Pajky
Jméno | Pavel Lepič | |
Věk | 36 let (Vodnář) | |
Bydliště | UK | |
— | ||
— | ||
— | ||
Poznámka | — |
Netflix a Marvel podruhé
Jessica Jones je výsledkem druhého spojení gigantů se jmény Netflix a Marvel. A podobně jako u Daredevila to zafungovalo, i když úplně něčím jiným. Jessica je totiž opravdu hodně ženský seriál. Nechápejte mě špatně, ale není jen tím, že hlavní hrdinka je žena, která má nejlepší kamarádku a pracuje pro nejlepší právničku ve městě. Je to tím na jaká témata se zaměřuje.
Atmosféra je také úplně jiná. Temná s kapkou noir, které tomu dodává suchý komentář hlavní hrdinky a rozhodně méně akce než se čekalo. Mě osobně v celé sérii chybělo trochu odlehčení a vtipu. Kromě Jessicy dostane solidní prostor k představení i Luke Cage a samozřejmě také záporák Kilgrave. Luke mi sedí a těším se i na jeho samostatnou sérii. Ale ten Kilgrave. Ne snad, že by ho Tennant hrál špatně, to určitě ne, ale ta postava mě trochu zklamala. Nejprve je totiž vykreslen jako nepřekonatelný chlápek, bodejť by ne, dokáže ovládat mysl ostatních. Ale pak se nechá několikrát! chytit a zajmout. To mi nepřijde moc nepřekonatelné a neporazitelné.
Ještě zpátky k naší hlavní hrdince. Trochu jsem se bál, že mi tam Krysten Ritter nebude sedět, protože ji znám hlavně z komedií, ale opak byl pravdu. Její (super)hrdinku jsem jí věřil od začátku do konce a hlavně protože je vykreslená i se svými chybami, tak jsem si ji vcelku snadno oblíbil. Docela jsem zvědav na pokračování...
Do druhé série se mi vůbec nechtělo a to hlavně potom, co jsem viděl první epizodu, která mě vůbec nebavila a tak jsem to na hodně dlouho odložil. Nakonec se však ukázalo, že to nebylo tak špatný, jak jsem si původně myslel a zhruba od třetí epizody mě to začalo docela bavit a byl jsem zvědav na to, jak se linka s "matkou" vyvine. Oproti první sérii mi ani trochu nechyběl Luke Cage a nepostrádal jsem ani Tennantova Kilgravea. Sérii jsem dokoukal a žádné velké zklamání z toho nevyšlo. Jessica prostě není můj klasický seriál a na to, abych ho viděl, se musí udělat nálada.
Třetí série Jessicy Jones je zároveň i poslední Marvelovskou řadou na Netflixu a uzavírá to se stejným pocitem, který mám z toho celkového odchodu - rozpačitě. Netajím se tím, že Jessica Jones nikdy nebyla mým oblíbeným Defenderem, přesto byla pořád koukatelná. Letošní linka s Trish nebyla úplně špatná a vyústění bylo vcelku fajn, ale jinak mě ta série opět moc nebavila. Po spolupráci Marvelu a Netflixu tak zůstane trochu hořká pachuť...
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Doctor Who od DC?
Když humbuk kolem Legend začínal, tak mě to ani nenapadlo, ale někdo z DC/CW se opravdu hodně díval na Doctora Who a zkusil si vytvořit takovou americkou verzi, kde do role společníků obsadil vedlejší postavy z Arrowa a Flashe.
Jasně, že mě to mělo trknout dřív. Přeci jen se cestuje časem a hlavní postava je Pán času (Time Master ne Time Lord). Navíc ho hraje Arthur Darvill, neboli ten, co se proslavil hlavně rolí Roryho v Doctorovi. Těch podobností však přibývalo mnohem víc - cestuje se časem za pomocí ukradené lodi (TARDIS) a původní Páni času se nakonec ukážou jako ti zlý (Hello Gallifrey). Dokonce i způsob cestování, takové klouzání časovým vírem vypadá stejně jako u Doctora. Tak dobře, změnili modrou barvu na zelenou. Když už se do toho ale takhle moc pustili, tak to měli dotáhnout do dokonalosti a coby manželku Ripa Huntera obsadit Karen Gillian (Amy Pond), protože jsem mu to fňukání za jinou ženou po sledování Doctora prostě nemohl věřit.
Ale teď už k hodnocení seriálu. Rozhodně se z toho nevyklubal takový hit, jak se čekalo. Pár odložených, i když vcelku zajímavých, postav z Flashe a Arrowa se to sice snaží utáhnout, ale problém je, že jich je až moc (vykopnout Hawcouple) a ne vždy tak mohou být všechny využity. Jinak mě ale jejich cestování časem a snaha zlikvidovat Vandala Savage vcelku bavila. A ač se to zdálo nepravděpodobné, tak přihrávka na druhou sérii přišla a jsem i docela zvědavý na to, co se v ní bude dít.
A Legendy jsou dalším z řady seriálů, které svojí druhou řadou nenadchnou. Objeví se pár nových postav, k tomu je překombinované trio záporáků a výsledek je takový nemastný-neslaný. Navíc je tam málo Ripa Huntera a fakt, že se občas povede nějaký vtípek či narážka to bohužel už nezachrání.
Legendy už si jdou svojí vlastní cestou a sem tam přiberou nějakou odpadlou postavu z ostatních seriálů, stejně tak je tomu i ve třetí řadě. Vlastně ani nevím, proč jsem ve sledování pokračoval, ale čas u toho utíká docela rychle. Tak nějak jsem si myslel, že jde o poslední ročník, ale ještě nás čeká jeden. A v něm by se měl vrátit Constantine a to zní jako docela zajímavé lákadlo.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Na cestě za hudbou
Důvodů, aby mě seriál zaujal bylo hned několik. Zaprvé by to měla dramedy z neokoukaného prostředí hudebního zákulisí. Zadruhé to podle obsazení rozhodně nevypadalo nějak béčkově, najde se tady pár ostřílených hereckých veteránů (Wilson nebo Guzmán) a doplní je pár mladých krásných tváří (Imogen Poots!). A konečně zatřetí to pochází z dílny Showtime a když to uspěje, mohlo by to vyrůst v podobně populární záležitost jako je Californication nebo Weeds.
Ale teď už k seriálu. To, co jsem mohl prominout po pilotu (pomalu plynoucí děj bez nějakého velkého příběhu), už jsem na konci akceptovat nemohl. Mám ten pocit, že seriál nikam nesměřuje a vlastně nevím, o co tam jde a to mi zavání až nepříjemnou nudou. Fajn herci tak nemají co hrát a to je chyba...
Přesto mě něco pořád drželo, abych ve sledování pokračoval. Možná to byl hudební doprovod, který je nám v průběhu seriálu servírován, protože tuhle hudbu mám rád a líbí se mi. Celkově mě to taky neusadilo do křesla tak moc, jak jsem čekal. Je to sice na nenáročná oddychovka, ale nic víc. Uvidíme, jestli Showtime zkusí ještě jeden rok. Jestli ano, tak mají co vylepšovat.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Preacher
Preacher je pro mě jeden z nejočekávanějších seriálů nejen letošního léta, ale celého roku. Komiksovou předlohu sice neznám, ale pokud jsou zvěsti pravdivé, tak Preacher je něco opravdu jiného, než jsme zvyklí v televizi vídat. Člověk si musí říkat: „Tohle je něco, co chci vidět“. A tak jsem sledoval od začátku, jak to seriálem bude a kdo se v něm nakonec objeví. Sice mě trochu strašilo jméno Setha Rogena, protože jeho humor není úplně šálek mého čaje, ale zdá se, že sem se to bude hodit. Oproti tomu se mi hned od začátku zamlouvalo obsazení, jak Dominic Cooper, tak i Joseph Gilgun se mi do rolí skvěle hodí.
Pilot má sloužit hlavně jako představení, a to tenhle bezpochyby plní. Hlavně Cassidy a Tulip dostanou uvítací scény par excellence. A vzhledem k představování odpustím i fakt, že pilot se chvílemi mírně vleče. Pokud mám vyjmenovat ty nejzajímavější body, tak se budu opakovat. Dominic Cooper je pro roli perfektní a kněze, který má jen poslední zbytky víry, vystihuje skvěle. Stejně tak Joseph Gilgun, jehož přízvuk si musíte zamilovat a nevadí mi ani Ruth Negga v roli Tulip. Body navíc přidávám za dobrý hudební podkres.
Určitě je i pár věcí, které mi úplně nelahodí. Například se mi nelíbí ty šokující přechody mezi scénami, kdy se objeví obří bílé písmo. A abych pravdu řekl, tak jsem to čekal o něco ostřejší. Nemyslím tím, co se týče gore detailů, mám na mysli spíš jazykově.
Problém je, že i zbytek série se vcelku vleče a i když si občas tvůrci připraví opravdu skvělé scény (hotelová rvačka, go to hell nebo volání Boha), tak mi to úplně nestačí. Čekal jsem víc, čekal jsem to divočejší. Navíc mě vůbec nebavila linka z "divokého západu". Závěr série však nabídl naději, že tahle byla opravdu rozjezdová a že ta pravá jízda začne teprve v sérii druhé. Já si počkám, ale pokud nezačne ani tehdy, tak už se nevrátím.
Musím uznat, že druhá řada mě bavila o dost víc než ta první. Jenže pořád to není úplně to, co jsem si od Preachera sliboval. Vlastně má seriál docela štěstí, že se vysílá v létě a tak nemá tak velkou konkurenci a čas si na něj najdu. Nástup Herr Starra byl fajn a bavil mě, oproti tomu Hitler a celá linka z "pekla" mě tolik nebrala. Uvidíme, co přijde za rok.
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Modern romance
Předtím než jsem se pustil do seriálu, kterému vládne Aziz Ansari, tak jsem si udolal i knížku Modern Romance, kterou Aziz zpravoval ve spolupráci s odborníky na vztahy. A jeho podání audioknihy je brilantní. A proč jsem tím začal? Protože je jasně vidět vliv této knížky na seriál, který nabízí hlavně zamyšlení nad vztahy. Od hledání té pravé k ujišťování, že je to ta pravá. A když se cestou navíc pobavíte osobitým humorem, který Aziz nabízí, tak jedině dobře. Je to zvláštní seriál, který dokáže být vtipný, vážný, upřímný i milý. Určitě to však není zábava pro davy lidí.
Na druhou sérii Master of None jsem se těšil a Aziz Ansari mě nezklamal. Příběh začíná v malebném italském městečku, kde se Dev seznámí s Francescou, krásnou, ale zadanou. A pak sledujeme, jak se příběh vyvíjí. Bavilo mě to, protože celý příběh Master of None je takový milý a ze života.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Grinder Rests
Grinder je podle mě nejlepší letošní novinkou mezi komediemi, která se představila na stanicích Velké pětky. Jenže tenhle názor bohužel nesdílí dostatek fanoušků a pro se stanice FOX rozhodla tenhle klenot po jedné řad ukončit. A pro je to další z těch ukončení, která budu kousat těžko a dlouho mi poleží v žaludku.
Ale proč to vlastně bylo tak dobrý? Protože Rob Lowe je v roli televizního právníka boží a Fred Savage v roli skutečného právníka je mu více než dobrým spoluhráčem. Úmyslně přehnané utahovaní z televizního světa je jednou z věcí, které se musíte okamžitě zamilovat. Skvělá jednohubka, perfektně pobavila. Třeba takového hostování Timothyho Olyphanta nemá chybu. Navíc Rob Lowe byl za roli dokonce nominovaný na Zlatý Glóbus a přesto to nestačilo k prodloužení. FOX má očividně připravené ještě lepší komedie na příští rok a může si to dovolit zahodit do koše. No, to ještě uvidíme...
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Raising Jimmy
Jedna z letošních novinek, která mě zaujala. Tahle mi navíc hned od první okamžiku připomněla Raising Hope. Nejen, že běžela na Foxu, ale hlavně tam bylo v "hlavní" roli dítě. Tentokrát se však přeci jen víc děj točil kolem novopečeného dědečka.
Já na tyhle komedie vždycky naletím. Ono to vypadá barevně, ono je to roztomilé a ono je to sympaticky obsazené. Je to milá rodinná zábava, která poslouží jako dobrá oddychovka a nikoho neurazí. Na druhou stranu však málokoho nadchne, protože level originality ani nemůže být vysoko. Moji pozornost to sice získalo, ale to nestačí. Bylo to totiž ukončeno hned po první sérii a i když mě to to bavilo, tak petice za znovuobnovení podepisovat nebudu.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Supergirl
Další z řady komiksových adaptací, ale tentokrát je to trochu jiné, protože v hlavní roli je holka. Melissa Benoist je takové koťátko, je sympatická a pěkně se na ní kouká. A to samé se dá vlastně říct i o seriálu samotném, protože přesně tak na mě po první sérii působí. Je sympatický a dá se na něj koukat.
Oproti jiným drsným komiksovkám nám nabízí uvolněnou a oddychovou atmosféru a vlastně mi to ani nevadí. Nikdy jsem si ji nepouštěl proto, abych dostal drsnou akci. Působí to na mě hodně jako Flash, nejen tím, že obsazení postav "kamarádů" je v podstatě totožné (Winn vs. Cisco), ale hlavně tím, že se tady nezabíjí a vlastně ani neteče krev. Nevím proč k tomu mají všichni hrdinové odpor, vážně věří, že uvěznění je lepší variantou?
Navíc mě baví postava Cat Grant, ta je zábavná a její hláška při crossoveru s Flashem, že všichni vypadají, jak ze seriálu CW, je nezapomenutelná. Jistě je i mnoho věcí, které by se dali seriálu vyčítat, ale já jsem ochotný mu to prozatím odpouštět.
Celosériová linka, který vyvrcholila na závěr se mi docela líbila. Nástin možné linky pro další sérii taky a úplný závěr mě navnadil. Jsem tedy rád, že seriál nezrušili a že se za rok vrátí, i když to bude na jiné stanici.
2. série
Musím přiznat, že jsem překvapen. Supergirl je taková milá srandička, která člověka dokáže bavit, když ji nebude brát zbytečně vážně. Mě baví se koukat na hlavní herečku a navíc jim letos musím přiznat i palec nahoru za linku pro Alex. Překvapivě ani přesun na CW neublížil, i když Cat Grant chyběla. Každopádně se za rok znovu s chutí podívám...
3.série
I třetí série plní to, co seriál nabízel předtím. Pořád je to nenáročná oddychovka, kde mě nejvíc zajímá postava Alex a baví sledovat hlavní herečka. Linka s Reign nebyla úplně špatná, ale ukázalo se, že u tohohle seriálu mě příběh až tak moc nedrží a nepatřím mezi ty, co očekávají každý další díl. Prostě se podívám, když nemám nic jiného a většinou mi to nerušeně uteče.
4.série
Nevím, jestli si mám něco nalhávat nebo otevřeně přiznat, že ve sledování Supergirl pokračuji hlavně kvůli ústřední trojici hereček, na které se prostě dobře kouká a baví mě je sledovat. Čtvrtá série je navíc hrozně, až otravně, politická a kritizuje současnou situaci v USA, což na chvilku sice pobaví, ale nevydrží to jako hnací pohon na celou sérii. Dva větší záporáci (Ben Lockwood a Manchester Black) nemají úplně hrozné motivace, ale postupně z nich udělají úplné idioty bez mozku, což je škoda. Ještě si hodně rozmyslím, jestli další pokračování budu sledovat nebo ne.
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Drama ze Seattlu
Už za sebou mám 13 sérií s nemocniční partou ze Seattlu a bylo to vážně výživných dvanáct let.
Na Grey's Anatomy je spousta věcí ke chválení a nemůžu snad ani nezačít u velmi zajímavých a dobrých postav. Hlavním jejich plusem je, že jsou jiné a každý si z nich dokáže vybrat. I když je Shonda velmi ráda, velmi často a velmi drasticky odstraňuje. Ruku v ruce s postavami jdou skvělí herci, jejichž výkony mě baví. Když už jsme u těch postav, tak mým oblíbencem je od úplného začátku Alex. Snad nebudu muset řešit, jestli bych vydýchal jeho odchod. Díky tomu jsem si oblíbil i Jo. A další oblíbeným párem je pro mě Jackson a April. Naopak jsem nikdy nebyl velkým fanouškem Cristiny.
Co tady máme dál? Shondu! Ta pro nás pravidelně připravuje srdcervoucí zvraty a zajímavé případy. A přesto, že ji kolikrát nenávidíme za její rozhodnutí (já ji třeba nemůžu odpustit konec osmé řady), tak se stejně vždycky vrátíme a sledujeme dál. Ona v tom prostě umí chodit a jsem překvapen jaké odchody seriál dokázal přestát a jakou má i po nich a patnácti letech ve vysílání sledovanost.
Plusy navíc mají i za hudbu. Ta je ke každému dílu vybrána dokonale. A nemám na mysli jen tu jejich nejprofláknutější "Chasing Cars" od Snow Patrol.
Grey's Anatomy je sice pěkná soapka, ale mě to vůbec nevadí. Ba naopak, zamiloval jsem si jí a těším se na každý díl a na to, kam se posunou mě oblíbené postavy a jaké překážky budou muset překonat. Já jim to totiž baštím i s navijákem. Prožívám to s nimi a přiznám, že nejednou jsem měl díky nim pěkně zamlženo před očima.
Edit po 16. řadě:
Chirurgové mě pořád baví i v následujících sériích, přesto si neodpustím připomínky po 16. sérii. Jednak jsem musel zpracovat odchod mojí nejoblíbenější postavy. Ten bohužel nebyl způsobem tvůrci, ale rozhodnutím herce. A i když bych měl radši jiné uzavření jeho příběhu, tak jim to nemám za zlé. Co jim mám za zlé je přivedení zpět jedné z dříve oblíbených postav (Teddy) a to, jak se rozhodli naložit s jejím vztahem s Owenem. Možná už je na čase seriál přeci jen zakončit.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
Nemocnice Chicago Hope, teda chtěl jsem říct Chicago Med
Do třetice (a ne naposledy) to Dick Wolf rozjíždí s partou z Chicaga. Po hasičích a policajtech se na scéně představují doktoři a doktorky. Má to všechny rysy, které obsahují i ostatní seriály této značky a v rozsáhlém obsazení si každý najde své favority. Ať už jde o psychiatra dr. Charlese (mého favorita), dvojici rebelujících hezounů dr. Halsteada a dr. Rhodese, válečného veterána Dr. Choie nebo studentku Reese (mou favoritku). Jasně, bude to brzy stejná soapka jakou nám servíruje Shonda v Grey's Anatomy, ale to vlastně vůbec nevadí a je to přesně to, co od toho čekám. Pokud se vám seriálový svět v podání Dicka Wolfa líbí, tak vám do něj tenhle kousek zapadne naprosto bez problému.
2.série
Funguje to na mě u Chirurgů a není důvod, aby to nefungovalo i u Chicaga. Nečekám od toho zázraky a děj měnící historii televizních seriálů. Čekám sympatické postavy, které si musí projít nelehkými situacemi a to jak pracovními, tak i osobními. A přesně to mi Dick Wolf a jeho parta dopřávají vrchovatou měrou, takže nemám důvod si stěžovat. Jediné, co se mi nelíbilo, byl ten cliffhanger na konci. To je pěkně ošklivý...
3. série
Stejně jako v předchozí sérii to plnilo roli pohodové oddychovky, která navíc dobře doplňuje ostatní Chicaga. Pár zajímavých linek se našlo a každá z hlavních postav je svým způsobem zajímavá a jsem zvědav, kam se posunou. Konec opět přinesl cliffhanger a opět byl v jeho hlavní roli Dr. Charles, akorát tentokrát není v ohrožení života. I tak jsem zvědav, jaké odpovědi to přinese na začátku příštího ročníku.
4. série
Čtvrtá řada jela přesně podle šablony předchozích sérií, opět i s pěkně otravným cliffhangerem. Abych pravdu řekl, tak jsem čekal něco podobného u jedné z postav, které oznámily svůj odchod ze seriálu, ale asi chtěli připravit větší překvapení. I tak to pořád funguje jako dobrá oddechovka a doplněk k ostatním Chicagům, takže dokud to bude mít pro mě zajímavé postavy, tak budu pokračovat se sledováním.
5.série
Ani pátá série nemění nic na tom, že je pro mě Med nejslabší z trojice seriálů z Chicaga. I když pár zajímavých případů se našlo. Nová postava chirurga Crocketta docela zafungovala a oživila dění. A i fakt, že se Will konečně posunul od nefungujícího vztahu s Natalií, mě potěšil. Tak uvidíme, co přijde za rok.
6.-7.série
Chicago Med sice pořád sleduji, ale víceméně jen jako doplňěk k ostatním sériím, kdyby tam bylo náhodou něco, co je spojuje. Jenže crossovery jsou míň a míň pravděpodobné a klidně bych ho i vynechal. Na druhou stranu to občas nabídne docela zajímavé případy. Za sedm let už se i obsazení docela proměnilo, tak uvidíme, jestli to bude za sledování stát i dál.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé