![avatar uživatele](https://www.serialzone.cz/obrazky/avatary/35880-1736517544.jpg)
Římanka
Jméno | Romana | |
Věk | 28 let — narozeniny slaví za 8 měsíců (Štír) | |
Bydliště | Praha | |
— | ||
@Cerromana | ||
— | ||
Poznámka | — |
When you find something that's worth finding for, you never give up.
Safra, netušila bych, že po zklamání Lost bych zase našla zalíbení v seriálu od H&K, ale stalo se. Od pilotu mě příběh úplně pohltil. Seriál je komplexní, neočekávaný, ale zároven příjemně oddychový.
Převyprávění klasických pohádek tu tvůrci jedou podle svého a i když se kolikrát zdá, že je nějaká kombinace úplná kravina a bude to slatátina, vždycky to sedne jako zadek na hrnec. Pohádky vždy fungovaly jako únik z kruté reality, ale tady dokonale funguje jak pohádkový, tak realistický prvek. Je třeba mít trochu nadhled, protože tvůrci si dělají seriál podle svého vkusu, ale nedá se popřít, že jejich vkus je dobrý a rozmanitý. Později už se nezapojují jen ty klasické pohádky, ale i kreslené pohádky ze světa Disney, nejpopulárnější byl v tomhle ohledu Frozen ve čtvrté sérii, či rovnou i legenda o Artušovi. Seriál se prostě vyvíjí a neuvěřitelně rozrůstá. Je tu opravdu hodně postav, ačkoliv na level Simpsonů je to ještě krátké. Okamžitě mě svedla za svůdná pohádková atmosféra protkaná s reálým světem, objevování, pokládání stále nových otázek, napětí, co jak dopadne. U mě seriál od začátku splnoval to, co jsem od kvalitního seriálu očekávala.
Čím se může seriál chlubit jako páv peřím jsou především herci a postavy, které herci hrají. Nejvýraznější je tu Robert Carlyle, který už má slizkých záporáků zahraných až dost, proto Rampelník je opravdu kvalitní postavou, ačkoliv jako Mr. Gold už celkem ztrácí ty grády, tak postava je to pořád kvalitní a udržuje si jistou dávku neočekávanosti, u něj si nikdo s ničím nemůže být 100% jistý. Dále je tu přímo až úchvatná, temperamentní Lana Parrilla, která dokonale zahrála jak Zlou Královnu, tak její hodnější verzi Reginu. Každý, kdo sledoval Lost zde jistě najde plno známých tváří, jako Emilie DeRavin, Rebecca Mader a plno dalších. Nutno podoknout, že si zde své odhráli i hvězdy velkého plátna jako Jamie Dornan známý jako Christian Grey z Fifty Shades, Sebastian Stan známý jako Winder Soldier/Bucky Barnes z Marvel filmů. Pak se tu objevilo i plno televizních hvězd jako Victoria Smurfitt, Robbie Kay. Vzhledem k tomu, že se na seriálů podílí i Jane Espenson(která se podílela na Buffy a plno projektech Josse Whedona), tak jsme tu mohli zahlédnout i pár známých herců z Whedonverze, jako Emma Caulfield, Amy Acker, James Marsters. Celkově seriál obsahuje hodně hereckých tváří, které už jste 100% někde viděli, nevyjímaje "Cameronové"(Jennifer Morrison) jako hlavní hrdinky tohoto příběhu.
První série.
Vskutku originální vstup do fantasy světa, kde jsou stanovená různá pravidla a normy, nicméně tato série je na oko seznamovací. Každá epizoda se soustředí na jednu postavu z města v podobě flashbacků, kde se o nich něco dozvíme a Emma jim ve většině případů pomůže. Dokonale tu funguje chemie mezi Emmou a Reginou, ty rivalky jim prostě věříte, pěkně to mezi nimi vře, obě jsou to parádní kočky, co jedna druhou překonávají. Seriál vám nabídne různou škálu sympatických postav, jejich příběhy prozkoumáváte a zjištujete, na co všechno mají vazby a co se u nich pokazilo. Tato série je asi nejvíce realistická, protože se tu nevyskytuje magie a žádná z pohádkových postav nemá ponětí, čím byla. Finále bylo trochu slabší, ale účelové. 100%
Druhá série.
Navazuje na tu první hned svojí první epizodou. Příchází období záporáků a prozkoumávání postav ve městě už tolik nefrčí, ovšem i takové epizody se objeví. Nicméně i tak se tu nenajde moc vatových epizod.
První polovina je zajímavá, napínavá, sledujeme Emmu, jak se srovnává se vším, co jí bylo naservírováno, poznáváme milovaného i nenáviděho Hooka, odpoví se na plno divákových otázek a Cora je prostě klasa.
V druhé polovině mi to přišlo slabší, protože tam na chvilku byli dva totálně nemožní záporáci, co nikoho nebavili, ale rychle to odsejpalo. Konec celkem překvapil a nažhavil da další sérii.
Třetí série.
Tak třetí série už je celkem rozmanitější, protože prozkoumáme dva nejpopulárnější pohádkové světy- Zemi Nezemi a zemi Oz.
3A byla hodně akční, docela se tu začala více formovat postava Emmy a Reginy, začaly mezi sebou tvořit krásný kompromis. I záporák byl podle mě skvělý, mě se teda aspon líbí, herecky byl přesvědčivý a správně slizký a mnohé jistě nechá chvíli čumět, kdo to vlastně je a jaké vazby má na nějaké postavy.
3B mi nepřijde ani více, ani méně kvalitní, protože se tu opět objevil skvělý záporák. Rebecca Mader byla jako Wicked Witch správě sarkastická, prohananá a k tomu ještě docela sexy s tím zeleným makeupem. V téhle sérii asi Regina válela více, než je obvyklé, vlastně bych jí považovala za nejlepší postavu této série. 3B byla dobrá i v tom, že se svého dočkali i fanoušci páru Captain Swan. Nemluvě o tom, že finále bylo opravdu speciální.
Tato série nešetřila řádnými WTF momenty, které diváka nechaly nehybně zírat.
Čtvrtá série
Podle mě nejlepší série vůbec.
4A, opravdu jsem docela zděšeně čekala, jak zapojí Frozen do příběhu, nakonec to kluci šikovní vymysleli a vypiplali do všech detailů a hodně ten svět rozvinuli. Elsa i Anna jsou z masa a kostí úplně stejné, jako když jsou kreslené, to samé platí i pro ostatní postavy. To se nedá popsat, to by se mělo vidět.
4B, královny temnoty jsou na scéně. Co více dodat, opět série plná napětí, opět se speciálním finálem.
Pátá série.
Ta pětka je asi nějaké smolné číslo, protože se mi zdá, že tu kvalita začala celkem upadat, krom nové Emmy tu asi nebylo moc, co by mě bavilo, možná zapojení Meridy z Rebelky. Legenda je přetočená až moc, jako zapojit by to šlo a fungovalo to, ale vadilo mi, co provedli s postavou, která je v každé interpretaci příběhu vždy kladná.
5B, taky jsem trošku funěla, když jsem se hodně bála o jednu z mých nejmilejších postav, ale šlo to, ačkoliv kvalita opravdu hodně klesla, přesto tu byly jedny z nejemotivnějších epizod. Musím uznat, že některé epizody byly opravdu vaření z vody, seriál začíná vrávorat na tom, že se začíná opakovat. Ačkoliv si seriál do čtvrté série udržoval nějakou kvalitu, pětka je momentálně určitě nejhorší. Emma je hrozně měkká a vypadá spíše unaveně, Hook nemá na práci nic jiného, než běhat za Emmou, Regina se nechce smířit s tím, že nikdy nebude úplně hrdinka, Snow a David nemají pořádnou linku a spíše jsou tak jako hrdinové na okrasu. Kdo začal více překvapovat byl dospívající Henry. Gold/Ramplestiltskin je pořád postava, co nemá dost. Nejdřív chce moc, pak chce Belle a štastný život, pak Belle stejně jakým způsobem podrazí, kvůli moci a to se opakuje neustále. Opakovaná věc bohužel nedokáže vyvolat stejné emoce, jako když to zaznělo poprvé.
Šestá série.
Začíná pomalu, ale jistě chytat druhý dech. Zatím ještě není konec série, ale prozatím je to opět skvělé, v něčem připomíná i první sérii, takže jen tak dál. Prozatím lepší série, než ta předchozí.
Postavy.
Tak myslím, že každý našel svého favorita v Rampelstiltskinovi, nicméně moje největší favoritka je Regina/Zlá královna. Postava má takový správný, úderný sarkasmus, tvrdou a neústupnou povahu, její přístup se mi zamlouvá. Dále je tu Ruby/Červená Karkulka, ačkoliv je vedlejší postavou, tak já si jí nemohla zamilovat, protože se v mnohém vidím. Hlavní hrdinka Emma má někdy moc velký spasitelský komplex, ale je to moje favoritka, později bohužel hrozně vyměkne. Další favorit je určitě Hook, protože jeho poznámky miluju, celkově mi byl vždy sympatický a není to ani kvůli vzhledu, jako díky tomu, jak je napsán a ano, je pravda, že jeho vzhled je taková třešínka na dortu.
Charmingovi, tedy Sněhurka a David... hodně lidí si na ně stěžuje, ale abych pravdu řekla, tak mě by tam chyběli, ač jsou někdy sebevíc otravní a nezajímaví, tak tvoří jakousi konstantu, aby poměry dobra a zla byly vyvážené, vždycky budou dobří, vždycky budou hrdinové. Mě osobně nevadí, mám ráda to, jaké hodnoty uznávají a vždycky bojují za to, co je správné. A Snow s Charmingem v Začarovaném lese si nemohu vynachválit. Mojí velkou favoritkou se stala i Prohnaná čarodějka, nazývaná Zelena, která mě hodně překvapila a at už je hodná, či zlá, já jí zkrátka žeru. Pro Seana Maguira jsem si oblíbila i Robina Hooda.
A taky jsem asi jedna z mála, komu nikdy nevadil Henry.
Další oblíbenci : Cruella (fantasticky zahraná, totální libovka s božím stylem), Belle(někdy velice naivní, ale je to prostě cinnamon roll postava, kterou mám hodně ráda), Tinkybell, Frankenstain, Leroy, Blue Fairy, Peter Pan, Baelfire, Graham/Lovec, August, Maleficent, Mulan, Jafar, Jasmína, Aladin, Elsa, Anna.
Postavy, co jsem si zrovna neoblíbila: Dorothy, Tamara, Owen.
Na závěr. Once Upon a Time je opravdu seriál, který tu ještě nebyl, ačkoliv ho někdo rád srovnává s Arabelou. Seriál vás bud pohltí natolik, že s ním vydrží až do konce a bude občas promíjet nějakou tu botičku, či to vzdáte potom, co vás to přestane, bavit, či vás to nemusí vůbec zaujmout, to už je holt na vás.
71 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
Invaze buranů do světa mastnáků.
Tenhle seriál jsem viděla úplně náhodou, kdysi dávno na prima COOL a už od pilotu jsem se nemohla dočkat dalšího dílu.
Co mě nejvíce fascinuje je drzost a vyčůranost dvou hlavních postav, manželského páru. Já nevím, ale přijít někdy do jejich situací, tak mám žaludek až v krku, ale oni vždy s klidem z fleku vymysleli neskonale věrohodnou lež a ani se jim od pusy neprášilo. Dahlia mi od začátku přišla docela divná, ale za to mě zajímalo, co se s ní stalo, že je pořád tak sklíčená, i když zlodějka a lhářka je to špičková.
Největší tahoun byl Eddie Izzard jako Wayne. Ten chlap je přímo geniální zločinec, z každého průseru se dokáže vykroutit, vždycky vymyslí nějaký podvod.
Děti jsou takové, že nenadchnou, ale podle mě ani neurazí, protože to nejsou takový typičtí spratci, ale mají plno reálných a dost závažných problému, ve kterých se dají pochopit, třeba krize identity.
Seriál je plný černého humoru, sarkasmu, má čím zaujmout. Nechápu, že se neosvědčil, protože mě rozhodně bavil a byla jsem naštvaná, když jsem zjistila, že další epizody nebudou, protože neustále se soustředit na to, co na naší rodinku vybafne a jak se s tím poperou, jak pěkně všechny napálí, či jak se vykroutí z problémů, to prostě mělo grády.
Je to totiž zvláštní pocit, když jsou hlavní postavy těmi špatnými, ale vy jim prostě musíte fandit.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Vesmírné "startrekovské" dobrodružství trochu jinak.
Ano, tento seriál je taková růže mezi trním, protože se zcela vymyká tomu, jak Star Trek začal. Star Trek vždycky jede dopředu, málokdy hodí zpátečku, ale to už od uvedení filmů J.J Abramse moc neplatí.
Tento prequelový seriál se zpočátku nemusí vůbec na typický Star Trek podobat a podle mě je to dobře. Seriál nabízí v tomhle mnohem více realismu, viděli jsme, jak se teprve vyvíjí technologie, které jsou v budoucnu samozřejmá věc, navazují se tu první kontatky s doposud neznámými civilizacemi. Seriál je prostě taková kolébka celého Star Treku, postavy tu nejsou tak vyumělkované a šablonovité, spíše připomínají tým SG-1 ze Stargate, než typickou "startrekovskou" posádku chytrých hlav. Nemají na všechno odpověd, nenosí těsné, sexy, ale účel neplnící uniformy(teda vyjma sexy vulkánky).
Děj svižně ubíhá už od pilotu, posádka je sympatická, každý její člen našel své uplatnění a když tu někdo umře, opravdu není moc šancí na jeho návrat, což přiznejme si, v těch starých dílech si vždycky našli nějakou škvíru, jak tam danou postavu vrátit.
Nechybí zde zajímavé epizody, skvělé dialogy, efekty. Nenechte se zmást tím, že je to ST trochu na jiný způsob, pořád si udržuje kvality, díky kterým lidi ST baví.
Upřímně, kdykoliv kapitán Picard(nebo klasik Kirk) zmínil toho úžasného, ukázkové kapitána Archera, kterým otevřel cestu tomuto vesmírnému objevování, přepadla mě nechutná zvědavost, jaký vlastně byl a nakonec jsem dostala tento seriál. Musím říct, že mě nezklamal. Archer je sympatický, moudrý, vůdčí, úplně tak, jak jsem si ho představovala a dobře pochopila, proč byl pro všechny takovým vzorem.
Z posádky jsem si musela zamilovat T'Pol, půvabná vůlkanka, co se mi zprvu zdála jako taková "obnova" Spocka, nakonec z toho vyšla úplně jinak a měla vazby na jiné věci. Komandér Tucker též obstál v mých sympatíích, protože jemně připomínal Kirka, dokáže svést i vůlkánku T'Pol a věci, co se mu občas dějí, ty jsou mnohdy velice komické. Celkově jeho gesta a mluva jsou takové zábavnější vsuvky do seriálu.
Znělka je podle mě absolutně v pohodě, protože to odráží ty začátky lidského objevování vesmíru. Všechno nějak začalo.
Co mě celkem šokovalo bylo to finále, které mi přišlo moc rychle napresované v jedné epizodě. Nicméně to neubíralo té emotivnosti a jako opravdu podstatný bonus se tam objevilo něco, co by jste opravdu nečekali. Co to bylo, to si zjistěte sami.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Začátek toho, jak začal Fox rušit dobré seriály.
Upřímně, ono i kecat Jossovy do práce mi přijde jako kecat Da Vincimu do toho, jak má malovat Monu Lisu, natož nějaký jeho tvůrčí skvost postavit před zed a nekopromisně vystřelit, přesně jako to udělal Fox.
Joss přišel s novým žánrem space-westernu a ve své podstatě to funguje jako svůdný mix Star Treku a Stargate. Každý díl se odvíjí v nějakém jiném prostředí a řeší se nějaké patálie, takže výběr je tu opravdu pestrý. Zde se ovšem nekoná nějaké objevování pro lidstvo, zkoumání vesmíru, kdepak. Posádka je parta zlodějíčků, co kradou pro přežití, skrývají se před Aliancí a rozhodně nemají v plánu honit se za objevováním civilizací.
Co předčí rozmanitost a komplexnost příběhu jsou postavy a herci. Líbí se mi, jak jsou hlavními hrdiny různé odrudy vzhledů a povah, každý má jiný talent, každý je prostě svůj. Kapitán Malcolm Reynolds je takový Han Solo a Jack O'Neill v jednom. Vždy má v zásobě nějakou tu povedenou hlášku, Nathan Fillion byl tehdy fakticky fešák, k tomu fakt, že je to opravdu skvělá vůdčí osobnost, co se na svůj post dokonale hodí. Celkově je to jeden z charakterů, který by byl hotovou šablonou pro zrod dalších.
Wash a Zoe jsou skvělý, sehraný pár, tvoří takový typický jing a jang a to se mi na nich nejvíce líbilo. Zoe byla drsnačka, která pro ránu nešla daleko, Wash si naopak každý svůj krok pečlivě rozmyslel.
Dále se nám tu představil Simon Tam, velice pohledný a inteligentní doktůrek, na kterém bych mohla oči nechat. Hrozně se mi líbilo to jeho poštuchování s Malcolmem i to, jak se snažil najít svojí sestru a pomoct jí. To mě dostává k Summer Glau, pro kterou byla River Tam první velkou rolí, která fungovala jako odrazový můstek v její kariéře a ihned předvedla opravdu špičkový, herecký výkon, a to i, co se týče fyzičky. Předvedla to tak dokonale, že v té postavě vůbec nejde číst, vůbec nelze poznat, co za chvíli udělá a takový byl účel, aby to správně vystihlo to, jak je její psychicka naprosto roztříštěná a poškozená natolik, že se nedá určit, jaká vlastně je.
Jayne v podání Adama Baldwina je typický drsnák s velkými svaly a hrubým hlasem, který rozdává rány i cynické perly.
Kaylee byla sympatická holka, co vždy všechno spraví a mě osobně moc nezajímala, nicméně, koho by urazila holka, co má po ruce vždy šroubovák a poradí si s každou technikou.
Inara až na svůj půvab a vývoj vztahu s Malcolmem moc nepřevedla. V příběhu prostě musí být nějaká postava, co svatouškovsky moralizuje před děláním určitých věcí, ale moc mi to nesedělo od něhoho, jehož největší pýcha bylo to, že prodává své tělo na sex. Ale zase je tam krásný kontrast té velké různorodosti postav, proto si zde vybere opravdu každý, pro ten účel je tu i pastor, který určitě nebyl vždy svatý. :D
Nemůžu hodnotit série, protože nám Fox nadělil pouze jednu. Co se mě týče, mánie na tento seriál mě chytla od prvního dílu a má zvědavost a hrozná potřeba vidět další a další epizodu dobrodružství posádky lodě Serenity rostla a rostla.
Po žánrové stránce je to originální, spojení westernu a sci-ffi perfektně funguje, jednotlivé příběhy mají občas překvapivé rozuzlení, chemie mezi herci pracuje dokonale, co zde nechybí je typický Whedonovský humor, kterého se nejde nabažit. Scénaristické prsty Josse prostě opět stvořily skvost, v režisérské židly tomu vdechl život, ale bohužel. Tehdejší sledovanost a ředitelé Foxu toto nadčasové téma prostě zabili.
U mě je hodnocení jasné, dávám plným počet, byl by hřích, abych dala méně.
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
Po Dallasu a před One Tree Hill.
Beverly Hills byl taky jeden ze seriálu, který provázel mé dětství, především moje máma ho ráda sledovala a já to pak od ní chytla.
BH90210 je bez pochyb jednou z největších devadesátkových klasik, která utkvěla ve srdci mladých.
První série ze střední školy se mi asi líbí nejvíce, protože je tam celá parta pěkně pohromadě. Herci jsou přitažlivý, drama okolo nich pěkně nárůstá. Prostě takový oddechový seriál s atraktivním prostředím, skvělými dialogy, krásně napsanými vztahy, roztomilé scény. Celkově se velmi povedla ta atmosféra. Ačkoliv se může zdát, že je to seriál a zbohatlých spratcích žíjící v nejluxusnější čtvrti Los Angeles, není tomu vždy tak. Jakmile přešli jejich pubertální problémy a začali se vypořádávat s nástrahami dospělosti, tak zároven začali dostávat i pořádné kapky a to pořádně drsné(zbití, znásilnění, intriky, vězení, pokusy o vraždu)
Nicméně seriál ztrácel každou sérii na kvalitě. Cpaní Tori Spelling do popředí začalo být čím dál okatější, plno postav odešlo, seriál končil s takřka polovičním počtem postav, co byly na začátku, nemluvě o tom, že odešli moji největší favorité, či se střídavě vraceli(Brenda, Dylan) a taky z mojí velké favoritky Kelly(zpočátku krásné, milé, roztomilé holky) udělali neskutečnou tupou kozu a vždycky tam byli ti, co mi lezli maximálně na nervy(Valerie). To je hodně velký kámen úrazu.
Dokonce i milostné vztahy přestaly být zajímavé. Brenda a Dylan byli opravdu roztomilý párek, hrozně se mi spolu líbíli, nicméně jsem si vždycky přála, aby Dylan byl jednou s Kelly, jejíž zamilovaným očím se opravdu těžko říkalo ne. I tak jsem ale měla o něco radši pár Brenda & Dylan. David a Donna byli taky skvělá dvojice, ale později se to vyvrbilo v nekonečný kolotoč.. No a Kelly a Brandon byli taky rozkošný, středoškolský páreček. Nicméně poté mě nějaké milostné vztahy už vůbec nezajímali, docela jsem se i ztrácela v tom, kdo s kým momentálně chodí a prostě se to hrozně točilo.
Seriál se vyvíjí z celkem lehkého, pubertálního dramatu v docela temnější soap operu.
Na střední k sobě všichni přátelé byli upřímní, později si neskutečně lhali a kuli pykle druhému za zády, což se mi nelíbilo a měla jsem co dělat, abych to dojela a to jsem byla o hodně mladší a kvalitu jsem moc neřešila, nicméně to už pak bylo velice nudné, z vody vařící, k tomu bez větších lákadel.
Co mě osobně zaujalo později nebyl seriál, ale to, co se dělo v zákulisí, kde podle všeho bylo mnohem větší drama, než v seriálu. Kočičí boje Shannen Doherty s Jannie Garth, tatínkova holčička Tori Spelling, která by o roli jinak nezavadila a vzhledem k tomu, že její tatka Aaron Spelling byl producent, tak nechala vyrazit i Shannen Doherty, nemluvě o tom, že tam randili mezi sebou všichni herci, byly tam jak drogy, tak pohlavní nemoce (Že jo, Tori?). Zkrátka to musela být celkem sranda.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Máma má mámu.
Je fajn vidět zase Annu Faris v plné síle, ale největší hvězda je zde Allison Janey, které v roli "babičky" Bonnie přímo září, místy vám může připomenout Charlieho Harpera z Dva a půl chlapa.
Nicméně Mámu považuji za jeden z Lorrových slabších sitcomů, které nemají zas tolik, co nabídnout, i když se snaží, tak celý seriál táhle právě Allison Janey a Anna Faris vedle ní spíše zaniká.
Seriál je pro mě hodně zamotaný, že se ani vlastně skoro nevyznám, zda sleduji sitcom nebo sociální drama.
Seriál má místy jistou dávku nadhledu a odlehčenosti, nicméně někdy je přehnaně dramaticky a spíše smutný, nějakou vtipnou hlášku vždycky prohodí Bonnie, což situaci a atmosféru uvolní, ale jinak je to na sitcom až moc velká depkařina.
Nicméně spratkovitká dcera/vnučka, ta je spíše na ránu a někdy spíše k politování.
Dramatické situace jsou tu až moc dramatické a depresivní, rozhodně to není jako v BBT nebo Dva a půl chlapa, kde jsou závislosti podány s nadsázkou a správnou dávkou humoru, tady spíše vyzní jako hodně špatné, skoro až naučně.
Problém celé show je v tom přehnaném dramatu okolo života Christy, který jak jsem již napsala, někdy je její výklad podán vtipně a jindy zase melancholicky, depresivně, hodně krušně.
Též se mi moc nelíbí přehnaný divácký smích za každou větou, která má být vtipná.
Ale přijde mi to celkem zajímavé, příběh mě celkem baví, výjmečně se popadám za břicho a myslím, že to celkem dobré, ale od Lorra bych čekala větší kvalitu. Nicméně Máma dokáže pobavit, není to špatná oddechovka.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Vítejte v městečku South Park.
O South Parku jsem vždycky slyšela, ale nikdy jsem neviděla ani jeden díl, vzhledem k tomu, že kdysi jsem se spoléhala jen na to, který seriál mi dá televize a SP se bohužel u nás nevysílal nějak často.
Ale jsem již v době internetu, tak se do toho můžu pustit.
SP svojí surovostí, nekorektností, šíleností a kontroverzí opravdu není seriál pro každého. Není zde žádná vybraná mluva, sprostá slova se zde užívají za každou větou, nabourává se tu všechno, co se nabourat dá, nechybí sexismus, rasismus, antisemitismus, nechutnosti. Jedna malá, nepartná věc se zde dokáže vygradovat do globálních rozměrů, postavy se tu chovají tak, jak by se normální člověk nejspíše nikdy nechoval, teda až na pár vyjímek.
Výhoda SouthParku je ale i to, že epizody jsou krátké, svižné a energické, hrozně rychle to utíká.
Ústřední pětice Stan, Kyle, Kenny, Butters a Cartman mě nikdy nenudí, ale především Cartman je asi největší bavič/šílenec/kretén z celého seriálu.
Pokud jste si stěžovali na Family guy, tak South Park pro vás bude mnohem horší. Nicméně nechápu celé to pozdvižení, že se tam mluví sprostě. Pointa celého seriálu je jiná, ale ta cenzura. Střelený Family Guy, který nemá do SP daleko je normálně vysílaný(u nás) odpoledne, protože se tam nemluví sprostě, ale že tam provozují úplně stejné šílenosti, nad tím se asi nikdy nepozastaví.
South Park je podle mě povedená satira, která reaguje na události ve světě svým způsobem a nic mu není svaté, všechno odhaluje až na kost.
Strefování se do citlivých témat je tu denním pořádku.
U tohoto seriálu preferuji český dabing, protože ten se povedl. V anglickém změní ty postavy mají pištivé, chraptivé hlasy, navíc je poznat, že je některé postavy dabuje jeden dabér. V čestině jsou pěkně a srozumitelně rozdělení. Navíc v angličtině věčně slyším jen různé verze slova "fuck", kdežto v češtině jsou mnohem peprnější a štavnějtější výrazy.
Po sledování několika sérií se stále zamýšlím nad tím, kde tvůrci berou tolik kreativity, ale tak, kdo umí, ten umí.
Nicméně nelze popřít, že některé série jsou silnější a některé slabší.
Animace se drží kréda ' V jednoduchosti je krása'.
Suma Sumarum - 70 %
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Džejár opět na scéně.
Znám starý Dallas, bavil mě a tento svěží kousek se mi zamlouval už od pilotu.
Dallas má v seriálovém světě již své jméno a specifické atributy a pokud někdo čekal pokračováním něco jiného, tak opravdu jen marnil čas a zbytečně kazil hodnocení.
Co mě po technické ztrátce potěšilo bylo to, že znělka zůstala stejná, jen si přidalo více barev.
Příběh se nám posunul o řádky let dopředu, ale v podstatě stále navazoval na to, jak předtím skončil. Na scénu přišla nová krev, nové sváry, nové ambice. Nicméně starší tváře tam stále jsou a uvádějí nás do nostalgie. Bobby je stále hodný, vlídný a nenáročný člověk, který si svého zaslouženého klidu dlouho neužije. Jsem ráda, že dostal za partnerku silnou, ženskou osobnost, která je v podstatě mix Pamely a Miss Ellie, rázná ženská, co na něj nedá dopustit.
Na J.Rovi se krušná léta vyřádila snad ještě více, ale nenechte se zmást jeho roztomilým, stařečkovským vzhledem, je to pořád stejný kus prospěchářského hajzla a ještě to na stará kolena pěkně roztočí.
Nová generace mě taky potěšila. Zprvu jsem si myslela, že to budou jen líbivé tvářičky, nicméně nakonec mi tam krásně zapadly. John Ross si pěkně potatil, je to slizký hajzl, který se ničeho neštítí, má sex-appeal a nedokáže být věrný. Upřímně, někdy mi přijde až zbytečně velký hajzl, u J.R jsem občas pochopila, proč dělá, co dělá, ale jeho synek se občas chová hrozně frackovitě. J.R to dělal s elegancí.
Podobný svár jako měli J.R a Bobby se rozpoutá mezi ním a Chrisem(syn Bobbyho) a v podstatě jede to, co už se odehrálo. Tahle rodinka prostě nemůže mít klidné vztahy, obzvlášt né dvě osobnosti, co jsou dokonalé protipoly a přesné kopie jejich otců, hlavně především po stránce morálky.
Je to prostě Dallas, všichni tam vypadají báječně, kujou na sebe pykle, skrývají tajemství, někteří jsou schopní zajít hodně daleko, aby dosáhli toho, čeho chtějí.
Prostředí je prostě nádherné, kameraman si nádherně hraje se světlem, je tu jak uklidnující krajina, kde je plno zvířat, krásná příroda a harmonie, tak i skvěle navržené budovy, pro ambiozní prominenty, ruch velkoměsta.
Texas se prostě pozná, všichni tu mají kovbojské kloubouky, košile, či boty. Večírky jsou vždy ve velkém stylu.
Postavy se mi prostě líbily, ale nejvíce jsem si oblíbila Rebeccu(její celé jméno je spoiler), která se mi líbí už jen proto, že milá, laskává, milující, ale taky dokáže být pěkná potvora, rozhodně si od nikoho nenechá kálet na hlavu a je to prostě bojovnice a s Johnem Rossem jsou krásný pár.
Mám ráda momenty, kdy jde do tuhého a musí se držet při sobě a opravdu jsem si pobrečela u jistého momentu, který změnil můj dosavadní postoj k jedné z postav.
Seriál mě bavil a celkem mě naštvalo, že to skončilo tak otevřeně, protože jak říkam. Bavilo mě to, osudy staronových hlavních hrdinů mě zajímaly, plot-twisty mě kolikrát šokovaly a zkrátka je to podle mě škoda.
Tenhle seriál vdechl Dallasu nový život, dokázal zaujmout stejným způsobem jako před lety a zrušení mě bude dlouho mrzet.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
John Connor's mother, teacher, and protector
Zrušení seriálového Terminátora mě dodnes bolí, protože jsem si ho oblíbila už od pilotu.
Od první vteřiny mě zaujala Lena Headey jako Sarah Connor a už tehdy jsem věděla, že tuto Sarah Connor budu mít ráda. A tak se i stalo. Předvedla krásný kompromis mezi filmem a seriálem, její výkon zahořklé, posedlé drsnačky, která žije jen pro svého syna a jde přes mrtvoly, aby zabránila jak zkázné budoucnosti, tak tomu, aby se z Johna stal mesiáš, po kterém pujde každá vražedná mašina. Psychologie té postavy se mi velice dobře pozorovala a Lena mi jí prostě ukazála takovou, jako jsem jí chtěla a Linda Hamilton může být náležitě hrdá a klidná, protože její postava nebyla výměnou herečky nijak poznamenána.
Další, kdo mě zaujal je asi všemi milovaná Cameron, kterou jsem si i já zamilovala v první minutě. Přesně jako u Sarah, skvělý herecký výkon Summer Glau, která umí psychicky labilní postavy dokonale zahrát, tak její terminátorka Cameron, která emoce zprvu nemá(později mírné náznaky nějakých emocí lze zpozorovat), nám více odhaluje, jak terminátoři vlastně fungují po stráce psychické, nejen fyzické. A taky je to pěkná kost, co umí jiné terminátory složit jako preclíky. :D
John Connor byl podle mě obstojný, nijak tu postavu nezkazil, protože Thomas Dekker hrál pubertáka, co se chce vyhnout svému osudu a zmítá ho přitažlivost k velice atraktivní terminátorka(muži pochopí), která má hodně vliv na jeho vývoj.
Krom terminátorů se nám z budoucnosti vrací i členové Hnutí odporu, tedy rebelové z budoucnosti, co bojují proti strojům pod velením Connora, takže i ti nám zamíchají kartami, především Derek Reese, který je platným členem týmu na ochranu Johna a boji proti tomu, aby vznikl Skynet.
Líbí se mi, že ač je to seriál, tak filmům špatnou reklamu opravdu nedělá. V každém díle je nějaká ta střílečka a když né střílečka, tak prchání před jiným terminátorem. Stručně lze říct, že se pořád něco děje, dává se jak prostor pro příběh, tak pro pořádkou akci. Pořád se vynořují nová fakta, nové otázky, odpovědi, které mě vždy držely v napětí. Nechybí zbraně, trefné hlášky, lítající omítka z rozstřílených domů, prchání, lámaní vazů, terminátoři, kteří jsou jak součástí plánu na zabití Connora, tak i na vyšších místech, kde kujou nějaké ty pykle. Není to čistě o tom, že přijde terminátor a hned jde zabít Johna, ne ne ne, tady se vrtá trošku hloub.
Prostředí je atraktivní, krásně to ladí s tou psychologií postav, kteří předstárají před ostatními, že vedou normální život, ale není tomu tak, ač by si to sebevíc přáli. Zbraně vždy nabité, kostými vždy připravené, falešné doklady důkladně nachystané. Noční vloupání, zbavování se důkazů, práce je jak s v boji proti terminátorů, tak i proti tomu setřást policii, která jim je v patách.
Další takový bonus pro mě byla chemie mezi Johnem a Cameron. Strašně jsem žrala, jak se John na Cameron díval a lze dobře pochopit, proč se do ní zamiloval. I když mu pak nacpali Riley, tak jsem ráda, že i tak nemohl Cameron dostat z hlavy. Vzhledem k tomu, že v polovině druhé série začala něco jako emoce projevovat, tak kdyby byla další série, třeba bych se dočkala, protože je to dodnes snad můj nejoblíbenější pár.
A samozřejmě to finále druhé série, to mě pěkně zabolelo u srdce. Odpovědělo se sice na staré otázky, ale neuzavřeli se linky, poslední minuty přímo nažhavují na další sérii, nemluvě o tom, že ještě plno otázek nebylo zodpovězeno a osud všech postav upadl v naprosto nejistotu a nevědomost, co s nima bude. Takže tak.
The Sarah Connor Chronicles ze své seriálové paměti jentak nevytluču a dostává 100%, protože to byl zkrátka jedna z mých srdcovek, jehož ukončení mi zlomilo srdce.
Plusy navíc.
+ Soudtracky
+ Intro
+ Promo fotky
+ Flashforwardy
Mínusy
- snad jen to, že to nepokračovalo dál. Mohl se aspon zakončit příběh.
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
I don't wanna wait..
Jé, jak já si vzpomínám na časy, kdy jsem si pobrukovala tu nežnou, optimistickou znělku a vždycky přišla domů včas, když vysílali další epizodu.
Dawson je jeden z prvních seriálu ohledně životů mladých, čistě pro teenagery, který jsem začala sledovat. Když se zpětně ohlédnu za kvalitou dojde mi, že tehdy jsem vůbec nějakou kvalitu neřešila a nějaké oko kritika mi vůbec nebránilo v tom se jen bavit příběhem a fandit oblíbencům. Neřešila jsem nějaké otřepané zvraty, klišé a tak podobně. Nicméně poslední série je takové méně zajímavé dokodrcání k uslzenému konci, který mě dodnes dojímá a musím uznat, že jinak tento seriál skončit nemohl.
Určitě to není nejlepší seriál na světě, je to takový průměrný televizní seriál, nicméně je příjemný, nostalgický, krásně ukazující strmnou cestu dospívání. Není to nějaká bomba na trhu, ale svojí atmosférou a pěknýmu, nenáročnýmu příběhu si svoje místečko ve seriálovém světě našel.
Tehdy jsem ještě byla malý cvrček, takže jsem zas tolik dobře nechápala, čím některé postavy procházejí, dokud jsem sama nevyrostla a v nějakých situacích se nenašla. Jako, né že by Dawsonův svět byl bůhvíjak ze života, ale v nějakých situacích(sebevíc zkreslených) se může najít opravdu každý, protože je tu více postav s různými osudy a příběhy. Ač ten hlavní je a byl vždycky Dawson, tak si nešlo zamilovat Paceyho, který na sebe uměl jako správný tv stealer, vždy strhnout pozornost at už to byla nějaká sarkastická poznámka, či nějaké to moudro. Ja osobně si zamilovala hlavní hrdiny, kteří pro mě vždy byli tři. Jenny jsem brala jako postavu do počtu, ty spřízněné duše byly vždy Pacey, Dawson a Joey.
Dawson je pro mě jeden z hlavních hrdinů, kteří mi prostě na nervy nešli, zkrátka ne. Byl mimořádně obětavý ke svým přátelům a je to prostě jedna z věcí, co dělala Dawsona Dawsonem.
Joey hodně lidí nemá rádo pro její nerozhodnost, ale já jí brala s rezervou. Byla mi sympatická, vždy ke všem milá a laskavá. Možná nějaké větší nedostatky měla, ale já si jí zkrátka pamatuji takhle. Od začátku bylo jasné, že i když se jí Dawson líbí a sluší jim to, ten pan pravý je prostě Pacey, který s ní byl vždycky a já jen čekala, kdy mu konečná dá šanci. Klasický nejlepší přátelé od dětství, pak milostné vzplanutí a nakonec láska na celý život(proto se nikdy nesmířím s tím, že v seriálu BtvS spolu neskončili Xander a Willow).
Ač seriál je průměrný, tak hodnotím lehce nadprůměrně, protože si to podle mě zkrátka zaslouží.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé