První regulérní fullerovka není úplně dokonalá, ale už má všechny typické rysy (absurditu, hravost, suchý humor i morbiditu) v tom správném poměru. Dolů ji sráží jen linie Georgiiny původní rodiny, která jinak fantastickou morbidní nadsázku tříští psychologickým dramatem. Člověk má skoro chuť ty části přeskakovat. Ovšem základní příběh i postavy opravdu stojí za to. Parta smrťáků, která má na starost násilné smrti? S Fullerovou morbidní fantazií? To prostě musí být tutovka. A je zde vidět počínající trend, který vyústil v dokonalé Pushing Daisies (není divu, že to původně měl být spin-off). Chuťovky jako samovznícení, kuchyňská gilotina, různé aspirace na Darwinovu cenu a nehody, před kterými nás varovala maminka, jsou tu zabaleny v suchém humoru a skvěle napsaných postavách, které jsou Fullerovou specialitou.
Těžko se popisuje, v čem je Dead Like Me tak výjimečné, to se prostě musí vidět, aby člověk nasál ono kouzlo morbidní absurdity.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
No a je to jasné, Wachowským bude lépe u seriálového formátu. Však taky Jupiter Ascending trpěl mimo jiné i tím, že se pokoušel nahňácat vesmírnou ságu do plochy jednoho filmu. Nevěřili byste, že tohle je od stejných tvůrců, ale věřili byste, že je to od stejných vizionářů, kteří svého času vytvořili Matrix.
Slabou stránkou je pomalý rozjezd (jako opravdu pomalý), protože jste na začátku stejně zmatení jako hlavní hrdinové a fakt to trvá, než se v daném světě zorientujete. Ale o to víc se seriál hodí pro opakované zhlédnutí, kdy už více, "vo co go". Taky bych měla připomínky k přílišné naturalističnosti. Já nevím, co je to teď za divný seriálový trend, ale vážně nemusím vidět VŠECHNO, nemluvě o tom, že opravdu nedoporučuji během sledování jíst, pokud nechcete své jídlo obratem vyzvrátit. Zlatý Daredevil! (A to ani ten se s tím moc nemazlil). Nicméně, jakmile se v seriálu zorientujete a zamilujete si i postavy, u kterých jste přísahali, že vám od začátku lezou krkem, budete si vychutnávat velice propracovaný počin, který je dalším z důkazů, že ta opravdu kvalitní podívaná se stěhuje k seriálům streamovacích služeb.
Je mi jasné, že nedokážu ocenit všechny kvality tohodle seriálu, ale na druhou stranu věřím tomu, že opravdoví seriáloví fajnšmekři u něj učůrávají blahem. Další sérii, prosím!
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
92 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 12 lidí
Málokdy se mi stane, že mě pilotní díl až TAK zaujme. Můj vnitřní milovník sci-fi plesá, protože tenhle seriál nejen že operuje s Asimovými robotickými zákony, ale dokonce na ně přímo odkazuje. Samotný námět se nezdá být ničím novým, ale to vůbec nevadí, pokud je to uděláno kvalitně a chytlavě, což v tomhle případě je. Celé mi to připomíná svým nádechem výborné In The Flesh.
Chytlo mě to za srdce. Chytlo mě to za srdce tak silně, že v duchu spílám za to, že tenhle seriál nevyšel na Netflixu nebo něčem takovém, protože čekat celý týden na další díl, je hotové utrpení.
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
88 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
Vše, co jste si v komiksovém seriálu přáli, ale už jste v to nedoufali...
Znáte ten pocit, když najednou dostanete přesně to, co jste vždycky chtěli, jen jste do té chvíle ani netušili, že jste to chtěli? Tak přesně tak jsem se cítila hned po prvním dílu Daredevila. Divák se spokojí s málem, neustále v duchu omlouvá všechny komiksové seriály s tím, že tvůrci se určitě snažili a lépe to v hraném seriálu nešlo, až se tu jak blesk z čistého nebe objeví takovýhle poklad, který ostatním komiksárnám ukazuje, že to jde i jinak. Máme tu hrdinu, který sice oplývá nadpřirozenými schopnostmi, ale není to žádný superman, pravidelně dostává pořádně zabrat, což vnáší do seriálu vítaný prvek obav o hlavního hrdinu. I když hrdinu...v Daredevilovi není žádná postava ryze černá nebo bílá, což je dalším plusem, postavy jsou tu opravdu mnohovrstevné, nikdy nevíte, jak se dotyčná osoba zrovna zachová. Nemluvě o tom, že Charlie Cox mě velice mile překvapil, je vidět, že od dob Hvězdného prachu opravdu dospěl.
Daredevil je drsná podívaná, ale právě díky tomu působí daleko realističtěji než Agenti nebo Avengers (dohromady). Víc takových komiksáren!
88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 16 lidí
Stačily dvě epizody, aby mi tenhle seriál přirostl k srdci (respektive stačila už první epizoda, ta druhá to jen potvrdila). Agentka Carterová je prostě sympatická hrdinka. Situování seriálu do 40. let nabízí osvěžující alternativu k hypermoderním Agents of S.H.I.E.L.D., nehledě na to, že Carterová se v té době musí potýkat nejen s běžnými padouchy, ale i se svými mužskými kolegy, pro které je ženská emancipace neznámým pojmem. Agentka Carterová je proti "Agentům" skromnější i co do počtu hlavních postav, což vlastně vůbec není na škodu (spíš naopak, aspoň se nezdržujeme přehršlí vztahů hlavních postav). Hayley Atwell tu zdatně sekunduje James D'Arcy v roli typického anglického butlera, kterého jeho šéf upíchl do nezáviděníhodné situace. Takže tu máme velice schopnou a kreativní agentku, která za zády svého šéfa a kolegů řeší případ, na který jsou ti náfukové krátcí, a neméně kreativního upjatého Angličana, který se snaží agentce zavděčit a zároveň skloubit svou novou práci se soukromým životem.
Je to vtipné, dobrodružné a příjemně retro. A pravděpodobně se mi po tom bude stýskat, až se zase na jaře vrátí Agenti.
86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
Seriály z lékařského prostředí mě normálně nezaujmou, ale tomuhle jsem dala šanci už kvůli té nadpřirozené lince. A nemá cenu si nic nalhávat, herecké obsazení bylo taky dost pádným argumentem. Michael Shanks a Daniel Gillies v hlavních rolích? Tomu se těžko odolává. Vedlejší postava psychiatra je taky bod k dobru, hlavní dějová linka spolu s flashbacky je příjemně nastavena, Shanksův voiceover je k nezaplacení, ale samotná duchařská linka je trestuhodně nevyužitá až samoúčelná. Nevzdávám se ovšem naděje, že se to časem zlepší.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Fajn, dokážu si představit lidi, kteří se na to budou dívat, třebaže je to teenagerovská variace na stokrát omleté téma. Jediný bod k dobru ode mě mají čistě za přítomnost Joshe Grobana, protože jeho občasné štěky byly jediným osvěžením té dvacetiminutové slátaniny. Pro ostřílenějšího diváky, kteří teenagerovské romance nemusí, je to nekoukatelné, takže si nečiňte násilí.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Hvězdná brána není jen branou ke hvězdám, ale i k žánru sci-fi. Vzhledem ke svému zaměření a rozsáhlosti pojímá jakousi základnu sci-fi a tudíž je ideální, pokud s žánrem začínáte. Jsou tu ukázány a vysvětleny prakticky všechny základní pojmy a úkazy známé pouze fanouškům sci-fi a kvantovým fyzikům - cestování hyperprostorem i časem, paralelní vesmíry, černé a červí díry, vícerozměrné reality, spousty mimozemšťanů i planet, bytosti na úrovni energie atd. atd. To vše a mnoho dalšího je zde zabalené do atraktivního balíčku akčního nářezu, hlášek, vizuálních efektů, sociokulturních problémů a propojení se starověkou mytologií. Odstraněny byly i zbytečné komplikace - prakticky všude se bez problémů domluvíte anglicky, problémy mají přímočará řešení, americká armáda všechny zachrání, existují tu expertní znalci na úplně všechno (např. rozluštění mimozemského písma trvá max. pár hodin, tak nechápu, proč se s tím někteří pozemšťani babrají třeba i celý život bez úspěchu) a hlavní postavy neumírají...natrvalo. Je to prvotřídní oddechová jízda, u které je lepší si ji prostě užít, než přemýšlet nad detaily. Trnem v oku je snad jen přílišná propagace americké armády a wtf zápletka s Orii (nápad dobrý, provedení špatné).
Hvězdná brána patří k naprosté klasice sci-fi a není divu, že se na obrazovkách udržela tak dlouho. Klidně mohla pokračovat dál, pokud by se našla vhodná hlavní zápletka. Základní myšlenka nabízí tolik možností, že by byl problém snad jen se stárnutím herců, ale takový Červený trpaslík to bez problémů zvládl a Doctor Who se s tím už vůbec nemaže.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Jack Harkness bez mimozemšťanů...milé překvapení s potenciálem
Fajn, přiznávám, původně jsem se na to chtěla dívat hlavně kvůli Gruffuddovi, ale pádným argumentem byla i "jackoharknessovská" zápletka s nemožností zemřít. A musím říct, že oba důvody by stačily, abych se dívala dál i kdyby to byl brak, nicméně jsem byla mile překvapena. Pominu detektivní zápletky jednotlivých epizod, ty beru jen jako nezbytnou kostru jednotlivých epizod (ostatně detektivka Martinezová tam zatím jen dělá křoví), opravdu zajímavý je ten tajemný chlápek, který Henryho už nějaký ten čas stalkuje, protože v něm konečně našel svou "spřízněnou duši". A velice se mi zamlouvá i Henryho vztah s Abem, protože se něco takového ve filmech a seriálech s touhle tématikou moc často neobjevuje. Většinou nějaká holka pálí po někom nesmrtelném, ale opravdu málokdy nám ukáží, jak se takový blízký vztah s nesmrtelným projeví na životě smrtelníka. A Abe prožil s Henrym doslova celý život.
Takže pokud bude Gruffudd i nadále tak skvělý (o čemž nikdo nepochybuje), detektivní zápletky nebudou nudné (což už je na vážkách), Martinézová otravná (možná bych spíš uvítala zázračný návrat Henryho dávné lásky) a pan Tajemný bude dostatečně zajímavý, má tenhle seriál slušný náběh stát se mou srdcovkou.
80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
87 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 15 lidí