Pajky
Jméno | Pavel Lepič | |
Věk | 36 let (Vodnář) | |
Bydliště | UK | |
— | ||
— | ||
— | ||
Poznámka | — |
Chandler
Na nový seriál Matthewa Perryho jsem byl hodně zvědav, hlavně proto, že jeho postava Chandlera byla v Přátelích má nejoblíbenější.
Další srovnání se nabízí s loňským seriálem Anger Management. A i když mám rád Charlieho Sheena, tak tenhle kroužek mám mnohem radši. A to nejen kvůli hlavnímu hrdinovi, lehce arogantnímu komentátorovi Ryanu Kingovi. Upřímně celý kroužek včetně vedoucí má svoje kouzlo, ať už jde o bláznivou feministku Anne, kočičí ženu Soniu, španělsky mluvící Faustu nebo děsivě divného pana K. Potěšila mě i dvojice spolupracovníku Ryana, nejen jeho kámoš a šéf Steven (John Choo), ale i asistentka Carrie.
Seriál je nenáročnou oddychovkou, kterou si musíte oblíbit, protože dokáže vyvolat ten správně příjemný pocit. Doufám že dostane další sérii, protože my si s přítelkyni vždycky rádi pustíme nový díl "Chandlera".
BTW: Díl s Courteney Cox byl boží.
78 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
Když ti mrtvý zavolá
Existuje několik způsobů jak se k tomuhle seriálu dostat. Pravděpodobně to bude kvůli tomu, že někdo viděl Dollhouse a zajímalo ho, kde ještě je k vidění Eliza Dushku. To je i můj případ a připočetl jsem si k tomu poměrně zajímavý námět - přetáčení jednoho dne. Další cestou je, že vás zajímalo kam se po Beverly vydal Brandon. Toho jsem si já oblíbil už jen díky hostování v Havenu. Tady se navíc všechno zlepší díky jeho příchodu a alespoň jeho postava se chová rozumně. No pak je tady ten obejda z Pařby jehož jméno neumí nikdo vyslovit a teoreticky sem vede cesta i přes hezouna z White Collar, Matta Bomera.
Tak a k seriálu, námět mi přišel zajímavej, bohužel už od druhýho dílu byl strašně nudnej a ohranej. Navíc hlavně Tru se chová jako prvotřídní trapka a opakuje stále stejné chyby. Ještě, že přijde Jack Harper, protože jinak by to bylo k uzoufání nudné. Tak alespoň souboj o každou duši je zajímavý. Druhá série možná pomohla v tom, že nepřinášela nudné díly, přesto jsem čekal o něco zajímavější finále. Nakonec vlastně to co nejvíc utkví v paměti, je to, že Eliza Dushku pořád běhá. Pořád, ona asi neumí chodit pomalu.
56 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
Hello Wisconsin !
Pozor, může obsahovat spoilery!
První série je jako vždy seznamovací. Abych pravdu řekl, tak pilotní epizoda mě nijak neokouzlila. Vykolejil mě smích v pozadí a mluvící plakáty. Postupem času jsem tomu, ale přišel na chuť a tuhle partičku si docela oblíbil. Hlavní hrdina Eric Foreman je loser první kategorie, kterej je navíc zamilovanej do své sousedky Donny. Té to mimochodem sekne. Partičku dotváří věčně se rozcházející pár Kelsa a Jackie, které hrajou momentálně největší "filmová jména" (Kutcher a Kunis). A pro úplnost musíme započítat i Hyda a zahraničního studenta Feze. Přesto nejlepší jsou Foremanovi rodiče, protože jak tatík Red tak i jeho žena Kitty jsou naprosto dokonalý a bez ostychu si kradou scény pro sebe a úžasně hlásí. Uvidíme co přijde dál.
Druhá série pokračuje v zaběhnutých šablonách. Mezi obsazení se více přidává Laurie, hlavně jako jablko sváru mezi Michaelem a Jackie, kteří se konečně skutečně rozcházejí. Hyde si spokojeně žije u Formanů a Donna s Ericem se chystají odbýt si svoje poprvé. Fez je stále lovec teoretik a snaží se vyznat lásku i Jackie. Důležité je, že se nezměnili Red a Kitty a stále hlásí jako o život. Změnila se i úvodní znělka, měl jsem radši tu dřívější, přišla mi taková živější a taky se změnily prostřihy, místo zelené kytičky tam poskakují samotní představitelé.
Se znělkou jsem se už srovnal a už se mi líbí i tahle. Co přináší jinak třetí série? Eric řeší problémy ve vztahu s Donnou, Michael se snaží dát znovu dohromady s Jackie, aby znovu mohl řešit problémy, které ze vztahu vyplývají. Dokonce i Fez si najde holku, ale pak se jí snaží zbavit poměrně zvláštním způsobem. Takže jedinej Hyde neřeší vztah s holkou, ale aspoň tam má vztah s otcem. Jeden z nejlepších dílů je Výlet do Kanady, nejen kvůli problémům na hranici, ale hlavně kvůli Redovo nahrávání. A vše končí velkým sháněním prstýnků a následným zasnubováním.
Čtvrtá série začíná rozchodem Erika a Donny a následným řešením tohohle problému. Další pár u kterého nepřekvapí, že se pořád schází a rozchází je Kelso a Jackie. Celkově se tahle série hodně zaobírá rozchodama, protože i souseda Boba opustí jeho žena a i on hledá až najde někoho nového. Stejně je na tom Donna, které Jackie dohodí prvního kdo se namane, v tomhle případě Kelsova bratra Caseyho. Aby toho nebylo málo, tak i Fez si najde holku. Svou laťku vtipnosti to drží pořád stejně vysoko, některý momenty jsou úžasný a nezapomenutelný, i když je fakt, že Eric je svou nerozhodností dost otravnej. A v závěru se utíká do Kalifornie. Pořád mě to baví a doufám, že bude i dál.
Jak se utíkalo do Kalifornie, tak se z ní muselo i vrátit a v Point Place nás čekalo jedno překvapení, které se stalo v podstatě nosnou myšlenkou celé série. A to milostný trojúhelník Kelso - Jackie - Hyde. Druhá věc je Donny a Ericovo znovushledání završené zasnoubením a tlačením do svatby. V důsledku čeho se Donna a Eric rozhodnou odstěhovat a opustit tak rodinná hnízda. Jedna z nejlepších věcí co mohla potkat rodinu Foremanových je menopauza Kitty, protože nám díky tomu dostatečně zRedovatěla. Nejvíc mě stále baví Redova nekompromisnost a Kelsova naivita, chcete-li hloupost.
Šestá série přináší na přetřes hlavně pořád plánovanou svatbu Erica a Donny, terčem vtípků je stále hlavně Kelso, tentokrát hlavně proto, že se přidal k policejní jednotce, ale i kvůli tomu, že se mu podařilo oplodnit pěknou knihovnici. Na hostování o různé délce se nám zastavilo několik povědomých herců, jako Alyson Hannigan (kadetka), Shannon Elizabeth (knihovnice), Brooke Shields (matka Jackie) nebo Seth Green (Mitch). Na závěr se samozřejmě vše zkomplikuje a dopadne jinak než si hrdinové na začátku představovali. Pořád výborné a pořád skvěle bavící.
Sedmá série by se dala nazvat jako pracovní. Red otvírá nový obchod s tlumičema, Fez si najde práci, Jackie dostane nabídku, Donna si uhájí svou práci před jednou hlupkou (Eliza Dushku) a dokonce i Hyde se pozná se svým skutečným otcem a díky tomu se stane velkým zaměstnancem. Do příběhu přibude nejen otec Hyda, ale i sestra Angie a Hydovi bude jako obvykle nejčastěji komplikovat život Kelso. Dojde i na Erica, který plánoval rok se flákat, na konci se totiž rozhodne pro kariéru, kvůli které bude muset odcestovat a nás tak čeká jedno dojemné rozloučení. Kvůli tomu nám k závěru přibývá nová postava Charlieho.
A přišla závěrečná osmá série. S postavou Charlieho jsem se mýlil, přesto se vrátila snad nejotravnější a nejhorší postava celého seriálu Leo. Proč? To vážně nevím, a proto oceňuji snaha tvůrců alespoň o novou postavu Randyho. I když samozřejmě nemůže nahradit ty odchozí. Bohužel se musíme vyrovnat nejen s absencí Erica, ale hlavně se s námi rozloučí i Kelso a to je opravdová ztráta a proto musím říct, že poslední série je nejslabší z toho co se v Point Place odehrálo a to i přesto, že sem zavítá pár známých tváří na hostování. Nejlepší je Bruce Willis jako vedoucí bordelu. Hlavně však přichází samotné finále ve kterém se nám nakonec vrátí i staří dobří přátele. A finále je skvělé. Takže se překvapivě, přesto však zcela zaslouženě zapíšou "Sedmdesátky" na seznam seriálů, které můžu sledovat pořád dokola po bok Simpsonových, Futuramy, Přátel nebo Dva a půl chlapa. Protože neskutečně baví!
Kdo neviděl, rozhodně neprohloupí, když tenhle nedostatek odstraní.
63 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
Komplikovaná konspirace
Na Zero Hour jsem se docela těšil na základě traileru, německé konspirace mám rád, když se dobře uchopí. Bohužel to se tady asi úplně nepovedlo, jak jinak si vysvětlit tak rychlé zrušení. A proč to nevyšlo? U mě je problém hlavně s církvi, tu já nikdy zrovna nemusel, alespoň v tomhle významu. No problém je i to, že se tam dějou opravdu divné věci (např. opuštěná naci-ponorka). Herecké obsazení není zajímavé, těšil jsem se alespoň na Addison Timlin, ale ta ta pouze plní roli dekorace, i když pěkné. Musím souhlasit i s tím, že nechápu, proč se záporák pořád všude tahá s tou ženskou. Zavřít a basta, vždyť jí sebou nikdy nepotřebuje. Po třetím dílu je konspirace vyhnaná do takových výšin, že stejně není možné vytvořit odpovídající zakončení a zrušení je tak i částečným vysvobozením. I když uznávám, že kdyby se pokračovalo, i já bych nejspíš koukal dál. Takže já jsem zklamán, možná i kvůli původním očekáváním a proto je vlastně docela s podivem i mé průměrné hodnocení. Občas to mělo i snahu o dobrý okamžik.
33 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Jeden z nejrealističtějších seriálů
Mravenčí práce a bezvýchodné situace. Nicotnost policie a zbytečnost snahy. Ano, první série skvěle ukazuje, co vše je k ničemu a proč. Ve finále se totiž zahrajou jen takové drobné škatulata a v podstatě se nic nemění. Smutné je, že to je prostě realita. Fajn postavy, ať už na dobré straně, hlavně McNulty, ale i na záporné straně, kde vládne pravá ruka Stringer Bell. Trošku pomalejší tempo vynahrazuje reálnost všech situací, které se zde odehrávají. Mezi policejními dramaty je to rozhodně nadprůměr, ale teprve další série mě mohou přesvědčit o celkovém hodnocení.
Ve druhé sérii došlo na dokaře, na pašování, na prostituci, ale zůstalo se i u starých dobrých drog. Hlavní postavy jsou Frank Sobotka a jeho syn Ziggy a synovec Nicolas. Díky pašování a tomu, že v doku se pořád něco děje, je tahle série o něco lepší, i když pomalejší epizody nechybí, hlavně z počátku, kde se znovu formuje jednotka. Jednotka poskládaná z těch stejně nechtěných policajtů jako předtím, ještě jim přibude do týmu jedna sympatická lokální policajtka. Příběh z doků se nám polehku uzavře a já jsem zvědav jak bude pokračovat se Stringerem a jeho drogovou partou.
Třetí série je pro mě zatím nejslabší ze všech a to hlavně díky tomu, že se opravdu nic neděje. Sice se nám vrátí Avon a policajti se snaží vytvořit free zóny, tzv. Hamsterdam, ale to mi nestačí. Kritika byrokracie není taky nijak extra zábavná. Alespoň že v závěru se roztančí kolečka pomsty a na scénu se vrátí Bratr Mouzon a hlavně Omar. (Ten to u mě dopracoval na jednu z nejzajímavějších postav). Z čehož rozhodně nebude mít radost dvojice Stinger Bell a Avon Barksdale, protože je nečeká nic hezkého. Doufám, že příští série to zase o něco zlepší.¨
Zlepšení přichází, na scéně se opět potuluje Omar, kterej pro změnu šije na někoho boudu. Své o tom ví Marlo a Joe. Dalším bodem je školství, které je v ulicích Baltimoru opravdu ukázáno tak trochu jako zbytečné a hlavně jako opravdu zanedbané a špatné. A politická scéna, která se zaobírá volbami na starostu a přináší sebou sympaťáka Carcettiho. Jsem dost zvědav jestli se mu podaří zastavit nebo zpomalit úpadek ve městě, protože soudě podle zatím zmíněných překážek, to není zrovna nejjednodušší úkol. Opět nám přibudou nějaké postavy, tentokrát hlavně školáci a pár postav nám skončí poschovávaných v opuštěných domech nebo prostě mrtvých na ulici. A už kvůli zbývajícím členům základního týmu a kvůli novému starostovi se těším na poslední pátou sérii.
Závěrečná pátá série je pomyslnou třešničkou na dortu, protože to co se v ní odehrává je do slova a do písmene úžasné. Přichází ta největší gradace a zároveň se vyrovnáváme se všemi postavami, které nám v příběhu ještě zůstali a že jich není málo. Trošku nakoukneme i do kuchyně senzacechtivým novinářům. Na post nejzajímavějších postav celého seriálu jsem si dosadil Omara a z druhé strany barikády, té správné, to byl jednoznačně Lance Reddick jako Cedric Daniels.
57 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
Chybí někomu Ostrov?
Na Last Resort jsem byl velice zvědav, protože jako jeden z mála seriálů mě dokázal navnadit už trailerem. Námět byl výborný a možná by tomu slušela víc kabelovka. (například kvůli sporům s Pakistánci nebo Číňany). Bohužel sledovanost zapříčinila, že se dožil jen jedné série. Na druhou stranu je fakt, že je dostatečně dobře uzavřen, alespoň příběh kapitána Markuse. S rozpletením konspirační teorie v D.C. už tolik spokojenej nejsem. Co se týče obsazení, tak pro mě byla jedna velká neznámá, v paměti jsem měl pouze Terminátora Patricka a Sierru z Dollhouse, kterou hrála Dichen Lachman. Další věc je, že když se podíváte po Ostrově, kde ponorka zakotví, tak vám nemůže naskočit nic jiného než Lost. Každý záběr na krajinu ho připomíná. Některý epizody mi přišli takové zmatené, překvapilo mě, že se postavy v klídku dostávaly z ostrova, kdy se jim zachtělo, aby se následně vrátily jak se jim chce. A vysloveně mě vadilo, jak tam nechaly dělat samozvaného vládce ostrova co se mu zlíbí. Přesto, přeze všechno jsem byl nakonec se seriálem spokojenej, protože mi nabídl dostatek akce a napětí, dostatek emocí i nadmíru patosu (která mi ale nevadila). Škoda jen, že samotné finále přineslo tolik zvratů, že by to vystačilo na dalších deset dílů.
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Prospěšné práce
Může obsahovat spoilery:
Po první sérii se dá prohlásit, že to upoutalo mojí zvědavost. Když už se to porovnává s Heroes, není to tak návykový, ale i tak to upoutá. Postavy jsou zajímavý, schopnosti taky. Nejvíc si u mě šplhnul 4 díl, kdy se řešil Buttefly effect. Jen je to na můj vkus až moc sprostý, jediná výtka. Jenže k tomuhle to patří, přeci jen ta skupina nejsou úplný svatoušci. 75%
Druhá série se opět předvedla v dobrém světle, opět mě nejvíc bavil díl číslo 4, videoherní. A miluju ten přízvuk co má Kelly. S hodnocením jdu ještě o trochu výš - 80% a uvidíme co nabídne další série.
Tahle série je pro mě zatím to nejslabší co Misfits nabídlo. Ale rozhodně to není odchodem Nathana, protože myslím, že Rudy ho dokázal nahradit. Jde spíš o to, že ty díly ze začátku stojí za prd a navíc jim chybí už ty zajímavý schopnosti. Ty nový za nic nestojí. Najde se sice pár lepších dílů jako Naci, Zombie a Finále, ale většinou mě to nebavilo jako předtím. Na konci se nám kruh uzavřel a přijdeme o další dvě osoby. U Alishy bych to pochopil, protože stejně nedostávala moc prostoru. Škoda bude Simona, ale díky finále to vlastně jinak nešlo, aby to do sebe krásně zapadlo. 60%
Nezadržitelný pokles pokračuje a ani nového postavy ho nezpomalují. Ten novej kluk, kterýmu jsem za celou sérii nepřišel na jméno je absolutně tragickej. Nová holka Jess je sice o něco lepší, ale taky to není žádnej zázrak a když k tomu připočtu ještě Abby coby náhradu za Curtise, tak mi z toho ve finále nevychází nic extra zajímavého. Příběh umřel úplně, teda pokud jím neměla být ta příšerná linka s barmanem Alexem. Navíc značně vyměknul i Rudy. A co hlavně, hlavně už se vůbec nepoužívají schopnosti, i když je má každý a většina z nich stojí za prd. Tentokrát mi opět utkvěl 4 díl, ale hlavně protože mě naštval. Nemám rád, když někdo někdo ubližuje morčatům. Osobní problém :) A to finále, pro boha, co to bylo? 50% a obávám se, že tohle byla moje poslední série, i když nerad opouštím rozkoukané seriály.
Nakonec jsem se přeci jen přesvědčil k tomu, abych se na poslední sérii podíval. Sám sobě jsem poručil, že to nesmím brát jako "TY" Misfits, ale prostě jako něco jinýho a překvapivě to fungovalo. Poslední série pro mě tak určitě byla vylepšením oproti té předchozí. Překvapivě nejvíc mě bavil probační. Jinak je samozřejmě nejzajímavější Rudy, jak originál tak i Rudy 2. Úplné finále mi sice nepřišlo jako nějaký velký zázrak, ale jsem s ním docela spokojen. Takže mu nakonec udělím smířlivých 70 % A mimochodem Nathan byl fakt kokot a mě ani trochu nevadí, že ho nahradil Rudy, v tom problém nebyl.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Zrušení se vlastně nedivím
K tomuhle seriálu jsem se dostal kvůli tomu, že tady měl docela pozitivní ohlasy. Tak jsem ho začal stahovat s tím, že se v budoucnu podívám. A nyní nastal ten čas. Dostal jsem se k tomu samozřejmě až poté co ho zrušili, takže to zabralo jen jedno nudné pracovní odpoledne. Tohle je pro mě prototyp seriálu, nebo přesněji sitcomu, který se mi ani trochu nelíbí. Nejvíc mě irituje umělý smích v pozadí a kdybych ho náhodou přežil, tak by mi tentokrát vadilo i obsazení. Gay je až moc gay a díky tomu i jeho nejlepší kamarád na mě taky působí jako gay. Nevadí, že řeší zásnuby. Zpátky k tomu smíchu, vážně je ho tam tolik, že si takovou četnost snad ani odjinud nepamatuju a ten smích tak i zůstane jedinou věcí, kterou si z tohoto seriálu zapamatuju.
A mimochodem z Davida Krumholze se nám stává nový Tyler Labine, letos je to podruhé za sebou co jeho seriál šel tak rychle do kopru (Playboy Club). Tentokrát však oprávněně.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Guilty pleasure
Tak mam za sebou první sérii tohohle podivně úchylného seriálu. A zatím jsem i přes četné nechutnosti docela spokojen. Parta kolem Alexe docela funguje a postava kapitána Thada je úplně nejvíc bizarní. Dokonale k tomu pasuje i znělka.
Druhá série se veze na stejně perverzní vlně jako ta předešlá a já jen musím kroutit hlavou a říkat si "To jsou volové." Obyčejně se mi tento druh humoru nelíbí, ale tady mi to vše sedlo a dobře se bavím, pořád. Postava Thada Castla je naprosto dokonalá a už jen kvůli němu to stojí zkusit. Ten jeho jekot! A příběhy? Co asi tak čekat od celibátu, řešení těhotenství nebo prstu v řiti od téhle party. A závěrečné šílenství, to byla taky jedna velká lahůdka.
A závěrečná třetí sezóna? Kdo by to byl čekal, že BMS nám nakonec přinesou skutečný zápas a opravdové emoce. Já tedy rozhodně ne a proto mě to víc než příjemně překvapilo. A tak nezbylo než naposledy zapařit s Alexem a Thadem, kteří pod vedením kouče Martyho Danielse došli až k nálepce "Guilty pleasure se vším všudy". Go Goats, Blue 16!
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Buy More
Chucka jsem začal sledovat před pár lety, ale nijak mě neupoutal a vydržel jsem u něj pouze dvě série. Až teď jsem se vrátil, abych to od třetí dokoukal. Ale co si z těch dvou sérií pamatuju? Asi tak základní vztahy, aneb kdo je kdo. Dvojice-nedvojice Sarah a Chuck, Agent Casey o kterém se neustále spekuluje, že je dvojitý agent. Chuckovo sestra a její přítel Suprák. Až potud jsou ty postavy dobrý, pak ale začne průšvih jménem Buy more. Kde snad každá postavička je špatným vtipem. Počínaje Morganem, který je ještě občas snesitelným až po další postavy, jejichž jména ani nestojí za zapamatování. Takže z prvních dvou sérií mám dojem průměrného agentského seriálu.
Tak dostávám se ke třetí sérii a opět se zamotávám do snahy Chucka stát se agentem, pronikám do Intersectu, do krytí v Buy more, do vztahu Chucka a Sarah. K tomu jsem zklamán že si nenechal Hannah. Pak tu máme boj proti Kruhu a hlavní postavu Shawa. Jinak pro mě Chuck zůstává průměrný seriálem, i když ho tentokrát už dokoukám. Nejlepší je stejně plukovník John Casey.
Po čtvrté sérii jsem si jistej snad jen tím, že víc překombinovanej seriál jsem neviděl a to za sebou mam Prison Break, Lost i Heroes. Přesto, co se děje tady, tak to mi hlava nebere. Abych nebyl jen negativní, tak potěšilo alespoň několik tváří ve vedlejších rolích jako Dolph Lundgren, Timothy Dalton, Summer Glau nebo Linda Hamilton. Ale když už jsem jednou řekl, že to dokoukám, tak to prostě udělám, ať to stojí, co to stojí.
Aby kombinacím nebylo konec, tak se nám natočila ještě závěrečná pátá série. Vážně chybí už jen to, aby se Intersect nahrával do náhodných kolemjdoucích a bylo by to kompletní. I jediná skvělá postava za pět let v Burbanku řádně vyměkla, ano řeč je o nepřekonatelném Caseym, řešícím rodinné problémy. No, ale teď vážně, konečně jsem se dostal k závěru a jsem rád, u ž nikdy neuvidím něco tak hrozného jako byl Jeffster, i když jejich Take On Me zachránilo svět.
13 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí