emJey (Miloš Janů)
Jméno | emJey (Miloš Janů) | |
Věk | 31 let — narozeniny slaví za 177 dní (Blíženci) | |
Bydliště | kousek za Prahou | |
@emJey1993 | ||
— | ||
www.facebook.com/milajanu | ||
Poznámka | — |
Emily in Paris IV - Rozuzlení milostného trojúhelníku
"Město světel dceři Phila Collinse sluší. Možná se Lily Collins pohybuje v šoubyznysu už od plenek, ale až Emily in Paris jí přinesla globální slávu."
Emily stojí před rozhodnutím, jestli její srdce patří Gabrielovi, nebo Alfiemu. Dokáže si mezi nimi vybrat, nebo se rozhodne nechat minulost za sebou a zkusit štěstí třeba... v Římě? Slavná romantická nálož pokračuje.
Američanka Emily Cooperová se během prvního dne svého pobytu v Paříži zamilovala do místní kultury, jídla, módy... a také do souseda Gabriela. I když jim to zatím nikdy nevyšlo, konec třetí řady prozradil, že by mezi nimi konečně mohlo dojít k něčemu vážnějšímu. Jelikož jsou jejich vzájemné city natolik očividné, snoubenka Camille dokonce vzdává boj o nedostupné srdce a nechává Gabriela u oltáře, přestože s ním čeká dítě. Emily tedy stojí před rozhodnutím, jestli chce být s Gabrielem, nebo se usmíří se svým přítelem Alfiem, a nehledě na to, že chová city k oběma, si možná nevybere ani jednoho. Chystá se totiž vyjet do Říma, kde se jí otevřou nové obzory. Není však sama, kdo prožívá romantické trampoty. Nejlepší kamarádka Mindy se chystá na Eurovisi se svým ex, což jistě ovlivní její aktuální vztah. Camille dosud nevyznala city řecké umělkyni a možná kvůli dítěti přeci jen Gabriela neopustí. A Sylvie dokázala založit vlastní firmu a dala se zpátky dohromady se svým manželem. Jen není jisté, zda jim to vydrží. Červená knihovna? Jistě. Absolutní. Ale krásně se na Emily kouká. Již od roku 2020. A navíc čtvrtá série slibuje vodopád dramat, rozpadů, vztahů, přátelství i pracovních kolektivů, ale jak to v tomto seriálu bývá, můžeme doufat i ve šťastná usmíření a spousty lásky nad Seinou.
Navštivte Gabrielovu restauraci
Pokud byste si chtěli užít Paříž jako Emily, lze navštívit místa natáčení. A určitě nesmíte vynechat italské bistro Terra Nera alias Gabrielovu restauraci. Nachází se v ulici Rue des Fossés Saint-Jacques, jen pár metrů od Pathéonu či Notre-Dame. Neočekávejte jídlo hodné michelinské hvězdy, ale fanoušci seriálu to tam zbožňují.
Silné ženské charaktery
Tvůrcem show je i nadále Darren Star, autor kultovního seriálu Sex ve městě, což vlastně dokonale dává smysl. Také Emily in Paris se umí dotknout vážnějších témat a také ona zůstává především sladkou pohádkou se silnými ženami, které se nebojí mluvit o emocích... a o módě, kterou zde korunuje nespočet překrásných kostýmů od návrhářky Marylin Fitoussi. Možná s menší pompou než Carrie a spol., i tenhle kousek nicméně diktuje trendy!
Jedno velké klišé
Seriál prezentuje Francii v tom nejromantičtějším světle, což těší veškeré ostatní publikum, jen ne Pařížany. Vadí jim především nerealistické zachycení města, kdy jsou vyzdvihována prehistorická klišé jako neustálé kouření a pití vína, croissanty, nevraživost vůči cizincům, nošení baretu či proužkovaného oblečení, a hlavně mluvení v angličtině tam, kde by měla znít francouzština. Darren Star se vůči kritice ohradil, že se snažil Francii zobrazit pohledem hlavní hrdinky, a chtěl tím populární město v první řadě oslavovat. A navíc herečka Lily Collins mluví francouzsky už od školy, takže pokud bude tlak ve stínu Eiffelovky pokračovat, možná se dočkáme plynnějšího projevu v tomto krásném jazyce. Kompletní odklonění od angličtiny ale rozhodně není v plánu.
První dáma fandí Emily
Hlavní tváří seriálu je krásná Lily Collins, známá hlavně z romantického filmu S láskou, Rosie nebo dramatu To the Bone. Herečka s postavou sdílí veselou povahu a lásku k módě, i když sama preferuje elegantnější styl než Emilyinu okázalou výraznost. Kromě ní se ve čtvrté sérii můžu těšit na další stálé tváře. Chybět nebudou Ashley Park (Mindy), Lucas Bravo (Gabriel), Lucien Laviscount (Alfie), Camille Razat (Camille), Philippine Leroy-Beaulieu (Sylvie), Samuel Arnold (Julien), Bruno Gouery (Luc) či William Abadie (Antoine). Výlet do zahraničí dá nicméně šanci i novým postavám, které rozšiřují galerii rozličných hrdinů, dříve či později upadajících do milostných nesnází. Nechci nic prozrazovat, ale v Itálii Emily narazí třeba i na nového nápadníka Marcella (Eugenio Franceschini) a jeho matku (Anna Galiena). Novými tvářemi budou i Rupert Everett jako návrhář interiérů, Raoul Bova jako bývalý Sylviin profesor a další. A navíc by se v jedné z epizod měla mihnout i první dáma Francie Brigitte Macron, fanynka, jež byla s herci spatřena během natáčení.
Nezapomenutelné módní kousky
Emily in Paris je jedna velká módní přehlídka. Takže jestli se vám některé kousky líbily, určitě se podívejte i na další filmy či seriály, pro které pracovala designérka Patricia Fields, jako Ďábel nosí Pradu nebo Sex ve městě, kde si postavy nikdy neoblékly jeden outfit dvakrát.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Tučňák - Zrození krále gothamského podsvětí
Pryč se superhrdinstvím, pryč s neony. Stejně jako Batman, i jeho odvěký nepřítel Tučňák byl vždycky jenom člověk. A nejnovější seriál, který se stal hlavní okrasou letošního září, popisuje jeho nástup do čela gothamské mafie. Skvěle ho už podruhé hraje Colin Farrell. Před zhruba dvaceti lety se dostal do užšího výběru při castingu na Batmana a dnes je z něho Tučňák.
Tučňák v komiksu a jeho filmové tváře
Nevysoký gauner bez krku, s masivním nosem, kolíbavou chůzí a s doutníkem v puse patří nejen mezi nejznámější komiksové figury, ale též mezi ty nejstarší. Lídr gothamského podsvětí vstoupil na scénu už dva roky po Batmanovi, v roce 1941. A mezi většinou protivníků Netypýřího muže vyniká už jen tím, že se nejedná o šílence, nýbrž o starého dobrého gaunera a inteligentního grázla. Mimochodem, předlohou jeho vzhledu se stal jiný cartoonový fiktivní zločinec, Broadway Bates z příběhů Dicka Tracyho. A jeho tváře ve filmech a seriálech? Pohříchu jich nebylo mnoho, ale všechny stojí za to. V původní batmanovské vlně ze 60. let jej hrál Burgess Meredith, naprosto nezapomenutelným se v této roli pod vedením Tima Burtona stal Danny DeVito, ale vůbec špatně nedopadlo ani obsazení Robina Lorda Taylora v seriálu Gotham. Colin Farrell vstupuje do vybrané společnosti.
Celovečerní snímek Batman, v němž si ikonickou škrabošku a brnění Temného rytíře nasadil Robert Pattinson, rozhodně nebyl žádný propadák. Spíše naopak, celosvětový výdělek téměř osmi set milionů dolarů představuje tržbu, které se dnes tleská. Ať za to mohou Tim Burton nebo Christopher Nolan, kteří nastavili příliš vysoké standardy, anebo nové originální pojetí a hrátky s noirovým stylem, svět od režiséra Matta Reevese pravděpodobně čekal o trochu víc. Anebo jiný zážitek.
Ve vší své epičnosti a vítané jinakosti tento film z roku 2022 nikdy nepůsobil jako výstřel, který by byl schopen odstartovat novou velkou éru boje dobra proti zlu v kulisách ponurých gothamských uliček. Byl na to příliš drsný, tmavý a syrový. Producenti, potěšení navíc příznivou návštěvností, ale dané "antirodinné" charakterové vlastnosti naštěstí nadále chápou jako kvalitu. Protože stejně naladěný bude také Tučňák, jeden z nejočekávanějších seriálů letošního roku, v němž se do role hřmotného, nevzhledného a brutálního gangstera italského střihu vrací skvělý Colin Farrell.
Batman: Rytíř v plášti
Příjemná animovaná dobrůtka brázdí od začátku srpna nabídku streamingového kanálu Prime Video a dvojnásobným lákadlem je pro každého, kdo to má rád s příchutí noiru. Showrunner Bruce Timm se ostatně nijak netají, že velkou inspirací při tvorbě seriálu Batman: Caped Crusader mu byly příběhy netypýřího muže ze 40. a 60. let. Vydal jsem se za mladým Brucem Waynem, který se teprve rozkoukává ve svém osudu strážce Gothamu a seznamuje se s tvářemi místního zločinu, který bude třeba vymýtit a spálit. A že to celé vypadá jako Dick Tracy? Jenom dobře. Jen se připravte, že mnozí staří známí, třeba Catwomen nebo Clayface, budou žít trochu jiným, nové napsaným životem.
"Farrell v jednom rozhovoru uvedl, že seriál nejen že zkoumá Tučňákovy síly, slabosti a jeho padoušství, ale zároveň na hlavního hrdinu nahlíží i jako na muže se zlomeným srdcem."
Aby nebyla dlouhá chvíle
Seriál The Penguin je svým způsobem přemostěním mezi prvním filmem a dvojkou, které bychom se měli dočkat v roce 2026. A už jen geneze seriálového Tučňáka je sama o sobě zajímavý příběh. Asi není třeba připomínat, že dnešní studia, povětšinou vlastnící jednotlivé streamingové stanice, v případě franšíz dopředu počítají s natáčením pobočných seriálů. Jde o peníze, tvorbu obsahu, povědomí o značce, merchandising, prostě byznys. A jakmile se Reevesovi podařilo pro roli nebezpečného grázla Oswalda Cobblepota získat Colina Farrella, režisér si byl zcela jistý, že chce od tohoto spojenectví žádat mnohem víc než jeden úspěšný biják. Jen nepřemýšlel směrem k seriálu.
Kdy se vrátí Batman na MAX?
Možná jste si taky všimli, že v průběhu roku, v poměrně krátkém časovém úseku, z tehdy ještě HBO Max naráz zmizely v podstatě všechny batmanovské filmy kromě Nolanovy monumentální trilogie. Začalo se tak dít v momentě, kdy Warner Bros. Discovery začaly tlačit peníze, čemuž společnost čelila přeprodejem práv na vybrané tituly. A koukat se na Tučňáka, aníž byste si před tím udělali opáčko zatím posledního netypýřího snímku s Robertem Pattinsonem, by byl docela hřích, už jen kvůli vzájemné návaznosti.
Jeho původní záměr byl, že právě Tučňák se stane hlavním hrdinou vlastního celovečerního filmu a ideálně se dočká podobných ovací jako další gothamský klasik podlosti, Joker od Todda Phillipse. V tomto případě nicméně filmař narazil ve studiích a u kolegů producentů, kde pochopitelně vědí, kdo v dané sáze nosí kalhoty, jezdí Batmobilem, a tudíž má absolutní přednost ve vztahu ke stříbrnému plátnu. A protože se Mattu Reevesovi do natáčení seriálu dost logicky nechtělo a z úkolu se vyvázal poukazem na přípravy druhého snímku, nakonec byla tučňáčím a zároveň svým prvním velkým showrunnerstvím pověřena scenáristka a producentka Lauren LeFranc, v minulosti propojená s tituly Chuck, Agenti S.H.I.E.L.D. a Impulse. Notičky od Reevese a dalších strážců pokladu společnosti DC Comics nicméně zněly jasně a v souladu s prvním filmem a plánovaným vyzněním celé rozjeté epopeje: Gotham má působit maximálně realisticky a stejně tak jeho hrdinové. Také proto se z Oswalda Chesterfielda Cobblepota stal v podstatě nový Kmotr, chcete-li Zjizvená tvář, a z jeho seriálu gangsterka jak z partesu.
Uvolnil se trůn...
Na Batmana se netěšte, nedorazí ani Alfréd s tváří Andyho Serkise, ani nová Catwoman alias Zoe Kravitz. Ne snad že by je spláchla mořská voda, kterou šílený Riddler vpustil do města. Zkrátka do tohoto příběhu nepatří, alespoň prozatím. Důležité je ale připomenout, že v úvodním snímku rukou stejného "Hádankáře" zemřel také mafiánský boss Carmine Falcone, což dává šanci vyniknout některým z jeho dřívějších podřízených. Třeba právě provozovateli nočního klubu Iceberg Lounge, který nesnáší, když mu za zády říkají Tučňák. Až dosud to byl vlastně docela nevýznamný chlapík. Slovy Matta Reevese se jedná o "mafiána střední úrovně, který si v sobě nese trochu showmanství a vždycky chtěl víc". Jenomže podobné mocenské choutky rozhodně nemá sám.
Trochu jiný americký sen
Jeho "rodina" z podsvětí z něj vždycky chtěla mít jenom o něco lepšího pěšáka. Riziko toho, když kariérně vyrůstáte po boku příliš "silných, bystrých, schopných a násilnických mužů", pokračuje Reeves. V seriálu, kterému svoji městskou krásu propůjčil New York, kde natáčení probíhalo snad ve všech čtvrtích, ale kupodivu Tučňákovi, řečenému též "Oz Cobb", nehrozí největší nebezpečí ze strany samců. A momentálně se nebavím o jeho matce, která není mentálně v nejlepší kondici a které Tučňák kdysi slíbil lepší život. Je tu ještě jedna alfa žena s dobrým a velmi nebezpečným původem. A rozhodně není na místě nechat se obalamutit jejím mladistvým vzhledem, droboučkou postavou a posmutnělýma očima. I její vinou začínají ulice po době klidu znovu zpívat válečné písně.
Dcera svého otce
Hraje ji Cristin Milioti, které v žilách proudí z matčiny strany i trocha slovenské krve, a jmenuje se Sofie. Sofie Falcone. Jedná se o dceru bývalého mafiánského šéfa, která byla po delší dobu internována přímo v Arkhamu, tedy na místě, jež si umí dokonale pohrát s lidskou příčetností. Přežít uměla už dřív, ale za zdmi ústavu pro šílené kriminálníky toto umění vypilovala k dokonalosti. A stejně jako dokáže zabíjet holýma rukama, může se spolehnout i na mnohé z členů zabijácké armády svého otce, zatímco Oswald má maximálně tak Victora, mladého kluka, kterého kdysi vytáhl z ulice a nyní dělá Tučňákovi řidiče a pomáhá mu odklízet mrtvoly. Jenže Tučňák ví, že kdo ovládne byznys s drogami, získá vzápětí celé město. Hraje o všechno. A navzdory pár blízkým to rozhodně není slušný, laskavý člověk a s krví na rukou nemá sebemenší problém. Dravec stane proti ostatním predátorům v destruktivním souboji vůlí, kde se nepřipouští slabost, a vítěz nakonec vezme vše včetně diváckých ovací. Pokud si ale nepotrpíte na záporáky, v The Penguin se vám bude těžko hledat favorit. V tomhle Gothamu, soumračném, zkorumpovaném a plném odplat, se laskavost opravdu nenosí.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Churchill a válka - Muž, který neustoupil
Kudy vedla cesta geniálního státníka, který patřil mezi trojici nejdůležitějších osobností druhé světové války a je součástí pantheonu největších osobností nejen 20. století? Za den dokázal zbourat lahev whisky. Kouřil jak fabrika. Nesnášel sport a své zemi sliboval jen krev, dřinu, pot a slzy. Přesto se Winston Churchill zapsal jako jeden z největších státníků 20. století.
Byly o něm popsány stohy papíru. Nafocena a natočena nesčetná políčka filmového pásu. Osobnost Winstona Churchilla fascinuje po generace. Jeho příběh politika, básníka, vojevůdce a muže, který měl odvahu čelit zlu, je dnes možná ještě více platný a inspirativní než kdy dřív. Proto mu i téměř šedesát let po jeho smrti bude patřit jeden z nejzajímavějších dokumentárních seriálů letošní zimní streamingové sezóny.
"Nikdy, nikdy, nikdy se nevzdávejte" je jednou z mnoha hojně citovaných vět Winstona Churchilla a shrnuje, jakým byl zarputilý anglický politik člověkem. V době, kdy se nad britskými ostrovy stahovala mračna, Francie ležela pod podrážkou kanad Wehrmachtu, Spojené státy zatím nejevily zájem aktivně vstoupit do bojů a Sovětský svaz se tetelil na straně tehdy dominujícího zla, vedl Churchill svoji zemi do zoufalého, ale neústupného boje. A to především v britských oblacích a nad kanálem La Manche - byl ale také prvním, kdo se bombardováním dotkl Němců na jejich půdě.
Cesta vojevůdce
Čtyřdílný seriál, po kterým je v roli výkonného producenta podepsaný také oscarový režisér Ron Howard, ukáže Churchillův vývoj coby bojovníka, který sám prošel Búrskou válkou a důležité (byť ne vždy úspěšné) role zastával již během prvního světového konfliktu. Byl vychován k službě Britskému impériu a jeho obraně.
Dokumentární cyklus v distribuci Netflixu představí nejen mnohé ze slavných Churchillových bonmotů a proslovů, které patří mezi to nejlepší v dějinách řečnictví, ale i jeho um strategický, politický nebo spisovatelský - nakonec, Winston Churchill byl za své šestisvazkové dílo Druhá světová válka oceněný také slavnou Nobelovou cenou za literaturu.
Jeho cestu lze sledovat na unikátních kolorovatelných dobových záběrech, stejně tak ale i v inscenovaných scénách s herci. Komentářem pak provádějí nejenom historikové a znalci jeho života, ale i mručivý hlas samotného sira Winstona, buldoka z Blenheimského paláce.
Faktor Churchill
Jedním z komentátorů života Winstona Churchilla je v seriálu také Boris Johnson, patřící mezi nejkontroverznější ostrovní politiky v tomto století. Bývalý premiér Spojeného království byl před svojí vrcholovou politickou kariérou coby novinář též zdatný při práci se slovy, stejně jako sir Winston. A coby jeho věrný fanoušek, Johnson slavnějšímu státníkovi sepsal i zdařilou, informačně naditou, a přitom čtivou biografii Faktor Churchill: Muž, který psal dějiny.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Teacup - Tajuplná rurální hrozba
Představte si, že se kolem vaší farmy začnou dít záhadné, velmi nebezpečné věci. A vy ji pochopitelně nemůžete bezpečně opustit! Chenowethovi a Shanleyovi si nevybrali nejlepší místo pro život. V Georgii na venkově jde totiž narazit na dost zvláštní sousedy a Yvonne Strahovski jako veterinářka Maggie, která se brzy naučí bát.
Sympatické Australance Yvonne Strahovski se pořád nedaří nastartovat filmovou kariéru. Bohužel trefila hned několik špatných projektů (Já, Frankenstein, Predátor: Evoluce). Na seriálovém poli ale slaví jeden úspěch za druhým. Od Chucka se přes Dextera a 24 hodin dostala až k Příběhu služebnice. Ten však příští rok končí. Není proto divu, že Yvonne zkouší zcela nový projekt, kterým je mysteriózní hororový seriál Teacup.
Smrtící přešlap
Jeho zápletka, jak už to bývá, není úplně složitá. Rurální komunita v Georgii si žije poklidným životem a řeší zcela obyčejné problémy, když se zničehonic objeví... tajemné zlo. Nikdo si není jistý, co má tak vražedné choutky, ani kdo je tajemný muž s plynovou maskou, jenž kolem farmy nastříkal modrou čáru. Jejím překročením ale člověk automaticky riskuje život, a když se k tomu všemu přidá varování, že není radno nikomu věřit, začíná krásně paranoidní hra o přežití. Jen není dokonalá. Ani trochu. Příliš vrší tajemství a poskytuje jen málo odpovědí. Očekávejte tradiční napínák plný vratkých dialogů, atmosférického přešlapování a nezbytné špetky romantiky. Nic úžasného, nic zoufalého. Teacup je zkrátka zručně natočená hororová natahovačka, která některé diváky relativně pohltí a některé rychle odradí. Sami nejlépe tušíte, kam se zařadíte.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
The Sticky - Velká sirupová loupež
Rafinovaná krádež jakožto pomsta postarší kanadské farmářky si bere inspiraci ve skutečném kolosálním zločinu. Během reálného zločinu bylo nakonec rozkradeno přes devět a půl tisíce barelů sirupu.
Javorový sirup coby zdroj obživy Ruth Landryové v kanadském Québecu je ohrožen nenasytnou Asociací prahnoucí po vyluxování konkurence. Jaké jsou možnosti boje s nelítostným systémem, který se stará pouze o zisk a neláme si hlavu s napáchanými škodami? Možnost vzdát se nepřipadá v úvahu, nabízí se tedy spolupráce s gangsterem navrhujícím loupež sladkého zlata ve větším než malém množství. A kdo jiný by měl být okraden než hlavní strůjce veškerých problémů v podobě ignorantské korporace? Tady prostě poteče cukernatá šťáva po hektolitrech. A co víc, na stranu odpadlíků se přidá i zběh z řad nenasytného koncernu.
Dobře naladěná Jamie Lee Curtis
Základní premisa nového seriálu zní poměrně šíleně a nerealisticky, což se občas stává u příběhů psaných životem. Podobně laděný zločin, přezdívaný Great Canadian Maple Syrup Heist, se odehrál mezi lety 2011 a 2012. Úplně věrný true crime přepis ale určitě nečekejte. Margo Martindale v ústřední úloze zdivočelé seniorky předvádí parádní výkon, přičemž ji doprovází neméně skvělí Chris Diamantopoulos a Guillaume Cyr v rolích sirupových "sidekicků". Velkým lákadlem je ale bezesporu i hostující Jame Lee Curtis, taktéž producentka seriálu, jež odhodila vystrašený "halloweenský" výraz a chopila se zbraně. Pod tvůrčí a scenáristickou taktovkou dua Brian Donovan a Ed Herro (pracující např. na komediální Americké manželce) vznikl sympatický počin, kde budete fandit utiskovaným, již vzali spravedlnost do vlastních rukou. Ačkoliv je primární téma spíše vážné, vše se podařilo smíchat s potřebným vtipem. A to mám rád.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Secret Level - Brány gamerského ráje
Pokud jste alespoň na chvíli propadli videohrám, tohle musíte vidět. Režisér Deadpoola natočil antologii snů. Ve hře se ať hlasem, nebo i tváří mihnou také Arnold Schwarzenegger či Keanu Reeves. Prostě fanouškovská událost.
Seriálových adaptací videoherních příběhů je zatím poskrovnu, ale úspěch titulů jako Fallout, The Last of Us nebo Halo jasně napověděl, kde leží budoucnost. A také nás v následujících letech čekají velké zážitky. Assassin´s Creed, Mass Efect, A Plague Tale, God of War, v podstatě každý druhý cinematický áčkový titul čeká v blízkých zítřcích hrané seriálové zpracování. Hosana! A do této atmosféry plné očekávání se rozhodl animovanou, nicméně velmi silně okovanou botou vkročit Tim Miller, který dal vzniknout nejen filmovému Deadpoolovi, ale také famózní antologii Love, Death and Robots, což je v tomto případě důležité.
Patnáct příběhů, patnáct legend
Také Secret Level bude výběrovou sbírkou hned patnácti uzavřených povídek. Zatímco v případě Love, Death and Robots šlo o poměrně volnou disciplínu bez výraznějších mantinelů, tentokrát existují pravidla. Miller se rozhodl o uzavřené mini příběhy rozšířit již existující hry, a nadělit jim tak jeden "tajný level" navíc. A ani zde se neobejdeme bez výčtu. Ruku v ruce s různými animačními styly, odpovídajícími povaze jednotlivých her, nechal v nesmírně ambiciózním geekovském experimentu ožít převážně střílečky a bojové vřavy z Unreal Tournament, Warhammer 40,000: Space Marine 2, Honor of Kings, New World, ale třeba taky klasického Pac-Mana, Mega Mana, Kratose z GoW či deskovou hru a fenomén Dungeons and Dragons ergo "Dračák". Zkrátka a dobře pařanský jednohubkový eden, ve kterém by se však měli orientovat i nehráči, kteří skončili u telefonního hada. Čest Millerově odvaze! A navíc se těšte na neuvěřitelné dabéry!
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Filmová studia snů - Svět V hlavě se rozšiřuje
Kolem třetího dílu V hlavě je zatím ticho, Pixar ale nabízí čtyřdílný seriál, který se odehrává mezi jedničkou a dvojkou.
Studia Pixar letos zažívají velmi dobrý rok. Pokračování V hlavě se stalo nejvýdělečnějším animákem všech dob, takže se na velkém plátně všechno ubírá správným směrem. Důkladnou pozornost ale má i streamovací služba Disney+, na níž sem tam přistane i nějaký přímo pixarovský seriál. Možná jste zaznamenali Psí kusy, Auta na cestách nebo Příšerky v rachotě, jež se letos dočkaly už druhé série. Zatím nejambicióznější (a nejnovější) projekt nicméně pochází ze světa V hlavě, jmenuje se Filmová studia snů, v originále Dream Productions, a vrací se v něm všichni dabéři z letošního megahitu.
Nenáročný spin-off
Filmová studia snů vypráví o režisérské dvojici, která dává dohromady sny v hlavě mladé Riley. Její vzpomínky totiž občas potřebují složitější zpracování, a v tu chvíli musí zasáhnout Paula Persimmonová, která se objevila už v prvním díle V hlavě. Slavná režisérka má řadu vlastních problémů, jež se snaží co nejelegantněji vyřešit. V seriálu nicméně zápolí hlavně s novým kolegou Xenim, energickým a nezávislým režisérem, s nímž musí chtě nechtě začít spolupracovat.
Paula a Xeni vidí dost věcí úplně jinak, což vede k nespočtu zábavných a lehce poučných střetů. A přestože by tenhle menší příběh v kinech asi úplně neobstál, i vinou absence většiny oblíbených emocí, jako seriálové rozšíření jsou Filmová studia snů milým přírůstkem do oblíbeného univerza. Každá rodina, která už v televizi nesčetněkrát protočila oba díly hlavní série, jim klidně může dát šanci. Při rozumné stopáži čtyřikrát dvaceti minut ani není čas na to, aby se někdo začal nudit.
Pokud se nemůžete nabažit příběhů z hlavy mladé Riley, s Filmovými studii snů rozhodně nešlápnete vedle.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Star Wars: Bludná banda - Parta dětí vyráží na epické dobrodružství
Ostřílený tým z Lucasfilmu vnáší do předaleké galaxie zcela nový koncept. Čtyři děti se vydávají na životní cestu po hvězdách poté, co se jejich loď ztratila v neznámém koutě vesmíru.
Star Wars: Bludná banda přináší fanouškům příslib dobrodružného příběhu plného tajemství, který je tentokrát nečekaně zaměřen na mladší postavy, konkrétně na skupinu dětí, které se nečekaně ocitnou ztraceny v odlehlém koutě galaxie daleko od svých domovů. To je tak, když příliš všetečně zkoumáte zapomenuté jedijské hvězdolety.
Čtveřice dětí se vydává na cestou plnou nástrah a nebezpečí, zatímco je pronásleduje neznámá a dosud nespatřená hrozba. Jejich cílem je najít cestu domů a přežít v cizím a značně nevlídném prostředí. Jen s odvahou to ale tentokrát nepůjde. Bude třeba i spojenců. Rytíře Jedi nečekejte, teda ne zcela, a namísto toho se připravte na parádní efektní jízdu jak z Indiany Jonese, v níž se sympatické mládí postaví silám, jež zdánlivě přesahují jeho schopnosti.
"Proč byl podtitul Skeleteon Crew přeložen jako Bludná banda? Na tento termín není český ekvivalent. Dané sousloví označuje nejmenší počet lidí k tomu, aby byli schopni vést nějaký byznys, projekt nebo třeba... plavit se na vesmírné lodi."
Zasazení a kontinuita
I tenhle seriál se odehrává v období po událostech filmu Návrat Jediů a sleduje vývoj galaxie, která se snaží zotavit po pádu Impéria. Jedná se o éru plnou chaosu a nejistoty, plodnou tím pádem na příběhy, jako je právě Bludná banda, která představuje známý vesmír novou optikou. Tvůrci se snaží propojit klasické prvky Star Wars se staronovým přístupem k dobrodružným seriálům pro mladší, což dává příběhu unikátní charakter a styl a la The Goonies. A protože se jedná o stejné období, ve kterém se odehrávají i další seriály jako Mandalorian, Ahsoka nebo Boba Fett, není vyloučeno, že se znovu neobjeví známé postavy, jako je třeba kapitán Carson Teva.
Bez hvězd to ale nebude
Jelikož Wim, Fern a jejich přátelé ještě ani nedosáhli adolescence, přeci jen se to neobejde bez dospěláckého doprovodu. Zatímco v podobném animovaném seriálu Star Trek: Fenomén vedla děti kapitánka Kathryn Janewayová, zde to bude charismatický Jude Law, který ztvární tajemnou postavu tak trochu hansolovského Joda Na Nawooda s pozoruhodným, po decimaci Jediů téměř vymizelým nadáním. Přítomnost oscarového herce, známého z filmů Talentovaný pan Ripley, Sherlock Holmes, Fantastická zvířata a mnohých dalších, je ostatně jedním z hlavních taháků projektu Skeleton Crew. Anebo se těšte na Kerry Condon z Říma a z podmanivých Víl z Inisherinu či na Danea DiLiegra, představitele Predátora z nedávného snímku Kořist. A hlavně na dobrodružství pro malé i velké z univerza, které už za tři roky oslaví padesát let existence Síly.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
Volejte Millie Blackovou
Nenápadný žánrový diadém mluví s výrazným jamajským přízvukem a vsází na řezavou atmosféru ulic chudého světa.
Ostrov bez spravedlnosti
Tahle země se pro natáčení podobných seriálů a filmů doslova narodila! Někdo si při vyslovení jména Jamajka možná vybaví Kokosy na ledu nebo Boba Marleyho v marihuanovém obláčku, ale to rozhodně neznamená, že je v ostrovním státu snadný život. Pro turisty je tam možná relativně bezpečno, ale i tak se jedná o zemi s pátou nejhorší kriminalitou na světě, kde se v chudinských slumech a mimo dohled pouličních kamer ztrácejí lidé, ať už vinou drogových gangů nebo téměř nedotknutelné policie. I v úhoru ale může vykvést trvalka pozoruhodné barvy, jako je spisovatel a scenárista Marlon James, držitel Man Bookerovy ceny. A tahle limitka z originální produkce HBO je jeho prvním seriálovým příspěvkem.
Proč právě on?
Jamesova matka byla policistka, jeho otec právník, on sám nakonec utekl ze země vinou tamějších násilností vůči gayům. Všechno z toho pak nějakým způsobem souvisí i s jeho vyprávěním o londýnské strážkyni zákona Millie-Jean Blackové s tváří Tamary Lawrance, která se po vyhazovu ze Scotland Yardu vrací zpátky do bezútěšných zapařených ulic rodného Kingstonu a vstupuje do řad jamajských vyšetřovatelů.
Kdesi v rozžhaveném městě zmizel chlapec. Nejde ho najít. Navíc je potřeba pomoci Milliině sestře... která o pomoc nestojí. Od nočních barů až po plantáže na kopcích, všude čekají jenom překážky a příliš nápomocný není ani její nový parťák Curtis. Jenže mladá detektivka musí vydržet. A pak se její vyšetřování zkříží s jiným případem, který přivedl do srdce Jamajky jejího bývalého kolegu z Yardu Luka Holborna...
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí
O vílách a ztracených chlapcích - Neverland vymykající se představám
Britský seriál, kde nenajdete mnoho víl, ale o ztracené chlapce v něm rozhodně není nouze.
Seriál velšského tvůrce Dafa Jamese pojednává o Gabrielovi (Sion Daniel Young) a Andym (Fra Fee), gay páru, který chce zpečetit dlouholetý vztah adopcí dítěte. Začínají tak dle očekávání trnitou cestu setkáním se sociální pracovnicí Jackie (Elizabeth Berrington), která je odhodlaná Gabrielovi a Andymu pomoct i přesto, že si nikdo ze zúčastněných nemůže být jistý úspěchem na konci strastiplné pouti... a to nejen kvůli sexuální orientaci budoucích rodičů.
Nezapomeňte si kapesníčky
V ulicích Cardiffu najdete Neverland, útočiště pro všechny, kteří hledají únik. Právě zde nejčastěji potkáte Gabriela, který prostřednictvím svých představení přenáší na diváky kousek magična jako drag queen. Za oslnivými vystoupeními a pompézními kostýmy se ale skrývá minulost, na kterou se Gabriel už roky pokouší zapomenout. Gabriel proto svůj život tak trochu počítá od okamžiku, kdy se v jeho světě objevil Andy, díky němuž poprvé okusil milující náruč. To už je osm let, a tak je nanejvýš logické, že se rozhodnou pro adopci. Při zkoumání Gabrielovy schopnosti být rodičem se ale za pomoci flashbacků odkrývají stará traumata, která vedla až k těžké závislosti. Všem těmhle démonům z minulosti musí Gabriel čelit, aby dokázal přesvědčit nejen úřady, ale hlavně sám sebe, že je doopravdy schopen výchovy sedmiletého Jakea a že z něj bude báječný táta. A třebaže se může zdát, že tenhle seriál prvoplánově ždímá emoce na těžkých tématech, těšte se také na fantastický humor, který v kombinaci se skvělým zpracováním a hereckými výkony vytváří seriálovou plavbu, na niž budete ještě dlouho vzpomínat.
Multitalentovaný tvůrce
Jméno Dafa Jamese jste možná doposud nikdy neslyšeli, pročež se může zdát, že je nováčkem na uměleckém poli, ale není tomu tak. Pravda, v rámci filmové a televizní tvorby teprve pomalu proráží. Na divadelním poli už je ale dávno jako doma, což mu vysloužilo i cenu Total Theatre Award za hudbu a divadlo udílenou na Fringe Festivalu v Edinburghu, největším festivalu performativního umění na světě.
Napsal několik her včetně divadelní adaptace povídek Roalda Dahla. Mimo to je scenáristou, skladatelem, překladatelem, performerem, ale také akademickým badatelem, kdy ve všech svých oblastech zájmu pokrývá nejen televizní a seriálovou tvorbu, ale také prkna znamenající svět a rádio. Jeho dílo ale i přes multižánrový rozsah spojuje několik témat, ať už se jedná o oslavu queer tematiky a hlasu menšin, rodiny nebo Walesu. A pokud by se vám zdálo, že O vílách a ztracených chlapcích působí nečekaně věrohodně, blahopřeji k výbornému postřehu. Daf James psal třídílnou minisérii dle zkušeností z osobního života a ze vztahu se svým manželem.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 0 lidí