emJey (Miloš Janů)
Jméno | emJey (Miloš Janů) | |
Věk | 31 let — narozeniny slaví za 180 dní (Blíženci) | |
Bydliště | kousek za Prahou | |
@emJey1993 | ||
— | ||
www.facebook.com/milajanu | ||
Poznámka | — |
Stanice ABC může být ráda, že JI mají.
Nejlepší advokát nesmí mít zábrany. Nesmí se bát toho, co se od svého klienta dozví. Nesmí se bát ničeho stejně jako Annalise Keatingová. Co na tom, že to stojí poměrně dost lidskosti?
Škádlivé pořekadlo praví, že „kdo umí, umí, a kdo neumí, učí“. V případě profesorky Annalise Keatingové, hlavní hrdinky vpravdě unikátního právnického seriálu Vražedná práva, ale žádná podobná úsloví neplatí. Nejenže je jednou z nejobávanějších právniček ve Státech, ale zároveň je i dokonalou pedagožkou. Jen je v tomto případě na slovo „dokonalost“ třeba nahlížet z trochu jiného úhlu pohledu, než bývá zvykem. Na její hodiny kriminálního práva, kterým ona sama přezdívá „jak se vyvléct z vraždy“, chodí studenti Middletonské univerzity ve Filadelfii dokonale připravení. Jen ti nejlepší studenti. A přesto většina z nich pociťuje při zvuku zvonění značnou nevolnost. Annalise Keatingová je totiž něco jako doktor House juristického světa. Jen nosí sukně, má o něco tmavší tón kůže a je pravděpodobně ještě větší bestie. Zatímco slavný lékař byl „jen“ mizantrop, tahle dáma je pravděpodobně… zlá. Nebo alespoň dokonale neprůhledná. Rozhodně je ale nebezpečná, protože umí jenom vítězit a její pracovní metody jsou eticky zcela sporné.
Nechcete být jako ona
Tahle ženská je žralok a její studenti si nemohli přát lepšího učitele, třebaže je vede automaticky do pekla. A mimochodem představitelka Annalise, padesátiletá afroamerická herečka Viola Davis, obdržela za tento part od roku 2014 jak cenu Emmy, tak dvě nominace na Zlatý glóbus, což napovídá, s jakou vervou se vložila do své role. Jedním slovem je skvělá. Přesto je však na Vražedných právech, prozatím třicetidílných, zajímavé i něco jiného. Unikátní je především styl, velmi odlišný od jiných právnických seriálů, jako jsou třeba Kravaťáci nebo Kauzy z Bostonu. Zatímco u těchto kousků vždy alespoň částečně šlo o komedie, v přítomnosti profesorky Annalise se nežertuje ani minutu. A zároveň se kamera nepohybuje pouze před porotou či po stopách zločinců. Vyšetřování jednotlivých soudních případů, k jejichž rozluštění pedagožka využívá svoje studenty, je totiž propleteno s ději pozdějšími, v nichž se elitní skupinka vybraných studentů dostala do velkých trablů. Postupně odkrývaný průšvih, který zjevně nastal tři měsíce po jejich seznámení s Annalise, pravděpodobně vychází ze zločinu, a možná dokonce z vraždy. Hýbe se zde s jakýmsi tělem, s vražednou zbraní a utíká se. Jak to ale celé bylo, však rozhodně hned tak nezjistíte. Vražedná práva si totiž umějí vážit tajemství. Na tomto seriálu snadno vzniká závislost, a to myslím vážně. Druhá série je stejně tak dějově kvalitní jako první série a diváci se v září mohou těšit již na řadu třetí.
Krásná, vášnivá, nadaná a charismatická profesorka trestního práva a taky sexy, okouzlující, nepředvídatelná a nebezpečná obhájkyně i těch nejhorších zločinců a násilníků. S potěšením je možné takto představit advokátku Annalise Keating. Za osvobození těch, kteří se dopustili snad všech myslitelných trestných činů – od podvodu přes žhářství až po vraždu – je schopna udělat téměř cokoli. Na první pohled je Annalise úspěšná právnička, má spokojené manželství a milujícího manžela Sama (Tom Verica), ale díky vztahu s detektivem Natem (Billy Brown, nezapomenutelný detektiv z Dextera) možná vypluje na povrch jedno její velké tajemství… Každý rok si Annalise vybírá skupinku nejlepších a nejslibnějších studentů, kteří dostanou šanci pracovat v její advokátní kanceláři. O tuto prestižní pozici soupeří několik studentů, již jsou typickou směsicí současných mladých – naivní sympaťák Wes, drzá a ambiciozní Michaela, lstivý frajírek Connor, který je zvyklý dostat všechno, co chce, tichá a citlivá idealistka Laurel, již snadno podceníte, a Asher, chlapec z bohaté rodiny, který se snad už s drahým vzděláním a členskou kartou Country Clubu narodil. Práce pro Annalise je pro každého z nich životní příležitostí – taková, která může navždy změnit jejich životy… A to je přesně to, co se stane, když se budoucí právníci připletou k vražednému spiknutí, které otřese celou univerzitou. Hned pilotní díl Vražedných práv (How to get away with murder) vypadá víc než slibně, co myslíte? Podle všeho jsme svědky inteligentního kriminálního dramatu se špetkou mysteriozní atmosféry.
Shonda Rhimes je opravdu další, která se právem zařazuje mezi velmi dobré, kvalitní tvůrce po boku s Jenji Kohan, Dickem Wolfem či triem J.J. Abramsem, Damonem Lindelofem a Carltonem Cusem. Určitě i Marc Cherry, F. Darabont či Ryan Murphy nemohou být opomenuti a jistě jsem na nějaké další zvučné jméno zapomněl.
Její první počin jsem poznal hned v jeho začátcích, kdy tehdejší dabing byl tak pohotový a kvalitní, že začínal v synchronizaci s americkým vysíláním, jen s menším zpožděním od původní premiéry. Ano, Chirurgové. Českým dabingem jsem se kochal asi zhruba do 5. řady, pak jsem plynule přešel od mého nekonečného natáčení na VHSky, poté na natáčení na DVD ke každotýdennímu stahování nových dílů. Uuu, já vím, velká změna.
Na to, že uběhlo již 12 let, stále si to drží svou pověstnou laťku nekonečných příběhů a zvratů ve vztazích, neuvěřitelných zdravotních komplikacích a nečekaných odchodech a úmrtích hlavních postav.
Tento seriál mám zarytý pod kůží.
Vím, že její jméno je na vícero projektech (Scandal, Private Practice), ale já si jako druhý počin vybral How to Get Away with Murder.
Je to opravdu parádní smršť takové nejistoty, kdy se opravdu těším na nový díl a novou zápletku.
Postavy jsou velice, velice dobře napsané. Bez Violy Davis by tento seriál nedošel ani k objednávce celé sezóny, to je jasné, i její letošní výhra na Emmy tomu krásně nasvědčuje. Jediný kdo mi z ansáblu nesedí je Wes. Ten je prostě fakt "pořadník na entou". Nebaví mě. Conor je good, Michaelo i Laurel.
Bonnie se konečně ještě více projevila a dostala více prostoru, což nebylo na škodu.
Objednávka na druhou řadu byla jen otázkou času, protože po tom finálním odhalení tomu nemohlo být ani jinak. Podle toho, kam se žene děj této řady a to, k čemu zase příběh spěje v onom domě "bohatých dětí" mi rovnou říká, že můžu počítat s HTGAWM i na podzim 2016. Je možná i dobře, že díky pracovním povinnostem Violy se počet epizod nevyhoupne nad 20. Takto aspoň díky urychlenému počtu děj lépe graduje a bůhví, kdo bude další na řadě. Dobře je i to, že sice český název nabádá k právnímu prostředí, ale právo tu je jen okrajovou záležitostí. Nemám nic proti tomuto žánru, Právo a pořádek mě bavil, Zločiny ze sousedství či Zákon a pořádek a další, ale tady je to v pozadí, což bylo dobré rozhodnutí.
Shonda umí. Po odchodu Zoufalých manželek z ABC Shonda musela zabrat a tato stanice by jí měla být vděčná, že to udělala s takovou grácií.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 4 lidé
Přírůstek do Murphyovi rodinné tvorby?
Vše jednou musí nějak začít. Já jsem Ryanovu velice zajímavou, neotřelou tvorbu poprvé zažil u Plastické chirurgie, s.r.o., kterou jsem poprvé viděl ještě na své mini televizce v pokojíčku, kdy mi mohlo být tak 12 let, samozřejmě jsem to sledoval potajmu, nejenže to dávali hrozně pozdě (na moje tehdejší poměry), takže hlasitost na minimu a když někdo přišel, tak jsem dělal, že spím. Každopádně. Extrémní závislost, po 10 letech od tohoto poznání dávám každou chvíli maratony všech řad, kreativita nadmíru, ano, velká převaha sexu, ale celkově prostě velkej klenot.
Další dílko Glee. Vůbec mi to nesedlo, neviděl jsem ani jeden díl dokonce, takže naopak zklamání.
Fakt nejsem na muzikálový ztvárňování. Jen občas.
Do třetice všeho dobrýho? Určitě. Přišla řada na průlom a to s American Horror Story, kdy prostě jednou zhlédnu pilot a jsem fanda navěky. Jeden z největších mých addictů.
Po této dráze jsem čekal, že když uvidím Ryanovo jméno na další projektu, budu nadále překvapován, proto jsem Scream Queens automaticky zařadil do sledovaných seriálů, aniž bych viděl trailer. První plus přišlo s obsazením Jamie Lee Curtis a podruhé s Emmou Roberts. Další jména mi doposud úspěšně unikala, ani po jejich seznámení se s nimi, mi nechyběla. Děj je dle mě jedna velká parodie za parodií, kdy ano, zasměju se docela často a při různých situacích, ale při absenci výše dvou zmiňovaných nevím, jestli by to vůbec za něco stálo. Mužské obsazení je hodně špatný, to je u mě bez debat. Prostě krok do prázdna. Vlna "Chanelismu" mě docela baví, je to takový přitažený za vlasy ze všech stran, ale aspoň se u toho dá docela odreagovat. Typ seriálu, kdy nemusím čekat žádnou "řachu" a vím, že se buď zasměju, nebo to přejdu s tím, že se to možná ještě zvedne. Nicméně co tu čtu o sledovanostním úpadku, myslím, že 1 řada asi bude dostatečná.
Každopádně není důvod zoufat. Pár dílů si asi rád připomenu, nebo spíše jednotlivých scén a to hlavně s paní herečkou Curtis, ta je dokonala ironická.
(s01e03 a "spím ráda s uklidňujícími zvuky")
Další projekty nicméně čekají, pro jistotu zařazuju do sledovaných American Crime Story a to jednak díky Ryanovi, dále Sarah P. a velké plejádě hvězd, co si tu střihnout své cameo a dále přísliby tvůrců AHS, že si ročně dáme dvojitou dávku AHS, snad ano.
Scream Queens. Pobavilo na 1 sezónu.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 9 lidí
Ztraceni byli jen začátek.
Pokaždé, když slyším jména jako Damon Lindelof, Carlton Cuse, J.J. Abrams, tak prostě okamžitá připomínka Lostů. V současné době uslyšet C. Cuse - tak vidím The Strain, J.J. Abrams pořád Ztraceni, ale u Damona to už budou - nejspíš - hlavně The Leftovers.
V počátku co jsem o tomto projektu slyšel, četl v časopisech, které odebírám, tak jsem byl hodně natěšený, že přijde další velice ambiciozní kousek, co mě bude těšit ze své přítomnosti. Opravdu, ale opravdu jsem se nemýlil. Tak moc, jak u The Leftovers mě žádný trailer už dlouho nedostal, bylo to pro mě hodně dechberoucí vidět, co se bude dít v celé sezóně.
Naprosto nejvíce jsem si zamiloval Noru Durstovou, to je pro mě bez diskuze jasná věc. Ta mě tak oslovila, jako asi Jessica Lange v American Horror Story či Julianne Moore v jakémkoli jejím filmu. Opravdu unikátní herečka, moc opravdová a velice šikovná, schopná do detailu emocemi vystihnout vše, aniž by musela dále něco říci. Určitě mé oblibě k ní napomohlo to, co jí hlavně postihlo. Vynikající moment jsem si užíval například při její návštěvě Svatého Wayna, či konec deváté epizody a odhalení toho, jak to vlastně s tím zmizením členů její rodiny bylo, či a to hlavně, její dopis Kevinovi ke konci první řady, který jsem si musel pouštět pořád a pořád dokola. Velice nápomožná je i hudba od Maxe Richtera, ten klavírní song se mi tak zaryl do paměti, jak snad nic dřív. Prostě geniální.
Úvodní znělka je velice zdařilá, hodně teda musím dodat, že jsem z velkého počtu epizod byl takový emocionálně nevyladěný, má to velký vliv na ty, kteří se dokáží hodně vžít do situace. Lidé kouřící jednu za druhou a oděni v bílém, to je jeden z těchto aspektů, či to, že prostě nemluví, to mě dralo hrozně.
Druhá řada je ve svém počátku, viděl jsem zatím 4 odvysílané díly, pro mě zatím stále stejná kvalita, naštěstí Nora byla zachována pro další děj, role Kevina mi je taky docela sympatická, či role "mrtvé" Patti mi jde hodně do vínku.
Doufám, že třetí řada je v mysli producentů stejně dobrá, jako dvě předchozí. Alespoň počítám s prodloužením a myslím, že nejsem sám.
Palec nahoru.
60 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 10 lidí
HBO vědělo, na koho vsadit.
Píše se rok 2005 a pro jednu nesmělou dámu se otevřely dveře tam, kde to - asi - nečekala.
Ano, Jenji Kohan dostala svou šanci prorazit, a tak se i stalo.
Její počin Tráva se opravdu nedá jen tak zapomenout. U mě každý dialog, každá narážka, každá ironická poznámka evokovala okamžitý úsměv a pocit, že každý opravdu není dokonalý a dělá jednu chybu za druhou.
Pro mě naprosto výbušný seriál plný kvalitního příběhu, humoru v takové míře, že shlédnout jednotlivé sezóny jen jednou je nemožné proto, aby jste to všechno pochytili a samozřejmě paní Botwinová, která jestli něčím si udělala jméno, tak právě Trávou.
Pro mě nejmilejší části seriálu spočívají určitě v prvních řadách, hlavně momenty odehrávající se v Agresticu jsou pro mne naprosto skvělé.
Obsazení se tvůrkyni opravdu povedlo. Kdo by tu partičku neměl už jen po pár dílech rád?
Možná epická závěrečná scéna na schodech udělala svoje, protože možná při dalším pokračování by to mohlo celkové reputaci Trávy uškodit, přeci jen 102 dílů za 8 let je super úspěch a také bychom se nemuseli dočkat další velké pecky v podobě OITNB.
Ale kdo ví, Jenji nás určitě překvapí ještě mockrát. God bless her.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřil se 1 člověk
Co moji rodinu - tenkrát - nalákalo k televizi.
Den, kdy jsem si poprvé všiml článku o tom, že se blíží vysílání Útěku z vězení na televizi Nova, jen tak nezapomenu. Dodnes mám ten článek schovaný.
S velkým očekávání jsme si tenkrát zapnuli televizi, to byl rok 2006, pokud si dobře pamatuji, a rozhodně jsme neudělali chybu. Pilot byl natolik výživný, že otázka pustit si či nepustit následující epizodu byla bláhová. Naprosto senzační nápad na seriálový děj.
První řada se říká, že byla nejlepší, ale asi jsem natolik zarytý fanoušek, že u mě byly všechny řady svým způsobem velice jedinečné.
Je pravda, že to trochu kleslo s nástupem - jakoby to tu nebylo poprvé, viz. Lost - stávky scénáristů, na kvalitě děje ve třetí řadě, ale v obsazení stále byly unikátní jména jako Miller, Kneeper a Fichtner. Jestli to možná nebylo tím přesunem do Panamy, těžko říct, každopádně já bych byl spokojen, ikdyby na sebe jen koukali a mlčeli.
Nejvíce miluju druhou řadu a hnedka jednu z prvních scén, kdy Mahone vyplňuje tu křížovku a ptá se:
"Ti uprchlíci, kdo je to?" ... co je naprosto senzační, jakou volili tu podprahovou hudbu při začátku každé nové epizody, to mě tak chytlo!
Upřímně mě zaskočilo zrušení seriálu v roce 2009, popravdě dodnes, když si Útěk pouštím v maratonech, tak je mi to líto, že prostě neměli větší víru v další tvůrčí možnosti.
Bylo to nápadité, jak jinak a odhalení Michaelova tetování na konci pilotu muselo každému napovědět, že tento projekt má oslnivou budoucnost.
Ano, slyšel jsem o tom, že se má Útěk znovu přivést k životu, ale upřímně, občas je rozumné v nejlepším přestat, zvlášť když chtějí, aby se znovu objevil Michael, když už nežije.
Proč 100%? Protože Prison Break.
67 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Marc udělal dobře, že si to nenechal pro sebe.
Rok 2004 byl významný pro televizní tvorbu z mnoha aspektů. Začaly Zoufalé manželky, začali Ztraceni a třeba Dr. House, tedy minimálně ti, které si já z tohoto roku odnáším jako skvost. Co seriál, to dnes velký pojem a moc lidí asi nepotkáte, co by tyto 3 legendární projekty neznali.
Já se chytil ze začátku na děj, který byl neotřelý, zpočátku rádoby obyčejný, ale tak chytlavý, že jsem jel jednu řadu za druhou, tedy bylo to v době, kdy jsem ještě zrovna neholdoval internetu, nějaký rok 2006-2007, takže jsem se musel spokojit s tím, jak rychle vysílala sezóny Tv Prima. Bylo to ve všedních dnech odpoledne v reprízách a premiéry v ČR byly většinou neděle kolem půl desáté večerní, až tak moc si to pamatuji. Každopádně jsem takto sledoval Manželky po dobu do 5. série a od šestky přešel na kýžené sledování na PC s titulky.
Hlavně od 6. řady kdy jsem si začínal navykat na formát - co týden, to nový díl jsem se do tohoto seriálu úplně zamiloval. Ústřední čtveřice - sory Edie, mi hodně vyhovovala celých 8 let. Pánské obsazení také nijak zvlášť nekulhalo a co naprosto zasloužilo nemálo ocenění byla všudypřítomná hudba od Steva Jablonskyho a úvodní a závěrečné monology Mary Alice Young.
Já ze všech nejvíce miloval Lynette, protože to byl takový čistý tvor z těch všech postav dohromady a štěstí jsem nejvíc přál od první chvíle jí, už když lezla v šatech do bazénu, aby z něj vylovila své ratolesti.
Neříkám, že Bree a její uklízecí/alkoholové mánie nebyly k zahození, nebo když Susan jen otevřela pusu a Gaby se zas "nudila", když jí pálilo dobré bydlo, ale prostě Lynette je jen jedna. Navíc je opravdu perfektní herečka, kdy to potvrzuje i v současné době v American Crime. (taky důvod, proč jsem tento seriál zařadil mezi ty, co u mě dostaly šanci)
Každá z odvysílaných řad měla svoje tajemno a kouzlo, které diváka skvěle zavrtalo do sedačky.
Oprávněně v mých TOP 20. Dal bych i 200%.
0 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
6 let s jasným cílem
Ztraceni, ach ty můj Bože. Pro začátek musím říct, že jestli něco nezapomenu, tak to je jednoznačně tento seriál. Jeden z prvních co jsem začal sledovat na naší Nově, a tak moc jsem se do toho zažral, že už jsem nechtěl čekat na to, až to u nás nadabují a začal jsem koukat na originál, to a Prison Break byly u mě první dva kandidáti na zkoušku mé angličtiny a schopnost číst titulky. Nicméně Ztraceni jsem v originálu viděl od 5. řady, PB od 3. sezóny.
Vadilo mi jak spoustu lidí nadávalo, že je to nečitelný, nedává to smysl a že to v podstatě nejde pochopit. Nevím kde se u těchto názorů stala chyba, nicméně, já nemám pocit, že bych něco z Lostů nepochopil.
První řada jasně nastínila problém toho co se stalo a v jakém prostředí se nejspíš budeme pohybovat, druhá přiblížila hlavně "Ty druhé" a následující sezóny prostě otevíraly dveře dalším příběhům, které se odvíjely od předešlých řad.
Nepříjemné momenty zažily všichni v roce, kdy stávkovali scénaristé, a to tak trochu ublížilo 4. řadě, díky které nejspíš i následující řady zůstaly ve zkrácené formě, každopádně i přes zrychlenější děj díky kratšímu formátu si nemyslím, že by něco někde nedávalo nějak moc smysl, naopak.
Já jsem rozhodně spokojený, důkazem byť i to, že Ztraceni co rok či dva sjedu znova, protože prostě vím, že je to kvalitní tvorba a dává mi to i určitý pocit pohody. Herci skvělí, děj prostě bezchybný a útočí přesně tam, kde nakonec všichni skončili.
U mě jediný problém, a to, že byli zrušeni.
100 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 2 lidé
Když HBO zařízlo Weeds.
Jestli jsem nějaký ten konec seriálu obrečel?
Ano, mockrát. Výjimkou nebylo ani to, když skončila legendární Tráva v čele s Nancy B.
Paní Jenji je mistryně v tom, jak duše jako já rozveselit a dát mi pocit, že na tom nejsem zas tak zle, jak si pořád můžu myslet. Při sledování Trávy jsem byl neskutečně dobře naladěn a na každý nový díl jsem nemohl dospat. Trávu jsem objevil docela se zpožděním, a tak jsem mohl všech 6 řad vidět v super rychlém maratonu, dvě následující už jsem sledoval klasicky díl co týden.
Proč to tak rozvádím. Nejspíš proto, že když jsem viděl její jméno na dalším projektu, nemohl jsem chvíli uvěřit, že od září 2012 neuběhne ani rok a Kohan přijde s další ideou. Tématika ženský věznice sice nebyla moje představa o další "Trávě", ale nijak jsem neváhal a pustil se do 1. série.
S Netflixem jsem také poznal, co je to vypustit "vše naráz", na což jsem opravdu také zvyklý nebyl. Ano, pak jsem objevil Hemlock Grove a Grace and Frankie, takže postupem času jsem si zvykl na tento formát.
Nicméně, první řada mi mohla zabrat dejme tomu 3 dny a už jsem potřeboval řadu druhou. Nemýlil jsem se v tom, že to bude perfektní. O letošní řadě můžu jen říct, že mi snad utekla ze všech 3 nejrychleji.
Naprosto miluju tu hereckou různorodost, kdy od holky co je na krátko, tu máme 60ti leté vězenkyně či unikát ve formě "Crazy Eyes". Nejsem moc velký fanoušek Piper, mě si tedy získaly jiné dámy a jeden pán, který si odskočil z Trávy do Orange. Dámami myslím samozřejmě Red, bez které by se to tak nějak rozpadalo, všechny Španělky, nebo promiňte, Hispánky. :D Maritza je skvělá, to musím říct. Krátké, ale přesto skvělé účinkování Vee.
Pan Healy samozřejmě také nedílnou součástí, jak by to tam ty holky bez něj zvládaly.
Prodloužení na léto 2016 pro mě nemohla být lepší zpráva. Děkuji
33 % s názorem souhlasí
vyjádřili se 3 lidé
Murphyho geniální mysl
Jestli přidat do mých TOP 20 American Horror Story, jsem moc dlouho nezvažoval. Bylo mi jasno po první epizodě. Řekl jsem si tenkrát, že tento druh tvorby tu opravdu hodně chyběl, takže Ryan udělal skvělý tah.
Opravdu co sezóna, to něco, co si budu dlouho připomínat. Bylo mi jasné, že když jsem se nejvíc zamiloval do Nip/Tuck, tak tady nemůžu udělat krok vedle, a tak jsem rád, že to tak i bylo.
První co se musí určitě vyzdvihnout do nebes, je obsazení tohoto seriálu. Mezi plejádou hvězd si opravdu každý najde svoji "lásku". U mě je to bezpodmínečně Jessica Lange. Ta si mě získala snad nejrychleji ze všech hereček, co jsem zatím na plátně viděl. To, že hrála v King Kongovi jsem netušil až do momentu zhlédnutí AHS. Takže po jejím odhalení jsem skoro hned začal hledat vše, kde se tato lady objevila a že toho není málo. Perfektní ve Frances, to jen abych nezapomněl, kde jsem ji viděl každým coulem, díky jejímu typickému držení cigarety či když ji na jazyku zbyde kus tabáku, no prostě pecka.
V Murder House měla prostor se ukázat, ale zdaleka ne tak moc, jak v následujících letech, ale i tak je nejvíc vidět a velice ceněnou součástí seriálu.
Jestli se dohadovat či byl Murder House či Asylum děsivější, nebo snad Coven a Freak Show? Dle mého jde v každé řadě prostě o osobité kouzlo jednotlivých témat. Mě si nejvíc například získal Coven, svojí všudypřítomnou sexy tématikou, děsem ani tak ne. Freak Show bylo dle mého zas velice propagováno, ale na velikosti řady se to moc neukázalo, nicméně obsazení Dandyho bylo moc good.
Za mě jedna z nejvíc milovaných věcí.
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí
A tak to přišlo.
Rok 2010 byl pro mě docela dosti pochmurný z několika důvodů. V předešlé sezóně mi skončili Hrdinové, Odložené případy, Plastická chirurgie s.r.o., Ztraceni a Tudorovci. Všechny zmíněné jsem velice miloval, a tak jsem potřeboval "vyplnit" tuhle nemalou mezeru jiným, ale doufejme stejně kvalitním seriálem či samozřejmě vícero tituly. To se pro mě změnilo v době, kdy jsem viděl pilotní epizodu TWD. Byl jsem z toho velice nadšenej, protože mam nějak v krvi koukat v nejvyšší míře převážně na hororovej žánr, a tak když přišel konečně i takto laděný seriál, nemohl jsem být radši. Nemluvě tedy o tom, že další mé přání se vyplnilo o rok později s AHS, ale o tom třeba jindy.
Na TWD mě nalákala převážně tématika a hlavní producentské mega jméno Franka Darabonta. Žádný z herců mi nic neříkal, ale to mi v ten moment nevadilo, ačkoli je to pro mě v současné době přemíry novinek už priorita. Byl jsem zvyklý na to, že klasická sezóna seriálu má zhruba těch 22 epizod, a tak když jsem viděl, že mě jich čeká pouhých 6, tak to docela zamrzelo. Nicméně druhá řada se přeci jen o trochu natáhla a její závěr mě nabudil snad nejvíc ze všech finálí. Další sezóny se už pro mě nesly v duchu, že nečekám na nic jiného než na známou frázi: Previously on AMC´s The Walking Dead.
Tak nějak doufám, že tu tento kýžený projekt vydrží ještě moře let, na kvalitě dle mého neklesá a moje nejvíce milovaná cookies lady mě ještě nezklamala, což snad ani nejde. Melissa je top herečka.
83 % s názorem souhlasí
vyjádřilo se 6 lidí