Pajky
Jméno | Pavel Lepič | |
Věk | 36 let (Vodnář) | |
Bydliště | UK | |
— | ||
— | ||
— | ||
Poznámka | — |
Víc než příjemná oddychovka
Já jsem dostal, vlastně to co jsem chtěl, Bill Lawrence mě nezklamal. Celá partička z Ground Floor je sympatická a těch 20 minut s nima uteče jako nic. Nejvíc jsem byl samozřejmě zvědav na Mansfielda (John C. McGinley) a hned od začátku jsem v něm viděl starýho dobrýho Perryho Coxe. Jak ale díly přibývaly tak se Mansfield začal ukazovat trošku v jiném světle. Na jeho postavě mě baví ta obliba citátů, gesta a interakce s Brodym. Ústřední dvojici, Brodymu a Jenny to podle mě taky pěkně funguje. Během celé první série jsem nenašel žádný důvod, proč se sledováním přestat. Ba naopak byl jsem příjemně překvapen tím, jak se mi to líbí. Humor je fajn, postavy taky a atmosféra taky. Po první sérii jsem spokojen a doufám, že se dočkáme prodloužení...
Druhá série posunula Ground Floor v mých očích ještě o stupínek výše. Interakce mezi Brodym a Mansfieldem jsou úžasné a postavu Mansfielda si prostě člověk musí zamilovat. Celá partička je skvělá, ať už "dolňáci" - Jenny, Harvard a Derrick nebo "horňáci"- Mansfield, Threepeet a Lindsay. Druhý rok přichází ještě s větší a povedenější zábavou. Například díl 2x08, kdy Mansfield šel na večeři k Jenny, byl naprosto úžasný. Sledovanost neopadla, naopak dokonce stoupala. I proto je mi záhadou, že se stanice TBS rozhodla po druhé sérii seriál zaříznout. Nezbývá než doufat, že si najde domov na jiné stanici a vrátí se zpátky. Brody, Jenny a hlavně Mansfield mi budou chybět...
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
Irská rodinka
Ray Donovan je seriál, který je napěchován skvělými hereckými výkony a to nejen od ústřední dvojice otec - syn v podání Jona Voighta a Lieva Schriebera jimž právem náleží nominace na Emmy. Schrieber opravdu exceluje, nejvíc mě dostal jak vystartoval při vyslýchání kněze. Ale i ostatní postavy jsou skvělé a skvěle napsané a konečně se někde chovají tak jak by se dalo čekat. Potěšilo mě i finále, protože takhle nějak jsem si ho představoval a vynahradil mi i poměrně pomalejší rozjezd.
Garantuju vám, že součástí téhle irské rodinky byste být nechtěli. Není to ale seriál, který byste si prostě chtěli pustit kdykoliv. Musíte na to mít tu správnou chuť a náladu, ostatně jako na většinu produkce od Showtime. 70 %
Jak jsem u první série musel čekat na správnou chuť, náladu a okamžik, tak druhá mě vtáhla, chytila a nepustila až do závěru. Ray Donovan řeší problémy druhých a zabředává stále hlouběji do těch svých. Sousto, které si ukousl vypadá mnohem větší než se dá sníst a musí s tím bojovat. Rozehrává se tak hra, kde se každej snaží přečurat každého a ještě z toho něco mít. A hra se přiostřuje a s každým dalším dílem vypadá ještě nebezpečnější než kdy předtím. Mělo to spád, velký spád až do samotného finále. Finále, které nezanechá kámen na kameni a které zaručuje, že i v příští sezóně rozhodně bude co řešit, co uklízet a před čím utíkat... 80 %
Třetí série a herecký koncert od Lieva Schriebera potřetí, svou rolí v Rayovi dokazuje, že opravdu patří mezi hereckou špičku a já mu jeho komplikovanou postavu prostě baštím. Podobně je na tom i Jon Voight, který si svého Mickeyho opravdu užívá. Jak už není překvapením, tak i letošní série byla pořádně zamotá a neobešla se bez krvavých zvratů. Druhá série sice zůstává nepřekonaná, ale seriál si drží vysoký standard. Nové tváře (Holmes, McShane) seriálu přinesly něco nového a jsem opravdu zvědav, co se bude dít dál. Rozhodně si na to počkám. 75 %
Ray Donovan je vážně zvláštní kousek a do nové série jsem se pouštěl skoro až s nechutí. Několikrát jsem to odložil, ale když jsem se nakonec rozhoupal, tak jsem příběh zhltnul během chvilky. Tak dobré to bylo. Ray byl tentokrát v nebezpečí ještě větší než obvykle, když se zapletl s ruskou mafií, ale to nebyl jediný jeho problém. Jako obvykle z toho však elegantně vybruslil, i když se nedá říct, že by to bylo bez ztráty kytičky. Do budoucna možná bude problém fakt, že se Ray stává prakticky nepřemožitelný.
Jako kdyby mě tvůrci v nové sérii vyslyšeli, protože tenhle Ray rozhodně není nepřemožitelný. Životní situace ho nyní trhají doslova na kusy a on si s přístupem sobě vlastním rozhodně nepomáhá. Prodloužení na další sérii rozhodně není překvapivé, dovedu si představit, kam se příběh může odvíjet od finále páté řady. Ale upřímně už si to nedokážu představit na moc dlouho a doufám, že Ray radši skončí než mu úplně dojde dech.
Šestá i sedmá řada se odehrávají v New Yorku, kam se Ray a jeho rodinka přesunula po smrti Abby a příběhu to dává prostor se rozvinout jiným směrem. O to víc pak mrzí ukončení sedmou sérií, jejíž závěr si vysloveně říkal o pokračování a i samotní tvůrci tvrdili, že se plánovali rozloučit osmou řadou. Takže je škoda, že jim nebylo dopřáno připravit odchod, jaký by byl Raye Donovana hoden. Tahle divoká irská rodinka mi vlastně bude docela chybět, třeba se jim podaří nějak vrátit a příběh uzavřít.
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
Poraď si sám
Nenáročná jednohubka, která díky délkám epizod uteče opravdu rychle. Já si jí pustil a dvakrát před spáním, hezky po sériích. Takže první série je pro mě o dost lepší než druhá, ale hlavně kvůli obsazení. To mě bavilo mnohem víc než v sérii druhé. Myšlenka dobrá, koho by nezajímalo, jak by poradil sám sobě?
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
OITNB - další zkratka co je třeba znát
Poté, co jsem se rozloučil s Trávou, jsem byl rád, že Jenji Kohan připravila pro Netflix OITNB. Něco tak podobného, ale přesto úplně jiného. Humor a styl je prostě znatelný, ale seriál z ženského vězeňského prostředí mi zaujal během prvního dílu a pak už bylo jen otázkou času jak rychle dokoukám celou sérii. Postavy jsou opravdu rozmanitost sama a já si je skutečně užíval. Kápo číslo jedna je bezesporu "Pornstache", škoda jeho závěrečné proměny - tu mu prostě nevěřím. Ale je těžký jmenovat jednu protože všechny mají něco do sebe, všechny jsou zajímavý a to se stává málokdy. Ať už jde o Alex, Piper , Red nebo někoho jinýho.
I flashbackový seznamování s postavama mi naprosto vyhovalo. Možná jsem jeden z mála komu nevadí obsazení Biggse. (Protože přesně takhle podle mě být ten muž Piper vykreslen). Závěr přinesl potřebnou gradaci a já se opravdu těším na to, až to bude pokračovat.
Jak jsem se byl první sérií příjemně překvapen, tak jsem se druhé nemohl dočkat. A zklamaný jsem rozhodně nebyl, i když nadšení z první série se asi překonat nepodařilo. A problém bych ani tak neviděl v nízké účasti Alex, mě třeba víc chyběl Pornstache. Přesto bych druhou sérii směle stavěl vedle té první jako důstojného následovníka. Další ze seriálů, kde si užívám hlavně vedlejší postavy, i když novou Vee jsem si opravdu oblíbil nedokázal. Na třetí sérii se ale rozhodně těším, škoda jen, že je to Netflix a budu muset čekat celý rok a nedostávám dávky postupně.
Zase po roce shledání se starými známými ale i novými tvářemi. A opět to dopadlo spokojeností. I když se samozřejmě našlo několik dějových linek, které mě nebavily, tak většinou jsem se slušně bavil. Příběhy z vězení jsou příjemně netflixovsky ulítlý (kalhotky, erotická novela) a flashbacky opět přináší něco zajímavého od důležitých postav. Tentokrát bylo finále poklidnější, i když samozřejmě jisté zakončení přineslo. (a otázky, co se stalo a bude dál). Tuto sérii největší proměnu prodělala Piper, která se z ustrašené pipky stane organizátorkou obchodu a pustí se do vytvoření svého vlastního "gangu", kterému se chystá vládnout pevnou rukou (Jak několikrát ukáže). Upřímně však doufám, že se jí to brzy rozsype pod rukama a bude trpět, protože mi díky tomu přestala být sympatická.
Tvůrci OITNB dokazují, že jsou machři na to, aby posouvali děj a přitom se netočil kolem hlavní postavy. Ano, můžete namítnout, že Piper nikdy nebyla tou jedinou hlavní postavou, ale vždy mi přišla hodně v popředí. To se v letošní sérii změnilo, protože tvůrci očividně pochopili, že nemají moc prostoru pro rozvíjení jejího příběhu a tak se věnovali ostatním postavám a hlavně vězení samotnému. Za mě je to jedině dobře, protože Piper už se mi hodně zajídala. Má to však i odvrácenou stránku, protože přes palubu hodili jinou postavu, kterou jim jen těžko budu odpouštět. I tak se však těším na příští rok, další sérii a nové příběhy z Litchfieldu.
Za pátou sérii je třeba vážně zatleskat. Nápad se vzpourou a fakt, že se celá série odehraje během tří dní byl sice riskantní, ale udělal z toho skvělou binge-watch záležitost. Snad ještě nikdy mě posun děje u Orange tolik nezajímal. Série samozřejmě opět nabídla několik pamětihodných okamžiků. A skvělá gradace v závěru mě nechala v napětí a očekávání, co bude dál.
A i šestá série bavila, navíc potěšilo, že se rozebírají následky předchozí vzpoury. Ať už dopadnou jakkoliv nespravedlivě. Staré známé se ocitají v novějším a mnohem drsnějším prostředí, než na které jsou zvyklé a bude jim trvat než se přizpůsobí. Pár nových postav bylo zajímavých a rozhodně přinesly zajímavé příběhy. I když celkově série nepůsobila tak napínavě jako loni. Nutno však říct, že očekávání toho, co se stane na závěr mě v klidu nenechalo. Mimochodem jeden z nejlepších nápadů série je podle mě Fantasy Inmate. Na další sérii jsem zvědav a uvidíme, co přinese.
Závěrečná sedmá řada nám dopřála důstojné rozloučení s partou v Litchfieldu. A bylo vcelku jasné, že některé konce budou lepší a některé horší, ale stejně tak bylo jasné, že dojde na slzy. Celkově však budu na OITNB vzpomínat v dobrém a s trochou hrdosti, protože jsem v posledních pár letech pomáhal na titulkách.
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Allons-y, Molto bene ale i Geronimo
Tento komentář bude určitě obsahovat spoilery, takže zvažte zda chcete pokračovat :)
Další ze seriálů, ke kterému jsem se dostal hlavně kvůli tomu, abych naposlouchal britskou angličtinu. 1. série je pro mě velkým seznamování s neznámým. Doteď jsem Doctora vnímal pouze jako seriál , který je sice dobře hodnocen, ale mě míjel a taky vím, že ho má rád Abed z Community.
1. série - Ale zpátky k seriálu. Musím uznat, že jsem čekal něco docela jiného a musel jsem si zvyknout na určitou šílenost, kterou pro mě Doctor oplýval. Nejen seriál, ale i samotná postava Doctora. Christopher Eccleston ho hraje dobře a vypadá při tom jako úchylnej šílenec říznutej dávkou sarkasmu. Po tom, co jsem si přivyknul tomu, že seriál je úplně něco jiného než na co jsem doposud zvyklý, tak jsem si Doctora docela oblíbil. Druhá polovina série mě bavila o mnoho víc, hlavně dvojdíl s bombardováním Londýna a závěrečný souboj s Daleky. Ti mi připomínají R2-D2. Nejspíš tomu pomohlo i to, že přibyla postava Jacka Harknesse. Upřímně jsem zvědav, kam mě Tardis zanese ve druhé sérii s novým Doctorem.
2. série - Nový Doktor a stejná pomocnice. Rose byla sice trošku otravná, ale když přijde na velké loučení, tak musím uznat, že jsem nebyl nijak extra potěšen, že o ní přijdu. Co se týče Doktora, tak Davida Tennanta jsem si oblíbil během chvilky a právě on je tím důvodem, proč jsem se rozhodl ve sledování vytrvat a přetrpět některé šílenosti, které k Doktorovi tak nějak prostě patří. Navíc ty jeho nemesis, Dalekové, že budou takhle neodbytný, to jsem teda nečekal. Ale zase má Doktor protivníky, kterým mu je hodno. Nicméně Tardis už mě má ve svých spárech a já se těším jaké další šílené příhody na cestách vesmírem a časem uvidím.
3. série - Doktor si najde doktorku. Poté co přijde o Rose, tak přichází na scénu Martha. I díky ní mě třetí série bavila zatím nejvíc. Její postava se chová chytře a přijde mi, že zbytečně nekomplikuje Doktorův život. Nastolené tempo se udrželo, za což jsem rád a cestování Tardis mě bavilo víc a víc. Jako vždy přichází závěr, který je tím nejvypjatějším, co se odehrává a tady to platí obzvlášť. Na scénu totiž přijde protivník, kterého by Doktor určitě nečekal a přinese sebou velké finále. A já jsem následně zklamaný, protože Martha dá Doktorovi a cestování vale.
4. série - Po prozatím nejlepší přichází pro mě zatím nejslabší série a to z jednoho prostého důvodu, protože je tady zatím nejslabší společnice doktora. Ano, přijde závěr série, který mnohé vynahrazuje, ale i tak se nemohu zbavit dojmu, že Donna byla výrazně slabší než její předchůdkyně. Se kterými se mimochodem shledáme v hodně emotivním závěru série, stejně jako s jinými "pomocníky", které si Doktor v průběhu let udělal. Konec série je opravdu nabitý až po okraj a já jsem v nadšení koukal na to co se děje. Opravdu perfektně promyšlené finále a nezbývá než zatleskat a hned si pustit následující speciály.
Speciály - Přichází labutí píseň pro Doktora v podání Davida Tennanta a s ní posledních pět speciálních dílů. Hned první s názvem Next Doctor mi sice nijak neučaroval, i tak to byl, ale poměrně povedený průměr. I když se zpětně ohlédnu, tak ze Speciálů pro mě jasně nejslabší. Následuje Planet of the Dead, kde Doktor a posádka autobusu Victoria 200 uvíznou na "písečné" planetě. Obvykle dobré, jako jakákoliv z epizod. Po ní však přichází vrchol a to Waters of Mars, která mě naprosto okouzlila a mezi speciály zaujala nejvyšší postavení, a to i přes to, že závěrečný dvoudílný boj přináší souboj s Masterem, návrat Pánů časů a hlavně rozloučení s desátým Doktorem.
Next Doctor ***, Planet of the Dead ****, Water of Mars *****, End of time *****
5. série - Nový Doktor v pořadí jedenáctý a pro mě třetí a nová pomocnice přichází na scénu, aby ze mě, coby člověka, který nevěřil nahrazení Tennanta, během jediné série udělali hlupáka. Oni ho totiž nahradili a velice úspěšně, což jsem opravdu nečekal. Chvilku sice trvalo si zvyknout, ale Doktor samotný je tomu předchozímu hodně podobný , třeba gesty nebo překvapivě i hlasem, co vše ale vylepšuje je Amy Pond. Úžasná společnice, do které jsem se zamiloval během první epizody. Takhle dobrou a hezkou společnost Doktor ještě neměl. Jednotlivé epizody pobaví, jsem rád, že bylo málo Daleků, a celkový děj byl taky fajn. I když konec lehce hraničil s překombinovaností. Nakonec se z něj ale úspěšně vykombinovalo a já se můžu těšit na to, kam mě Tardis zavede příště. A tak jedinou věcí, která mě mate a ubírá body je postava River Song, protože její vztah s Doktorem prostě i přes veškerou snahu nedokážu pochopit. Třeba jednou..
6. série - Doktor pokračuje ve spanilé jízdě a tentokrát bude hlavní protivníkem Ticho (mimochodem ty mimozemšťani jsou fakt cool a mají děsivý schopnosti) a jeho vlastní smrt. Nebyl by to Doktor, kdyby jí nakonec nějak nepřelstil. Nicméně jako takový se mi příběh docela zamotává, hlavně díky úloze River, z čehož vyplývá, že ten celkovej děj mě tolik neoslovil, ale jednotlivé epizody mi to vynahradily. Doktor mě prostě už má v pasti a já mu odpustím i slabší chvilky, protože vím, že mi to dokáže vynahradit. A taky jsem rád, že nevyměnil své společníky, protože Rory a Amy mě baví. Tak a vzhůru na sedmou a poslední sérii s Mattem Smithem.
7. série - Doktor už mě má dávno pevně v síti a já nadšeně sleduju každý další díl a stále víc se bojím toho, že už to skončí. Přišel čas vystřídat mojí milovanou Amy Pond, avšak náhrada za ní neboli "Impossible Suflé Girl" jí nahrazuje s velikou grácií a já jsem jí opět znovu nadšen. Až do teď jsem si to odmítal přiznat, ale dokonce i Matta Smitha jsem si asi oblíbil víc než Davida Tennanta a vysloveně se bojím toho až skončí a nahradí ho Peter Capaldi. Jednoznačně prohlašuji za nejhorší padouchy všech dob Plačící anděle, to jsou potvory kterým není rovno a že jich za tu dobu bylo naservírováno pěkných pár.
8. série - Přichází nová série a nová éra. Éra Doktora s tváří Petera Capaldiho, kterého jsem úplně bez problému přijal. Až mě překvapilo, jak moc mi do této nové role seděl. Sice mě odchod Smitha mrzel, ale Capaldi mě jako Doktor bavil a baví, škoda jen, že příběhy, které zatím odvyprávěl nejsou žádný extra zázrak. Nadšení jsem si odnesl vlastně akorát z epizody Listen, zbytek bych označil za takový doktorský průměr a to se bohužel týká i finále. Uvidíme, snad dostane prostor pro nápravu v příští sérii. V této série mě bavila i Clara, ale jsem vcelku zvědav, jestli opravdu odejde a kdo ji nahradí. Už teď se těším na vánoční speciál.
9. série - Je možná pravda, že v loňské sérii se Capaldi s modrou budkou spíše dával dohromady, ale letos už ji nekompromisně ovládal. Rozhodně jsem si ho oblíbil (snad i víc než předchozí Doctory) a jen nerad bych o něj přicházel. Letos nabízené příběhy jsou také mnohem lepší než loni. První polovina (čtyři dvojdíly) mě bavily jeden víc než druhý a ten třetí přinesl postavu Ashlidr, která byla pěkným oživením. A po dvojdílech už se šlo polehku do finále, nejdřív byla odejita Clara a pak přišla opravdu skvělá epizoda Heaven Sent. Letošní série postrádá slabé epizody a to je skvělá zpráva. Naladěn vánoční speciálem, kdy se Capaldi poprvé setkal s River Song, už se těším na další řadu a doufám, že se jí dočkáme už v roce 2016.
10. série - Desátá série se nesla v duchu představení nové společnice Bill, ale hlavně se připravovala na odchod samotného Doctora. Nemůžu uvěřit tomu, že už jsou to tři roky a Peter Capaldi uvolní místo u kormidla Tardis někomu jinému. Vážně jsem si ho oblíbil a zvykl si na něj a nechci, aby ho měnili. Aspoň, že letošek nabídl několik povedených epizod. Mniši stáli za to, ale hlavně závěr ve kterém se naplno vrátila Missy a taky Master. To byla lahůdka. Vážně jsem zvědav na to, koho za Doctora zvolí příště.
11. série - Jedenáctá série se navždy do historie zapíše jako přelomová a to hlavně tím, že Doctor je poprvé ženou. A po shlédnutí celé série musím říct, že to Jodie Whittaker sedlo náramně a veškeré obavy se ukázaly jako liché. I když mi hodně často (a podle mě zbytečně) připomínala Doctora v podání Tennanta. Jinak to bylo hlavně o prozkoumávání nového Doctora a jejích nových společníků, takže to bavilo, ale postrádalo to nějaký větší příběh či závěr. Žádná epizoda se asi výrazně nezapsala do paměti a ještě jedna změna přišla tím, že klasický vánoční speciál se posunul až na Nový rok. Nicméně i tak se těším na novou řadu a doufám, že tentokrát dostaneme o něco ucelenější příběh.
12. série - Druhá řada s Jodie Whittaker působila přeci jen ucelenější dojmem a finále s Timeless Child stálo za to. I úvod do série s představením nového Mastera fungovalo skvěle. Takže je pak škoda těch pár ekoepizod mezitím. Chápu, že Doctor se vždy snažil diváky i poučit, ale stačila by taková jedna epizoda za sérii. Na Jodie se valí spousta kritiky, ale ta podle mě není úplně oprávněná. Je tam pár věcí, které by se daly zlepšit, tak uvidíme v řadě třinácté. Třeba se změní (a hlavně zmenší) počet společníků a Doctor nebude tolik nadužívat její screwdriver.
13. série, také známá jako Flux - Ucelená série pro Doctorku vlastně docela fungovala. Díky nevyhnutelné zkáze vesmíru se vrátilo několik známých záporáků, objevilo se pár nových tváří a dohromady to utvořilo zajímavý mix. Šest epizod bylo tak akorát, aby to nebylo zbytečně natažené a pořád to směřovalo k hlavní události. Upřímně si myslím, že to bylo rozběhnuté na mnohem epičtější zakončení, takže je třeba doufat, že se Jodie Whittaker a s ní i showrunner Chris Chibnall rozloučí ještě o něco lépe v chystaných speciálech.
Vsuvka na závěr - Nikdy jsem si nemyslel, že to řeknu, ale zamiloval jsem si tenhle seriál a stal se ze mě fanoušek seriálu. Jak jinak vysvětlit, že už jsem si koupil i pár knížek v angličtině :)
77 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 22 lidí
Na Sibiři
Na Siberii se mi dostalo poměrně dobrého ohlasů a tak jsem se do ní s chutí pustil. Zpočátku to vypadá jako reality show a úvodní díly fungujou opravdu skvěle, bohužel po několika dílech úvodní nadšení přejde. Pro mě osobně nejhorší část přichází ve chvíli, kdy se soutěžící rozdělí na dvě skupiny. V tu chvíli mě začne štvát spoustu věcí, napadne sníh a skupina která jde pro záchranu jde tři dny a tři noci v metru sibiřského sněhu, v teniskách a džískách a mají jen trošíčku červený tváře a to je jen to co bije do očí úplně nejvíc je tam mnohem víc věcí, co můžou někomu vadit. Mě osobně neskutečně vadil Miljan, upřímně jsem čekal, že nám během chvíle tvůrci budou servírovat, že ho zhypnotizoval totem a rozhodl se všechny zabít. A to nemluvím o touze prohledávat opuštěnou základnu po tmě a v noci a nenechat to na lepší denní dobu. Na druhou stranu musím uznat, že gradace v závěru se opravdu povedla a já byl poslední díl neskutečně napnutej, abych zjistil jak to dopadne a dopadlo to opravdu dost podobně tomu jak jsem předpokládal, upřímně nebylo moc jiných možností pokud chtějí nějak pokračovat.. Těžko říct jestli jsem měl oblíbenou postavu, spíš bych je řadil obráceně, do té nejvíc nenáviděné k té co mi vadí nejmíň.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Pod Kopulí
Největší hit letošního léta a abych byl upřímný, tak jsem výsledkem tak trochu zklamán. Faktem je, že to je pravděpodobně způsobeno mým přehnaným očekáváním. Některé postavy jsou fajn, některé jsou děsivě uvěřitelné a některé štvou člověka každým záběrem ve kterém se ukážou. Tak by to mělo být a záleží na každém, které do jaké kategorie zařadí. Věřím však, že všichni mají v kolonce mrazivě uvěřitelného, radního "velkého" Jima Rennieho. Na druhou stranu je pro mě absolutně nejotravnější postavou jeho potomek, hlavně v prvních dílech mě naprosto vytáčí. Další kdo mi úplně nesedí je policajtka/šerifka, protože ta podle mě absolutně nezvládá to, co má dělat a opravdu se kolikrát chová hloupě, například tím, že slepě plní příkazy velkého Jima. Navíc mě vytáčí nedodržováním vlastních zákazů. jako při dni návštěv. Na kladné straně, kromě nezkažených dětí, hraje prim Barbie. To je podle mě nejlepší postav, už je proto, že se chová nejreálněji, když se chce starat hlavně sám o sebe. Samozřejmě, že se postupně změní na spoluobčana, který soucítí a pomáhá, ale i tak byl nejlepší. No, jsem zvědav na to jak bude děj pod kopulí pokračovat, takže se na další díly určitě podívám, ale cítil jsem, že by to mohlo být lepší...
Pro Under the Dome hraje fakt, že jde o letní seriál a v té době není velká konkurence, takže jsem se rád podíval i na druhou sérii. Tvůrci nám samozřejmě přihodili několik nových postav, aby se některých mohli zbavit a někdo nám tam zůstal. Pravda, že v úvodu mě vcelku překvapili, když rychle odepsali hned dvojici postav. Pak však tempo polevilo a rozřazování přišlo opět až v závěru řady. V průběhu této série jsme se podívali i mimo kopuli a hlavní náplní bylo hledání cesty ven. Závěrečný díl byl vcelku zajímavý, ale doufám, že seriál se dočká prodloužení, protože nenabídl zrovna uspokojivý konec...
Ono už leccos o úpadku kvality bylo naznačeno v předchozí sérii, ale ten sešup, který následoval ve třetí řadě. To bylo opravdu něco nečekaného. Nakonec tak jediná věc, která dává smysl je fakt, že se stanice rozhodla seriál ukončit. Protože tohle bylo opravdu něco. Dočkal jsem se sice odpovědi na otázku ze závěru minulé řady, ale možná bych raději byl, kdyby k tomu nikdy nedošlo. Třetí série servíruje postavy, co podstoupily lobotomii a vlastně žádnou z nich jsem nepoznal. K tomu se navrch přidá několik opravdu idiotských zvratů a dílo zkázy je dokonáno. A jo, ještě taky mimozemšťani...
56 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
Zlatej chlapec
Konečně jsem se dokopal k tomu, abych dokoukal tenhle seriál. Mám k němu tak trochu zvláštní vztah, protože právě tady jsem se snažil dělat svoje první titulky, ale nevydržel jsem až do konce. Proč, to je na jiné povídaní.
Tak a zpátky ke kvalitě, tady je jasno už po první epizodě, že se bude jednat o další z řady policejních dramat, které nepřijdou s ničím extra zajímavým či novým a to je škoda. Fakt je, že hlavním tahounem příběhu rozhodně není hlavní hrdina, ten bohužel působí až přehnaně ambiciózně a nesympaticky, díky tomu je hlavním charakterem jeho mentor v podání Chi McBridea. I proto je dobře, že finále je vlastně jeho. Nepřekvapilo mě, že se seriál nedožil další série, protože v podstatě opravdu nenabídnul žádný velký důvod proč by měl pokračovat.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Ta malá zrzavá potvora
Z nějakého důvodu hodně oceňovaná a vychvalovaná série o ženě, která jde za svým cílem. Je sice fajn, že je tady opravdu cool retro atmosféra, všechny ty auta, klobouky a dámičky v šatičkách. Bohužel co se týče postav, tak tady to vázne. Opravdu si nelze žádnou oblíbit. Hlavní postava Mildred se prostě chová jako kravka, hlavně při své výchově dcerky. Ta samozřejmě zaslouží samostatnou zmínku, protože to, co Veda předvádí je opravdu hodno několika přesně mířeným ranám do obličeje. A pak je tady jako bonus ještě karikatura v podobě Guye Pearce a jeho "gigola" Montyho. Ne opravdu je nelze mít rád, ale abych jen neplival jed, tak musím uznat, že je to minisérie vcelku snadno koukatelná, rychle utíkající a pro fanoušky Kate Winslet povinnost, takže pokud k nim patříte směle do toho. Třeba nebudete tak zklamaný jako já.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Obviously
Mě a bavit Sherlock Holmes? No, nedovedl jsem si to představit a pustil jsem se do něj vlastně jen kvůli tomu, abych naposlouchal britskou angličtinu. A čím jiným začít, když ne nejlépe hodnoceným seriálem poslední doby.
Jak už jsem řikal, starší verze Sherlocka mě nikdy nezaujali a nebavili. Přesto mě tahle moderní verze chytila do svých spárů překvapivě rychle. V porovnání s filmy Roberta Downeyho je tenhle projekt o několik levelů výš. Dvojice Benedict Cumberbatch a Martin Freeman si mě získala během krátké chvíle. Neskutečně mě baví Sherlockovi dedukce a celkový pocit je skvělý z obrázků i z hudby.
Study in Pink 1x01 - 90%
Na seznámení jsme dostali případ o zdánlivých sebevraždách, který funguje skvěle opravdu právě pro seznámení s postavami. Skutečně netrvá dlouho a dvojici Holmes & Watson si oblíbíte.
The Blind Banker 1x02 - 80%
Druhý případ nám přináší záhadu okolo zahraničního zločineckého gangu. Ta je o něco slabší než úvodní díl, ale i přesto je pořád na vysoké úrovni.
The Great Game 1x03 - 100%
Závěrečný díl první série sebou přináší naprosté nadšení. Na scéně se objeví Moriarty a rozehrává se Sherlockem opravdu velkou hru. Sled několika menších případů je dokonalý a vyvrcholí v úchvatné finále u bazénu. Tady si mě Sherlock získává definitivně.
A Scandal in Belgravia 2x01 - 100%
Nečekal jsem, že bude finále z minulé série překonáno, ale příběh okolo osudové ženy se mu minimálně vyrovnává. Skvělé, skvělé a já se nemůžu dočkat dalšího pokračování.
The Hounds of Baskerville 2x02 - 85%
Snad nejprovařenější název co se týče případů Sherlocka Holmese, který oplývá zajímavou, temnou a dobrou atmosféru.
The Reichenbach Fall 2x03 - 95%
Závěrečný díl druhé série sebou přináší opět velký souboj s Moriartym, který tentokrát rozehraje hru jež končí Sherlockovým pádem. Jak a proč v hlavě nepřestává znít.
The Empty Hearse 3x01 - 90%
Dlouho očekávaný návrat se uskutečnil a všechno proběhlo k mému spokojení. První díl byl pro fanoušky a věřím, že si ho stejně jako já i užili. Já jsem byl dokonce tak netrpělivý, že jsem díval na BBC i bez titulků, což se mi snad ještě nikdy nestalo.
The Sign of Three 3x02 - 70%
Druhá epizoda pro mě byla ze třetí série tou nejslabší. Nevím vlastně ani proč, jen prostě vím, že tenhle svatební projev mě neokouzlil tolik jako se tomu povedlo jiným dílům.
His Last Vow 3x03 - 90%
Sice jsem od největšího záporáka třetí série čekal víc, ale ve finále jsem vlastně odcházel spokojený a to nejen kvůli tomu, co bylo na všech monitorech.
The Abominable Bride 4x00 - 60%
Sherlock se vydal do Viktoriánské doby a překvapivě mu to vůbec nesedí. Dlouhé čekání mezi třetí a čtvrtou sérií vyplněno speciálem, který nenaplnil očekávání.
The Six Thatchers 4x01 - 70%
Návrat na televizní obrazovku po letech, který dopadl tak nějak rozpačitě. Epizoda sice nabídla pár zajímavých věcí, ale celkově nebyla žádný zázrak a s klidným svědomím se dá říct, že o nejslabší díl série.
The Lying Detective 4x02 - 90%
Tohle byla velká paráda. Toby Jones se pro role záporáků prostě narodil a tady si střihnul jednoho perfektního. Skvělý díl, který jsem myslel, že bude v letošní sérii jen těžko překonán, ale nakonec byl minimálně vyrovnán závěrečnou epizodou.
The Final Problem 4x03 - 100%
Rozpačitý vstup do čtvrté série je zapomenut. Tohle byl opravdu povedený díl. Návrat Moriartyho (Andrew Scott si tu roli vysloveně užívá) a završení velkého příběhu. Podle mě se jednalo o závěr seriálu, ale nebude mi vadit, když se budu mýlit.
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí