avatar uživatele

Kri-kri

off
JménoSamuel Varga
Věk43 let
BydlištěBrno
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Sociální sítě nepoužívám, kontaktovat mě můžete pod stejnou přezdívkou na ČSFD.
Názory uživatele Kri-kri
plakát
Černý hřebec
9. června 2022
další názory k seriálu

Nezajímavý seriál z prvních let Novy

Tento seriál si vybavuji jen velmi mlhavě. Běžel někdy v roce 1997 o víkendu brzo ráno na Nově, od té doby jsem ho v televizi nezaregistroval. Tenkrát jsem letmo zahlédl asi jen dva nebo tři díly, nejspíš ani ne celé a po pravdě, nijak mě to nezaujalo. Jediné, co si pamatuji je brněnský dabing, neboť nějakého dědu v hlavní roli daboval Jiří Tomek. Seriály o koních a dostizích mě nikdy moc nebraly, takže víc jak 30% ode mě nečekejte.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
30 %
plakát
Xi you ji
9. června 2022
další názory k seriálu

Opičí král v animované verzi

Poměrně rozsáhlé animované zpracování téměř všech příběhů z Wu Čccheng-enova románu. Jsou tu jak notorický známé příběhy, jako trojí střetnutí s Bílou paní, bobulky nesmrtelnosti, Ohniváček i boj o vějíř u Ohňové hory, tak i ty méně známé, např. sedm pavoučic, Sunův dvojník, kapří démon, Azurový býk, zničení démonů v království Bi Qiu a mnoho dalších. V příběhu o utkání s třemi čaroději je tu dokonce i scéna, kdy je Beraní síla uškvařen v kotli s vroucím olejem, což ani v hraných seriálech z let 1986 a 2011 nenatočili. Přestože jde o kreslenou verzi, tudíž určenou zejména dětskému publiku se většina příběhů věrně drží knižní předlohy, pouze příběh o démonce Bilé myši z Bezedné sluje je zde výrazně předělán (scény s vražděním mnichů v klášteře tu schází a taky tu není jedna démonka, ale rovnou dvě). V tomto seriálu nebylo zakomponováno jen malé množství příběhů a většinou šlo o ty méně dramatické, jako např. léčka nastražená bohy zkoušející ctnost mnichů, Tripitakovo veršování s bůžky půdy Trnového pahorku nebo přivolávání deště v prefektuře Fengxian. Na animovaný seriál je to docela slušně a věrně provedená adaptace, hlavní hrdinové jsou nakreslení podle čínského seriálu z r. 1986, takže dám 80%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Dobrodružství Penelopy Pitstopové
9. června 2022
další názory k seriálu

Animák z Premiéry

Tento velmi starý animovaný seriál běžel roku 1995 na Premiéře v odpoledním sobotním bloku seriálů Hanny-Barbery spolu s Flintstoneovými. Penelopu Pitstopovou věčně pronásledoval jakýsi chlap v zeleném plášti, s dlouhým nosem a brýlemi, který si říkal doktor Dráp a všemožnými převleky a pastmi ji chtěl polapit, načež parta zakrslých chlapů jí přispěchala na pomoc. Animace byla na svou dobu celkem dobrá, příběhy napínavé. Netuším, jak by se mi seriál líbil dnes, tehdy jsem to sledoval celkem pravidelně. Na druhou stranu, na rozdíl od jiných seriálů z Premiéry mi tento nijak zvlášť nechybí, proto v hodnocení zaujímám neutrální postoj a dávám průměrných 50%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
50 %
plakát
Velké putování Bolka a Lolka
9. června 2022
další názory k seriálu

Seriálová verze Velkého putování Bolka a Lolka

Ještě donedávna jsem neměl ani tušení, že Velké putování Bolka a Lolka existuje i v seriálové podobě, doposud jsem znal jenom daleko známější film, o němž jsem nevěděl, že je jen pouhým sestřihem. Shlédl jsem 12 veřejně dostupných dílů z celkových 15-ti (škoda že seriál není k sehnání komplet). I tak mě dost šokovalo, kolik scén je v seriálu navíc oproti filmu, zejm. na začátku, ke konci a také scény z Londýna s lordem Foggem. V seriálu zas chybí dvě scény s Jimmym Pif-Parfem (jeho útěk z vezení a následné zatčení po zničení mostu). Film je na 80% a stejné hodnocení ode mě dostane i seriál.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
80 %
plakát
Chai tin dai sing suen ng hung
9. června 2022
další názory k seriálu

Nepovedená verze Putování na západ

Toto seriálové zpracování Putování na západ na mě působí velice prapodivně. Připadá mi to spíš jako laciná ochotnická parodie a výsledná forma tomu nasvědčuje. Ono nasadit do něčeho hongkongské kung-fu herce ještě není zárukou úspěchu. Navíc pouhých 35 dílů utvrzuje v tom, že nemohly být natočeny zdaleka všechny příběhy z knižní předlohy. Kostýmy a masky jsou ubohé, kamera a zejména osvětlení příšerně přejasněné. Výběr lokalit tristní - interiéry laciné papundeklové dekorace a co se exteriérů týče, točí se převážně na poušti (žádné hory, lesy ani řeky). Píska tu představuje jakýsi vychrtlý mladík a Sun má dokonce milenku. Velmi obtížně se v této verzi dají rozpoznat jednotlivé příběhy z románu, nejspíš většina dílů nemá s původní předlohou mnoho společného a navíc jsou bez základní návaznosti. Tak třeba v příběhu o požáru v klášteře u hamižného opata Zlaté jezírko už jsou zde Čuník i Písek. Příběh o Bílé paní jsem tu nenašel, stejně tak ani jak byl Tripitaka zakletý v tygra. A už vůbec nedokážu nikam zařadit tu roztomilou sexy ďáblici v červeném, vyskytující se od konce 14. do poloviny 16 dílu (i když ona je to jediné, co se mi na tomto seriálu alespoň trochu líbí).:) Ze všech seriálových verzí je tato jednoznačně nejslabší, proto víc jak 30% dát nemohu.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
30 %
plakát
Xi you ji
8. června 2022
další názory k seriálu

Nová rozsáhlá verze Putování na západ

Zatím nejnovější a také nejrozsáhlejší verze Cesty na západ. 66 dílů po 45 minutách je velmi slušný počin. Seriál obsahuje téměř všechny příběhy z románu, i když některé jsou až moc překombinované a tudíž obtížně rozpoznatelné, třeba hadí upírku jsem tu jaksi nenašel. Dramatizace se příliš nepovedla, příběhy mají velice rozvláčné mnohaminutové dialogy, čímž každý příběh většinou zabere dvě celé epizody, někdy i víc. Tak např. v zemi Černých kohoutů se už poražený démon 10 minut dohaduje s Bódhisattvou. Příběh z království žen se dokonce táhne přes tři díly, z toho nejvíc prostoru zabere boj s démonkou představující odpudivého škorpiona. Oproti tomu v zemi Pomalých kol ani zde není natočeno, jak Sun skoncoval s démony Jelení a Beraní sílou, po popravě Tygří sily, stejně jako u seriálu z r. 1986 příběh předčasně končí. Nějak nemůžu pobrat, že princezna Stydlivěnka démonův odchod obrečí, což je nevěrohodný závěr, zato pavoučice se tu docela povedly, vypadají dost nechutně a jak hýbaly nohama, tak to odporně mlaskalo. Čuník v řece s pavoučicemi je mimořádně vtipný a jak se proměnil v piraňu a hryzal je pod vodou.:) Zajímavé bylo, jak Sun proměněn v Tripitaku si v zemi Bi Qiu vyňal několik různobarevných srdcí. Démonka z Bezedné sluje tentokrát v klášteře vraždila tak, že na mnicha poslala obrovské hejno krys a v mžiku z něj zbyla jen kostra. V této verzi byla velmi silná a neporazitelná, do boje proti ní se zapojil i dračí princ, i když to není takový sympaťák jako v původním seriálu. Ze všech dosud natočených hraných verzí je tento seriál zatím druhý nejpovedenější, hned po nepřekonatelné klasice z roku 1986 + 1999, proto uděluji nadprůměrných 70%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
70 %
plakát
Remi the Homeless Girl
8. června 2022
další názory k seriálu

Předělávka Malotovy klasiky Bez domova pro feministky

Že jsou Anime vesměs feminizovaná mi nijak zvlášť nevadí, ostatně některá patří k mým oblíbeným, ale tohle už je trochu moc! Proč proboha musejí feminizací prznit jednak Malotův román a pak i podle něj velice kvalitně natočený anime seriál z roku 1977 a vytvářet zcela zbytečnou předělávku, kde Remi není malý chlapec, nýbrž dívka? Jaký to má smysl a účel? Podle mě absolutně žádný, pouze nějaké feministky si tím zřejmě kompenzovaly svoji frustraci. Děj i některé postavy byly oproti původní předloze výrazně změněny nebo nahrazeny jinými a ani hudba není dílem vynikajícího skladatele Takeo Watanabe. A co je nejhorší, druhá polovina seriálu od Vitalisovy smrti už nemá s knižní předlohou takřka nic společného, děj je absolutně pozměněn a překombinován. Tento seriál mě zkrátka nemá čím oslovit, je to jen parazitování na předchozích verzích. Slabých 30% dávám... vlastně ani nevím za co. Snad jen, že to není zas až taková hrůza, jako bezduché akční komerční Anime, které začaly vznikat od poloviny 90. let a hojně se usazovat na českých obrazovkách.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
30 %
plakát
Chicchana yuki tsukai Shugâ
8. června 2022
další názory k seriálu

Víc než jen inspirace z Malé Memol

Ne že by to nevypadalo roztomile, ale já si nemůžu pomoct, mně to zkrátka připadá jako hodně silná vykrádačka Malé Memol. Dívenka skřítkovského vzrůstu (no dobře, zde jako víla) s fialovými vlasy má lidskou kamarádku v prepubertálním věku. Těch podobností je tu až příliš, to nemůže být náhoda. A aby se neřeklo, že se námět shoduje ve všem, tak v tomto Anime ta malá holka dokáže létat a měnit počasí. Pokud se mi naskytne možnost shlédnout tento seriál s CZ dabingem (což se na 99% nikdy nestane, na akčním Západem zdegenerované české obrazovky je toto Anime přece jen příliš Kawaii), možná se mi to zalíbí a zvýším hodnocení, ale zatím dávám slabých 40%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
40 %
plakát
Alvin & the Chipmunks
8. června 2022
další názory k seriálu

Jeden z prvních animáků na Nově

Tento seriál běžel jako jeden z prvních v roce 1994 na Nově. Tehdy jsem to sledoval, i když už ani nevím, jestli pravidelně nebo jen občas a téměř nic si z něj za ty roky nepamatuji, snad jen, že to bylo o chlapovi, co žil s třemi uječenými skřety, kteří se jmenovali Alvin, Simon a Theodor. A ještě si pamatuji kousek z úvodní znělky, začínalo to nějak "Hop, skok, raz dva a tři, dobrý den holky, dobrý den kluci". Dneska už by mě tato bezduchá komerční blbost rozhodně nenadchla a nevydržel bych u toho ani 5 minut. Čistě z nostalgie 20%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
20 %
plakát
Sébastien parmi les hommes
8. června 2022
další názory k seriálu

Pokračování seriálu Bella a Sebastián

Zpravidla nemám rád seriály, v nichž jsou psi a koně hlavními postavami, připadá mi to jako prvoplánové citové vydírání. Přesto ale musím uznat, že tento seriál rozhodně není špatný, v pohodě se dá sledovat i zvířecími odpůrci. Asi proto, že tyto staré seriály měly něco, co dnešní komerční rychlokvašky postrádají - duši. A tento má navíc i pěknou ústřední píseň. Je to pro děti, tak jsou tu klasicky načrtnuty kladné i záporné postavy a nechybí ani šťastný konec. Z dětství si tento seriál nevybavuji, poprvé jsem ho viděl až v dospělosti, stejně tak i zbylé dva seriály o Sebastiánovi, tudíž nostalgie u mě zafungovat nemůže. Možná i proto mi déle trvalo, než jsem tomuto seriálu přišel na chuť. Uděluji vyšší průměr 60%.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %