avatar uživatele

BasarMilesTeg

off
JménoBasarMilesTeg
Věk41 let — narozeniny slaví za 11 měsíců (Střelec)
BydlištěDuna (Arakis, Rakis)
Twitter@BasarMilesTeg
Instagram
Facebook
Poznámka
http://www.livescore.in/
Názory uživatele BasarMilesTeg
plakát
Duna
18. prosince 2011
další názory k seriálu

Lepší než film, ale na knihu nemá

Tato miniserie bude vždy srovnávána s filmem Davida Lynche, a s původní knihou Franka Herberta, jejíž jsem jsem ohromný fanoušek. Když budu porovnávat s filmem, doplatí i přes rok vzniku na pouhé televizní zpracování v podobě minisérie. Lynchova duna má sice lepší atmosféru a herecké výkony, ale ani ty nedokázaly vynahradit deficit v ohromnem okleštění děje, které bylo filmové Duně osudné, jelikož pro neznalce knihy to bylo velice nepřehledné. Formát minisérie umožnil to, že se mohla na obrazovku přehledně přenést síla příběhu této knihy, která je považována za nejlepší sci-fi knihu světa, s čímž plně souhlasím. Triky jsou plně poplatné době vzniku, a tomu, že se jednalo o TV projekt. Ale kouzlo světa Franka Herbert spočívalo v tom, že sci-fi stránka (vesmírné cestování, různé planety a jiné sci-fi parády) jen dokreslovala atmosféru, a ve skrze to nebyla ta nejdůležitější věc. Minisérie výborně převedla na do televize děj, politiku, machinace, atmosféru a postavy z knihy, které prostě nevměstnáte do filmu. A proto hodnotím 100% I přes tuto všechnu chválu však musím napsat, že i tak je to stín knihy, která přinesla neuvěřitelnou kombinaci sci-fi, výborných postav, nepředvídatelného děje, náboženství a mnoha dalších TOP literárních v údálostí.

PS: Durazně doporučuji si nejdříve přečíst knihu, a pak zkouknout miniserii, jelikož se připravíte o neuvěřitelný zážitek.

PPS: Když budete číst knihu nebo sledovat televizi, budete hodně překvapeni, jak byla tato kniha ovlivněna pobytem Franka Herberta v arabském prostředí, a výskytem pro tehdejší západní lidi (přelom 50/60. let) neznámými termíny, jako svatý džihád nebo fedajkýni.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
100 %
plakát
Velká vlastenecká válka
17. prosince 2011
další názory k seriálu

Svěží vítr v dokumentech

Tento seriál nepřináší z hlediska faktografických informací ve skrze nic nového, ale přesto vyčnívá nad tim dnešním ohromným průměrem dokumentů o druhé světové válce, která se prakticky ničím od sebe neliší. Ať je to širším použitím na televizní obrazovku kvalitní počítačové animace a hraných scém na úkor již tisíckrát viděných historických autentických záběru. Děj je výborně osvěžený krátkými momentkami o technice, velitelích nebo i obyčejných vojácích, které příběh ještě mnohem lépe prokreslují a zdynamičťují. A co je podle mě asi nejdůležitější, je to, že i když je seriál ruského původu, tak je politicky prakticky nestraný, a oproti mnoha americkým dokumentům tam chybí ty klasické patriotické proslovy, ze kterých jsou již mnozí naprosto znechuceni. Za posledních několik let je to jeden z mála dokumentů, který opravdu nadchnul, což jen dokresluje výborný český dabing/komentář. Hodnotím 100%

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
100 %
plakát
Haló, haló!
4. prosince 2011
další názory k seriálu

To jsem já, Leclerc :)

Legendární britkom, o kterám bylo již napsáno a řečeno mnoho. René Artois je majitel kavárny v Nuvionu, v okupované Franci ..... Již prakticky nelze nic nového k popisu dopsat, protože to snad již včichni dobře znají. Velkou výhodou tohoto seriálu je vysoká kvalita prvních pěti sérií, které i přes svojí určitou stereotypnost permanetně a neustále baví. V průběhu šesté série nastává postupný propad kvality, ktery byl zapříčiněm jak neustálou recyklací témat, který byl ještě prohlouben postupnou výměnou několika herců. Nejvíce mi chyběla geniální postavička Leclerca, výměna Bertorelliho (původní herec Gavin Richards zahrál geniální parodii itala za druhé světové, zatímco Roger Kitter byl již pouhou vizuálně trapnou parodií itala). Největší kvalitativní propad však byl u gestapáka Her Flicka, který byl v deváté serii nahrazen, a totálně naprosto vyhořel). Seriál podrží velice dobrý český dabing, který sice ztratil kouzlo originálu, jelikož tam včichni herci mluvily přízvukem daného státu, který reprezentovaly. Originálu se tak plně vyrovnal dabing pouze postavy policisty a agenta britské tajné služby Crabtreeho, u než bylo až geniálně předabováno jeho prznění francoužštiny. Tento seriál odemně i přes svoje slabší poslední sezóny dostává absolutních 100%.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
100 %
plakát
Hvězdná brána: Atlantida
26. listopadu 2011
další názory k seriálu

Promarněná změna

Tento seriál promarnil od druhé série vše, co se dalo. První série přitom vše rozjela ve velkém stylu, a především s vynikající atmosférou. Právě ta atmosféra odříznutí, nedostatku zásob, ohrožení od mnohem silnějšího nepřítele a pátrání po tajemství Atlantidy docílily toho, že se děj prakticky nezastavil, a vše gradovalo velkým finále první série. A pak se vše pokazilo!!!!!! Každým následujícím dílem, kdy se jim více a více dařilo obnovovat kontakty se zemí, tak se čím dál tím více vytrácela ta atmosféra, která povyšovala tento seriál. Pak se k tomu přidaly herecké změny, a i to, že z Wraitů udělaly pomalu pitomce. Pak pro mě ztratil seriál svoji poslední atraktivitu.


S01 - 90%
S02 - 70%
S03 - 55%
S04 - 45% (během této série jsem tento serál vzdal)

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
63 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
60 %
plakát
Farscape
26. listopadu 2011
další názory k seriálu

To nejlepší ze Stargate

Jedena z nejlepších space oper, která kdy vznikla. Podle mě je jedním z největších plusů tohoto seriálů, že vzal to nejlepší ze stargate, a tím je především klasický nahláškovaný stargate humor, zkombinovaly ho vynikajícím a uvěřitelným Ben Browder, naroubovaly to na poměrně originální vesmír Farscapu, a tak vznikla v austrálii sci-fi pecka. V prvné sérii je děj spíše epizdičtější, což ale od druhé série výrazně ustupuje celkovému příběhu, který je oproti klasickým space operám dosti nezvyklý. Hlavní hrdinové většinou útíkají, a i když většina rozuzlení končí pořádnou řežbou, seriál vyznívá neuvěřitelně antimilitaristicky, a to přitom ne tak klišoidním a křečovitým způsobem jako především Star Trek. Velkým plusem je variabilita prostředí, tak i svěží scénáře, jelikož se projevilo to, že seriál vznikl v austrálii. Největší slabinou seriálu jsou asi masky, které jsou třeba oproti startreku až mo do očí bijící, ale osobně jsem si na ně po nějaké době zvykl, a pak jsem je již moc nevnímal.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
100 %
plakát
Na zdraví
19. listopadu 2011
další názory k seriálu

Na Zdraví

Vynikající seriál NBC z osmdesátých let, během nichž patřil k nejsledovanějším pořadům v americe prakticky po celou dekádu. Na zdraví by v dnešní době pravděpodobně již tak neuspěl, což mu však neubírá nic na kvalitě. Je to dobou dáno vzniku, jelikož nemá takový tah na branku, jako nynější nejůspěšnější seriály, nadruhou stranu to ale není vůbec ke škodě, jelikož ze sebe sálá velice pohodovou atmosféru, kterou kombinuje s klasickým sitkomovým humorem. Velkým tahounem jsou též hlavní představitelé, znichž mnozí se dodnes neztratily, jako třeba Ted Danson, Kelsey Grammer, Kirstie Alley nebo Woody Harrelson. Hodnotím silnějšími 80%.


PS: Po seriálu Na zdraví vznikl jeho spin off Fraiser s Kelsey Grammerem, který byl snad ještě úspěšnější.

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Pravidla zasnoubení
18. listopadu 2011
další názory k seriálu

Rules of Engagement

V součastnosti, během šesté série, se jedná o jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, jehož předností je velice chytlavý, nahláškovaný humor. Nejvýraznějším tahounem seriálu je podle mně Patrick Warburton, jemuž silně konkuruje i David Spade, který by jsi v klidu mohl odnést za roli Russella Dunbara cenu pro největšího prasáka televizních obrazovek. Další perlou byl ve třetí sérii příchod Adhira Kalyana jako Timmyho, který seriál ještě více oživil. Poměrně výrazně mě u tohoto seriálu překvapila jedna věc, a tou je držící se, a možná spíše stoupající kvalita jednotlivých dílů seriálu, s přibývajícími sériemi (hodnotím po S06E04).

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
100 %
plakát
Lexx
18. listopadu 2011
další názory k seriálu

... Nejůchylnější ...

Jak charakterizovat tento seriál. Asi takto - Nejůchylnější, nejšílenější, nejbizardnější, nejpotrhlejěí, nejoriginálnější, nejsměšnější... Asi tak by se dal Lexx charakterizovat. Jestli měly někdy sci-fi seriály alespoň nějaká pravidla, tak tady je prakticky nespatříte. A hlavní hrdinové jsou ještě více odlišní. Buď neuvěřitelně zbabělý, nebo napůl mrtví nebo přeměnění napůl v otrokyni lásky a z druhé poloviny zabijáčtí ještěři. Dohromady to tvoří neotřelou zábavnou podívanou, u které nevíte, jestli se máte smát, nebo zvracet.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
90 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
90 %
plakát
Frasier
18. listopadu 2011
další názory k seriálu

Tak žijí snobové

Kelsey Grammer je génius, jelikož dokázal udržet po jedenáct let laťku tohoto seriálu na absolutní výši, bej výraznější kvalitativnějších skoků. Měřítkem kvality tohoto seriálu nemůže být to, jestli se vám líbyly jednotlivé díly nebo ne, protože ty se vám budou líbit, ale to. jak často se budete "tlemit tak", až se budete za břicho popadat. Těch je podle mě nejvíce v třetí a čtvrté sérii, ale jak jsem již psal, ostatní série si s nimi v ničem nezadají. Když tady tak chválím, musím tvůrcům pogratulovat i k tomu, že se jedná asi o nejlepší a nejúspěšnější Spin off, jaká kdy vznikl, přičemž seriál navazoval na jeden z nejůspěšnějších a nejlepší seriál osmdesátých let - Cheers/Na zdraví.


A musím se ještě zmínit o jedné "drobné" maličkosti. Seriál jsem v originále bohužel neviděl, ale to mi naprosto vynahradil geniální slovenský dabing, který sám sebe překonal o několik tříd. Je prostě neuvěřitelné, jak tento dabing dokázal naprosto geniálně vystihnout snobské role hlavních představitelů (Fraiser a Niles Craine).


PS: Český dabing je minimálně podprůměr.

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
100 %
plakát
Záchranáři (1991)
18. listopadu 2011
další názory k seriálu

Australia Rulez

Můj nejoblébenější australský seriál, ha který si dnes již málo kdo vzpomene. Na tento seriál se nedá než jen nostalgicky vzpomínat, a obdivovat velice dobrou kombinaci realističnosti, napětí, neokoukaných námětů a avěžího australského prostředé, v čele s Gary Sweetem. Pouze škoda, že v každé další serii docházelo k čím dál tím větší obměně hereckého obsazení, rozpitvávání osobních problémů a resuscitaci stejných námětů. Každopádně první tři série jsou nezapomenutelné.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %