Moon Knight je skvělej - takhle bych to především shrnula. Je to taková vážnější Marvelovka, člověk nad tím dlouho váhá, co se tam vlastně děje. Jediný a bohužel velký problém jsem měla s tím, že... to váhání tak nějak neustane. Protože nám je představen Marc a Steven a jejich podstata je vysvětlena, ale co Jake? Spousta prvků, na něž dokonce tvůrci opakovaně upozorňují v "Previously On", stejně zůstane nevyužita, nevrátí se k nim, neukončí se to. A to je ten největší problém. Prostě tomu chybí zastřešení. Konečná bitka je jasná, ale co po ní? Kde je vysvětlení toho, co se všechno dělo? (A podání originu Moon Knighta de facto stejným způsobem, jako tomu bylo u WandaVision, taky nepovažuju za kdovíjak geniální.)
Koncept je jinak dobrý, jako neznalému divákovi mi to pěkně pomotalo hlavu. Egyptská mytologie zakomponovaná zajímavě. Hlavně tu musím vynachválit soundtrack, protože ten mi sedl už od první epizody. Vůbec celé se to nese v duchu Indiana Jonese a Mumie, takže takhle mi to sedlo, děj mě bavil, místy to bylo tak správně absurdně vtipné, jen mě mrzí, že tomu „něco" chybí. Škoda, že tak půlku věcí nevysvětlili. Jinak to je jednoznačně zajímavý počin a jsem zvědavá, jakou roli Moon Knight dostane v nadcházejících projektech.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
V tomhle půjdu hodně proti proudu. Srdcerváči jsou za mě docela zklamáním.
Asi jsem měla příliš veliká očekávání po všech těch nadšených reakcích, nevím. Příběhově to je stále typická Alice Oseman, kterou mám ráda, jen občas ty přehnaně dramatické linky mezi přáteli bych si klidně odpustila. Vyobrazený svět a chování postav odpovídá jejich věku a je fajn, že se něco soustředí i na tak mladé postavy (Charlie v průběhu děje oslaví patnáctiny). Nicméně celkové zpracování mi prostě nesedlo. Herecké výkony nijaké, ani ve vypjatých scénách mi nepřišlo, že do toho dávají všechno nebo že do toho aspoň něco dávají - Charlie měl své světlé chvilky, jinak to všechno zachraňoval Nick, Darcy a sem tam Tao, u něhož mi naopak někdy přišlo, že zas strašně přehrává. Vážně jsem nad tím často seděla jen s tím, proč to proboha nezahrají pořádně. Nejhorší jednoznačně Harry, ani jednu jeho repliku jsem mu prostě nevěřila, a to ty scény byly tak důležité.
Na druhou stranu zobrazení toho hledání se bylo skvělé, práce s Charlieho úzkostí taky dobrá. Líbily se mi grafické prvky, jak tam mezi postavami sem tam prolétly jiskry nebo listy, to bylo hezké. Místy to působilo tak, jak mělo a jak jsem čekala - tedy tak správně mile a praštěně, ale prostě tomu něco chybělo; často jsem se spíš dívala, kolik ještě zbývá do konce epizody, a to to nemělo ani třicet minut.
Mých očekávání to holt nedosáhlo. Věřím ale, že právě díky všemu tomu hledání se, ujišťování se a celkovému tématu to je pro cílovku velmi důležité, což ostatně jejich reakce taky potvrzují. Není to propadák, netrpěla jsem u toho tolik, že bych to zabalila - poslední epizoda byla třeba výborná. Ale za mě jsou zkrátka lepší LGBTQ+ seriály.
60 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
LGBTQ+ seriál, který si dělá srandu sám ze sebe? No už bylo načase! Q-Force pracuje se stereotypním nahlížením na LGBTQ+ komunitu, přesto si z toho skvěle utahuje, a vždycky poznáte, když je člověk schopný si ze sebe udělat srandu. Jen mě stále baví ta hodnocení ve stylu „je to hrůza, protože si dělají srandu z heterosexuálů, takže hodnocení odpad", protože ve spoustě filmů vůbec není nějaká skoro až zesměšňující narážka na homosexuály, co? :) Animace netypická, ale zvykla jsem si; příběh nakonec vede trochu jiným směrem, než by se dalo čekat, a srší to jakousi energií a skvělým humorem, že jinak než to sjet na jeden zátah prakticky nejde. Za mě je Q-Force milým překvapením, a pokud přijdou s další sérií, rozhodně se podívám.
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Marvel nemohl enormně produktivní rok zakončit lépe. Hawkeye vždycky patřil k mým oblíbencům a je super, že má konečně vlastní pozornost, byť si ji tu tedy dost uzurpuje Kate. Ale ti dva jsou skvělé duo, navzdory vážným tématům to srší humorem prakticky bez ustání. Mám tyhle hrdinské katarze dost ráda a tady si s tím pohráli na jedničku. A moc si cením konečného zakomponování Clintovy nedoslýchavosti i neslyšící Mayi. A jednou chci vidět muzikál Rogers naživo, prosím!
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Co kdyby... se všechny fanouškovské teorie skutečně naplnily?
What if...? je neskutečně zajímavým pokusem. Trochu si to nahrává s myšlenkami diváků, „co by se asi stalo, kdyby tohle bylo trochu jinak?" Prý je vše dělané podle komiksů, mně to často prostě přišlo jako směska fanfikcí a fanouškovských teorií, co se vyrojí vždycky hned po premiéře filmu. Zajímavá podívaná je každopádně zaručená. Postavy v každé epizodě potká zcela jiný osud a jistí si můžeme být prakticky jen tím, že Tonyho Starka vždy potká stejný osud (ehm).
Bavila mě animace podobná Spiderverse a taky to, že většinu postav dabovali herci z hraných snímků. Podobně tu je skvělý i soundtrack. Ale celkově to je takové nevyvážené; z některých epizod jsem byla strašně nadšená, z jiných zase strašně rozpačitá, ale u antologií tomu asi nikdy jinak ani nebude. Nemůžu tomu však upřít, že je to velmi nápadité a vzhledem k tematice leckdy taky dost morbidní. Baví mě koncept, kdy se vše nakonec nějak propojí.
Jsem velmi zvědavá, kam toto povede, zda je to opravdu jen takový experiment, nebo to bude hrát roli i v dalších MCU projektech, i vzhledem k tomu, že se tu několikrát (a docela vážně) řešilo multiverse, s nímž se v nadcházejících marvelovkách má dost hrát.
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Uf, tak tohle byla teda jízda. Wizards to valí rapidním tempem - nejspíš kvůli jediné sérii, ale je strašná škoda, že oproti Trollhunters tak zkrouhli, tohle jsem si vážně užívala od začátku do konce, materiál na binge-watching jak dělaný. Kolikrát to je tak rychlé, že to ani nejde pobírat.
Wizards propojují všechny postavy, s nimiž jsme se v Arcadii doposud setkali, a jednu z hlavních zápletek tvoří orientace v minulosti, což vždycky zaručuje zábavu. Je to další hra s artušovskými legendami, která jede svou, navíc dabing ve složení O'Donoghue, Bradley, Headey a Molina je záruka kvality sám o sobě. A čaroděj rocker? Jasně, jsou tam klišé, ale až na ně nemám vůbec co vytknout.
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Arcadijský potenciál využit na maximum. Mimozemská kultura byla originální, líbilo se mi, jak se postavy postupně integrovaly mezi pozemšťany, spousta dějových linek byla vyřešena fakt skvěle a cením i řešení důležitých témat (xenofobie, rasismus, lgbt). Opět to je animák už s jednou nohou napřed, nejen co se týče zmíněného, ale i třeba s trochou grafičtějšího zpracování určitých smrtí. Navíc je to skvěle propojené již s předchozími Trollhunters, čehož si vždycky cením, je to akční, neskutečně vtipné a jede si to zkrátka v tom svém skvělém duchu. Skoro mi je líto, že to má jen dvě série.
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Trollhunters jsou z produkce DreamWorks naprosto nečekané překvapení. Po tři série se rozvíjí rozsáhlý, komplexní příběh, jehož fantazie snad nemá hranic. Není to typický DW animovaný seriál, jaké známe, epizody jsou vystaveny úplně jinak a spousta plot-twistů je nepředvídatelná (a pro svůj žánr taky netypická). Je to temnější, než se zpočátku zdá, vývoj postav funguje na jedničku a skvělá je i animace (málokdy se v animovaném seriálu vidí takový detail jako práce s dioptriemi ve sklech brýlí). Za mě skvělý počin a jsem zvědavá, s čím přijdou zatím vedlejší postavy v dalších navazujících seriálech.
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Kdosi už v hodnocení užil výraz, že je to „lidské", a to je zjevně nejvhodnější přívlastek. To švédské prostředí je mile osvěžující a to v mnoha způsobech. Chemie mezi Willem a Simonem funguje na maximum, líbilo se mi, jak se jejich vztah vyvíjel i že z toho neudělali tradiční „přehnané drama", ale že ten vztah opravdu působil realisticky, i jak společně řešili různé konflikty a tak, to bylo moc milé. Každá postava má něco do sebe. Plusem budiž i fakt, že puberťáky opravdu hrají puberťáci. Výtku mám snad jen k soundtracku, ten mi vůbec nesedl. Celkově jsou Young Royals moc milým překvapením, na poli lgbtq+ seriálů si to rozhodně najde svoje místo.
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Bezpochyby jeden z nejepičtějších seriálů, co jsem kdy viděla. Udržet laťku po tolik let, to se jen tak nevidí. Kdysi jsem GoT nedala kvůli násilí a jsem ráda, že jsem si počkala; užila jsem si každou epizodu, každou dějovou linku, naprosto dokonalý soundtrack, všechno. GoT přišlo s něčím zcela novým, od čeho se ještě plno tvůrců zřejmě bude učit. Každá série je nadupaná, a i když si myslíte, že něco (ne)čekáte, stejně vás překvapí. A řadím se k těm z mála, co oceňují i osmou sérii. Ano, je nejslabší, ale i tak byla skvělá; nejnataženější a ukecaný mi přišel jen poslední díl, jinak všechno dávalo smysl, a to, že se postavy leckdy vyvinou trochu jinak, než jak by si fandi přáli, to tvůrci ostatně dokazovali celou dobu. Za mě rozhodně jedna z nejlepších seriálových záležitostí.
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí