Warning: Undefined array key "off_add" in /home/html/fruiko.savana-hosting.cz/public_html/gama/funkce/hlavicka.php on line 185

Pajky

off
JménoPavel Lepič
Věk36 let (Vodnář)
BydlištěUK
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Pajky
plakát
Ostrov smrti
27. února 2016
další názory k seriálu

One by one

Harper's Island přináší na televizní obrazovky zajímavý nápad, přeci jen tolik slasherů se v seriálových vodách nepochybuje. Protože mě tohle téma baví, tak bylo vcelku jasné, že se dřív nebo později potkáme, jenže...

Skupina (hloupých) lidí se vydá na ostrov, kde se před pár lety odehrálo několik podivných vražd, aby tam uspořádali svatbu. Mezi svatebčany (a i místními) je samozřejmě několik postav, které mají svá tajemství. A musím uznat, že začátek vypadal opravdu zajímavě a dokázal mě navnadit. Atmosféra byla solidní a náčrt hlavních postav sliboval vcelku zajímavou šanci. Problém je, že asi tak po úvodních 2 dílech přišlo spoustu zbytečné vaty a hloupostí. (Nikdo nikoho nepostrádá, nikdo nikoho nehledá). Bohužel tvůrci se místo vyprofilování vraha vydali cestou "každý je podezřelý a každý je v ohrožení", což je jednoduše blbost. Od začátku je jasné, kdo zůstane do finále, kdo má sloužit jako podezřelý a kdo je prostě jenom maso. Copak někdo věřil, že tu malou trapku zabijou? Já jí to přál, ale přeci jen jsme u amerického seriálu a tak buďme realisti. Nezbývá tedy ji vyhlásit nejotravnější postavou. Postupem času samozřejmě dochází na spoustu nelogičností a klišé (Pojďme se rozdělit, někdo umřel, pojďme se rozdělit znovu). Jsem rád, že mě můj instinkt k odhalení vraha nezklamal, protože jsem ho podezříval od prvního úsměvu (i když konec tedy překombinoval a podělal).

Přesto to stojí za podívání, pokud máte daný žánr v oblibě. A pár plusů bych jistě našel, třeba názvy epizod, atmosféra ze začátku, bizarní video ze závěru nebo Bobby ze Supernatural v roli šerifa.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
70 %
plakát
Angie Tribeca
16. února 2016
další názory k seriálu

Šílenost, ale vlastně docela povedená

Angie Tribeca je sitcom, který jsem měl v hledáčku už delší dobu. Hlavním lákadlem jsou pro mě lidi, který se na tom podílejí. Hlavním tvůrcem je Steve Carell neboli Michael Scott ze seriálu The Office a hlavní roli hraje Rashida Jones čili Ann Perkins ze seriálu Parks and Recreation. To je pro mě kombinace, které se jen těžko odolává. Navíc stanice TBS umí poslat do vysílání vcelku dobré komedie.

První trailer mě nijak extrémně nenalákal, v podstatě jen prozradil, že půjde o pěknou šílenost. Na pilotu tedy bylo ukázat, jestli vše šílené již prozradil trailer nebo jestli se to dá ještě umocnit. A umocnit se to dalo.

Na mě osobně to bylo místy až moc šílený (hlavně v pilotu). Ale je vidět, že tvůrci mají spousty nápadů, jen očividně neví, kdy nějaký vyškrtnout. Z policejní klasiky si to skvěle utahuje a každý kdo má rád Bláznivou střelu se podle mě musel pobavit. Vtipů se najde opravdu spousta, ale právě kvůli tomu množství všechny nefungují. I když pravdou je, že postupem času se četnost snižuje a celé se to trochu uklidňuje. Můj oblíbenec je pes a taky mě baví "doslovné" vtípky. Pobaví i hostování známějších herců (Lisa Kudrow, Bill Murray nebo Sarah Chalke)

S první sérií jsem spokojen. Dobře jsem se pobavil a věřím, že Angie Tribeca může sloužit jako takové guilty pleasure.

Druhá série se veze na podobné vlně jako ta první, i když je místy o něco méně šílená a to hlavně proto, že se pokusili o vytvoření příběhu, který se táhne na pozadí celé série. Na scénu vstupuje Mayhem Global a delší hostování si taky vyzkouší James Franco nebo Heather Graham a opět to skvěle pobaví. Docela jsem zvědav s čím se Angie vytasí za rok a určitě si na to počkám, protože to je nenáročná jednohubka, kterých nikdy není dost.

I ve třetí sérii Angie Tribeca baví a to dost. Podobný seriál ve watchlistu nemám a ono se možná nic podobného ani nevysílá, takže si absurditu a doslovné vtípky užívám. Jako i série předtím i letos perfektní hostování, ať už jde o Chrise Pinea, Timothy Omundsona nebo Natalii Portman. Opět se příběh táhne celou sérii a bizarní finále mu nasazuje korunu. Jen tak dál...

Jak to tak vypadá, tak poslední čtvrtá řada byla už tak trochu nad plán. Mizí některé postavy a přichází nové, ale už to tak nějak nefunguje jako předtím. I tak zůstává Angie Tribeca slušnou absurditkou, která dokáže pobavit.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
70 %
plakát
Expanze
8. února 2016
další názory k seriálu

Země versus Mars nebo jak to vlastně bylo

A já se vždycky nechám tím Syfy znovu ukecat a zlákat. Jejich problém má už klasickou šablonu, která se neustále opakuje. Přijdou s dobrým a zajímavým nápadem, mají s ním áčkové ambice, obsadí béčkové herci a najmou céčkové scénáristy. Někdy mi to vadí míň (12 Monkeys, Killjoys) a někdy o poznání víc (Helix, Defiance). Expanse se svou první sérií zařadil někam zhruba doprostřed, ale s tím, že blíže je té druhé skupině.

Co bylo dobře - neznám sice předlohu, ale samotný příběh, který je prezentován, mě dokázal nalákat. Spiknutí k odhalení může stát za to. Dalším velkým plusem je vizuál, obvykle totiž Syfy servíruje o poznání slabší triky a výlet po vesmíru ve vesmírných lodičkách plně vybavených nejrůznějšími technickými vymoženostmi mohl dopadnout ještě o poznání hůře.

Co se tolik nepovedlo - Postavy jsou pro mě problém, nevadí mi neznámé osazenstvo, ale to, že postavy je pro mě těžké si oblíbit a fandit jim. Když tomu připočtu pomalost a rozvlečenost nepřehledného děje, tak ztrácíme další důležité body. Politika může být problém vždycky a tady jsem nepřišel na chuť vůbec lince ze Země. Nepřinesla nic zajímavého a pro děj důležitého a myslím, že bychom se bez ní obešli (minimálně v téhle sérii).

Nakonec to nebylo úplně špatné a dívat se na to dalo, ale... je tady moc ale. Dá se říct, že děj série byl tak nějak uzavřen, ale je jisté, že to chce pokračování. Těžko však říct, jestli to pokračování chci vidět...

91 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
45 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 11 lidí
60 %
plakát
Šílenci z Manhattanu
20. ledna 2016
další názory k seriálu

Neopakovatelný Don Draper

Konečně nadešel ten správný čas na sledování dalšího seriálového klenotu. Mad Men se mi dlouho vyhýbal, ale nic netrvá navždy. Obzvláště u seriálu, který chválu kritiků sbíral ze všech stran a nominace na ceny nestíhal ani počítat. Jako obvykle první série byla hlavně o zvykání a poznávání. Začnu z té dobré stránky, vše, co je obvykle chváleno, si chváleno být zaslouží. Styl seriálu opravdu nechybí, černobílé postavy tady nenajdete a retro atmosféra a prostředí jsou vychytány do posledního detailu a to si chválu určitě zaslouží, protože je to jeden z důvodů, proč jsem u sledování seriálu vydržel. I když to má všechny tyhle klady, tak tomu jedna věc chybí - děj. Doufám, že se to s přibývající epizodami zlepší.

Druhá série dává možnost poznat lépe všechny postavy. Zatímco první byla hlavně o Donovi, tak ve druhé dostávají prostor i ostatní, ať už je to Pete, Peggy nebo Betty. Zároveň si Mad Men připisuje zvláštní paradox, protože seriál sleduju dál aniž bych měl oblíbenou postavu. Právě naopak, všechny hlavní postavy jsou méně či více nesympatické a je pro mě opravdu těžké vytvořit si k nim pozitivní vztah. Když pominu Dona, který je neúnavným děvkařem a klasickým antihrdinou, tak tu máme Peggy, původně tichou myšku, která si o sobě myslí pořád víc a víc. Doplňuje je Pete, který se hlavně doma chová jako naprostý idiot a poslední hlavní postavou je pak Betty, která mi i přes drobné výtky vychází z výčtu zatím jako nejlepší. Bude to ale stačit k pokračování?

Trvalo to tři série než jsem si dokázal postavy oblíbit natolik, aby mi záleželo na tom, co s nimi bude. I proto mi závěr třetí série přišel jako to zatím nejlepší, co Mad Men nabídlo a jsem opravdu zvědavý na to, co se semele v sérii čtvrté. Navíc neustále oceňuji zapracování dobových událostí jako v případě JFK. V této sérii mi Betty trochu vypadla z oka, ale začal jsem přicházet na chuť Donovi. To je vážně charakter, který jsem snad ještě nikdy neviděl. No, tak vzhůru na další epizody...

4. série předvedla, jak moc jsem si dokázal oblíbit postavy, které jsem v úvodu vůbec neměl rád. Kdo by čekal, že mi bude záležet na tom, jak se bude vyvíjet Pete? Vývoj původně nezajímavých a opovržení hodných charakterů mě prostě dostává. Naopak jsem znechucen a odrazen Betty. Vím, že ta postava už tam nemá co hrát, ale to jak se chová je hrozný. Konec byla pěkná divočina, tak jsem zvědav, co se na Manhattanu odehraje v příští sérii.

Pátá série je rozhodně nejtemnější sérií, kterou Mad Meni zatím nabídli. A to nejen kvůli závěru, ale celkový průběh působí hodně depresivně a naši hrdinové se nedočkají ve svých životech zrovna moc pozitivních zpráv. Doufám, že v následující sérii to bude lepší. Jinak jsem velmi rád za omezení prostor pro Betty a jsem zvědav na to, kam se posune postava Peggy.

Nová série přináší opět hromadu změn. Od těch na první pohled do očí bijících, jako je vizáž hrdinů až po ty, které postavy prodělávají za pochodu. Don opět převrací život naruby sobě, ale také svým spolupracovníkům a zbytku rodiny. Těší mě zakomponovaný událostí z '68, člověk si alespoň na chvíli uvědomí, kde přesně se Mad Men časově nachází. Závěr pak přinesl zajímavý zvrat a opravdu jsem zvědavý na to, co bude vyprávět poslední sedmá série.

A tak přišla závěrečná série, která se od počátku nesla v takovém melancholickém a rozlučkovém duchu a připravila si pár posledních životních kotrmelců pro hlavní hrdiny. I když se většině příběhů dostalo jakéhosi zakončení, tak jsem se závěrem úplně spokojený nebyl. Hlavně s Donovým zmateným nevím-co-děláním, které se neslo napříč posledními třemi epizodami.

Přesto nebudu hodnotit seriál jako zklamaní. Jen je náročnější a není pro každého. A rozhodně je jediný svého druhu, Don Draper je neopakovatelná postava. Budu patřit k těm, co chválí atmosféru, herecké výkony a další věci. Nechal jsem se unést a stálo to za to. Vzhledem ke znělce jsem trochu čekal, že skončí sebevraždou, ale to bylo jen mé osobní nutkání k uzavření příběhu.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
70 %
plakát
Liga snů
11. ledna 2016
další názory k seriálu

Just normal fantasy football stuff

The League je sitcom, který se zakládá na velkém americkém hitu - Fantasy fotbalu. Nic vám to neříká a sport vás nebaví? Nevadí, tady jde o sport samotný až ve druhé řadě. Sám jsem se původně bál, že právě díky tomu budu mimo obraz, ale to se ani náhodou nestalo.

Místo toho nabízí League 84 epizod, které přinášejí někdy skvělé a někdy jen dobré vtípky. Znáte takové to špičkování s přáteli? Tady se seznámíte s partou podivínů, kteří ono špičkování dohnali na úplně jiný level.

A o co vlastně jde? Celá parta se každoročně utkává o prestižní trofej nazvanou Shiva. Po jejich středoškolské spolužačce. Postupně dochází k obměnám a přidávají se i jiné trofeje. Moje oblíbená byla vždy Sacko, pro toho nejhoršího, který následně musel plnit mnohdy nechutné tresty. Ano, nevyhnete se tady nechutnostem, nadávkám a sexuálním narážkám, ale jedno se rozhodně musí League přiznat, jejich vtípky jsou neskutečně vypointované.

Samotné postavy jsou tak jiné. Nevěřím tomu, že jste je už v nějakém seriálu zažili. I já jsem byl jejich divností překvapen a musel jsem se naučit ji přijímat. Každá má několik svých zvláštností. Těžko se popisují a je opravdu třeba je zažít. Nejvíce asi vyčnívá Taco (Jon Lajoie), což je v podstatě ztracený případ, který má jediné hobby - hulení. To mu však nebrání v tom, aby náhodně vydělal velké peníze, které následně pravidelně rozhazuje díky svým "geniálním" nápadům. Dalším extrémem je zženštilá verze muže jménem Andre, která se nějakou záhadou živí jako plastický chirurg a neuvědomuje si, že je terčem posměšků ostatních. A koho bych za kamaráda určitě nechtěl je Ruxin. Ruxin je neuvěřitelný a opravdu jedinečný kokot, který žije jen pro radost z ponížení svých přátel.

Když už jsem u těch postav, tak samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že je to i několik vedlejších, které mi pijou krev a vadí mi pokaždé když se objeví. V čele je Rafi, který se sám o sobě ještě dá snést, ale když spojí síly s Dirty Randym (Seth Rogen), tak je to moc i na mě. Naopak mě pobavilo hostování herců, které znám z jiných seriálů, jako Aziz Ansari, Adam Brody, Lizzy Caplan nebo Jayma Mays.

Přes všechnu chválu, kterou směřuji na adresu The League musím přiznat, že to však rozhodně není seriál pro davy lidí. Já ale věřím, že pokud hledáte něco, kde je drsnější humor, který často zaběhne za čáru korektnosti, tak budete nadmíru spokojeni.

A teď už nezbývá než naposledy zapět "Shiva Kamini Soma Kandarkram"!

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Bosch
4. ledna 2016
další názory k seriálu

Everybody counts or nobody counts

Když jsem se dozvěděl, že bude vznikat seriál Bosch na motivy knižní série od Michaela Connellyho, tak jsem se rozhodl, že prvně vyzkouším knížku, abych věděl, co od hlavního hrdiny čekat. Nyní mám za sebou 17 knížek s Boschem a 5 dalších s Mickey Hellerem (Boschův nevlastní bratr) a celý Connellyho detektivní svět jsem si zamiloval.

Zpátky však k seriálu. Jako první se automaticky nabízí srovnávání s knižní sérií. První série kombinuje knížky Dvanáctá oběť (3. v pořadí), Město kostí (8.) a Park ozvěn (12.) a překvapilo mě, jak umně jsou spojeny. Myslel jsem si, že to ani nepůjde, ale ono to vyšlo a dobře. Sice je tam pár podstatných rozdílů, ale seriál předlohu vcelku respektuje.

Dalším bodem je obsazení. Titus Welliver je pro roli Bosche naprosto dokonalý, nikoho jiného si ani nedovedu představit. Jak se říká, on ho totiž nehraje, on ho žije. Skvělým tahem bylo také obsazení Lance Reddicka do role Irvinga. To je sice v knihách běloch, ale Reddick se pro roli hlavouna, co si užívá politické hry v zákulisí prostě narodil. Sedí mi i obsazení Eleanor či Edgara. Trochu jinak jsem si představoval pouze Kiz.

Jak už jsem říkal, samotné příběhy jsou dobře propleté a udržují napětí až do konce. Atmosféra napříč celou sérií je povedená a postavy jsou vykreslené jako v knihách. Harryho dům je perfektní a plusem je i hudba, kterou Harry miluje a byla prosazena i do seriálu. Nedovedu si to bez ní představit, podle mě skvěle dokresluje náladu. Paradoxně mě pak o větší zážitek připravila možná znalost knih, protože jsem věděl, co se stane a co spolu souvisí. Nepatrný prostor pro zlepšení tady je a tak jsem zvědav, co nabídne druhá série. Ta bude kombinovat knížky Poslední kojot (4.), Falešní hráči (5.) a Pád (15.). Rozhodně to však je krimi, které stojí za podívání!

2.série
Málokdy se stane, že druhá série překonává první a že mé hodnocení povyskočí o nějaké to procento nahoru. U Bosche se to ale stalo. Už známe postavy, už víme co od nich čekat a můžeme se nechat unášet příběhem, který opět umně kombinuje několik knížek.

Tentokrát to vypadá, že sledujeme tři příběhy. Vyšetřování vraždy, které vede Harry s Edgarem, politikaření v podání Irvina Irvinga a tajnou misi na kterou je poslán jeho syn George. Jak se smyčka stahuje, tak se všechny příběhy začnou propojovat a nabídnou několik opravdu památných scén (parkoviště, chata v lesích). Jednu jedinou výtku mám k postavě Luckyho, který neměl culík a Harry mu ho nemohl ušmiknout...

Já se upřímně nemohu dočkat toho, co si pro nás Connelly a jeho hrdina Harry Bosch připraví v sérii třetí, protože knížky ještě pořád nabízejí spousty zajímavých příběhů. Pořád čekám na osud Eleanor, na představení Rachel Walling nebo návštěvu Mickeyho Hallera.

3.série
Nemohl jsem se dočkat až se Harry Bosch opět pustí do vyšetřování a koncem dubna mi Amazon udělal radost. Opět se proplétá několika případy a opět to dělá tak zajímavě, že si nemůžu pomoct a nechám se unášet tím, kam ho vyšetřování zavede.

Bavím se, žádná scéna mi nepřijde zbytečná a to, jak to do sebe všechno zapadá dává skvěle smysl. Tentokrát je převážně využívána první knížka série The Black Echo a i když bylo nutné udělat jisté změny, tak myslím, že se zpracování opět povedlo na jedničku.

Opět to nejde zakončit jinak než tím, že se opravdu těším na pokračování a jak to tak vypadá, tak příští sérii to bude zajímavé. Eleanor a její osud volají a Mickey Haller taky není daleko...

4.série
Konečně jsem se dočkal čtvrté řady a troufnu si tvrdit, že byla zatím snad nejlepší. Příběh se tváří, že bude vyprávět hlavně děj z knihy Andělský let, ale pak se ukázalo, že částečně dojde i na Devět draků, které jsem vzýval od první řady.

A stálo to za to, nové události melou Bosche od začátku do konce a je těžké vypíchnout jen ty nejlepší věci. Protože ať už jde o smrt Eleanor nebo závěr v tunelech, tak jsou to silné části. Za vrchol ale považuji scénu při které mluví s dcerou o minulosti s její matkou. Zajímalo by mě, jak dlouho budou ještě kritici ignorovat výkon Tituse Wellivera, protože tohle si zaslouží minimálně nominaci na Emmy.

Už teď se nemůžu dočkat další řady, jen to čekání bude ukrutně dlouhé. Vážně by mě zajímalo jestli se s přibývajícím úspěchem rozhodnou oslovit Mcconaugheyho, aby si zopakoval roli Mickeyho Hallera.To je jediná věc, kterou tvůrci zatím ignorují a já bych ji tam chtěl.

5.série
Bosch je nejlepší americký policejní seriál, o tom už není sporu a dokazuje to i pátá řada. Ta adaptuje jednu z těch nejnovějších knížek - Two Kinds of Truth a jde to opět na výbornou, i když bylo třeba nějakých změn (Mickey Haller mi pořád chybí). Nicméně závěr mi dal naději, že by se mohlo brzy představit jiná knižní postava a to Renée Ballard. Podle mě by bylo super ji v příští sérii představit a kdo ví, třeba by z toho mohl být spin-off?

6.série
U šesté řady zaznívají názory, že si Bosch vybral slabší chvilku a příběh tentokrát nebyl tak strhující jako obvykle. Pravda je, že ani jednu ze zpracovaných knížek (The Overlook a Dark Sacred Night) neřadím na vrchol Harryho série, ale zpracované špatně rozhodně nejsou. Musí se ocenit dohrávání případu Daisy Clayton, který si Harry nese sebou z minulosti. Navíc kromě Harryho dostává velký prostor i J. Edgar. Jen mě trochu mrzí, že nedošlo na představení Renée Ballard. Obzvlášť teď, když už se ví, že nadcházející sedmá řada bude poslední a ona by tak mohla převzít štafetu.

7.série
Závěrečná sedmá řada vlastně nabídla přesně takové rozloučení, které jsem si přál a představoval. Inspirace samozřejmě proběhla z knížek, ale těší mě, že chystaný spin-off má pořád ještě co prozkoumávat, protože hned několik novějších knížek se odehrává po situaci, kterou se tahle řada rozloučila. Jsem docela nadšený z toho, že je kam pokračovat, aniž by se to jako u jiných projektů muselo cucat z prstu. Takže za mě ještě jednou výborně, Harry Bosch a jeho poslední sezóna v řadách LAPD mě bavila a těším se na to, co přinese pokračování.

I got a feeling that I can't let go...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
100 %
plakát
Childhood's End
23. prosince 2015
další názory k seriálu

Konec dětství

Letos si Syfy připravila hned několik zajímavých projektů a po prvních trailerech se u mě mezi ně zařadilo i sci-fi drama Childhood's End, které vzniklo na motivy známé knihy od Arthura C. Clarka. S tou jsem nikdy neměl tu čest a tak jsem vlastně nevěděl, co čekat. To je však možná plus, neboť se nemusím rozčilovat nad provedenými změnami.

Jak už jsem říkal, tak trailer mě zaujal a na sledování minisérie mě nalákal. Jenže, výslednou podobou jsem spíš zklamán. Musí se nechat, že první část je zajímavá a představí otázky na které chce znát odpovědi. Dokáže nalákat na sledování pokračování ale odhalením podoby "vládců" to tak nějak končí. Problém totiž je, že druhá část už tolik nefunguje (nejspíš nejvíce změn oproti knize) a závěr se mi pak taky nejeví jako uspokojivý.

Čekal jsem víc z Utopistické společnosti, čekal jsem víc otázek a odpovědí ohledně dětí, jejich schopností a jejich zmizení, ale nedočkal jsem se. To je hlavní důvod proč odcházím zklamaný. Trochu mi vadí i obsazení Mika Vogela, kterého prostě pořád vidím jako Barbieho z Under the Dome a tak jsem mu farmáře úplně nevěřil. Childhood's End tak pro mě zůstane průměrnou záležitostí na kterou brzy zapomenu, protože nenabídla nic oslnivého...

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
60 %
plakát
You, Me and the Apocalypse
12. prosince 2015
další názory k seriálu

I can see clearly now...

You, Me and the Apocalypse je něco opravdu nevídaného a originálního. Směsice břitkého britského humoru a apokalyptického dramatu se vážně nevidí každý den a tak rozhodně má potenciál zaujmout. Do mého hledáčku se to dostalo díky dvojici Jenna Fischer (The Office) a Rob Lowe (Parks and Recreation), ale i zbytek byl fajnově obsazený. Celkově jsou postavy velkým kladem tohohle kousku, protože jsou tak ujeté a odlišné, že si ji prostě musíte užit.

Začátek série byl skvělý a hrozně mě překvapil, většinu scén jsem si užíval a dost jsem se bavil. Třeba Nick Offerman a jeho Buddy neměl chybu. Nejlepší postavou je však naprosto bezkonkurenčně otec Jude, který si krade každou scénu pro sebe. Jenže postupem času se vtip trochu vypařoval a začalo se řešit jedno opravdu zamotané rodinné drama, které odhalovalo jedno překvapení za druhým až to dospělo do fáze, kdy to nikoho nezajímalo. Vcelku mě překvapilo docela drastické (britsky) zacházení s postavami. Navíc mě trošku zklamal i samotný závěr, který jakoby se nemohl rozhodnout jestli to teda končí nebo jestli bude druhá série. Představoval jsem si to trochu jinak, i tak ale myslím, že to za podívání stojí. Už je pro ten nevídaný mix žánrů...

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
70 %
plakát
Class of '92: Out of Their League
6. prosince 2015
další názory k seriálu

Lahůdka pro fanoušky "amatérského" fotbalu

To se takhle jednoho dne rozhodne pětice slavných fotbalistů, kteří už mají své odkopané, že si pořídí fotbalový klub. Vždy jsem patřil mezi fanoušky Manchesteru United a právě "Class of 92" je toho důvodem. I když téhle partě chybí její nejslavnější člen (Beckham), tak se pouští do velmi zajímavého projektu, který rozhodně má mou pozornost.

Sledování procesu přeměny a snahy posunout malý, poloprofesinální tým je příjemné. Pouhé dvě epizody shrnou celou sezónu a utíkají opravdu svižně. Díky dokumentu máme možnost nakouknout do "kuchyně" fotbalového klubu a vidíme, jak se rodí některá rozhodnutí.

Pro každého fotbalového fanouška povinnost a skvělé rozšíření obzorů. Já osobně budu sledovat Salford City i nadále a jsem zvědav, jestli se za rok dočkáme dalších dvou epizod, které mapují letošní sezónu.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
Daredevil
11. listopadu 2015
další názory k seriálu

Netflix a Marvel poprvé

Znáte filmový Marvel? Ten plný barev, efektů a scénáře přeplněného akcí a hláškama? Tak na ten zapomeňte, vlastně nic z toho se nekoná. Marvel se totiž rozhodl dobít svět Netflixu něčím úplně jiným.

Vítejte ve světě Daredevila, kde je vše temné a depresivní. Ve světě, kde se toho moc neděje a když už se koná, tak akce není přeplněná efekty a hrdinové netrousí jednu hlášku za druhou. Pro mě osobně bylo docela náročně přesedlat z toho filmového světa do toho seriálového a i to je možná důvod, proč jsem odešel lehce zklamaný.

Rozhodně však nemůžu říct ani slovo proti obsazení. Charlie Cox byl sympaťák už v Boardwalk Empire a jeho Daredevil je skvělý, Deborah Ann Woll je taková kočka, že by mohla být jediným důvodem proč někdy uvidím True Blood a Elden Henson je super vedlejší postavou už od dob Butterfly Effect. Posledním důležitým hráčem je tak Vincent D'Onofrio, který si s postavou Fiska taky poradil slušně. A vlastně byl úplně přesně sednoucím padouchem pro první pomalou a temnou sérii. Navíc musím pochválit ty secvičené souboje a závěr, kdy si to rozdá Daredevil s Fiskem.

I přes pár drobností má Daredevil nakročeno k barevnější a akčnější budoucnosti. Už jen fakt, že do druhé série zavítá Elektra a Punisher jsou dostatečným lákadlem a já si ho určitě najdu. Jen nebudu odškrtávat nedočkavě dny v kalendáři.

Co si budeme nalhávat, extrémně oslavné názory po první sérii jsem tak úplně nechápal, ale Daredevil mi ukázal zač je toho loket. Druhá série je o poznání lepší a hlavní zásluhu na tom má dvojice Punisher & Elektra, kteří tomu dodali opravdu šmrnc. Díky tomu musel trochu do pozadí ustoupit hlavní záporák. Tentokrát jsem opravdu nemohl přestat sledovat a byl jsem zvědavý na to, co se bude dít dál. Jistě, opět se tam najde pár věcí, které člověk otravují (neustále morální dilema, Matt a jeho jednání s přáteli, neschopní protivníci, kteří jen sledují, jak jejich boss dostává na prdel, čas na to pokecat si s umírající láskou), ale na štěstí jich není moc a dají se akceptovat. Nyní už se můžu s chutí pustit do dalšího kousku, který si Netflix připravil (Jessica Jones) a polehku se těšit na uzavření jejich původního plánu na Defenders. Pochybuji o tom, že by druhá série měla být konečnou a tak doufám, že se s Punisherem i Elektrou ještě shledáme...

Druhá série byla hodně slušná, ale třetí se vrací snad ještě v lepší formě a vůbec nevadí, že v ní chybí Punisher či Elektra. Úplně totiž stačí, že se na scénu vrátí Wilson Fisk. No a agent Poindexter aka Will-be-Bullseye taky nebyl špatným přírůstkem do týmu. Teď už jen nezbývá než doufat, že rok 2018 opravdu nebude tak temný pro spolupráci Marvel/Netflix a Daredevil se dočká zaslouženého prodloužení. Přeci nechtějí ukončit něco, co takhle šlape.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
80 %