avatar uživatele

ladynka

off
JménoJana
Věk46 let
Bydliště
Twitter
Instagram
Facebook
Poznámka
Názory uživatelky ladynka
plakát
Hawaii 5-0
19. října 2012
další názory k seriálu

Hawaii 5-0

Po temných britských detektivkách a cynickém Justified je tohle příjemné odlehčení. Pravda, případy jsou tady spíš jako vata, ale dobrý dojem, kterým na mě Hawaii 5-0 zapůsobil, spočívá hlavně v solidním tempu a typech, které představují hlavní postavy. Už je to dávno, co jsem viděla podobně pohodový seriál, kde polda (jako strážce zákona) někoho přesvědčuje prostřednictvím žraloků nebo na zločince používá místo pěsti popelník. (- What kind of cops are you? - The new kind.) A špičkování mezi hlavní dvojkou se taky moc pěkně poslouchá.
2. série (a teď i třetí) bohužel operuje s příliš násilně vpašovanými liniemi, které se mají táhnout celou sérií, ale působí násilně a nepravděpodobně.
1. série 80%, 2. série 70%.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Whitechapel
19. října 2012
další názory k seriálu

Whitechapel

První série vzkřísila děsivou legendu a umně ji zaranžovala do současnosti. Starosvětskost anglických detektivů zůstává, moderní metody nejsou přímou součástí případu - jsou představené spíš s pomocí výsledků (analýza DNA). Pracuje se tu postaru s kombinací stop a logických úvah, jako nejlepší pomocník tu slouží tabule.
Tam, kde první série začala, druhá navazuje. Detektivové jsou tu za outsidery. Vyšetřování je přivádí na temná místa, setkávají se s brutálními důkazy násilí, ale svědkové odmítají spolupracovat. Vzhledem k tomu, že cca od půlky je jasné, kdo za zločiny stojí, se druhá série jeví jako méně působivá, ale ta spíš stojí na rozvíjení postav. Detektivové stojí semknutí proti okolí, které o vyšetřování nijak nestojí, musí se strachovat o své blízké, cítí bezmoc, hroutí se. A obsese tak už nikdy nebudou zábavou alá Monk. Jenže jak říká Miles Chandlerovi:"Nobody said you had to be the greatest detective that ever lived, only the best detective that you can be."
3. série zaostává za prvními dvěma, neboť jsou tam až možná zbytečně přidány postavy navíc a vztahy mezi těmi stávajícími se nemají kam rozvíjet. 1. série 5*, 2. série 5*, 3.série 4*

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
90 %
plakát
The Fixer
19. října 2012
další názory k seriálu

Britský čistič

The Fixer působí na první pohled ponuře, neboť je často snímán v chladných barvách a odehrává se v nepříliš utěšeném prostředí. Hlavní postavy zde bydlí v anonymním panelákové bytě s omšelým vybavením. Nekoná se exkluzivita cool zabijáků jako např. z nové americké Nikity, místo manýristické akce a zběsilého střihu tu jsou ryze funkční záběry na detaily, úhel kamery a zpomalovačky (např. úvodní díl na letišti s krvavou stopou). Nikitovský základ hrdiny, který pomáhá s likvidací nepohodlných lidí vládou schválené organizaci, je přizpůsoben britským podmínkám a stopáži seriálu. Zápletky se netočí jen kolem zabíjení, ale často obnášejí vyhrožování, únos či manipulaci s vybranými osobami. Jde o ryze současné problémy od drog, prostituce, korupce, mafie, trestání neusvědčených apod. Díky tomu se odkrývá minulost jednotlivých členů týmů a rozvíjejí se jejich vztahy.___Už úvodní prostá představovačka prvotního činu Johna Mercera, ochota přiznat se a zároveň jeho upřímný monolog komentující jeho stav a osoby kolem něj představuje hladního hrdinu víc než uspokojivě. "Jak jsem se stal zabijákem pro stát? Všechno to začalo pět let po mém trestu doživotí, v den, kdy mě Lenny Douglas odvedl z vězení. Zabil jsem svou tetu a strýce, protože zranili někoho, koho jsem miloval. Možná to upoutalo Lennyho pozornost. Měl rád emoce. Dávaly mu prostor k manipulaci." 1. série (5*), 2. série (5*).

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
100 %
plakát
Polda a polda
19. října 2012
další názory k seriálu

The Good Guys

The Good Guys je velmi chytře resuscituovaná parťácká kriminálka, težící z protikladných povah hlavních postav. Detektiv Bailey ze všeho nejvíc připomíná snaživého šprta (když se chce na počátku vyhrabat z oddělení pro majetkovou kriminalitu), drží se předpisů a rozumí si s moderní technikou. Stark je něco mezi zchátralým seladonem a Big Lebowskim až na tu maličkost, že občas i pracuje. Buranským chováním a vyšetřovacími metodami zamrzl v 80. letech 20. století. Samotné případy jsou často natočeny s flashforwardy, které výborně pracují s prvkem očekávání a následných situací, které díky tomu nastávají. Pak je tu samozřejmě skvělý humor včetně Starkových geniálních vyšetřovacích metod, ať už se honí za kradeným zlhčovačem, údajným úchylákem, nebo jen trousí po pozemcích zabavené zbraně či roznáší mezi podezřelými chřipku... Na jednu stranu je mi líto, že seriál prožil jen jednu sezónu, ale alespoň mu nehrozí rozpliznutí do vícero sérií a rozmělnění toho, čím jsou The Good Guys tak originální a chytlaví.

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
90 %
plakát
Case Sensitive
19. října 2012
další názory k seriálu

Case Sensitive

Case Sensitive nabízí chladně odtažité ztvárnění zločinu s poněkud nevyrovnaně působícími okolnostmi. Vedle zajímavého rozplétaní jisté události, jež je důsledkem věcí z minulosti, se tu objevují postavy detektivů, jejichž slova a skutky naznačují, jako by šlo o x-tý díl série (za x si dosaďte číslo 2 a vyšší). Právě tenhle zmatek v postavách a u druhého detektiva (hraje ho Darren Boyd) i naprostá absence osobnosti mi brání v lepším hodnocení.

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
60 %
plakát
Protiúder
19. října 2012
další názory k seriálu

Strike Back

Slušná akční série s vhodně vybraným hlavním hrdinou. 2. série bohužel dělá z navazujících hlavních postav ty nejhorší machistické svině, kterým nelze fandit. 1. série 80%, 2. série 20%.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
80 %
plakát
Castle na zabití
19. října 2012
další názory k seriálu

Castle

To, co ztělesňoval v minulém století seriál Moonlighting, vykřesal v roce 2009 Castle. Detektivní seriál, který se točí zejména kolem špičkování hlavních protikladně působících postav, přináší hlavní klady seriálu - sympatické hrdiny, chytrý humor a spoustu nápadů ke zločinům (Castlovy teorie jsou pochopitelně to nejlepší i díky rozsahlým znalostem žánru :-). Bonusem jsou epizody nebo jejich časti, které často slouží jako pocty mysteriózním klasikám - Akta X, noirové filmy, úpírské seriály, horory... 1. série (4*), 2. série (5*), 3. série (5*), 4. série (2*), 5. série (3*).

57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 7 lidí
80 %
plakát
Blackpool
19. října 2012
další názory k seriálu

Muzikálové drama

Kombinace rodinného dramatu, detektivky a muzikálu zní trochu vyšinutě, ale tady to výborně funguje. Kupodivu nejlepší mi připadají "muzikálová" čísla, kdy několik lidí na různých místech si předává jednu písničku. A opět výborně vybraní herci.

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
80 %
plakát
Continuum
19. října 2012
další názory k seriálu

Continuum

Pozitivní protipól mysteriózním seriálům typu Alcatraz, kde se na pozadí detektivního žánru objevují tajemství, které se stejně nevyřeší. Continuum kombinuje detektivku s prvky sci-fi s tím rozdílem, že víme u většiny osob a jevů základní otázky kdo, co a proč, zbytek pak zjevně objasní další díly (kdo stál za útěkem). Jasné jsou postavy, jejich motivace, chování, sci-fi prvky jsou přiměřené a zapadají do dění. Hlavní hrdinové působí sympaticky (Kiera, Alec). Příjemné překvapení. 1. série (4*).

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
80 %
plakát
Lovci zločinců
19. října 2012
další názory k seriálu

Provinilá zábava

Person of Interest staví sci-fi motiv neomylného stroje, pomáhajícíího v předstihu odhalovat zločiny, na pole detektivního žánru. Detektivka je tu základ, kde okrajový sci-fi prvek umožňuje hlavním postavám předcházet promyšleným trestným činům. Tím se z Person of Interest stalo moje seriálové provinilé potěšení. Hlavní hrdinové na rozdíl od autorit dosazených zákonem, které jsou mnohdy zkorumpované a mocichtivé, mohou pracovat mimo rámec zákona, což obvykle vede k rozličným zdravotním újmám na straně padouchů. (Tímto pojetím připomíná slušný Human Target). Hlavní postavy mají jasně stanovené typy. Finch - vědec, nerdovská postava; Reese - borec, co umí bojovat a střílet. Právě akce a zejména postava Johna Reese je předmětem mého neutuchajícího pobavení. Seriózní akce (přestřelky, kontaktní souboje) jsou plné amatérských chyb, kterých by se rozhodně bývalý špičkový voják nedopustil (krytí, pohyb v prostoru, neohrabanost). R. tak vypadá značně nepřesvědčivě a skoro legračně (Nevada: "Do každého souboje jde tak, jakoby se hlavně bál, že dostane na budku.") a každou větu pronáší, jako by sděloval tajemství nesmrtelnosti. Zkrátka provinilá zábava.

80 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 5 lidí
80 %
3/3
123