avatar uživatele

Miro_CZ

off
JménoMiro
Věk
BydlištěPraha
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatele Miro_CZ
plakát
Ted Lasso
24. ledna 2021
další názory k seriálu

How do you take your tea?

Pro mě obrovské překvapení ukryté za fotbalem, který normálně nesleduji a jeho pravidla znám zhruba podobně, jako Ted Lasso. Seriál má skvělé obsazení postav, perfektní vtipy ze všech možných žánrů od rozdílů mezi americkou a britskou angličtinou, přes narážky na další seriály, hudbu, politiku, cokoliv až po občas téměř hloupé vtipy, které jsou ale tak skvěle zasazené, že se jim stejně smějete. Ale to není všechno! Za celou tou komediální stránkou se skrývá velké množství životních mouder, které Ted pronáší ke každé životní situaci, jaká se v seriálu objeví, až to chvílemi vypadá jako satira, ale rozhodně si můžete vzít z jeho proslovů víc než jen skvělý vtip na konci. A to celé podtržené skvěle padnoucí hudbou. Po dlouhé době komediální seriál, co si u mě vysloužil plné skóre!

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
100 %
plakát
Sexuální výchova
13. ledna 2021
další názory k seriálu

Everyone has bodies, right? It’s nothing to be ashamed of.

O Sex Education jsem věděl dlouho, ale nijak jsem se do zkouknutí nehrnul, až teď jsem se k tomu odhodlal a bylo z toho neskutečné překvapení a sjetí obou řad během 4 večerů.

Tvůrci neuvěřitelně pracujou s hloubkou a rozvojem postav, kdy v první řadě začínáte se skupinkou středoškoláků rozškatulkovaných do klasických stereotypů a často se dokonce i jejich zařazení v seriálu explicitně zmíní (například Nedotknutelní). Jak seriál pokračuje začnete se s nimi více seznamovat, chápete jejich motivace a důsledek je takový, že vám jsou najednou všechny postavy sympatické, z hloupoučké holky je najednou ten nejmilejší člověk, kterého znáte a i ten největší grázl šikanující všechny kolem najednou ukáže, co ho k tomu vedlo až vám ho pomalu začne být i líto.

Chtělo by se říct, že seriál ukazuje obrovskou diverzitu postav ze všech možných kategorií - hezcí, ošklivý, chytří, hloupí, tlustí, hubení, straight, gay, bílí, černí, hnědí, hodní i zlí, zkrátka na co si vzpomenete. Co mi ale přišlo divné a chvílemi až vadilo bylo množství chlapeckých gay postav, kdy z celkových 8 chlapeckých hlavnějších postav, jich je 5 gay. To už mi přijde, že tvůrci tak moc diverzifikovali, až to trochu přehnali.

Co mě naopak vyloženě pozitivně dostalo je vzhled celého seriálu, který krásně nerealisticky kombinuje retro s moderním světem. Celý svět seriálu vypadá jako z 80. let, auta jsou z období 1970 - 1990, stejně tak na retro notu hraje oblečení a vybavení domů. Naopak ale postavy mají dotykové mobilní telefony, takže nejde o čistě retro seriál. Stejně tak je pěkný rozpor v prostorách školy, kdy víme, že jde o anglické prostředí, ale střední škola je více v americkém duchy (skříňky na chodbách, škoní týmové bundy, žádné uniformy atd.

Druhá řada se dějově dost odtáhla od sexuální poradny ke klasické vztahovce plné milostných trojúhelníků, tak jsem zvědavý na další řadu, kam tvůrci děj zavedou a jak rozvinou další postavy, které přibyly v rámci druhé řady. Zatím 90% a těším se na další díly.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
90 %
plakát
The Baker and the Beauty
23. listopadu 2020
další názory k seriálu

Na hraně

Seriál po celou dobu dost těžce balancuje na hraně mezi romantickou komedií a nefalšovanou telenovelou. Občas se člověk směje v místech, kde to asi nebylo plánované a občas se nestačíte divit a žasnete nad tím, co na obrazovce vidíte. Pokud k seriálu ale přistoupíte s tím, že vám místy chybějící logika nebo překypující absurdita nevadí, užijete si příjemnou oddychovku, u které se zasmějete i rozněžníte. Co bych rád vyzdvihnul je ukázková rodina nepostižená rozvody, která stojí za svými členy ať se děje co se děje.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
60 %
plakát
Nechutně bohatý: Moc a zvrhlost Jeffreyho Epsteina
12. října 2020
další názory k seriálu

Jeffreyho nevyužitý potenciál

Běžně jdou tyto dokumenty mimo mě, ale dostal jsem doporučení, že Jeffrey Epstein je vážně dobrej, tak jsem tomu i díky jen 4 dílům dal šanci. Bohužel jsem se spíše jen utvrdil v tom, proč takové dokumenty většinou nesleduji. Na jedné straně zde máme hodně silné téma v podobě zneužívání nezletilých holek ze slabších rodin a horších poměrů, čehož využije bohatý podnikatel s největšími konexemi, jaké si dokážete představit. Ale na druhé straně vidíme obrovsky nevyužitý potenciál, nebo zbytečně dlouhou stopáž. Díly obsahují převážně rozhovory s několika oběťmi a pár policisty a vyšetřovateli z prvního stíhání. Jeffrey se tady pochopitelně nevyjadřuje a vidíme tak jen pár záběrů z jednoho výslechu. Bohužel vidíme stejný záběr ze stejného výslechu v průběhu dokumentu několikrát. Chápu, že asi není snadné dostat více záběrů z policejních výslechů, ale pak by se tedy hodilo zkrátit stopáž celého dokumentu a zbytečně ho nenatahovat. Ve finále to, na co jsem se nejvíc těšil, že se dozvím více o Jeffreyho psychice, proč dělal co dělal, jeho motivy alespoň v podobě nějakého kvalifikovaného psychologického rozboru, to se zde bohužel neděje. Dokument tak nakonec více vyzní jako určitá platforma pro oběti, které se zde vypovídají ze svých traumat a do toho je krátce doplněn kontext v podobě zametání vyšetřování pod koberec, pár rozhovorů s právníky na obou stranách barikády a tím to bohužel končí.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Emily in Paris
7. října 2020
další názory k seriálu

Guilty pleasure Emily

Žánrově mi Emily připomínala stařičký The Carrie Diaries, ale Emily jde podstatně dál a narozdíl od mladé Carrie vás nezačne po chvíli nudit. Seriál je celý takový milý, zábavný, svižný a částečně i předvídatelný, ale to vám nejspíš nebude vadit, protože se to k celému konceptu zkrátka hodí a vy na ten "americký happy-end" čekáte. Netflix se zde vyšvihnul s nádhernými lokacemi Paříže, neokoukanými herci a jako bonus vás naučí i pár francouzských slov. První řadu jsem zkouknul prakticky za dva večery a ani chvilku jsem se nenudil, nebo mi nezačalo připadat, že se to celé opakuje nebo motá pořád dokola. Rozhodně se těším na druhou řadu a doufám, že si zachvá svižné a vtipné dialogy i nadále. Zatím 80 % a pokud si zvládne udržet kvalitu i v dalších řadách, tak rád zvýším :)

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
80 %
plakát
Profesor T.
29. října 2018
další názory k seriálu

Dám tomu ještě šanci

Po loňském příjemném překvapení v podobě Dámy & Krále jsem byl natěšenej i na tuto novinku a vkládal do ní naděje. Bohužel to nedopadlo úplně podle očekávání a k D&K se to ani nepřibližuje. První díl byl totiž celej takovej divně roztěkanej.

Každopádně tomu dám určitě ještě šanci a na pár dalších dílů mrknu, protože je v tom rozhodně vidět obrovskej posun od běžných českých kriminálek, na které jsme byli v posledních letech zvyklí. Takže vidíme pěknou kameru, dobré herce, zajímavé lokace, pár povedených hlášek atd. a byla by škoda to odepsat po prvním ne úplně stoprocentním dílu. Zatím za 60 a uvidíme jak to půjde dál. Ale ztráta času to není ;)

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
60 %
plakát
Malý Sheldon
27. září 2017
další názory k seriálu

Nadprůměrný rodinný sitcom

O Sheldonovi jsem si záměrně nic moc předem nečetl, abych neměl žádné očekávání, takže mě celkem překvapilo, že je to svým ražením spíše podobné seriálům jako například The Middle. Což je vlastně ve finále logické, neboť jde o to jak mladý Sheldon vyrůstal, takže se k tomu formát rodinného sitcomu perfektně hodí.

Obsazení Iaina Armitage (pro mě asi navždy Ziggy z Big Little Lies) jsem si prvně nedovedl moc představit, ale během prvních pár minut mě všechny obavy přesly. Iain má ten svůj, svým způsobem, arogantně-zvědavý výraz snad vrozený a k Sheldonovi to naprosto sedí. Ostatní postavy se v prvním díle moc neprojevovaly, takže není zatím moc co hodnotit. Snad jen Sheldonova matka, kterou hraje dcera jeho matky z TBBT, ke své postavě také sedí tak, jak bych si ji představoval. Uvidíme v dalších dílech, jak se vyvinou ostatní sourozenci a otec, ale zatím musím říct, že mi nikdo z nich vyloženě nevadil, což je na pilotní díl úspěch.

Příběh je sice zasazený do roku 1989, ale všimnul jsem si toho až v momentě, kdy se objevil song od skupiny Poison - Nothin' But a Good Time u čehož mé rockové srdce zaplesalo a jsem sám zvědavý jak se bude doba vyvíjet s příběhem dál.

Pilotnímu dílu bych dal asi 70%, ale nějak v tom vidím potenciál, takže trochu přidám a uvidím na konci sezóny jak jsem se trefil :)

Update po konci první série

Seriál se krásně rozjel a my můžeme sledovat Sheldona jak na jeho akademické dráze, tak i v oblastech jemu vzdálených jako například mezilidské vztahy. To krásně doplňují další postavy, které mi připadají perfektně vybrané a pocity z pilotního dílu přetrvávají i nadále a rozhodně se těším na druhou sérii :)

Zůstávám u hodnocení 80%.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 16 lidí
80 %
plakát
Single Lady
26. května 2017
další názory k seriálu

Na českou tvorbu dobrý

Další příjemné překvapení české tvorby v poslední době. Na seriál jsem narazil kdysi v nějaké reklamě v časopisu, ale tenkrát ještě nebyl online a prakticky jsem na něj zapomněl. Teď v době státnic si člověk rozpomene i na takové kousky, takže jsem to zkusil. Zkusil a byl příjemně překvapený, po pilotu hned přišly další 4 díly a dnes (zatím) poslední odvysílaný 6.
Celkově je to spíše taková jednohubka vhodná k rychlému pobavení a odpočinutí mozku. Každopádně seriálu rozhodně prospívá krátká stopáž kolem 12 minut na díl, takže si člověk nestihne skoro ani všimnout plochého děje. Na druhou stranu se Jana Plodková pro její roli snad narodila a vypadá to, že si natáčení celkově užívá, takže i přes její chování si ji rychle oblíbíte pro její charisma. A na tom víceméně stojí celý seriál - na povedeném castingu. Další postavy jsou totiž kupodivu také dobře obsazené a každá má něco (jedna hloupá, druhý nadměrně používá anglické výrazy atd.), co vás bude po chvíli bavit. Základ úspěchu je nebrat seriál příliš vážně a koukat na něj spíš jako na určitou parodii manažerského prostředí. Po 6 dílech dávám 70%.

86 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
57 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
70 %
plakát
Dobré mravy
4. března 2017
další názory k seriálu

Be Good..

Mladá zlodějka a nájemný zabiják zní jako nesourodá dvojice a i se tak po většinu času tváří. Dvě naprosto odlišné osobnosti, které na sebe narazí vlastně omylem, ale i přes to jim to spolu svým způsobem funguje. Ke zlodějce a vrahovi přidejte ještě "stále mladou" matku hlavní hrdinky, syna jiné barvy pleti a lehce manipulovatelného kurátora a dostanete parádní mix postav pro vytvoření epického psychopatického krimi dramatu.
Pro mě jedna z nejlepších novinek této sezóny a částečná náhrada za ukončené Banshee.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Posedlý pomstou
1. března 2017
další názory k seriálu

Já ti vlastně nevím..

Já ti vlastně nevím. Tak přesně to si asi musel myslet tvůrčí tým seriálu, vzhledem k tomu, co z toho ve výsledku vzniklo. A já dělám výjimku a hodnotím seriál po pilotním dílu, protože se bojím, že žádný další už neuvidím.

Pokud máte rádi, nebo se vám aspoň běžně líbily původní filmy s Liamem Neesonem v hlavní roli, nejspíš vás tento seriál moc nezaujme. Filmy totiž naprosto leží na bedrech hlavního hrdiny a baví vás, jak Liam hraje tvrďáka, co si jde pro svojí dceru klidně až na kraj světa a u toho buďto vůbec nemluví a nebo pronáší suché hlášky. Tady je hlavní hrdina absolutně nesympatický a bez jakéhokoliv charakteristického znaku, kvůli kterému bych si ho vůbec zapamatoval. Zbytek osazenstva si nepamatuji vůbec.

Další problém kromě nevýrazného a nesympatického hlavního hrdiny a zbytku obsazení je stejná nenápaditost celého seriálu. Akční scény nejsou ničím, na čem by si fanoušek akčních filmů ujížděl, nápaditost scénáře zase nezaujme ničím, co jsme už neviděli někde jinde. Když Taken porovnám s podzimní novinkou Shooter, která sice taky nemá kdovíjak sympatického hlavního hrdinu, tak pořád je pro mě Bob Lee Swagger daleko snesitelnější a koukatelnější, než místní rádoby Bryan Mills.

Jediný důvod, proč bych uvažoval nad sledováním dalších dílů je právě jméno seriálu, které by mělo odkazovat na původní filmy, ale to bude zřejmě i jeho největší slabina - nechci riskovat, že si zkazím dojem z filmu. Takže pokud neuvidím v budoucnu oslavné recenze na další díly, asi už se k seriálu nevrátím a tento názor zůstane jako konečný.

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
50 %