Pajky

off
JménoPavel Lepič
Věk36 let (Vodnář)
BydlištěUK
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
Kosmo
2. ledna 2017
další názory k seriálu

Češi v plné parádě

Nedalo mi to a musel jsem vyzkoušet českou komediální novinku, kterou poslední dobou leckdo opěvoval jako jeden z nejzábavnějších počinů z našich končin.

Když jsem se podíval na pilot, tak jsem byl docela zklamaný, ale s klidným svědomím mohu říct, že je to nejslabší díl, který seriál nabídne. Pokud bych měl ho měl přirovnat, tak mě napadá Čtvrtá hvězda. Tam jsem totiž měl podobný problém - humor nebyl úplně špatný (a většině se líbil), jen prostě nebyl úplně mým šálkem čaje.

Obsazení solidní, vtipy povedené a hlavně hnané za hranici absurdna, což jim většinou dělá prospěch. Vtipné je utahování si ze stereotypů čecháčství nebo z politiky. Tohle jsou češi v plné parádě...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %
plakát
Rapl
28. prosince 2016
další názory k seriálu

Povedená detektivka z Čech

K vlastnímu překvapení jsem se pustil do sledování českého seriálu. Sice jsem k tomu musel být dokopán několikerým doporučením, ale stalo se a doporučení budu muset předávat dál. Rapl má totiž rozhodně co nabídnout a jeho sledování není pouhou ztrátou času.

Já sám jsem byl překvapen tím, jak mě ten příběh začal bavit. Major Kuneš je zajímavá, skvěle napsaná a zahraná postava. Atmosféra pochmurná a příjemně depresivní. Jednotlivé epizody povedené a i celosezónní příběh je dostatečně zapletený. Navíc se mi líbilo, že se nebojí odstraňovat postavy a připravili mi tak nejedno překvapení.

Bavil jsem se tolik, kolik jsem u českého seriálu nečekal. Za mě určitě palec nahoru a jsem na pokračovaní zvědav.

První série mi přišla skvělá, druhá je bohužel o poznání slabší. Ale to už je úděl toho, když musíte navázat na něco, co se povedlo a přitom se snažíte věci změnit. Pravda totiž je, že postavy působí jinak než předtím a nejhlavnější rozdíl je právě u Kuneše, který rozhodně není tak zajímavou postavou jako byl v předchozí sérii. Ani ta zápletka s balkánským bossem nebyla dostatečně zajímavá na utažení celé série. A pak je tam spousta těch logických přešlapů, které praští dřív nebo později do očí. I když úplné rozloučení mělo styl. I tak byl ale Rapl fajn.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Vysněná meta
11. prosince 2016
další názory k seriálu

MLB a žena v hlavní roli

Na Pitch jsem se těšil docela dlouho, protože sportovních seriálů je ve vysílání jako šafránu a já doufal, že se zrodí nové Friday Night Lights a já na tom budu pravidelně ujíždět. A hned začátek mi jasně dal najevo, že tohle by mohlo být něco pro mě. Líbí se mi ten mediální cirkus, co se kolem ní točí, protože přesně tak by to bylo i ve skutečnosti. A stejně tak si myslím, že by to nejednomu podlomila kolena při ostře sledované premiéře, takže za mě plusové body.

Postavy jsou fajn. Ginny se sice tváří, že jí nic nerozhodí, ale dokonalá rozhodně není a to je taky dobře. Skvělá je postava jejího mentora Mikea a baví mě i ostatní. Baseballu sice nerozumím a je to podle mě nudná hra, ale sportovním filmům a seriálům ano, a těch šablonek o úspěchu outsidera se prostě nemůžu nabažit. Jediné, co mě nenadchlo, je zbytečný zvrat s tátou, ten je totiž k ničemu (vyjma šoku v pilotu).

Má to chyby, má to stereotypy, ale také to má mě v hrsti. Spousta věcí by se dala zlepšit, ale i tak jsem spokojený. Škoda jen, že sledovanost nebyla taková, jak se čekala a možná to skončí obřím cliffhangrem na konci desáté epizody. Prodloužení moc nevěřím, ale rád bych se pletl.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
70 %
plakát
Class
7. prosince 2016
další názory k seriálu

Třida od Doctora Who

Po první sérii musím říct, že jsem příjemně překvapen. Jsem rozmazlen příběhy Doctora Who a byl jsem nadšen i Torchwoodem, ale k teen spin-offu jsem byl přeci jen trochu skeptický a bral jsem ho jen jako výplň času, protože samotný Doctor v roce 2016 nedorazí.

Jenže tahle teen záležitost se nakonec podařila lépe než jsem čekal. Ano, jsou tady jistě (milostné) šablonky, které teen story potřebuje, ale byl jsem překvapen hlavně tím, jak je Class temný. Useknuté končetiny, litry krve, nadávky a sex - to jsou všechno ingredience, které nabídne.

Nevím sice proč, ale seriál jsem si hodně oblíbil. Jedním z největších plusů je postava Quill, ta je boží. Postupem času jsem překonal i to korektní rozškatulkování postav (černoška, gay, polák a ind) a jejich obsazení mi přišlo sympatické.

Původně jsem toužil radši po pokračování temnějšího Torchwoodu, ale nakonec odcházím spokojený i s teen náhradou Class a doufám, že se dočká další řady.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
80 %
plakát
Westworld
7. prosince 2016
další názory k seriálu

Z divokého západu do budoucnosti

Westworld byl bezesporu jeden z nejočekávanějších seriálů podzimu 2016. Reklamní kampaň, kterou HBO rozjelo, byla opravdu masivní a jen málokdo ji nezaznamenal. Původní film neznám, ale sledoval jsem tenhle projekt od úplného začátku, kdy pronikly na veřejnost první zprávy o obsazení a těšil jsem se.

Obsazení, to je opravdu silná stránka seriálu. Tohle je totiž plejáda perfektních herců počínaje třeba Anthony Hopkinsem přes Eda Harrise až po Jeffreyho Wrighta. A nesmíme vynechat ani ženy Evan Rachel Wood i Thandie Newton podávají skvělé výkony. S takovou sestavou to prostě nemohlo dopadnout špatně. Bonusem navíc je, že tam není herec/postava, kterou bych nemusel od prvního pohledu.

První série nabídla všechno, co člověk od dobrého seriálu chce. Nabídla hromadu otázek, nabídla o něco míň odpovědí (i když vyřešila překvapivě hodně), nabídla šokující zvraty, nechybělo napětí a nabídla otevřený konec. Čím víc dílů jsem viděl, tím víc mě to bavilo. Já mám po první sérii jasno, Westworld bez problému nahradí u HBO Game of Thrones na pozici nejlepšího seriálu a bude všude. Každý ho bude sledovat a bude vyhrávat ceny. Jinak to asi ani nejde.

2.série
Zapomeňte na to, jak lehce vás mátla první série a připravte se na pořádný nášup. Dlouho očekávaná druhá řada seriálu naprosto bez problémů splnila moje očekávání. To, čím zaujala první série bylo opět skvěle dávkováno - zvraty, napětí, akce, násilí - nic nechybělo a nic nebylo zbytečné a navíc. Baví mě jakým způsobem jsou epizody vyprávěny a i potom, co jedna končí napínavě vám vůbec nevadí, že další začíná jinde a chystá se vyprávět jiný příběh, protože víte, že to všechno do té složité mozaiky nějak zapadne. Bavil jsem se a přiznám se, že mám spoustu otázek a to nejen tu, co znamenala to poslední scéna po titulkách. No nic, už aby tady byla třetí řada.

Ve třetí sérii přišel přesun z divokého západu do futuristického světa, což byla docela velká změna. Obyčejně mám seriály z takového prostředí rád, ale musím přiznat, že mi u Westworldu trvalo delší dobu než jsem si na to zvyknul. Rozhodně však potěšila nová postava Caleba v podání Aarona Paula, která tomu dodala zajímavý rozměr. Upřímně jsem nečekal, že to během pouhých osmi epizod dojde tak daleko, jak to došlo. Myslel jsem, že bude o něco větší natahování, ale nestěžuji si na to, že finále uzavřelo nějaké věci, jen aby jiné otevřelo. Takže je jasné, že přijde další řada a mě zajímá, kam se to posune.

Čtvrtou řadu jsem dlouho odkládal a to hlavně kvůli tomu, že seriál byl zrušen, ale nikoliv ukončen. Což mi přijde u takovéhleho projektu nesmírná škoda. Tím, jak jsem ji odkládal jsem vlastně trochu zapomněl na to, co se dělo ve třetí řadě, ale vcelku rychle jsem to dohnal. Čtvrtá řada mi přišla zajímavá, ale je škoda, že je konec hodně otevřený. I když ten velký zvrat stál za to. Doufám, že tvůrci dostojí svému slibu a nějaký závěr si připraví.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
70 %
plakát
Luke Cage
28. listopadu 2016
další názory k seriálu

Netflix a Marvel potřetí

Jelikož se mi první dva kousky, které vytvořil Netflix ve spolupráci s Marvelem líbily, tak bylo víceméně jasné, že v mém watchlistu se najde místo i na Lukea Cage. Toho i díky Jessice Jones nebude třeba tolik představovat, takže jsem byl vážně zvědav, co se tam semele.

Hned na úvod je třeba říct, že Daredevil cílil tak nějak na všechny, Jessica Jones hlavně na ženy a Luke Cage je vytvořen pro černou komunitu. Já tedy nejsem cílovka a i to může být jeden z důvodů, proč si myslím, že je to nejslabší příspěvek spojení Marvel & Netflix.

Ale problém to není jediný, za další považuji záporáka/záporáky. Protože jich je tolik, že jsou nevyužití a ani jeden z nich ve výsledku není zajímavý. I když Diamondback s přehledem bere cenu pro toho nejtrapnějšího. Aspoň jsou však zajímavě obsazení, protože pánové z House of Cards nebo Sons of Anarchy, jsou příjemným bonusem. Překvapilo mě, že tam nenapasovali ani jednu homosexuální postavu, to už se dnes moc nestává.

Akce se sice najde a není špatně udělaná, ale hodně se mluví, opravdu hodně. Finálový souboj není žádný zázrak a navíc jsem nemohl fandit ani Luke/Claire romantické zápletce, když už mi tak nějak pasuje s Jessicou.

Druhá série se snaží poučit z chyb a tentokrát neservíruje tolik záporáků. Je tady jen jeden navíc a ten se stará o většinu letošní zábavy. Navíc ani tak nejde po Lukeovi, protože jeho hlavní cíl je odstranit Mariah a jeho využití tentokrát šlo na maximum. Vypadá to, že se vyřešil i můj další problém, který jsem měl s Claire. A bavil mě Shades. Závěr vytvořil zajímavou situaci a jsem docela zvědav na to, jak to bude pokračovat, když je Luke v čele Harlem's Paradise.

60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %
plakát
Trabantem z Austrálie do Asie
26. listopadu 2016
další názory k seriálu

Žlutý cirkus

Žlutý cirkus jsem si zamiloval, když se vydal na cestu Afrikou, a od té doby ho bedlivě sleduji, takže jsem si divokou jízdu, tentokrát Austrálií, nemohl nechat ujít. Čekal jsem nějaké změny, ale třeba úvodní písnička od Wohnoutů zůstala na místě a to mě velice potěšilo. Oproti tomu se opět hodně změnila sestava. V čele samozřejmě zůstal Dan a mě osobně těšilo, že se vrátil slovenský dobrodruh Marek. Jinak i noví členové posádky vypadají sympaticky, takže mě bude bavit sledovat je i dál.

Jejich filmy mají větší tah na branku, ale to je čekané. Seriál to má rozšířit, a tak se možná občas vejdou i nudnější záběry. Tentokrát ani konce epizod nejsou tak dramatické jako u Jižní Ameriky a vzdělávací část cestopisu zmizela skoro úplně. Jenže jak říkám, tenhle žlutý projekt jsem si zamiloval už před lety a těším se na každé jejich dobrodružství, i když se to někdy opakuje stejně jako poruchy trabantů.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Koruna
18. listopadu 2016
další názory k seriálu

Královská koruna

A je to tady, letos podruhé se pustíme do britské historie. Tentokrát se o to však nepokusí britská televize jako v případě Victorie, ale jeden z největších hráčů na trhu – Netflix. A pokud Netflix prohlásí, že jde o jeden z nejambicióz­nějších projektů, na kterém pracuje, tak snad ani nejde netěšit. Samozřejmě to hodně svádí ke srovnání právě s Victorií, která se podařila na výbornou, ale právě tyto ambice by měly seriál přeci jen posouvat o krůček výš. A po dokoukání první série musí říct, že přeci jen posunuly.

Co se povedlo na výbornou je obsazení. Podařilo se ulovit žádaného „Doctora“ Smithe, který si roli sarkastického Philipa vysloveně užívá. Pak tady máme ostřílené a kvalitní herce jako Lithgow (Churchill) nebo Harris (král Jiří VI.), kteří splnili svou část v první sérii a odehráli své postavy na výbornou. A na závěr ta hlavní, tvář Alžběty si nyní budeme spojovat s Claire Foy. Ta možná zpočátku byla nenápadnou postavou ve stínu ostatních, ale postupem času si své místo na slunci našla. Navíc se zdá, že všem role sedí a dávají na své předchozí počiny snadno zapomenout, čehož jsem se trochu bál hlavně u Smithe.

Kromě obsazení se mi samozřejmě líbí téma, které je ze zajímavé části historie a ze země, kde mě to zajímá. A nejde nepochválit také zpracování, tady se nešetřilo, což je hned vidět na úvodních scénách jako je královská svatba. Ale nejen tam jsou vidět kostýmy jedna radost. Celkově to šlape a jen těžko se hledají mínusy. Pokud bych však měl přeci jen nějaký mínus najít, tak to bude gradace v závěru série. Devátý díl s odchodem Churchilla z vlády byl mnohem silnější a dramatičtější než ten poslední. Bavilo mě to hodně a příjemným bonusem je, že se okamžitě můžete pustit do celé série. Teď je čekat na ty další...

A ani druhá série nezklamala, i když pro mě osobně neměla takový drive jako řada první, kde se toho přeci jen dělo víc. Možná chyběla tak výrazná osobnost jako Churchill, i když místo něho se dostalo víc prostoru pro vývoj Philipa či Margaret. Ale herecké obsazení opět bezchybné a jsem docela zvědav na to, jak si to celé sedne až se po téhle sérii vymění všichni hlavní herci. Bude to jako sledovat úplně jiný seriál.

Třetí řada jen utvrdila v tom, o jak velký hit se pro Netflix jedná. Nejenže se muselo čekat dva roky na novou řadu, ale diváci se museli připravit i na kompletní výměnu hereckého obsazení. Jak jsem se této změny obával, tak jsem si ji v podstatě ani nevšiml. Olivia Colman je velké herecké jméno, které na sebe strhává většinu pozornosti, ale i ostatní bez problémů své předchůdce nahrazují a ujímají se královských rolí bez jakýchkoliv komplikací. V této sérii mi asi nejvíce rozšířily obzory welšské epizody a už se těším na řadu čtvrtou.

Čtvrtá řada už se událostmi a časem dostává blíže k místům, které jsou většině diváků známé. Na což jsem se i já těšil. Kromě samotné královny jsou na scéně hlavně dvě výrazné postavy, Margaret Thatcherová a Lady Diana. Obzvláště pak vztah Diany a Charlese je nosným prvkem této řady, což mě jako diváka bavilo, jen si nejsem jistej tím, že všechno skutečně bylo tak, jak se tady ukazuje. Ani to mi však nebrání v tom, aby byl zvědav na další hereckou výměny v příští sérii a jsem vážně mě zajímá, kam až Crown časově dojde.

Pátá série opět přichází s výměnami hlavních představitelů. A zatímco u těch hlavních to není problém a jasně je rozeznáte, tak u těch vedlejších už je to horší. Vždy, když se objeví někdo, kdo už v příbehu byl předtím s jinou tváří, tak se ho/ji snažím zařadit a trochu mě to ruší od sledování. V této sérii není ve středu dění až tak moc samotná královna, která je tam víceméně od toho, aby přijímala špatné zprávy. Více se příběh soustředí na kolaps manželství Charlese a Diany a jeho následky. Je škoda, že závěr série působil tak nějak nijak, protože mu chyběla větší gradace. I tak předpokládám, že nás čeká zajímavá závěrečná řada.

Závěrečná šestá série byla rozdělená na dvě části, ta první byla o princezně Dianě a její smrti, ta druhá pak o Williamovi a jeho dospívání a také o tom, jak se královna vyrovnává se zvyšujícím se věkem a nástrahami, které to přináší. Zakončení bylo pěkně udělané a příběh je pěkně uzavřený. The Crown se jako celek povedl a určitě patří mezi to nejlepší, co během poslední dekády na Netflixu vyprodukovali.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
plakát
Viktorie
7. listopadu 2016
další názory k seriálu

Queen Victoria

Nějaký ten pátek už v Anglii žiju, a tak jsem si řekl, že by nebylo od věci znát i trochu jejich historie. A letos se mi s tím rozhodla pomoci i stanice ITV, která si připravila "minisérii" Victoria. Nebudu ale lhát, nejspíš bych se k ní nikdy nedostal, kdyby to nebyla role, kvůli které Jenna Coleman opustila Doctora Who.

Obsazení je jedna z prvních věcí, která na seriálu zaujme. V čele je samozřejmě právě Jenna Coleman, ale v jejím okolí se pohybuje několik dalších velmi dobrých herců. Ať už je to třeba Rufus Sewell, nebo Eve Myles, případně několik pro mě neznámých jmen. Dobří herci se však čekat dali, protože britové dobová dramata umí a většinou je o ně velký zájem.

Vychválil jsem tedy herce a pochvalu zaslouží jistě také kostýmy a dobová atmosféra. Mě osobně se líbily záběry na Londýn nebo Westminster Abbey. Tohle všechno se podařilo, ale určitě je i pár věcí, které mě až tak neokouzlily. Například celá ta linka z „kuchyně“ mě nijak nebrala. Mnohem radši bych víc intrik se kterými se Victoria musela potýkat.

Celkově se mi to vážně líbilo, i když jsem si původně nemyslel, že to je seriál, kvůli kterému bych musel každý večer zasednout k televizi. Nakonec jsem k němu usedal pravidelně a jsem rád, že ITV se rozhodla své minisérii nadělil druhou sérii.

I druhá série mě bavila a nedočkavě jsme čekali na každou další neděli, abychom mohli nakouknout, co se děje v paláci. Plusy zůstávají pořád stejné a bavili mě víc i linky "poddaných", i když ta homosexuální mě vytáčela. Doteď jsem totiž tomu vyobrazení doby docela věřil a líbilo se mi to, ale tohle tam podle mě nesedí a působí to pouze jako snaha zalíbit se skupině diváků. Když už tak podle mě měli použít anonymní postavy "z kuchyně" místo těch, které se skutečně dají dohledat. Ale je to jen taková drobná kaňka na jinak velmi povedené sérii.

Třetí řada udělala tlustou čáru za známými postavami a posunula děj jiným směrem. V centru zůstává pouze Viktorie a Albert a tak by to i mělo být. I když tentokrát jsou spíše na válečné stezce než zamilovaným párem. To však nic nemění na to, že jsem se na každou epizodu těšil a náležitě si ji vychutnal. Jsem zvědav, kdo se vrátí v příští řadě.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
80 %
plakát
Stranger Things
26. září 2016
další názory k seriálu

Netflix si připravil opravdu podivné věci

Tenhle hype se prostě nedalo přehlídnout a bylo jasné, že dříve nebo později se na Stranger Things budu muset podívat. Že uvidím celý seriál během 16 hodin (pár hodin spánku v průběhu), to už je věc jiná. A že je budu teď doporučovat kudy chodím, o tom ani mluvit nebudu...

Stranger Things mají všechno. Jsou v té správné době, mají vynikající Kingovskou atmosféru, kterou si každý správný fanoušek tajemna užije. Mají sympatickou partu kamarádů, kterým musíte úspěch přát. Mají v sobě obrovskou záhadu, která se pomalu rozplétá. Ukazují ta správná klišé, a navíc i neotřele. Nechybí skvělý hudební podkres. A mají také úžasné herecké výkony, kde září hlavně Winona Ryder a David Harbour. Takže, co víc si ještě přát.

Na konci samozřejmě nabídnout ještě několik otázek a pokud se vám příběh dostane pod kůži tak jako mě, tak budete nedočkavě očekávat začátek druhé série, abyste se dočkali nějakých odpovědí. Vážně už dlouho mě něco takhle nepřipoutalo k obrazovce a k úplné dokonalosti chybí jen málo. Třeba se ho dočkáme za rok.

Druhá série Stranger Things mohla dopadnout jen jedním ze dvou výsledků, buďto zklamat nebo zopakovat nadšení z řady první. Není nic jiného mezi tím a podle mě se povedlo to druhé. Uznávám, že to možná nevtáhlo tak rychle jako před rokem, ale zhruba od poloviny už to zase běželo jako po másle. Série chytře rozehrává a ukazuje další věci i mimo Hawkins, aby si připravila půdu pro další příběh, ale to hlavní se pořád odehrává v malém městečku. Přibylo pár nových postav, některé jsou fajn (Bob, Max) a některé jsou nezajímavé (Billy), ale podle mě to celkově bylo více než slušné pokračovaní, které jen posílí dobré jméno, které Stranger Things mezi seriály má.

Jak jsem si ve druhé sérii stěžoval, že postava Billyho byla úplně nezajímavá, tak v řadě třetí má jednu z ústředních rolí a loňský rok mu tak vynahrazuje. Celkově se podle mě třetí řada povedla a opět přidává na strašidelné atmosféře, která mnohem rychleji vtáhne do děje a až do samotného závěru nepustí. A i závěr se rozhodně povedl a jsem zvědav na to, jak to nakonec bude, protože jim mám problémy uvěřit tuhle oběť (mám podezření, že se vrátí, což kazí dojem z dojemného dopisu). I letos přišlo několik nových postav (Robin je super, naopak nadšení z Ericy bylo na bodě mrazu). Fajnová zápletka s vydařenou letní a zároveň retro atmosférou u mě zabodovala a já jsem s třetí řadou nad míru spokojený.

Po dlouhém čekání konečně přišla čtvrtá řada. Ale že to čekání opět stálo za to. Znovu jde o neskutečně návykovou záležitost a vážně nejde zastavit po epizodě a musíte koukat dál a dál. Jsem rád, že jsem si počkal na vypuštění posledních dvou dílů a teprve pak začal sledovat, jinak by mě čekání vytáčelo. Opět se podařila naladit dokonalá atmosféra osmdesátek a i když jsou hrdinové rozděleni na několik skupin, tak příběh skvěle drží pohromadě. A za tuhle řadu opravdu není třeba šetřit superlativy, protože vlastně všechno funguje na výbornou. Od skvělé hudby (chytlavá Kate Bush až po nářezovou Metallicu), překvapivý zvrat, povedenou novou postavu, k práci s napětím a přípravu k závěrečnému střetu dobra se zlem. Nemůžu se dočkat až přijde poslední řada, i když vím, jak moc mi bude líto, že tenhle seriál skončí. Jak říkají, je to bitchin'

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
100 %