou sérii zase pustím.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Cestování časem funguje
Letošní rok byl cestováním časem nabitý. A Timeless patří k tomu nejpovedenějšímu, co se urodilo. Lákalo mě na něm hned od začátku právě samotné téma. To, že se mi líbilo obsazení a trailer, byl pak velmi příjemný bonus.
Na Abigail Spencer bych se koukal asi kdekoliv (fanoušci Suits pochopí), ale kromě ní je tu pár dalších herců, kteří už mi byli sympatičtí jinde, takže za mě je obsazení jeden ze silných článků seriálu. K tomu připočtu cestování časem, které je mým oblíbeným tématem, a bylo jasno – tohle půjde.
První série mě bavila a jednotlivé epizody byly zábavné. Škoda je, že hlavní záporák nebyl tak zajímavý, jak se na první pohled zdálo. Trochu jsou doufal, že je bude nutit dělat špatné věci, aby zachovali budoucnost, ale on měl jen jeden cíl a ve finále si ho ještě nechal vymluvit. To je podle mě neomluvitelná škoda. Ale postavy jsou zajímavé, akce dostačující a závěrečný zvrat slibný. Uvidíme, jestli přijde druhá řada.
2. série
Seriál přežil vlastní smrt a vrátil se s druhou sérií a novým záporáky. Nebo spíš zaměřil pozornost na ty záporáky, co byly odhaleni, že stojí v pozadí všeho. Takže místo Flynna jde tým i za jeho pomoci po Rittenhousu. Škoda jen, že tentokrát už to na nepřežití nevypadá, protože tým je fajn a jeho cestování bylo zajímavé. Ale rozhodně nepřišel uzavřený konec a to mě mrzí.
Závěrečný dvojdíl je pak jedna z těch chvil, kdy jste rádi, že existují fanoušci, kteří si dokáží takové věci vymodlit. Speciál dodaný po předčasném ukončení seriálu. Skvělé zakončení a rozloučení za které se sluší poděkovat.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Fotbalista a jeho žena
Angličani se rozhodli do seriálové verze zpracovat také část své fotbalové historie. Příběh jednoho z nejlepších fotbalistů, který kdy běhal po anglických trávnících. A to je pro mě, jako fotbalového fanouška, dostatečný důvod ke sledování.
A kdo jiný by měl udělat povedenou minisérii o fotbalové hvězdě než právě angličani. Neokoukané tváře přidávají na realističnosti a seriálu to i díky tomu šlape. Příběh má spád a spíš než na fotbalistu se soustředí na jeho ženu a na to, že její život není procházkou růžovým sadem.
Na druhou stranu je třeba říct, že angličani už mě rozmazlili a viděl jsem od nich lepší minisérie a seriály. Ale jsem rád, že jsem se dočkal něčeho se sportovním nádechem, na co se dá koukat. I když jen na tři lednové večery...
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Když minulost zavolá...
Frequency je jeden z mých oblíbených filmů, takže jsem na jeho seriálové zpracování byl poměrně dost zvědavý. První trailer vypadal vcelku zajímavě, i když z letošní nabídky seriálů, kde se „cestuje časem“, nebyl nejlepší.
Začnu tím pozitivním. Na první místo stavím to, že se cestuje časem a jak se jím cestuje. I proto se mi líbilo, že po záchraně táty se nakonec neshledají. Co se týče obsazení, tak to mi přišlo v pohodě. Takové to klasické CW, ale Peyton List na ně musí vědět něco opravdu hnusného, když ji pořád obsazují.
Teď k tomu horšímu. Když pominu, že pilot je jen prodloužený trailer a nepřináší vůbec nic zajímavého navíc, tak mi vadí nejvíc ty klasické chyby. Jestli jsem občas ochotný přehlížet, že to nedává smysl, tak tady mi to vadí hodně. Překreslení minulosti je fajn a že si jí přítel nepamatuje, protože se vlastně nikdy nepotkali, je taky fajn, ale že má shodou okolností večeři s rodiči ve stejnou chvíli? Navíc první polovina série je opravdu vlažná a díky tomu se zajímavost vytratila. Vrátila se až v závěru, kdy tvůrci cítili, že jim dochází čas a přitlačili na pilu s Nightinghalem. Škoda, že to tak nešlo celou sérii.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
What the fork?
The Good Place je seriál, ke kterému mě přitáhlo jméno tvůrce. Michael Schur totiž vytvořil jeden z nejlepších a nejvtipnějších sitcomů posledních let a já jsem byl zvědav, jestli se zadaří znovu.
Začnu tedy obsazením, hlavní tahouni Kristen Bell i Ted Danson jsou sympaťáci a ani zbytek není extra rušivý. Nápad je zajímavý a líbí se mi atmosféra, kterou seriál má. Možná i díky kulisám, které dají připomenout Pushing Daisies. Trošku mi ale nesedí scény, kdy je Eleanor „hodně špatná“.
Už v průběhu první série jsem se opravdu začal těšit na další díly. Protože to bylo díl od dílu lepší a zábavnější. Skvělý byl příchod Špatného místa v čele s Adamem Scottem. Navíc závěrečný twist byl něco nečekaného a vážně povedeného. A přidává body k originalitě.
Jsem rád za prodloužení. Rozhodně chci vidět víc, protože mám ten pocit, že to bude jako s Parks & Rec a seriál se postupně může zlepšovat, až se vybrousí v opravdový komediální poklad...
I druhou sérií se podařilo tvůrcům navázat na úspěch té první a naplnit nyní už vysoká očekávání. Hlavní parta je opět vtipná a i letošní zápletka o snaze dostat se ze Špatného místa do toho Dobrého je skvělé naplánovaná. Pobavil i nečekaný a originální závěr. Už teď se nemohu dočkat dalších epizod.
I když každá série přichází s trochu jinou zápletkou, aby se příběh posouval, tak se jim i ve třetí řadě daří zůstat originální. A za to rozhodně zaslouží uznání. Dokonce i letos to skončilo způsobem, který přivede do příštího roku zajímavý zvrat. I díky tomu je to jedna z nejzajímavějších komedií, která se momentálně vysílá. Zábava to je totiž pořád slušná.
Čtvrtá řada se ukázala být tou poslední a nejspíš už bylo na čase. Seriál se tak alespoň nezačal moc opakovat a dosáhl krásného rozloučení. Původní nadšení se polehku vytrácelo a nebyl už důvod pokračovat. Jsem rád, že na konci přišel ještě jeden nečekaný zvrat a postavy dostaly rozloučení, které si zasluhovaly. Na Eleanor, Michaela a jejich skupinku budu vzpomínat v dobrém.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Clear eyes, full hearts, can't lose!
Páni, jen málokdy se mi stává, že bych byl takhle nadšený hned po první sérii. Jenže tohle má všechno, co u seriálu hledáte. Tedy pokud hledáte sportovní drama, protože tady je sport v hlavní roli. Ale není tím jediným, co se tady děje, jsou to totiž i jiná a to velká dramata. A to je jasné hned od pilotu, který přinese velmi emotivní zvrat. Na začátku série je třeba strávit trochu času seznamováním s postavami, ale musím říct, že tady snad není žádná, která by mi vysloveně vadila. Hned jsem si je oblíbil, zbožňuju Matta s Julií, baví mě Tim, Jason i Lyla, ale taky ego Smashe. Pár věcí mi na začátku nevonělo, ale s přibývajícíma díly jich bylo míň a míň. A závěr série je opravdu vynikající a silný. Nevyhne se to sice zaběhlým schématům sportu, amerického fotbalu obzvlášť, přesto stojí za to koukat. A co mi nesedělo? Je tam často moc velká fanatičnost fanoušků nebo víra v boha (Texas, že?), ale to se dá překonat. Nakonec tady jde hlavně o to, co dělají ty hrdinové na hřišti i mimo něj. A i když bych ke každé postavě mohl mít výtku tak jsem si je oblíbil. Hlavně proto, že jsou reální. Že se potýkají s věcmi, kterou jsou skutečné a nedělají to vždy dobře.
Druhá sezóna rozhodně nezačala tam, kde skončila ta první. Najednou skok o 8 měsíců a všechno je jinak. Potěšilo mě, že když jsem se koukal po letech, tak mi pořád vadí ty samé věci. Podle mě má zbytečně prostoru těžko uvěřitelná dvojice Tyra a Landry a vysloveně mě irituje Lyla a její náboženství. Škoda je, že se ubírá i na sportu a do popředí se hlásí hlavně dramata mimo hřiště. I tak mě ale vývoj většiny postavy potěšil a překvapil. Trošku mi vadilo, že série skončila bez pořádného ukončení.
Jak jsem si u předchozí série postěžoval, že nemá zakončení, tak třetí sérii bych nazval zakončovací. Nejprve se svého konce dočká Smash a o pár dílů později ho následuje i Jason. V závěru série se pak musíme rozloučit s většinou obsazení, odchází také Tyra nebo Lyla. Jinak jsem to přál Mattymu a Julie, ten pár mě prostě baví. A finále série bylo tentokrát na jedničku.
Po ukončení musí přijít nový začátek a k novému začátku se hodí hromada nových postav. Hned na úvod je trenér Taylor donucen opustit Panthers a převzít konkurenční školu v Dillonu. A vytvořit tam tým úplně od nuly. A jeho dvě největší hvězdy budou Vince a Luke. I odcházející ženské postavy jsou nahrazeny a objevují se nová Becky a Jess, Svého zakončení se tuto sérii dočká i Matt a Landry. Závěr série se opět povedl, když se podceňovaní Lions utkají s Panthers, tak to má všechno, co je třeba.
Závěrečná a rozlučková. Děj se sice převážně zaměřuje na trenéra Taylora a jeho smečku neporazitelných Lions, zároveň se však také chystá na úplné rozloučení a proto se vrátí několik dobře známých postav. Ať už na dýl, na jednu epizodu nebo o nich jen padne zmínka. Jsou tam, protože do Dillonu prostě patří. Konec udělaný špičkově a malý dovětek o tom, co se stalo s postavami dál je jako třešnička na dortu. FNL mám rád, rád se k nim vrátím a lituju, že v programu se nenajde častěji něco takového.
Clear eyes, full hearts, can't lose!
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Utajený hit od Netflixu?
The OA se nějakým způsobem dokázal vyhnout zájmu médií. Což je až s podivem, protože ho do světa vypustil Netflix. První trailer byl zveřejněn až necelý týden před premiérou. A kritici jsou ti, kteří seriál blahořečí a nebojí se používat věty jako "ještě lepší než Stranger Things" a právě to mě nalakálo, protože ST je podle mě nejlepší letošní počin (omlouvám se, Westworlde).
Konečně už k samotnému seriálu. Z pilotní epizody je cítit originalita a neotřelost a to nemluvím jen o tom, že úvodní titulky běží asi v šedesáté minutě. Kromě toho samozřejmě také vynikající atmosféra plná tajemna a nevědomosti, která dostane největší grády při vyprávění v závěru.
Sice jsem viděl trailer, ale nic jiného jsem o tom nevěděl a myslím, že stejně jako v případě Stranger Things, je to plus, protože dobrá atmosféra je klíč. I proto je to seriál, který se bude objevovat na všech "binge watch" seznamech. Já sám jsem se nemohl odtrhnout, jenže...
Jenže tenhle seriál je nejen hodně tajemný a atmosférický, ale také je hodně mluvící a umělecký. Ve výsledku tak vážně nevíte, co se děje a ani skoro závěrečná scéna vám to nepomůže rozluštit. Takže vlastně nevím, jestli jsem zklamaný nebo ne. Vím však, že zakončení pro mě nebylo uspokojivé. Po pilotu jsem měl totiž jiná očekávání a zcela určitě to není lepší než Stranger Things.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí