avatar uživatele

Michalenka

off
JménoMichaela
Věk28 let (Panna)
BydlištěTřebíč
Twitter@NecumFurt
Instagram
Facebookhttps://www.facebook.com/mishahlavackova
Poznámka
♥ Instagram --> @misha.hlavackova ♥ Facebook.com --> @mishahlavackova
Názory uživatelky Michalenka
plakát
QI – Na vše máme odpověď
15. září 2016
další názory k seriálu

Převráceno o 180stupňů

Ten, kdo určitě zná originál nemůže tento pořad nijak srovnávat s naší českou verzí. Leoš Mareš si ji velmi přivlastnil a překonfiguroval k obrazu svému. Pravda je, že britský humor je suchý a kvalitní a ne každý ho nějak může pochopit. To samé ale mohu říct o tom českém. Vysílací vlna se těch 11 epizod držela jen díky určitým hostům a bylo jen otázka času, kdy už diváky přestane bavit. Asi by si každý angličan při shlédnutí určitě řekl, jak může tato zábava dosahovat inteligentní výše. Pravda je, že nemůže. Češi se smějí maličkostem a někdy až trapnostem, které časem omrzí a v pořadu, kde jde hlavně o vědomosti, je to především smyčka kolem krku. Abych tento pořad přece jenom ocenila, tak samozřejmě je to nápad a přínos informací, ale bohužel, zase chválím jenom originál.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
40 %
plakát
Galavant
13. září 2016
další názory k seriálu

Zaplnění muzikálem, komedií a parodií v jednom balíčku

Docela skepticky jsem se stavěla, když ABC uvedla poprvé trailer na Galavanta. Hudební komedie, která má být srovnatelná s ikonickou produkcí Montyho Pythona? Upřímně připravovala jsem se na nejhorší.

Abych vám řekla pravdu, nevěřila jsem, že by někdo měl talent v dnešní době vytvořit křehkou rovnováhu mezi komediálním muzikálem a pohádkovým seriálem situovaným do středověku.

"Galavant" podle mě jen hlavně vyplňoval prázdnou díru. Přišel ve chvíli, kdy se snaží zajistit celoroční program a zaplňují mezery svých programů. Trochu si myslím, že je to i součást boje proti Netflixu a kabelovým televizím.

Narozdíl od první serie Galavanta, druhá byla podle mě více o Richardovi než o Galavantovi. On začal sezónu v jeho nejhorších chvílích. On byl zrazen Garethem a odvlečen s Galavantem. On ztratil své království, svého nejlepšího přítele - vše, více či méně. Galavant není seriál, kde přebývá spíše melancholie, ale písně jako "If I Were a Jolly Blacksmith" dovolila potlačit optimistické emoce a tón středověké hudební komedie.

Vzhledem k událostem na konci první sezóny, různé charaktery byly svedeny dohromady. Byl to většinou pozitivní vývoj; Nový tým přinesl závan čerstvého vzduchu tím, že prozkoumá dynamiku jakou jsme dosud neviděli. Richard a Galavant zejména těžil z toho, jak jejich nepravděpodobné přátelství rozkvetlo rozkošným způsobem. Nespravedlivě korunován pár Madalena a Gareth byl jeden z nejskvělejších částí sezóny.

Galavant udržoval nepředvídatelnou zábavu a talentované vystoupení se drželo pevně první i druhou sezónu. Písně však nebyly už letos tak originální jako tomu bylo před rokem. Přesto si myslím, že je to jedna z nejsvěžejších a lehce vtipných komedií s docela chytlavými melodiemi.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
60 %
plakát
Comeback
12. září 2016
další názory k seriálu

Comeback je celý o absurditě

Když Comeback začali dávat v televizi byla jsem příjemně překvapena. Popravdě už jsem nečekala (a stále nečekám), že by se v české produkci mohla udělat ''revoluce'' v estrádních a kameňáckých vtipech. Určitě tvůrci nejsou amatéři (viz. Xindl X jako spolutvůrce), kteří ale by se od světové tvorby mohli ještě všelicos naučit. Sitcom je určitě specifický žánr, jenž potřebuje kreativní přístup, ale klišé se často dá do tohoto chytře započítat také. Samozřejmě u nás tradice tohoto žánru nějak zakrnula u seriálu Hospoda. Sama netuším, proč naši slovenští bratři byli od revoluce v tomhle ohledu odvážnější (neříkám, že podařenější).

Ve skutečnosti je tento seriál poněkud geniální pokud se tedy jedná o absurditu a avantgardní pokud se jedná o samotnou podstatu tohoto seriálu. Během sledování jsem si užila skvělé výkony kvalitních českých herců. Neříkám, že seriál je špičkový, ale jednoduchý. Co víc si přát? U sitcomu se ani nečeká nějaký intelektuální humor a lá Zdeněk Svěrák. Kvalita zábavy se určitě měří podle fanouškovského základu a to si myslím, že Comeback zvládl na výbornou. Na věkovou skupinu, na kterou se Comeback zaměřuje, neznám nikoho, kdo by ani netušil o co se jedná.

Nechci se zbytečně tvářit nějak intelektuálně a zaobírat se tímto sitcomem ještě dalších 20 řádků, mohla bych psát o primitivnosti tohoto žánru a u toho se usmívat pod vousy, jaký mám titul, co studuji a, že sledováním tohoto jsem ztratila tak 20 bodů svého IQ. Ale nemusím, protože tohle není nějaký dokument o kvantové mechanice, kde musím v hlavě během sledování se snažit vymyslet přibližný tvar orbitalu. Tohle je právě opak přemýšlení. Něco, co vám pomůže přestat myslet na práci. Něco, při čemž zapomenete, že na vás dneska křičel šéf, že jste zapomněli zase vyměnit toner v kopírce. Tomuhle říkám večerní odpočinek.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
60 %
plakát
Pod kupolí
11. září 2016
další názory k seriálu

Malé světlo v letních dramatech

Velmi dobře si pamatuji své nadšení v začátcích tohoto seriálu. A co potom CBS rating, který ukazoval na další letní hit? Připadá mi to celou věčnost než pouhé 4roky.

CBS si dala neuvěřitelně velkou námahu s reklamou na svůj nový seriál "Pod Kopulí", což fanouškům dalo už určitou představu o tom, co mají očekávat od letního dramatu. Pokud jste zachytili trailer nebo některý z dalších "sneek peeks" mohli jste být mile překvapeni jako já o nacházejícím se násilí a chaosu, jenž se v naší televizi doteď neobjevoval. Jedno z amerických malých a slábnoucích měst se přerušilo z běžného života během jedno dnu, když obří kopule přišla odnikud a pohodlně a pevně izolovala město od vnějšího světa.

Seriál, kde se nachází město plné dramat vždy našel v naší televizi místo. Ať se jedná o Gilmorova děvčata nebo dobová dramata jako je Doktorka Quinnová. Intriky z míst, kde se každý zná navzájem jako své boty, často dává divákům teplý a nostalgický pohled. Seriál však na druhou stranu bere tuto představu a otáčí s ní o 180 stupňů, což představuje okolnosti, které umožňují rychlejším tempem spoustu akcí, stejně jako svět, který přetéká zradou a tajemstvím.

Když najde kupole pevnou půdu pod nohama přes město Chester Mill, začneme vidět skutečnou odvahu postav, se kterými jsme se teprve setkali. Je tu šerif (Jeff Fahey) a zástupce Linda (Natalie Martinez), která se více zabývá udržováním města při životě, než prosazováním práva. Je tu Barbie (Mike Vogel), který právě jen "projíždí" městem a Junior Rennie (Alexander Koch), který může být skutečný psychopat. Pak je tu Big Jim Rennie (Dean Norris), zdánlivě příjemný chlapík s náznakem mnohem temnější stránky.

V poslední době jsme zaznamenali v našich velkých televizních stanicích více "masa a krve" než to bývalo zvykem pouze na kabelových stanicích. Koncept sci-fi nám také udává, že jsme se mohli dočkat všeho, co si tvůrci usmysleli. A právě zde si myslím, že je kámen úrazu. První dvě serie se zaobíraly chováním jednotlivých postav než na samotnou mytologii. Diváci se dočkali jednotlivých odpovědí pomalu a jasně. Ve třetí serii nás už chováním postav překvapit však nemohli, proto zde do děje vstoupila "kokoní matka". To byla obrovská chyba.

Pokud se tu nachází někdo, kdo seriál ještě neviděl a chce si nejdříve přečíst recenze, chtěla bych mu sdělit ať skončí u 2.serie. Kladná věc nakonec je, že aspoň k ukončenému seriálu bez uspokojivého konce, jsem ráda, že Spoiler*Barbie skončil s Julií.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
60 %
plakát
Akta X
29. srpna 2016
další názory k seriálu

Chci věřit, že Akta X jsou pro nás nejdůležitější hloubkou díla

Akta X se stala jednou z nejvlivnějších televizních sci-fi sérií běžící celých devět let. Seriál byl velmi důležitý v době svých začátků pro tehdy ''mladý'' kanál Fox, který se snažil prosadit proti ABC, CBS či NBC. Naštěstí ''kult akt x'' se postupně stal globálním hitem, který se dočkal také 2 (pozn. někdy 3) celovečerních filmů. Dokonce 13 let po jeho skončení se seriál vrátil na krátkou dobu s 10.serií, kde se David Duchovny a Gillian Anderson vrátili s jejich ikonickými rolemi.

Seriál se ani ze začátku hodnotit negativně nedá včetně pilotního dílu, který se stal i jedním z nejlepších dílů celého seriálu. Fox Mulder - jeden z nejlepších a nejvrtkavějších vyšetřovatelů, o kterém bych i tvrdila, že je trochu snílek, doplněný půvabnou a inteligentní absolventkou medicíny, tvoří skvělou kombinaci, u které cítíme i silnou chemii.

Víc, jak sympatická dvojice, připoutá k obrazovkám televize spíše tajuplná atmosféra a geniální námět a to nejen samotné mytologie.

Pozdější série však už tak kladně hodnotit nebudu a nejnovější už vůbec ne. Jsou až trestuhodně předvídatelné a David Duchovny mi spíše připomínal Franka z Californication než Foxe.

Myslím si, že žádný ''velký návrat'' ve velkém stylu se nekonal. Časy Akt X už jsou nejspíše bohužel pryč, to neznamená, že nám tento seriál nic nezanechal. Opak je pravdou. Hlavní zůstalo poselství, jenž nám nejspíše bude vrtat hlavou dokonce našich životů...

--------------------------------------------------------------------------------


Pozn. Pokud nedáte dopustit na tajemno doporučuji např. dokumenty: Minulé životy, Je to možné Atlantida, Lovci záhad, Hledání Atlantidy nebo cyklus Vesmír (UFO mýty a skutečnost)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
The 100
21. července 2015
další názory k seriálu

Science-Fiction bez science

Předtím, než začnete sledovat "The 100", budete muset přijmout také některé samozřejmosti: Je to drama, které je napsáno CW (stejnými lidmi, kteří přinesli také 902 10), o skupině 100 teenagerů, kteří se museli vrátit na Zemi pryč od své společnosti. Společnosti, jenž byla žijící ve vesmíru po necelé století.

Spousta lidí má sklon kritizovat show pro vědeckou nerealističnost. Na "Stovce" ale nemá být nic reálné. Je to jen Science-Fiction bez "Science". Musíte uznat, že hlavním nápadem přehlídky je skutečnost, že 100 dospívajících se dostalo na Zemi - 100 let po jaderné katastrofě.

Někdy televizní programy nedodržují standardní pravidla fyziky nebo jakýkoli jiný druh vědy, když na to přijde. Někdy to je to, proč se na televizi vlastně díváme - dává nám přestávku od uvěřitelného.

Pokud jste puntičkáři pro vědecké přesnosti nebo velký fanoušek klasického sci-fi, realitou je, že to nemusí být přehlídka pro vás. Pokud nicméně jste někdo, kdo hledá něco vzrušujícího a (upřímně) návykového na sledování, mohli byste mít štěstí.

88 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 8 lidí
60 %
plakát
Znovu 20
17. června 2015
další názory k seriálu

To, co potřebujeme vidět - Krásné lži

Lži, samé lži. To je to, na čem Darren Star založil svou novou situační komedii, ale na rozdíl od mnoha televizí, "Younger" je vepředu svým příběhem.
Dovolte mi, abych byla zde upřímná. Tento příběh je velmi nepřesvědčivý stejně jako tomu bylo u ''Sexu ve městě'', ale přesto patřím k těm ženám, které tento svět stále táhne.

Příběh vypráví o čerstvě rozvedené čtyřicátnici, která kvůli práci se rozhodne lhát všem o svém věku. Už jenom z tohoto praktického úhlu je to nereálný příběh, přesto se zamysleme a řekněme si, která žena by nechtěla vypadat ve 40-ti letech tak skvěle jako samotná herečka Sutton Foster.

Přinejmenším úroveň humoru a sofistikovanosti by měl jít dlouhou cestou směrem k přilákání. Měli byste také prominout, že tento seriál se tváří jako by byl zamýšlen spíš pro mladší publikum. A to není lež.

71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
70 %
plakát
Tajný deník call girl
16. června 2015
další názory k seriálu

Otevřete oči do tajemného světa

Předmětem tohoto seriálu je téma, o kterém se všichni bojíme mluvit. Tabu, jenž má jedinečnou myšlenku, které nás zajímá, ale nehodí se o něj mluvit.

Tajný deník call girl, napsán na základě románů Belle De Jour, je plný intimní sexcapade, které jsou docela upřímné a geniální.

Zapomeňte na svých 50 odstínů šedé. To britský program přinesl zcela novou vlnu sexu a hranic, které vám otevřou oči do života, o kterém jste možná slyšeli, ale nikdy jste v něj úplně nevěřili.

Billie Piper vám pečlivě vylíčí Belle De Jour, vysokou třídu Londýnských call girl. Žije si na vysoké noze s pěkný bytem, módním oblečení a když přijde do práce je dobře vybavena a profesionálně se věnuje zákazníkům.

Pro ty, kteří se domnívají, že to bude povrchní a levné s dostatkem sexu, nahoty a obecně ponižujících poznámek, můžu říct:,,Můj příteli, nemáš ani tušení.''

Seriál, vysílaný v roce 2007 a skončený v roce 2011, se 4 sezóny, kompiluje intimní, dramatické a často vtipné účty Belle, sebevědomé a profesionální prostitutky, která bojuje někdy s náročnými tlaky udržet tajemství přátel a rodiny. Vždy profesionální i přes osobní dramata, ze kterých ji z většiny dostane ven setkání s muži - zákazníky, kteří ji dávají pocit, že věci jsou trochu jinak.

Piper dává Belle nádhernou jistotu. Mužští diváci si nemůžou stěžovat. Není to jen skrovný oděv a prostopášné svůdné sexuální scény, ale důvěra charakteru, to že je výjimečná. Je vždy taková, jakou ji muži chtějí a Piper nikdy nekolísá. Její příběh je nádherně řečen a můžeme na něj nahlédnout jejíma očima.

Ale faktem je, že se jedná o program o sexu. Program, který se nebojí povahy, toho co je, po čem toužíme, jak řešit věci ve vztazích, jak oklamat ostatní, jaké erotické fantazie máme a pocit svobody, který vyhledáváme, abychom utekli od reality. V seriálu není žádné chování, žádná úchylka špatná. Seriál nesoudí, jen ukazuje možné řešení problémů.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
60 %
plakát
Sherlock Holmes: Jak prosté
9. června 2015
další názory k seriálu

Četla jsem mnoho Sherlockovských knih (i v originále), viděla spoustu pořadů o Sherlockovi a tato verze se mi líbí

Elementary nám dává nový, svěží pohled na Arthurova Conana Doyleho legendárního detektiva Sherlocka Holmese. Zatím jsem viděla jen jednu serii, z niž už vám mohu říct, že to stojí za to sledovat až do konce.

Patřím k obrovským fanouškům Stevena Moffata a Marka Gatisse a jejich "Sherlocka" a k vášnivým čtenářům původních příběhů Conana Doyla. Můžu upřímně říct, že si užívám ztvárnění Sherlocka Holmese v Elementary. Jenom čas nám ukáže, jak přesně tvůrci chtějí následovat knihy, ale zatím to vypadá, že je to zcela nový pohled na legendárního detektiva, který snad v pořádku zohlední všechna ztvárnění Sherlocka Holmese, které se vynořují v poslední době.

Příběh, alespoň prozatím, je velmi dobře napsaný a dialog je impozantní, přinejmenším. Ve skutečnosti je tam mnoho nápadů, které jsou úžasně geniální. Co mě opravdu zaujalo, byl vývoj charakterů, zejména Holmese. Občas je to velký muž, který se zdá skoro jako člověk (alespoň intelektuálně, ne emocionálně samozřejmě) a vidíme náznaky temné minulosti a tragické romance. Potenciál pro toto téma je stále neomezený.

Tyto záhady nejsou tak složité jako případy v Sherlockovi od BBC, ale jsou určitě lepší, než něco, co byste mohli najít na CSI (i když si CSI stejně užívám). Není těžké případy sledovat, však tvůrci vás nechají celý díl hádat, kdo to udělal a až na konci vše prozradí a kombinace jednotlivých příběhů postav s vývojem na daném případu se provádí velmi patřičně.

Pokud jde o herectví, Johnny Lee Miller dělá úžasnou interpretaci Holmese, Jsem ráda, že postava je stále britská. Nebylo by to stejné, kdyby byl Američan (nejspíše by asi nevyzněl tak inteligentně, ale nechci se dotknout američanů). U výkonu Millera cítím, že se představil nový, ještě zranitelnější Holmes, ale zranitelný v dobrém slova smyslu.

Lucy Liu dělá velmi dobrou práci jako Watson(ová). Chemie mezi ní a Millerem není dokonalá, ačkoli mám pocit, že za to může ona. V opačném případě dělá skvělé ztvárnění Joan Watsonové.

Stručně řečeno, je to skvělá show, s velkým obsazením a dobrou dějovou linií. Případy nemusí být tak ohromující, jaké jsou v původním Sherlockovi, ale pořád lepší než průměrný crime-solving, který je jenom o řešení případů v detektivní televizní show. A pokud se nemůžete dostat do tajů, čerstvý vývoj Holmese a Watsonové má z čeho čerpat. Již od fanouška všech moderních a původních verzí Sherlocka Holmese, já rozhodně doporučuji toto aspoň jednou vyzkoušet. Jen doufám, že neustálé sexistické narážky na Watson(ovou) ze stran (ne)fanoušků, nesrazí tento seriál na dno.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
70 %
plakát
Pomsta
30. května 2015
další názory k seriálu

Napínavá, podmanivá a pulzující pomsta

Tuto televizní show jsem začala sledovat někdy v první sezóně (epizoda 4 nebo 5), nicméně pouze dvě minuty konverzace mezi Victorií (Madeline Stowe) a Emily (Emily Van Camp) uvnitř krásné vily Graysnů byl tak slibný, že jsem se k tomuto seriálu ''přilepila''.

Pomsta má vynikající dějový příběh, obsazení a velmi pěkně zařízené a upravené pozemky. Je tam láska, zrada, nenávist a mnohé další druhy lidských emocí, které občas vyplují na povrch. Jsem ráda, že je tvůrci správně řídí, jinak bych to musela nazvat dalším melodramatem. Seriál začíná citátem a končí s citátem. Je to jeden z mála pořadů, kde se budete dívat s plnou pozorností, stejně jako poslouchat, protože si nebudete chtít nechat utéct důležité dialogy.

V neposlední řadě je zde samozřejmě málo, vlastně jen velmi málo času, kdy budete mít pocit, že Emily se chová trochu hloupě a egocentricky, ale nakonec tam budou nějaké ospravedlnění pro takové chování a Emily ukáže, že není jen prázdná skříňka bez emocí. Sledovala jsem mnoho dalších seriálů, které jsou dobré a lepší než Pomsta v určitých aspektech, však po Pomstě budete mít ''hlad''. Při každém novém dílu vám vaši chuť k jídlu vyplní a pak na konci každé epizody vás hladové nechá ještě více.

83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
60 %