avatar uživatele

novoten

off
JménoLukáš
Věk37 let
BydlištěPraha
Twitter
Instagram
Facebookhttps://www.facebook.com/lukas.novotny.1029
Poznámka
Názory uživatele novoten
plakát
Rande není romantika
12. března 2018
další názory k seriálu

Nejkratší challenge

Jak je Alyssa Milano roztomilá, Kelly Stables úchvatná nebo Josh Lawson ve své variaci na Chandlera Binga vtipný, tak je celé Romantically Challenged neoriginální. Ne snad, že bych se nezasmál, na to je herecký komediální timing příliš přesný, ale vztahových sitcomů z přátelsko-sourozeneckých skupin už očividně vzniklo hodně, o čemž svědčí i brzké zrušení. Ani bez něj bychom se asi nedočkali nových Přátel, ale nějakou dlouhodobější linii to zkrátka chtělo.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
Destiny of the Shrine Maiden
12. března 2018
další názory k seriálu

Chikane! :,(

Lehce zrádné anime, které mi k srdci nepřirostlo. Můžou za to přepjaté dialogy, relativní repetetivnost, ale v první řadě ukňouraná a nesnesitelná Himeko. Ať už ve vztahu k Soumovi nebo vysněné Chikane, vždy si najde důvod k tragičnosti či sebelítosti, což se omrzí velmi brzy a nebýt několika šikovných dějových zvratů, byla by právě ona příčinou, proč Kannazuki zavrhnout úplně. Ale právě dvě zbývající hlavní postavy, tedy nejednoznačná kráska a charakterní bojovník - a koneckonců i rozmanití Orochi - jsou důvodem, proč sledování nevzdat a počkat si na působivé finále. Jako každý anime finiš totiž přináší upřímné emoce a i přes mnoho výhrad to právě díky závěrečné pointě celé stálo za to.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
50 %
plakát
Párování
12. března 2018
další názory k seriálu

To je na tobě...

Otevřený, chytrý a hlavně neskutečně vtipný britcom, který v pointách a gradovaných dialozích jen těžko hledá konkurenci. To, co umí Jack Davenport předvést ve svých zapálených monolozích nebo co přinášejí Jeffovy šílené teorie, to se jinde vidět zkrátka nedá. Ale klíčem k tomu, proč jsem se k seriálu vracel k takovým natěšením, je Ben Miles jako Patrick. Jeho natvrdlost, upřímnost a bezelstnost v kombinaci s nepřebernými sexuálními zkušenostmi je pro mě tou nejvděčnější studnicí gagů. Aby bylo Párování zcela nesmrtelný seriál, nesměla by čtvrtá série být (i díky velmi nepříjemné castingové změně) tak hrozně dýchavičná a nevyrovnaná. Přesto - poslední dvě tři minuty si zaslouží obrovskou pochvalu za věrohodnost a působivost. Coupling tedy nezůstává bez chyb, ale vzpomínat na něj nejde jinak než se širokým úsměvem.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
Code Geass: Lelouch of the Rebellion
12. března 2018
další názory k seriálu

Kururugi Suzaku, I order you...

Dá se ochrana jediného člověka spojit se spásou celého národa a změnou celosvětového řádu? Lelouch usoudil, že ano a započal tak svou nelehkou cestu, kterou provází smrt, krutost, ale i odvaha a čest. A ať už je v centru dění právě Zero, éterická C.C., odhodlaná Karen nebo sympaťák Suzaku, je to cesta obdivuhodná. Na bitevních polích se utužují spojenectví a přátelství, v klidném mezičase ve škole pak potichu vzniká nejedno romantické pouto a nad tím vším se vznáší neuchopitelný a rozporuplný dar Geassu, který je někdy užitečným sluhou a jindy proklínaným pánem. První série se nakonec zastavila přesně na 90%, přesto dosáhne i na pátou hvězdu. Jediné, co mi sedělo o malý kus méně než všechno ostatní, byly pasáže nepřerušovaných vojenských rozkazů, kde se neznalý divák jako já začne občas ztrácet. Jakékoli výhrady nebo pochybnosti ale definitivně berou za své ve strhujícím finále, které uzemní, překvapí a hlavně navnadí na druhou sérii tak dokonale, že nezbývá než potichu přemítat nad celou pětadvacítkou dosavadních dílů a dojít k neodvratnému poznání: Code Geass může i přes svou skvělou zápletku a dokonale napínavý průběh mířit opravdu ještě výš. Ve formě uceleného seriálu společně s druhou sérií pak téměř nejvýš.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
plakát
The Guild
12. března 2018
další názory k seriálu

Banda otrapů

Nesympatické postavy, nedějové zápletky a dialogy, co trhají uši. The Guild začal jako fajn pokus o "jiný" seriál, ale postupem času zdegeneroval do prakticky nesledovatelného paskvilu o několika nesnesitelných asociálech. Po druhé sérii je tak už musím nechat být. Jediný světlý bod, každým coulem roztomilá Felicia Day, není dostačujícím důvodem pro další šanci.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
40 %
plakát
Šéfkuchař nadivoko
12. března 2018
další názory k seriálu

Bradley Confidential

Zahozený zákusek. Jeden herec lepší komik než druhý a nad tím vším Bradley Cooper jako král grimas i slovního humoru, dávno předtím než někoho napadlo říct nahlas "Pařba ve Vegas". To, že se tato gurmánská záležitost dočkala jenom třinácti chodů, mě tak neskutečně mrzí a přestože kvůli tomu chybí trochu ucelenější finální dojem, pořád je pro mě Kuchyň mnohem lahodnější pokrm než některé z nejprofláklejších sitcomů současnosti. Láska přece prochází žaludkem.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
plakát
Šťastní až do smrti
12. března 2018
další názory k seriálu

Šťastni až do třetí série

Castingově opravdová pecka a scénáristicky postupem času také. Ale když se sejde vražedně krásná dvojce Elisha+Eliza se supersympaťákem Zacharym Knightonem, tak ani nelze čekat nic jiného. A když se z Maxe v podání naprosto neznámého Adama Pallyho stane hlavní tahoun, vznikne nenápadný, ale o to spolehlivější sitcom. Takovéhle slovní přestřelky se konkurenci překonávají jen velmi těžko a jde jen o to, jestli se přesně vybalancovaná over-the-top nálada nepřekotí postupem času v sebeparodii. Nestalo se. Tvůrci naopak postupně brousili humor až k naprosté špičce a je proto velká škoda, že seriál odchází sice na svém vrcholu, ale bohužel i s několika nikdy nevytaženými trumfy. S větší návazností jednotlivých epizod by nejvyšší hodnocení bylo nevyhnutelné. I takhle ale zůstává po nahláškovaných třech letech velmi výrazná spokojenost a do stáje Davida Caspeho pak míří absolutní uznání za to, že se ani na chvíli nezačalo vařit z vody.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Nikita
12. března 2018
další názory k seriálu

And the Last Word

1. série - 85% - And the last word they'll breath before the end will be my name. Akčně-špionážní seriál, který by nezapomínal na svou prvně jmenovanou složku, tu nebyl od závěru 24. Přestože se Nikita podle úvodní premisy mohla stát zcela zbytečným a tuctovým pokusem, dokázala překvapit a už během první série si tak na současné seriálové scéně vydobýt suverénní pozici. Akční scény totiž rozdávají adrenalin po sloních dávkách, příběhové twisty obzvlášť ve druhé polovině několikrát pořádně zatřesou srdečním svalem a nebyla by to stanice CW, kdyby i mezilidské vztahy nebyly v popředí. Když se navíc v průběhu objeví několik dlouhodobých linek (které sympaticky zůstávají rozehrány i do další série), nezbývá než dopřát všem hlavním postavám tuhý kořínek a dostatek nábojů. Tenhle boj totiž slibuje ještě hodně potu a krve.

2. série - 90% - Přestože je hlavní hrdince souzeno trvale zůstat mimo nejsledovanější televizní proud, neubírá jí to na kvalitě vůbec nic. Druhý rok jejího snažení naopak rozehrává díky změnám stran příběh ještě větší, hlubší a hlavně překvapivější. Niki, Michael, Alex a spol. totiž pořád střídají lokace a jejich akční počínání je snad ještě nepředvídatelnější než dříve, ale z několika provázaných dějových linek se neustupuje ani o krok. Záporáci totiž jedou naplno (Percy bere dech, i když celou epizodu jen sedí za sklem), twist může čekat hned v další scéně a nebýt trochu slabších epizod s Carlou, přemýšlel bych už i o nejvyšším hodnocení.

3. série - 85% - Tvůrčí tým kolem Craiga Silversteina má ve scénářích dokonalou jistotu. Přesně ví, o čem chce vyprávět, všechny linky bezpečně zakončí a nechává si v rukávu jen tolik otazníků, kolik unese zkrácená finální sezóna. Třetí rok překvapil nečekaně silným pesimismem (zápletka se vzpourou pro mě byla trochu silné kafe), počítá spoustu ztrát na obou stranách barikády, ale nezapomíná ani přidat tunu nových popkulturních narážek. Mojí spokojenosti ale nejvíc pomáhá fakt, že se s Ryanem a Owenem počítá napevno a děj tak díky dvěma dlouhodobým tahounům v přední linii získává nový náboj. Sama Nikita tak teď stojí před závěrečným skokem. Když se jí povede, zůstane nám nevyvratitelný důkaz, že akční seriál může zcela přirozeně přecházet do čistokrevné vztahovky a zase nazpátek.

4. série - 80% - Trochu na jistotu, trochu s dějovým rizikem, ale i napočtvrté k mojí velké úlevě až neskutečně spolehlivé. Paradoxně právě seriál, který měl (vzhledem k možnostem stanice CW) doslova mizivou sledovanost, se na rozdíl od programových kolegů dokázal celou dobu vyhýbat kvalitativním skokům tam a zpět. Díky silně zkrácené sezóně ale tentokrát scénáře ani neměly šanci zabřednout do hluchých míst a tempo naopak uhánělo dopředu snad jako nikdy předtím. O chlup nižší hodnocení tak směřuje hlavně na vrub lehce přestřeleným ústředním intrikám a trikům, kde si trable s dvojníky dávají k snídani i finty z Mission: Impossible a koketují už téměř se sci-fi. Nic proti odvážným tvůrčím krokům, ale některé záměry už byly skoro moc. U každé správné finální série ale rozhoduje dojem pár minut po úplném konci a ten je naštěstí pozitivní a dochází mi, jak moc jsem měl své zdejší oblíbence rád. A vždycky mě bude mrzet, kolik diváků odsoudilo Niki v jejích začátcích už při pohledu na první plakát.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
80 %
plakát
Mortal Kombat: Legacy
12. března 2018
další názory k seriálu

Mortal without Kombat

1. série - 60% - Po MK: Rebirth bych Kevinovi Tancharoenovi nejraději dal peníze na celovečerní turnaj sám, po MK: Legacy už jsem opatrnější. Některé epizody sice berou dech (úvodní dvojdíl nebo Raidenova neblahá zkušenost), ale občas je to jenom o několika předvídatelných klišé a prkenně odříkaných dialozích. Navíc dost kolísá i atmosféra jiných světů, což hodně narušuje původně budovanou atmosféru realističnosti (alespoň do té míry, do jaké může Mortal Kombat realistický být).

2. série - 30% - Ignorace či přeobsazení postav z první série dělají z předchozích epizod slepou uličku, ale ve srovnání s tímhle bych ji raději klidně viděl znova. Minule sice tempo haprovalo a leccos zůstalo nedopovězeno, druhá série ale kromě labužnického Shang Tsunga nabízí jen zbytečné dvojdíly (Kitana s Mileenou nebo Scorpion), zdlouhavé dialogy plné tupých replik a bohužel i minimum soubojů. Těch pár protahovacích cvičení mi nestačí ani na náznak kombatí atmosféry, ani na shovívavost nad tím, že i ty nejhlavnější postavy většinu času jen zírají jedna na druhou. A to, že příběh končí zhruba ve chvíli, kdy měl začít, je jen plivnutí na diváka. Pár let zpátky jsem Tancharoena díky novátorskému přístupu vítal s otevřenou náručí. Když ale oznámil, že od chystaného filmu ustupuje, ulevilo se asi nám všem. Režisér je to sice náramný (viz například jím natočené epizody Agents of Shield), ale tudy zkrátka cesta nevede.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
40 %
plakát
Oz
12. března 2018
další názory k seriálu

Tam, kde nám zavřou oči

Tam, kde končí záporáci z vašich oblíbených seriálů, tam začíná Oz. Na místě, kde mezi vašimi spoluvězni nenajdete čistě kladnou postavu a kde vám osud rád hází pořádné klacky pod nohy. A kde pro rozzářený happyend není a nebude místo. Každá postava je vláčena svými démony a jen trochu zúčastněný divák je tím bahnem vláčen okamžitě taky. V Emerald City tak není místo ani pro citlivější povahy a to je i ten důvod, proč se pátá hvězda i přes vysokou kvalitu ani po šesti sériích nepřikulila. Přestože co se týče nejspodnějších hlubin lidské psychiky budete jen těžko hledat rovného, tohle je pro mě po emocionální stránce až příliš náročné divácké peklo. Pro příznivce těch nejdramatičtějších zkoušek lidským osudem ale jednoznačně číslo jedna. Nejoblíbenější postavy: Ryan O'Reily, Tobias Beecher, Tim McManus.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
70 %